"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

maybay
1. únor 2012

@krista1 koukam, jsme na tom hodne podobne. Manzel ma pomalejsi spermie a ma jich pry 50 milionu. Pry to neni spatny výsledek , mam mu koupit carnitargin - uz je objednany a to nam pry zvysi sanci - tak ho kup manzilkovi taky. Jeste uvazuju, ze mu koupim nejake vitaminky. Me s tou sliznici taky zatim nic nedelal, rikal, ze se uvidi po vsech vysetrenich. Ze je mozne, ze to bylo treba jen ten cyklus. Dneska jsem byla na tom hormonalnim profilu a jeste mi delali test jestli mi zraji vajicka. VYsledky se dozvim az 13. to je hrozne cekani.... Pak snad uz budeme vedet na cem jsme. Snad to bude ok a nebudu muset podstupovat vysetreni pruchodnosti vejcovodu, to prej boli..

krista1
1. únor 2012

@maybay No můj měl jen 12milionů a z toho Jen 20%propulsivně pohyblivých,takže tvůj je na tom o dost líp,no můj bere ty hormony a Selezink,tak to mu zkus koupit.No já myslím,že u tebe bude všechno v pořádku a podaří se,s takovým množstvím spermií,to by bylo kdyby nebylo 🙂 No to máš za sebou teda škálu vyšetření,ten můj doktor má čas,no doberu hormony a půjdu tam s kontrolním spermiogramem a zeptám se ho na tu folikulometrii a tak...tak uvidíme,tak až v březnu,no pro mě je hlavní teď dodělat zkoušku a zjistit,že mám ovulaci,tak pak budu zase o něco klidnější,ale opravdu se ti muselo ulevit,když skoro všechno vychází pozitivně,co?! 🙂

krista1
1. únor 2012

@maybay máš ty prášky napsané správně?Já jsem našla,že je to i na spalnování tuků,ale jinak že to obsahuje to samé co Selezink,ACE +selezin...takže to výjde asi nastejno,manžel ten to bere už 3měsíce.No já bych šla na všechno,teda pokud by to pomohlo přirozenému početí,ani průchodnost vejcovodů by mi nevadila,sice bych měla strach,ale co naděláš,když chceš mimi přirozeně 😉 Porod tak bolí 😀

maybay
1. únor 2012

@krista1 je to napsane spravne, doktorka z laboratore rikala, ze to pouzivaji sportovci na zvyseni vykonu, je tam i u toho napsano, ze to zvysuje spermatogenezi - tedy aby se zrychlili potvurky. Uvidis, ze ted ten kontrolni dopadne uz dobre kdyz papa manzel vitaminy. Ten selezink urcite koupim. Jsem rada, ze vysledky dopadly dobre to jo, ale jeste uvidime, jestli ty vajicka zraji, to by byl taky problem kdyby ne. Jeste nejsem uplne klidna to az po konzultaci vysledku s dr. To mas pravdu, co bychom pro mimi nevytrpeli. Ty sis delala ovu testy?

krista1
1. únor 2012

@maybay začala jsem si měřit teplotu a ovu test jsem vyplýtvala zatím jeden,zbytečně...no takže tento měsíc to zkouším poprvé a co ty?No ty už to ani nepotřebuješ po takovém vyšetření doktor určitě zjistí co a jak a budeš klidnější,jak ti závidím,ten můj doktor má na všechno čas,ale k třetím gyndaři se mi fakt nechce,je to tady chabé a navíc ho mám pět minut od bytu,takže dojíždět se mi nechce...už aby byl březen a já to s ním probrala co a jak.No pokud si mu objednala tamty prášky,tak Selezink už je zbytečný,protože to všechno obashuje co selezink...A on ti bral krev na to dozrávání vajíček,nebo ultrazvukem?

krista1
1. únor 2012

@maybay jo a na tu deložní sliznici zkus kontryhelový čaj,prý to pomáhá na růst sliznice,jinak pokud máš sníženou dělohu,tak poloha ze zadu nebo z boku je nejlepší 😉

maybay
1. únor 2012

@krista1 Ty uz to mas nastudovane 🙂 Kontryhelovy caj taky planuju koupit, Uz bych ho mela zacit pit jsem 3DC. Ja jsem ovu testy zkousela minuly cyklus a mela jsem je pozitivni takze ze ovuluju mi dr potvrdil ultrazvukem a rikal, ze ovuloval levy vajecnik a ten pravy ne. Teplotu si merit zatim nechci. JO bral mi krev - sestricka rikala nejaky nazev tak jsem se ji ptala co to znamena a rikala, ze zkoumaji jestli mi zraji vajicka, ze kdyz ovuluju neznamena, ze mam zrale vajicka. Ze vysledky z testu budou za dyl. Tak uvidis v breznu. Treba u tebe tyhle vysetreni nejsou potreba....

krista1
1. únor 2012

@maybay no za tu dobu toho mám fakt hodně nastudovaného 😀 Ale zatím nic,kontryhelový čaj piju už tři měsíce a teď čtvrtý...taky jsem ho nezačala pít hned první den,někdy to nestíhám,ale mají se pít dva denně,mám doma sypaný i sáčkový...sypaný můžeš dva dennně,ale jen každý 1čaj.lžičku,sáčkový dva sáčky denně.No on by měl ovulovat každý měsíc jeden vaječník,nebo se mýlím?Já si myslím,že ty testy jsou potřeba,třeba měl manžel špatný spm jen kvůli předešlému zápalu plic,víš?!On je totiž málo imunní,takže nevím nevím.Byla jsem kdysi u kartářky a ta mi říkala,že budu mít problém se spodkem no a mám nepravidelnou MS a jak si na tom ty s pravidelností?

maybay
1. únor 2012

@krista1 Urcite mu to ted vyjde na jednicku, je mozne, ze to mel kvuli tomu zapalu. Ja mam pravidelnou 28 dni. Teda doufam, ze to vydrzi takhle pravidelne. Cetla jsem, ze ten sypany caj je pry lepsi nez sackovy. Prave s tim vajecnikem nevim. To se ho musim jeste zeptat. Ale na tom utz mi ukazoval, ze ten levy ovuluje vic.

silvaaa
1. únor 2012

@krista1 Ahoj,dlouho jsem tu nebyla,tak honem docitam.....Vsimla jsem si,ze jsi z okr.NJ,ja taky.A k jakemu Dr. v NJ chodis?

krista1
1. únor 2012

@maybay To je dobře,že to máš pravidelné další plus.Jo já vím,že sypaný je lepší,ale rychlejší na přípravu je sáčkový a já jsem měla jinak směny a teď mám zase jiné směny,tak musím kombinovat,ráno nemám moc času na sypaný,ale budu si ho muset udělat.Já myslím,že bude všechno v pohodě,tak si dneska kup ten kontryhelový čaj,to ti pomůže a bude to!Hlavně ať máš všechny výsledky v pořádku.Tak aspoň víš na čem jsi.

krista1
1. únor 2012

@silvaaa Já chodím do Kopřivnice,jelikož jsem z tadyma,do Jičína ne Doležal a jak tobě se to povedlo,jak dlouho ste se snažili?Jinak gratuluji...a jak se vám oběma daří?

silvaaa
1. únor 2012

@krista1 Aha,tak to jo.Ja jsem vysadila HA na konci rijna,hned prvni cyklus to nevyslo ale hned ten dalsi to vyslo.Taky me to prekvapilo,chteli jsme se v lete brat,ale mysleli jsme,ze se nam to hnedka nepodari,tak jsem uz radeji prestala brat prasky driv.No tak svatba se holt odlozi....Jinak snazili jsme se asi ob den a taky jsem zkousela dat si ten polstarek pod zadek,jinak nic.Jo,jinac taky pracuju ve fabrice,od pristiho tydne me prelozili na sedavou praci a jen na ranni,tak doufam,ze tam nejaky ten mesic vydrzim 😉 .Myslim,ze nemusis hned na nemocenskou,pokud nemas zadne problemy.Kamaradka delala do konce pateho mesice a dvanactky 🙂 ,to zalezi na kazdem,jak to zvlada.

silvaaa
1. únor 2012

@krista1 Jo a moc dekujeme,dari se nam dobre 🙂 .7.2. nas ceka krev,poradna a doufam,ze i hezka 1.fotecka.Driv jsem si je nebrala,protoze tam celkem nebylo nic videl,ale ted uz tam urcite bude minimimi 😵 .Jen je to takovy divny pocit,ze nevim,ze tam je,uz me prestaly i prsa bolet atd. tak doufam,ze bude vse v poradku.....ale slysela jsem,ze nejhorsi je ten zacatek tehu a pak az do toho III.trimestru by to melo byt v pohode.Ale to je taky urcite individualni....

krista1
1. únor 2012

@silvaaa No my už se snažíme delší dobu 14měsíců,takže nevím,no nechtěla bych to moc riskovat...takže uvidím,třeba mi bude špatně,vůbec nevím...to bych moc dělat nemohla.No nejhorší máš asi za sebou,tak hlavně ať máš zdravé miminko a jste oba v pořádku.Taky děláš ve fabrice,no tak víš jaké to je,no u nás se sice moc nenataháš,ale trošku se nalítáš a taky je to střídavě sedavé a střídavě stojíš...Určitě bude krásná fotečka miminka,no ono prý ani nevíš,jestli jsi těhotná dokud necítíš pohyby a taky že ti roste bříško,takže dřív ti to asi ani nedojde,pokud nemáš extra problémy.No já stejně dřív na kontrolu nepůjdu až když budu mít tak 50DC,protože jsem měla i delší cykly 42dní a tak to nebudu nějak hrotit,aby to vydrželo nebo tak...teda pokud mi nebude špatně.

gabuli202
1. únor 2012

Ahoj holky, tak dnes jsem testla ovu test ve 12 hodin a zdálo se mi, že je možná pozitivní, ale chtěla jsem to zkusit jště jednou a později, což bylo ve tři hodiny odpoledne a čárka je viditelně slabší, je to možné? 😒

sedivka
1. únor 2012

@twistinka123 ahoj, jak se ti daří? pořád žádné příznaky? 🙂 kdy jdes na dalsi kontrolu?

eficenka
1. únor 2012

@krista1 a když ten graf ukládáš, tak si zadej název a dej koncovku jpg : třeba BT.jpg a pak by Ti to mělo jít...

krista1
1. únor 2012

@eficenka tak už to tu mám,díky moc tak se koukni 🙂

misam
1. únor 2012

@eficenka Ahoj, tak jak to u vás vypadá 10 DPO 🙂 ? Mně se teplota sice drží nahoře, ale to se mi drží vždy ještě i první den MS 😠 takže z toho nic nevydedukuju.Četla jsem že jsi psala, že podle BT to u vás nevypadá. Já tomu taky u nás moc nevěřím, nic na sobě nepozoruju. Jsem rozhodnutá jít v únoru na gyneko. Přesně jak jsi psala, nechci čekat rok aby mi pak zjistili nějaký problém.

misam
1. únor 2012

@krista1 Ahoj, jak je? 🙂 Jak jde měření BT?

zzaneta
1. únor 2012

Ahoj holky, zdravím z dovči 🙂 Je to tu parádní, užíváme relax a zítra se přesunujeme za rodinkou na severní Moravu, tak se těšíme 🙂

misam
1. únor 2012

@zzaneta Ahoooj, no tak to super, že se vám tam líbí a že si to užíváte. Jste někde na horách, jestli si to dobře pamatuju ne? Musí tam být hrozná kosa 😀

zzaneta
1. únor 2012

@misam No jsme v Náchodě, nic moc hory, ale pojali jsme to jako odpočinkovou dovču, takže nám to vyhovuje 🙂 A kosa je pořádná teda, ráno v 10 bylo -16C :D

misam
1. únor 2012

@zzaneta ...tak to je síla. Já jsem se dneska klepala i v -10 co u nás bylo. Jestli to bude takto pokračovat, tak fakt netuším co si na sebe navleču 😀. Vy si aspoň můžete užívatet krásně tepločko ve welness. To já se akorát tak můžu přitisknout k topení 😀.

zzaneta
1. únor 2012

@misam To je pravda, jsem ráda že nemusím nějak moc lítat po venku a že máme takhle pohodu a hlavně teplo :D ale zítra se přesunujeme dále, za rodinkou, to bude trochu náročnější, ale moooooc se těším 🙂

misam
1. únor 2012

@zzaneta To věřím, taky se na naše vždycky těším.....a pak se zase už těším domů 😀 😀

zzaneta
1. únor 2012

@misam 😀 tak já mam mamku s rodinkou blízko ale taťka s rodinkou a babi jsou v mém rodišti.. děda nedávno zemřel a s babi to jde z kopce, hodně zapomíná tak jsou to náročné návštěvy, ale těším se na ní 🙂

twistinka123
1. únor 2012

@sedivka ahojky🙂 daří se mi báječně, příznaky stále žádné, to je divný co...jen mi nějak roste břuch, hlavně večer🙂 jestli to ale nejsou špeky🙂)) jak žeru😀 a co ty? kontrolu mám v pátek, v 10,30 myslím, nebo nějak tak...

gabuli202
1. únor 2012

@zzaneta Žany, tak to je super, užívej s manžou volno a odpočívej!! 🙂