"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

harley26
16. únor 2012

Dobré ráno 🙂 všechny zdravím, konečně tu máme čtvrtek a brzo bude víkend!!! Už se těším, mám v plánu zkouknout dva filmy 🙂
@pajav at se vam s prckem daří!

zzaneta
16. únor 2012

@kora1 Děkuji Ti 🙂 Včera jsem googlovala a píšou to i u té směsi co mám, myslím že je to kombinace kořene a listů, ale nejsem si jistá 🙂

nasaluca
16. únor 2012

@zzaneta Tady je něco k listům kontryhele:
Dříve byl považován za důležitou, v lidovém léčitelství často používanou rostlinu především proti průjmům, střevním katarům, při silné menstruaci, špatném trávení, nadýmání, katarech dýchacích cest, plicní tuberkulóze, žaludečních vředech, cukrovce, vodnatelnosti, jaterních a ledvinových chorobách, zánětech močového měchýře, krvácení a k posílení dělohy před porodem. Zevně se používal k omývání špatně se hojících ran, ekzémů, bércových vředů, ke kloktání při zánětech dutiny ůstní a k výplachům při krvácení z nosu a výtocích. Význam mu přikládali také středověcí alchymisté, kteří při hledání zlata a "kamene mudrců" používali tzv. nebeskou rosu - kapky vody, nápadně se třpytící na listech kontryhele. Svědčí o tom i rodový název Alchemilla.

Dodnes se v lidovém léčitelství používá jako svíravý prosředek při průjmech, při silné menstruaci a preventivně k potlačení klimakterickcýh příznaků. Má i mírný protikřečový a močopudný účinek. Je také součástí metabolickcýh čajových směsí používaných při redukční dietě. Vnitřně se používá zápar ze dvou čajových lžiček řezané drogy na šálek, který se po 10 min. zcedí. Pije se neslazený dvakrát denně. Při silné a bolestivé menstruaci se doporučují dva šálky záparu denně v druhé polovině cyklu. K zevnímu použití slouží buď zápar nebo odvar z dvojnásobného množství drogy.

nasaluca
16. únor 2012

@zzaneta A ještě něco málo:
Vo viacerých európskych krajinách sa ordinuje pri udržiavaní gravidity a na zlepšenie činnosti matrnice (aspoň 4 týždne pred očakávaným pôrodom).

Jinak se u nás běžně používá list a nať, kořen jen vyjímečně, protože účinné látky, které potřebujeme, jsou většinou v těch listech. Ten kořen by účinkoval až moc svíravě, protiprůjmově.

eficenka
16. únor 2012

@barbulinka1
@terulilinka
@krista1
@všechny holky 🙂
Tak se hlásím po kontrole... Bublinka už měří 8,5 mm ale srdíčko ještě nebylo ,takže jdeme na další kontrolu 23.2!
Jinak ohledně práce a neschopenky z to ho doktorka byla překvapená co říkala paní na sociálnce, takže zůstávám do konce 3.měsíce těhotesntví na neschopence a pak se uvidí, jestli mi potvrdí papír že je moje práce riziková a zaměstnavatel mě musí přeřadit či nechat doma za 100%plat.....
No a k té mykóze mi taky řekla, i když to svědí, tak to musím vydržet, protže první 3 měsíce mi žádný léky dávat nebude.... Ach jo, no tak to se asi doškrábu.... A říkala, že výplach pochvy - šetrný nevadí.... Ach jo, jsem z toho nějaká přejetá....

harley26
16. únor 2012

@eficenka 8,5 mm 🙂 to je roztomilé. Co mas dneska v planu? verim, ze ta mykoza je neprijemna ....
@holky vím, že bych si tu teplotu nemela merit, ALE me to proste neda. V ut sem mela 36,6 ve st 36,7 a dneska 36,8. Kez by stoupala kazdym dnem! Ale vubec netusim, jestli to neco znamena, kdyz sem si nikdy predtim BT nemerila

eficenka
16. únor 2012

@harley26 dneska? vypít alespoň 2 acidofilní mléka, ať to aspoň trochu zabere... to je naprd :-/
jinak jsem chtěla vystříkat špajzku - takovým starým větrákem nám tam zatýká a máme tam trochu plíseň, tak než se to rozjede... Pak si uvařím zapečené špagety, se štěnětem na procházku a možná něco upeču....
Copak plánuješ Ty?

harley26
16. únor 2012

@eficenka takze mas pracovni den 🙂 co mate za stenatko? Ja budu do tri v praci a vecer se chystam do kina. tak se tesim 🙂 Nic zvlastniho jinak neplanuju.

nasaluca
16. únor 2012

@eficenka Neměl by vadit výplach Rosalginem. Můžeš ho použít pro výplach pochvy nebo jenom oplachy zvenku. Nebo Clogin výplachy by měl být taky bez rizika 😉

eficenka
16. únor 2012

@harley26 máme fenečku border kolie, takže chvíli nemám klid, pořád mi něco nosí, abych si s ní hrála, nebo mě líže, skáče mi po nohách...a když jdeme ven, tak je k nezastavení 😀
poslední foto je ze včerejší procházky... já tam zapadla až po pás a po čtyřech lezla zpět na trochu ušlapanou cestu 😀

eficenka
16. únor 2012

@nasaluca jé díky! mě právě doporučila clogin, ale četla jsem, že jakýkoliv výplach v těhu je nebezpečný, ale tak zkusím lehce zvenku... Díky, trochu si mě potěšila a zachránila 😉

harley26
16. únor 2012

@eficenka tak ta je ale roztomila! Mam psy moc rada 🙂

nasaluca
16. únor 2012

@eficenka Našla jsem k tomu Cloginu odborný článek, můžu ti ho poslat. Je to víceméně přírodní, novinka a mělo by to být bezpečné 🙂

eficenka
16. únor 2012

@nasaluca jj, jestli můžeš tak do IP, nebo na vizkovaeva@gmail.com díky!

evik19
16. únor 2012

@kora1 Ahoj, tak další den je tu a těhu test stále jako slovo Boží:-/ No, zkusila jsem ten ovu test a ten mi vyšel pozitivní, ale z toho se zatím moc neraduju, moc té značce nevěřím - od té stejné firmy jsem měla i ten těhu test, co mi minulý měsíc ukázal těhotenství, i když jsem nebyla. Zítra odpoledne vyrážíme na hory, takže další testík bude (pokud nepřijde MS) po zítřku až v pondělí. Taky jste mě teď nakazily s tím měřením BT - první den jsem měla 37,4 a včera a dnes 37,3 - no tak nevím, jestli to spíš neznačí nějakou infekci. Holky tady většinou psaly tak 36,6. A co ty, už ti přišly testíky?

nasaluca
16. únor 2012

@eficenka Tak jo, máš to na mailu 😉

eficenka
16. únor 2012

@nasaluca moc děkuji, snad se mi na chvíli uleví a budu si to těhotenství užívat 🙂

evik19
16. únor 2012

@eficenka Ahoj Evi, gratuluju k bublince🙂) Musí to být krásný pocit. Ohledně té mykózy, já na to netrpím, ale když mě to přece jen někdy chytne, tak mám doma Tea Tree Oil vaginální gel od Dr. Muller Pharma. Ohledně těhotenství je tam napsaný, že by se měl člověk poradit s lékárníkem, ale vyloženě zakázaný to není. Mně vždycky zabere už první dávka a je to přírodní, takže na to nedám dopustit, ale samozřejmě nedokážu posoudit, jestli to není v těhotenství risk. Když byla kámoška těhotná a měla tyhle potíže, tak jí doktor poradil taky tea tree oil, ale už nevím, v jaké formě, možná jen na omývání zvenčí....

nasaluca
16. únor 2012

V tom Cloginu je právě Tea Tree Oil a kyselina boritá. A lékárník už skoro jsem, takže by to mělo být v cajku 🙂

eficenka
16. únor 2012

@evik19 díky moc... zkusím ten clogin, doktorka mi dávala letáček, ale na tohle se taky podívám... Mě mykóza přepadla občas, tak jednou za 4 měsíce no a zrovna teď na začátku těhu... ach jo 😉 ale nějak to určitě půjde...
A co plánuješ dělat Ty dnes, už uplně ztrácím přehled kdo se kdy snaží a kdy se chystáte testovat 😀

evik19
16. únor 2012

@eficenka No to je jasný, já jsem tady ještě docela nová, tak se úplně zorientovat je těžký🙂 Já mám teď už 2 dny zpoždění MS, ale asi proto, že přišla pozdě ovulka (jestli vůbec). Takže se teď pořád testuju a nic. Zkusila jsem dneska u ovu testík a ten je pozitivní, tak už nevím, jestli mi hrabe, jestli je to chyba testu anebo jestli to třeba znamená těhotenství...Už jaksi přestávám věřit, že celý tohle snažení není jen jakási alchymie, které vůbec ale vůbec nerozumím 🙂
Jinak ještě s tou mykózou, já jsem slyšela, že je to právě v těhotenství dost častý, protože se ti změní to poševní prostředí tím, jak se vyplavují jiné hormony (toliko můj super odborný výklad)🙂

evik19
16. únor 2012

@nasaluca No tak to je bezva🙂 Myslím, že na tebe budou padat dotazy ze všech stran, když na tebe prasklo, že jsi lékárnice🙂

eficenka
16. únor 2012

@evik19 hele, já jsem si taky myslela, že to půjde hned. Moje švagrová brala 10 let HAK a vyšlo jim to napodruhé 😀
No a já HAK brala rok a půl a povedlo se až na 4.pokus... Někdy to vyjít musí, necheš třeba zkusit začít měřit BT, ať víš kdy máš ovulku a tak?
No ty mykózy nějak zvládnu, ale chudák manžel 😅 asi mu budu muset nějak pomoct 😅 😅

nasaluca
16. únor 2012

@evik19 Já jsem vždycky ve škole nesnášela hormony a léky tohle všechno ovlivňující a ani jsme to nikdy tak podrobně neřešili, tak si teď aspoň doplním mezery 🙂 A u státnic budu válet, pokud si teda zrovna něco z tohoto tématu vytáhnu. Ale všechno souvisí se vším, tak to tam zamontuju i kdybych měla tuberu 😀

wann14
16. únor 2012

Ahoj holky 🙂 Nejak jsem ted nebyla na netu, ale docist vas nemam sanci, tak jsem to tak prejele jen ocima, bylo toho ted respektive je toho desne moc, co jste napsly 😀

@nasaluca budes mgr. farmacie?

@eficenka Evi moc gratuluji, uz k 8,5 mm bubline, to je super 🙂 A krom mykozy, ti je dobre, nic te netrapi?

@harley26 Jani, tak co depky uz presly? Urcite jo...doufam, ze uz myslim jen dobre a nehledas na netu zadne priciny nezdaru?

evik19
16. únor 2012

@eficenka No jo, vidíš, na manželské povinnosti jsem zapomněla🙂 Tak snad se vyléčíš co nejdřív...A do té doby se dá dělat spousta jiných věcí, když je nálada, že?🙂
Jinak ten 4. cyklus, to je paráda, my už věcem necháváme volný průběh od července...a to jsem HAK vysadila už někdy zkraje roku 2009.
BT jsem začala měřit tady pod tlakem davové měřicí psychózy před třemi dny, takže to ještě vůbec není směrodatný a uvidím, jak dlouho mi to vydrží. Teď třeba jedu na víkend na chatu na hory, kde se bude spát hromadně, tak pochybuju, že budu mít odvahu si tam před dvaceti lidma strkat teploměr, byť ve spacáku🙂

eficenka
16. únor 2012

@wann14 jj, je mi dobře, jen občas ráno je mám pocit na zvracení, ale jakmile vstanu a nasnídám se, je vše ok...
To víš, jsme ukecaný ženský 😀 a je to na internetu ta nejlepší diskuzní skupina!

pajav
16. únor 2012

Holky tak já už to víííííííím!!!! Je to KLUK!!!!!!!!!!!!!!!!!! ♥

eficenka
16. únor 2012

@evik19 😀 😀 to by bylo asi zajímavý 😀 já měřila BT po 3měsících snažení a hned 4.měsíc se nám to povedlo, vycházela mi totiž ovulka až na 16DC a tak jsme se trefili... Neboj, ono to nějak půjde, jsem četla že hodně snažilek otěhotní kolem 1 roku snažení.... Nezkoušela si třeba kontryhelový čaj, nebo tak ?

eficenka
16. únor 2012

@pajav jééé, paráda!!!! Gratuluji, přeji hodně zdravíčka mamice i budulínkovi!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂