"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

pajav
6. říj 2011

@petinkas ahoj, já vysadila HA v květnu (byla jsem zvyklá na krátké cykly díky HA) první 3 měsíce cyklus 35 dní, další 31 a poslední 37 dní, doufám,že tento měsíc už nedorazí 🙂

pajav
6. říj 2011

@fineva ahoj..tak s tím zkušenost opravdu nemám, každopádně já bych se začala snažit hned po tom šestinedělí..na co čekat 🙂) tak přeji, aby Vám to rychle uteklo a mohli jste zase co nejdříve začít se snažením :o)) a brzké // :o)

lucille85
6. říj 2011

@fineva pokud budeš po tom šestinedělí v pořádku, tak bych na nic nečekala, ono si to tělo vyřeší...navíc těhotenství čípku svědčí!
Teda koukám že s tim vysazenim to máme každá jinak, já od 9DC špiním a vůbec to zatim nepřestává, dneska jsem 16DC.Ptala jsem se doktorky a prý to může být z horečky a té mojí angíny a nebo z vysazení HA, že je tělo zmatený...Takže sem zvědavá jestli to takhle bude až do další MS nebo co...
Jinak žádný problémy jako bolavý prsa, vaječníky a tak nemám...asi to bude chvíli trvat než to bude fungovat bez prášků...

pincola
6. říj 2011

@lucille85
No jsem zvědavá jak to půjde🙂 A který ten rybí olej je dobrý, od které značky? Musí se brát každý den nebo stačí 2x až 3x týdne? ten Femibion beru každý den.

lucille85
6. říj 2011

@pincola já mám nějaký od vitaharmony, bere se jedna tobolka denně, z toho testu vyšel nejlíp a je i levnej na to že je tam 150tobolek...u jiných se berou třeba tři denně...
holky mě to krvácení tak se..e,ach jo...

barbulinka1
6. říj 2011

ahojka holky 🙂 Chci se zeptat ohledné te bazální teploty,kde se měří ? dočetla jsem se že v pochvě, konečníku nebo pod jazykem, je to pravda ? a je to jedno kde ? a kolik ta teplota má být ? Moc děkuju za odpovědi 🙂 Já to tedka jen tak zkusila pod jazykem a 37,1 tak by mě zajímalo jestli je to ok 🙂

lucille85
6. říj 2011

@barbulinka1 ahoj já teda BT neměřím, ale mělo by být jedno kde měříš, ale musíš měřit stále na stejném místě. Často se ale doporučuje měřit přímo v pochvě. Hlavní je měřit ráno ještě než vstaneš z postele a pokud možno každý den ve stejnou hodinu. Jinak ta teplota je u každého jiná,důležité jsou jeji vzrůsty a poklesy. Někdo má normálně kolem 36 nekdo spíš ke 37,to není podstatný.

pajav
6. říj 2011

@barbulinka1 na těchto stránkách toho najdeš hodně i o měření BT :o) http://merenibt.xf.cz/index2.html a na těchto stránkách si můžeš teplotu zapisovat 🙂 http://www.womenzone.cz/login?r=%2F

barbulinka1
6. říj 2011

@lucille85 jasný, moc děkuju za vysvětlení 🙂 možná to vyzkouším, tedka první měsíc snažení, za týden čekám MS, tak možná potom, ale zase se nechci zbytečně stresovat těma teplotama, tak uvidíme 🙂 moc děkuju 🙂

pajav
6. říj 2011

@barbulinka1 tady máš na ukázku můj graf.. http://www.womenzone.cz/uzivatelka/pawlienka/gr... je nějaký dodivočený, ale měla by co nevidět přijít ovu,jakmile se dostaví, tak po dřech dnech se tam sama vyznačí že proběhla. S čímkoliv budeš chtít poradit, ráda pomůžu.

barbulinka1
6. říj 2011

@pajav juu, moc děkuju, stránky jsem letmo projela a jsou fakt super, moc děkuju 🙂

pajav
6. říj 2011

@barbulinka1 já tam toho našla spoustu,co mě zajímalo..a jsem zvědavá, jak to budeš mít s MS, to bude první po vysazení že? Já jsem opět také zvědavá, kdy ji dostanu..ale vidím to až po 20.10.

barbulinka1
6. říj 2011

@pajav Jee, moc děkuju , asi to příští měsíc vyzkouším, jsi moc hodná děkuju 🙂 🙂ted to zkusím do MS ráno v puse ve stejnou hodinu, tak jsem zvědavá, jak to bude kolísat do MS a pak od MS natvrdo 🙂 ještě jednou moc děkuju 🙂

barbulinka1
6. říj 2011

@pajav No bude první od vysazení, tak jsem na to taky zvědavá 😀 na jednu stranu se modlim, aby už nepřišla, na druhou stranu když přijde, třeba v termínu, tak budu aspon vědět, že funguju jak mám 🙂já to vidím na příští víkend 🙂

pajav
6. říj 2011

já měřím v pochvě, nevím proč ale většina říká, že je to přesnější ale záleží na každém. Tvoje teplota by se měla držet nahoře, takových 39,8-37,2 a jakmile přijde MS, tak výrazně klesne i na takových 35,5. Já začala měřit taky týden před MS a teploty jsem měla kolem těch 37 a v jeden den jsem naměřila 35,5, vstala jsem z postele a měla MS..něco na tom bude 🙂 ale chce to měřit od začátku no,at vidíš ty rozdíly teplot..no a pokud při čekané MS teplota neklesne, a drží se nahoře už 18 dní od ovu a více, pak to znamená těhotenství 🙂)

trolleey
7. říj 2011

Dobré ráno, snažilky. já teploty ani ovu testy zatím neměřím, nechám tomu nějakou dobu, a uvidím, jestli to klapne. OVU mám mít podle kalkulačky 9.10. tak uvidíme.S manželem se snažíme taky alespoň co druhý den, tak to by bylo, aby to nebylo 🙂
teď jsme oba nějací nachlazení, tak snad to nebude mít žádný vliv.. omlouvám se, že tady moc nepíšu, ale v práci nemůžu být moc dlouho na netu. Ale když to jde, tak píšu. 😉
Hezký den holky. zkusím se tady dneska ještě dostat. 🙂

ifka85
7. říj 2011

@slecnamm Já jsem tady měla strach, protože jsem 4 roky brala dokonce Depoproveru, kdy člověk vůbec nekrvácí. Pak jsem se dočetla, že než se spraví cyklus, tvrá to u někoho i půl roku. Přešla jsem na poslední rok zas na prášky. Doktorka mi řekla, že do Vánoc máme ještě čas a pak se tím začneme zabývat, když nic 😉

granda
7. říj 2011

Dobré ráno, tak to je super stránka..to jsem ráda, že jsem na Vás natrefila..to je super... jsme po svatbě tři měsíce a kousek a stavíme domeček a chtěli bychom za rok do domečku už s miminkem.-- tak se chceme začít snažit.. vůbec nejíme žádné preparáty, protože to je zbytečné z našeho pohledu.. navíc mám profesní zkušenosti, že se to nevyplácí kvůli plodu-dítěti.. ale je to každého věc, zda bere vitamíny nebo ne. Bydlíme na vesnici, tak máme zeleninu a to každý den a svou vlastní. Maso máme také z vlastního chovu.
Po přečtení diskuze jsem docela zaražená, že nejsem sama, komu lítá MC.. já to spíše mám po 37 dnech.. měla jsem 5 let antikoncepci a tedka uz 3 roky bez ní. Měla jsem prblémy se žílami a tak jsem si to vysadila a nekupovala další. naposledy mi dala doktorka nějaké hormony, na vylepšení cyklu, ale nezačla jsme je brát. chci to nechat na přírodě. jsme zvědá, kdy se nám zadaří, chtěli bychom pod stromeček, nebo na jeře, aby to dědeček dostal k 60.tinám. no uvidíme jak to půjde.. snažení zdar

hance09
7. říj 2011

Ahoj holky,ještě jsem to všechno nepročetla,ale přidávám se k vám. Vysadila jsem HA,ale zatím se nějak "cíleně" nesnažíme, ale už preventivně beru listovku 😀

nettaa
7. říj 2011

Ahojte holky, můžu se též přidat do debaty? 😉 Taky se s manželem snažíme o mimi 🙂 I když to pravé snažení se tomu ještě říct nedá. Spíš tomu necháváme volný průběh. Já už bych mimi moc chtěla, tak snad se letos zadaří.
Ještě do toho hledáme vlastní bydlení, takže snad se zadaří i s tímto letos...to by bylo úplně to nejlepší 😀
HA neberu už přes 3 roky (zdrav. důvody) a cyklus mám +- 28 dní, takže myslím že dobrý. No a listovku beru už asi od června. Ovu tak nějak vypočítávám pomocí kalkulačky plodných dnů, ale zatím sme se asi netrefili do toho pravého dne. Musíme se hold víc snažit, aby tam ty dvě // byly 😉

pajav
7. říj 2011

Přeji krásný den :o) Nás snažilek teda přibývá čím dál víc 🙂)) ovu se blíží a já už ted jsem nedočkavá jak to zase dopadne 😖 taky bych ten cyklus mohla mít kratší, nemám ráda čekání..všem držím palečky :o)

pajav
8. říj 2011

Ahojte 🙂 tak copak je nového?

barbulinka1
8. říj 2011

@pajav Ahojka, u mě nic, stále mám tu hnusnou nepříjemnou zácpu, bolest bradavek a výtok :( Takže se nic nezměnilo a snažení ( jelikož přítel odletěl na montáž ) se překlenulo do fáze čekání na ms 😀 😀Jinak jsem si do té ms začala měřit BT a pohybuje se vždy ráno kolem 6 hodiny kolem 36.7 - 37.Ale měřim ji v ústech...A co u tebe nového ? 🙂

trolleey
8. říj 2011

ahojky holky.u nás nového taky nic - zítra příjde den "D" teda podle kalkulačky, ale kdo ví, snažíme se pro jistotu skoro každý den, ať to nějak nezmeškáme. 😀 no uvidíme. ale to čekání potom bude zase šílené... snad se to konečně podaří, ať zase nevidím manoželovy smutné očička, když příjde MS. ☹

pajav
8. říj 2011

@barbulinka1 @trolleey
Ahojte,jojo měření v ústech je taky spolehlivé a teplotka pěkně nahoře..tak jsem zvědavá,jestli ti teplotka před MS klesne,tak jak má. Snad už pak zácpa a vše ostatní přestane a tělo se hodí no normálu :o) U nás nic nového, taky máme podle kalkulačky zítra den D, mě teplotka trochu vzrostla,ale až vystřelí k 37 a bude se držet nahoře, budu vědět že ovu v pořádku proběhla. Já už bych taky byla moc ráda, kdyby nám to už tentokrát vyšlo, já se tak těším, že se snad nedočkám 😀

petinkas
autor
8. říj 2011

Ahoj holky, též vás zdravím.. mě bolí taky prsa (spíš bradavky), mám lehké křeče v podbřišku, BT dnes 36,9 a do MS asi 12 dní. Jsem první měsíc po vysazení, tak nevím, kdy přesně přijde. To čekání je strašný a to se snažíme teprve něco přes týden 🙂.

ifka85
8. říj 2011

Ahoj holky, tak jsem je konečně objevila... //, ale ještě si to musím nechat potvrdit od paní doktorky. 😉 Snad bude vše v pořádku....

lucille85
8. říj 2011

@ifka85 tak to moc gratuluji!!!ať je vše v pořádku!!!

Holky já už jsem konečně přestala snad špinit, jsem 18DC, na ovu testech dvě čárky, ale ta druhá je furt slabá. Chtěli bysme zítra s manželem sexovat, myslíte, že můžem?Dobrala jsem ve čtvrtek ty antibiotika, tak kdyby se náááhodou (jakože spíš ne) zadařilo...na netu sem našla že by to asi vadit nemělo, ale zas nějaká holka psala že prý trvá tři měsíce než se ty atb vyloučí z těla, ale to mi přijde jako blbost, když se musí brát po 12hod. tak už musí být z těla pryč ne?Aspoň z větší části....
A myslíte že je možný mít ovu později jak 18DC?Při HA jsem měla cykly 28 dní přesně...a tedka od 12DC ovu testy negat.I když 15den už to vypadalo nadějně,ale myslim že nebyl.

pajav
8. říj 2011

@ifka85 mockrát gratuluji!!! :o)))
@lucille85 já si myslím, že atb nemají vliv na oplodnění, vždyt se přeci říká, že pokud se bere HA a během toho se berou atb, tak je pravděpodobnost, že žena otěhotní, protože snižují funkci HA a má se používat kondom tak podle toho bych řekla, že to vliv nemá. Já osobně bych se snažila i přes to...a jiank já jsem dnes 21DC a ovu nejspíš dnes nebo zítra,teda doufám, že už přijde 🙂)) Při HA má snad každá cyklus 28 dní, po vysazení může být cyklus klidně i 36 dní, tak určitě ještě nezoufej 😉))

petinkas
autor
8. říj 2011

@ifka85 velká gratulace 🙂

@pajav můžu se zeptat, jak je to přesně s tou teplotou? Jestli do ovu nižší (třeba 36,5), před ovu ?, ovu (kolem 37), po ovu také a před MS zase nižší? 🙂 uff, to je fuška..