"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

likvicka
8. lis 2011

@indy2 jj tak si čtu tvůj příspěvek a mám stejný problém. Mamka se mě pořád ptá jestli už něco je nebo ne. Navíc bydlíme hned vedle našich a s mamkou jsem celý den v práci. Jdu 24.11.2011 na ultrazvuk a to bych jim zrovna ultrazvuk ukázala a oznámila jim, že budou prarodiče. Teda doufám, že bude vše v pořádku 🙂

indy2
8. lis 2011

@likvicka Já mám naše také hned naproti (defacto si vidíme do oken🙂 .. gratuluji, že budeš moci rodičům oznámit tak úžasnou zprávu.. bude to asi nezapomenutelná chvíle pro všechny.. určitě nám napiš, jak to dopadlo.. už aby to uteklo, viď? 🙂

lucille85
8. lis 2011

@indy2 já teda mám ješte kamarádku ta se vdávala o rok dřív a už má 3letého chlapečka, tak s tou si taky rozumím 🙂 tak ta trochu tuší že se ted někdy začnem pokoušet....a moje mamka to ví, že sem vysadila a že chceme mimčo, ale má přísný zákaz to komukoli prozradit 🙂

wann14
8. lis 2011

@lucille85 no tak to jsem za sva studia vystrizlivela, ze mi nikdo neda 30 000 na toz tak 40 000, moozna kdyz bych nastoupila nekde u nas tak za nejakych 15 000 - 17 000 hrubeho. Verim ze ani v Praze to neni jednoduche, ale prece jen je to lepsi jak vsude jinde, jsou tam sice drazsi nakldy na bydleni, ale jidlo atk je vsude stejny ... Jako praci si nevybiram ani nahodou, ale nemzu jit zae delat neco cemu nerozumim, trena nejakou strojarinu ...nebo IT 😀, ono jako to tehotenstvi bez te praxe taky neni reseni, ale clovek uz ma aspon neco...manzel vydelava celkem pekne penize a bydlime s jeho rodici v RD a tem zatim nemusime prispivat na bydleni, takze co se tyka penze jako strach nemam, clovek se vzdycky nejak uskromni a z toho standardu na ktrey byl zvykly, dokaze slevit ... ale pak si hledat praci jako absloventak treba po dvou detech zadna sranda, ale zase manzel uz neni nejmladsi a uz ma vek na prvni dite...mozna i na druhy 😀, jako praci porad hledma apon na rok bych treba nekam sla,a le fakt neni jednoduchy ... a presne jak pises pokud nemas v dnesni dobe nekde znami, tak je to moc tezke si neco najit

@indy2 jako neni to tak jednoduche se sebrat a jit pryc ... tak jsem zvedava, jestli me potka taky nejake stesti a bude treba prace nebo mimco 🙂

indy2
8. lis 2011

@lucille85 Je pěkné, jak se ty maminky "sdružují" a nějak tak se chápou navzájem.. já bych byla moc ráda, kdybych mohla také do Vánoc oznámit, že čekáme... no, necháme to osudu, kéž by se na nás štěstí usmálo 😉

indy2
8. lis 2011

@wann14 určitě ano, moc držím palce 😉

wann14
8. lis 2011

@indy2 myslim, ze takovych co chce rodinny zivot a spokojeneho partnera je nas tady vic, taky se neradim k kazdnym karieristkam 🙂

indy2
8. lis 2011

Holky, tak mě ještě napadlo (určitě to tady už zaznělo).. mám poslední dobou hrozně citlivý prsa.. předpokládám, že je to kvůli vysazení HA? A již dva dny mám bolesti v podbříšku, respektive na pravé straně břicha.. myslíte že je to oboje z důvodů HA? Nebo už si opět něco vsugerovávám? 😒

wann14
8. lis 2011

@likvicka vidim, ze je to vsude stejen s tema mama, jen rozdil u te me je , ze chodi ke kartarce, teda ted naposledy byla u najakyho chlapka a ten ji rekl ze bude pristi rok babicka 🙂, tak se me ted taky vzdycky pta, ale nevidime se tak casto, ptz bydli jinde ...
jinak taky o tom nikde takto nemluvime, ze chceme mimco, ptz to by se pak vsichni ptali, tak co uz se podarilo a podobne dotazy a kdyby se to nahodou nedarilo delsi dobu tak je to takve demotivujici a cloveku je z toho smutno

wann14
8. lis 2011

@indy2 ja kdyz jsem vysadila HA, tak nez jsem to mela poprvni dostat jako normalni cyklus, ne hned ten co doberes prasky, tak jsem tak par dni pred MS, mela hrozne citlive bradavky, ale teda mega, jako kdyz jsem brala HA tak jsem to nikdy nezazila...tak to je ma zkusenost, ale kazdy to samozrejme muze mit jinak

hanickaa.d
8. lis 2011

@indy2 já se to taky snažím neřešit a nemyslet, ale když se po tolikati letech vysadí, nejde to, protože prostě můžu být těhotná 🙂 tak se drž a netestuj, nekupuj, nemysli na nic 🙂

indy2
8. lis 2011

@hanickaa.d Děkuji, budu se snažit udělat pro to maximum, ikdyž mám pocit, že je to silnější než já 🙂

pajiskazemlyna
8. lis 2011

Ahoj holky:D To je sranda, když tady čtu vaše poslední příspěvky, tak vidim sebe :D Jsem vždycky v době "přicházející" ms úplně jako šílená :D Testuju, sleduju se a tak dále ... Ale po tomhle "nepovedeným" měsíci jsem se zařekla, že na to kašlu :D že už budu testovat jedině s velkým přesvědčením, že jsem fakt těhotná :D
Takže tak :D

indy2
8. lis 2011

@pajiskazemlyna Přesně, také jsem se zařekla, že test teď bude následovat až po opožděné MS a nejlépe ještě nějaký další příznak 😉 Hlavně, aby nám to přesvědčení vydrželo 😀

pajiskazemlyna
8. lis 2011

@indy2 Moc tomu, že mi to přesvědčení vydrží, nedávám :D Nejhorší na tom je,že na sobě nějaký "těhotenský" příznak najdu každý měsíc :D:D

indy2
8. lis 2011

@pajiskazemlyna Asi tak 😀 Já mám momentálně ty prsa a bolení v podbříšku 🙂 to je ta psychika, jakmile si člověk něco moc přeje, nejde na to nemyslet.. a kord ta nejistota, když člověk musí takovou dobu čekat, než ví, jak to dopadlo 😠 A jak dlouho už to sleduješ takhle?

lucille85
8. lis 2011

@indy2 no to může být i příznak blížící se ovulace, mě staršně bolely bradavky a den před jsem měla takový křeče u vaječníku, že jsem chodila v předklonu, au au...

@pajiskazemlyna hlásim se do klubu potencionálních závislaček na testování...jo kéž by to bylo jako s těma ovutestama, asi 15 za sebou furt negativní, to mě nas...o takže jsem řekla a prdim na to- do týdne ty prsa a břicho, tak si řikám to je divný, no tak pro srandu ještě jeden zkusim a dvě čárky jak vymalovaný!!!a kdybych neměřila bt tak testuju jak o život, sem dneska 37DC 😖

pajiskazemlyna
8. lis 2011

@indy2 Vysadila jsem HAK v září, takže ještě ani ne 3 měsíce 🙂
Ale je to zábava, když člověk zjistí něco co vůbec netušil, jsem zdravotní sestra a tolik věcí o menstruačním cyklu, ovulaci, bazální teplotě a tak dále vím až od chvíle, kdy jsem se zaregistrovala sem na koníka :D:D

@lucille85 Já vím, četla jsem, že jsi měla ovulku dost pocitově silnou a později, ale je super, že víš, že tělo funguje jak má a že proběhla ! 🙂 A máš třeba pocit, že to tento měsíc vyšlo nebo jak jsi na tom ??

lucille85
8. lis 2011

@pajiskazemlyna tak já sem teprv 4DPO tak je ještě brzy na jakékoli prognózy, tak po 7DPO už se třeba něco vyvrbí...pocit mám úplně normální, takže fakt nevím! ale snažení bylo přepoctivé takže záleží zda se zahnízdí nebo nee...

lucille85
8. lis 2011

@pajiskazemlyna a co se týče informací o bazální teplotě, ovulaci, oplodnění, otěhotnění atd. tak bych mohla dělat už přednášky 😅 ale já to tak dělám v každé důležité věci-zjišťuji co nejvíce informací a pečlivě vše procházím, studuju, plánuju...a pak to furt řešim, řešim a řešim...
Ale i kdyby to tedka nevyšlo nevadí, už takhle jsem na sebe hrozně hrdá že sem "vyrobila" vajíčko 😀 😀 😀

pajiskazemlyna
8. lis 2011

@lucille85 Tak moc budu držet palečky, ať to vyjde, podle snaženíčka a ovulky máš velkou naději, ale pšt 🤐

pajiskazemlyna
8. lis 2011

@lucille85 S tím vyrobením vajíčka to chápu :D Taky bych měla radost, ale měřila jsem poctivě BT teprve jeden měsíc a ovu test zkušela v době kdy by negativní a pak už ne, takže vůbec nevím, jestli u mě ovulace probíhá tak jak má 🙂 No ale snad to všecko přijde🙂

lucille85
8. lis 2011

@pajiskazemlyna přijde, uvidíš!nebo třeba jste se už trefili 🙂

pajiskazemlyna
8. lis 2011

@lucille85 No já jsem dneska 5 DC, takže snaženíčko teprve přijde :D Už se těším :D Jen pak ta nejistota je hrozná ... uvidíme, Pája to tady rozsekla, tak teď se určitě pomalu ale jistě bude dařit nám všem :D

indy2
8. lis 2011

Teda holky, klobouk dolů, že máte tolik informací a víte, jak na tom jste.. to já jsem v tomhle směru čistá jak anděl 😀 jediné co, tak jsem si dělala ty těhu testy.. ale BT, ovu testy apod... to je pro mě jak jiná řeč momentálně 🙂 ale třeba se k tomu také brzy dopracuji, abych věděla lépe, jak to mé tělo funguje, reaguje apod.. kéž by to už nebyla potřeba 😉

twistinka123
8. lis 2011

ahojky holky, koukám, že diskuze je tu zase plně rozjetá🙂 u mě žádné novinky, dnes jsem 4DC a můžu říct že bez prášků je to žůžo, mám i tu MS kratší🙂
jinak se mám fajn....
a co vy?
@lucille85 zkoušela jsi už těhu testík?🙂 ukázat by se ti to mohlo tak ty 3 DPO.

pajiskazemlyna
8. lis 2011

@indy2 Třeba touž vážně nebude potřeba 🙂
@twistinka123 Ahojky, jsme na tom skoro stejně, jsem 5 DC a nestěžuju si, beztak jsou prášky pěkné svinstvo...

lucille85
8. lis 2011

@twistinka123 no to tedy nevím, rýhování vajíčka končí někdy kolem 5DPO a to je vajíčko teprve v děloze a pak začíná zahnizdovat...pokud se tedy správně dělilo a nepodělalo se to už na začátku...takže na test je brzy!

twistinka123
8. lis 2011

@lucille85 asi jak u koho, byla u nás holčina ve 4 tý a my už poznali na UZ těhu. tedy je fakt jaku koho, ale HCG test by měl už ve 4 tý něco ukázat - dle krve jo! jak test nevím ,ale asitaky ne?

lucille85
8. lis 2011

@twistinka123 no ale když ovu byla prokazatelně teprve v pátek tak je nemožný aby se vejce už zahnízdilo, teprve po zahnízdění totiž vylučuje HCG a to je pak detekovatelný v krvi a v moči...a na ultrazvuku je ted vidět max vyšší sliznice...já tu ovulaci měla pozdě....ovulace je běžně v půlce cyklu, takže 4týden je už dva týdny po ovulaci, což já nejsem...a to už je to testem rozpoznatelný...