"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

wann14
17. únor 2012

Holky, tak jsem se rozhodla, ze po tech mesich neuspechu zkusim merit taky teplotku, tak se chi zeptat vas zkusenych co merite, jaky teplomer pouzivate a jak spravne merit teplotu...vim ze se ma merit rano nez vstanu z postele a zhruba ve stejnou dobu ...

krista1
17. únor 2012

úplně mimo,jdu dělat radši salát,nebo ještě napíšu větší blbost 😀 😀 😀

krista1
17. únor 2012

@wann14 jj,základní věci znáš,teď už jen si pořídit teploměr,já mám doma digitální za 150,úplně stačí i rtuťový,ten je prý přesnější,ale už se nevyrábí a neprodává a musíš ho vždycky sklepat a čekat pět min.No buď budeš měřit u zdroje,nebo což je jednodušší v ústech,jak to dělám já a nesmíš vstát z postele to víš,položit ho hned k posteli a nechat ho tam ležet celou dobu,prostě musí mít stejné místo a teplotu pokoje. 😉 Ale já třeba neměřím pořád ve stejnou dobu,dělám na směny a taky mi to ukázalo ovulku 🙂

nasaluca
17. únor 2012

@wann14 Já má přímo bazální digitál, je na dvě desetinná místa, měření trvá o něco dýl než s normálním digitálem. Objednávala jsem si ho někde z netu, ale mívají ho někde i v lékárnách. Jsem s ním maximálně spokojená. Jinak měřím v puse 😉

wann14
17. únor 2012

@krista1 Kristi moc dik, jsem si rikala, ze tohle nidky delat nebudu, ptz jsem si myslela, ze tehu budu hned, ze mi to prce nemuze dlouho trvat, holt realita je krute jina a tak jsem si rekla, ze nez do sebe cpat hormony a litat po doktorech, tak prvne zkusim toto a pak se uvidi, vse vim co jsi mi napsala, ja budu potrebovat spis poradit s tim jak to zanasite do tech programu..co je lepsi jestli wo ...neco nevim jak se to presne jmenuje a nebo fer...a taky neznam ten nazev presne ...

@nasaluca a kolik stoji prosim ten teplomer?

nasaluca
17. únor 2012

@wann14 Stal necelých 150 Kč

krista1
17. únor 2012

@wann14 jo tak...no to si měla hned napsat,no zaregistruj se na www.womenzone.cz a tam je kalendář,klikni si na něho a zadej si ,kdy si měla MS a ono ti to ukáže kdy bude dlaší,teda doufám,že máš pravidelnou MS,když tak délku cyklu si tam musíš zadat a pak když klikneš na třeba začneš dneska klikneš na den 17.2.(jsou tam políčka a nad nimi je datum třeba jen 17.,měsíc je napsaný v přádku vodorovně)no a klikneš si na to políčko dne a tam už ti vyjede okno a tam si budeš moct všechno zapsta...však uvidíš,zkus se tam zaregistrovat a uvidíš 😉 Určitě je lepší měřit teplotu,než do sebe cpát hormony,škoda,že já jsem nebyla tak chytrá jak vy teď ☹

zzaneta
17. únor 2012

@krista1 To je v pohodě Kristy 🙂 Já mám mít MS 1.3., takže ještě spousta času. Dneska jsem ale asi 4DPO. Tak uvidíme 🙂 Testovat budu asi příští neděli a příští pátek mám kontrolu u nového doktora.

wann14
17. únor 2012

@nasaluca Tak to je dobra cena 🙂 To se jeste da 🙂 A ty uz chces mimi a ty nechces do prace, kdyz ted skoncis skolu?

hance09
17. únor 2012

@wann14 Já jsem si teď objednala digitální pro měření bazální teploty (ještě pořád nedorazil ☹!) Jinak já používám womenzone.cz ,takže teď si tam budu psát i teplotu..jsem ale začátečnice jako ty 🙂

wann14
17. únor 2012

@krista1 Aha, tak ja se tam teda zaregistruju a pak to zkusim nejak vykoumat, merit zacnu zitra, ptz dnes zkusim koupit teplomer, jako ne ze ybchom doma nemeli, ale tak tento bude jen muj...a pak se na to vrhnu, hodne holek tad psalo, ze kdyz zacali merit, ze hned otehotnely, tak treba budu mit taky uspech ...jsi zlato moc dekuji..za info 🙂 a co ty jak to vypada s tebou? Cetla jsem ze Ms cekas za 6 dnu, to je za chvili...tak doufam, ze nedorazi

wann14
17. únor 2012

@hance09 No ja se tomu porad branila, mozna kdbych zacala merit driv uz to mohlo vsechno jinak..ale verim, ze to snad k necemu bude...no ja se na nej zkusim zeptat v lekarne kdyz nebude tak neva, koupim normalni, tak snad bude stacit i ten 😉

nasaluca
17. únor 2012

@wann14 Chtěli bysme mimčo co nejdřív, ale i tak do práce asi stejně budu muset jít. Končím v červnu školu a těhotná pořád nejsem 🙂 Měla jsem teď půlroční praxi v lékárně, tak aspoň trochu vím, do čeho půjdu. Jako penízky by se nám hodily, to rozhodně, ale zas tak špatně, abysme se neuživili na tom nejsme. Přece jen čas běží a pak k čemu je mít dobrou práci, peníze, když pořád něco důležitějšího schází..

hance09
17. únor 2012

@nasaluca Já jsem si zase právě říkala,že když mám po škole "holej zadek",tak si nebudeme pořizovat mimčo,chtěla jsem do práce...no ale teď už bych chtěla i to mimčo,tak snad to brzo vyjde 🙂

wann14
17. únor 2012

@nasaluca Jj, to si taky rikam, ja hledam praci uz 3/4 roku a porad nic, takze jsme se dohodli, ze si poridime mimco a to taky porad nic, takze pro me ta nejblbejsi moznost. S praci je to dost tezke, kamkoliv prijdu tak me vemou ptz jsem mlada, jsem absolventka a jeste zena a vdana, takze vzdycky dostane nekdo prednost, ach jo ... nekdy si rikam, ze jsem mela jit hned po stredni do prace a vse by bylo mozna mnohem jednodusi, ale co uz ted. A jsi vdana?

nasaluca
17. únor 2012

@wann14 Já zatím naštěstí nabídky i možnosti zaměstnání mám dobré, ale samozřejmě že s praxí by to bylo lepší. No, uvidíme jak se to samo vyvrbí. Vdaná jsem 🙂

kora1
17. únor 2012

@evik19 ja bych to videla na tehu! Jsi si jista? 10DPO nemusi byt nioc videt..

nasaluca
17. únor 2012

@wann14 A co jsi vlastně dělala po té střední? Jsem se ani nezeptala

kora1
17. únor 2012

@harley26 Harley, moc bych Ti to prala a treba jsi, ale s tim Pregnylem jsem to taky cetla, ze dela pozitivni test..Vydrz! A nic si z toho nedelej, ja bych taky selhala 🙂

wann14
17. únor 2012

@nasaluca Chemii a technologii potravin 🙂 U nas je to s praci blbe, je ji malo a kdyz je tak uplne v jinych oborech ☹ a stredni jsi delala v Brne? A vysku taky v Brne? Je to se mas, ze mas nabidky, kdybych neco mela, tak bych sla hned, aspon na rok, ptz prace se praxi bude hledat lip pak nez bez ni, ale ja uz jsem to prestala resit, takze chci radeji mimi a pak si najit neco az bude, alespon jedno mimco 🙂 No tak jsem zvedava, jak to dopadne

krista1
17. únor 2012

@wann14 No doufám,že ti tato metoda pomůže a otěhotníš díky ní,no jako u nás snažení probíhalo v den ovulky,ale jestli se zadařilo,to opravdu nevím...uvidím,´moc tomu nevěřím.No teď jsem dodělala salát a vrhnu se na úklid a věci do školy.Tak kup nějaký teploměr a měř co nejdřív,ať ti ta ovulka neuteče,ne každá žena ji má v prostřed cyklu,ale většinou ty co to mají pravidelné,tak mi připadá,že ji tak nějak v prostřed cyklu mají,tak hodně štěstí,na té stránce je to přehledně popsané,kdyby si nevěděla písni,já tam mám svůj graf můžeš se juknout,jsem tam uložená pod stejnou přezdívkou jak tady.

nasaluca
17. únor 2012

@wann14 Jj, oboje v Brně. Akorát je tady už dost přeplněno, takže jsou tu platy dost mizerný ve srovnání např. s Prahou, ale lepší než nic. Jinak si taky píšu graf na womenzone, hrozně se mi to tam líbí, je to dobře přehledný a jednoduchý.

eficenka
17. únor 2012

@wann14 ahoj, já jsem začala BT měřit po 3.měsících neúspěchu a hned 4.měsíc se zadařilo...
Musí se měřit ráno - nejlépe ve stejnou denní dobu než vstaneš - prostě zazvoní budík a hned šup teploměr 😉
Já měřila v ústech digitálním teploměrem - pokojová teplota bývá vždy nižší než teplota těla, proto by sis měla strčit prvně nezapnutý teploměr do pusy a spustit tak za minutku, až bude mít"tvoji" teplotu - pak změří nejpřesněji.
Pokud děláš na směny a nemáš možnost měřit ve stejnou ranní dobu, tak alespoň po 3 hodinách tvrdého spánku!

eficenka
17. únor 2012

@krista1 tak přeji pěkné uklízení a vaření... Míváš školu každý den? já se teď konečně "najedla". Dala jsem si skoro talíř suchých špaget, maso nemůžu ani cítit 🤐
A na nevolnosti tu mám nějaký čajík, ale moc mi nejede... Já radši sypaný - roibos, jasmínový, genmaicha a tak 😉

evik19
17. únor 2012

@kora1 Díky za podporu, jsi moc hodná🙂 Ale touhle dobou už by mamatest 10 měl zareagovat aspoň dušíkem a dneska tam není fakt vůbec nic. Jako mrzí mě to, ale do dalšího měsíce nastoupím s měřením teploty, takže se to třeba už fakt povede! Kdy plánuješ testovat Kori? A už dorazily ty ovutestíky?

@holky těhulky Já vím, že už se to tady probíralo nejmíň stokrát, ale nechcete nás potěšit tím, že byste napsaly. Kolikátý DPO/DC jste měly pozitivní tt? A jaké jste měly předtím příznaky a hlavně jak dlouho jste na těhotenství čekaly? Já si to vždycky ráda přečtu, to čekání je pak vždycky takový nadějnější🙂

gabuli202
17. únor 2012

@evik19 Evi, minulý cyklus se mi už pidi dušík ukázal 10DPO, ale fakt jsem ho musela vykoukávat, ani to nešlo vyfotit. ale vím, že duch se může ukázat klidně až 13DPO 🙂

kora1
17. únor 2012

@evik19 miluju tvou otazku na tehulky!!!
Parada 🙂
Snad nam to napisou. Budeme taky psat snazilkam, az budeme tehotne nebo se na ne vykasleme? 😀 😎
Vtipkuji.
Evi nevim. Ja bych to jeste nevzdavala a pokud spinis, znamenalo by to hnizdeni a tim padem jeste test zadny nebo velmi slaby...vis.
Predstav si, ze testy jeste nedorazily!!! Ja teda mam doma tehotensky, ael holky, musim priznat, ze to nemam jak vy s tim testem, ze bych nemohla vydrzet, test na tom faktu nic nezmeni a kdyz testujes brzo, neni to jasne..proste ja stejne fakt nevim, zda ms prijde v pondeli (norm.cyklus) nebo pristi sobotu!!!-tak by to bylo posunuti podle ovulace..A jelikoz z toho nejsem moudra, testovat prilis brzy nema cenu, bude to tak, ze me prkvapi mrcha a smytec proste. Tak tak 🙂
Snad ty testy (ovulacni) najdu dnes ve schrance, jinak uz fakt nevim...Trva jim to asi kvuli snehu 🙂
Evik, drzim palce!

kora1
17. únor 2012

@eficenka sikulka, talir spaget to uz je jina nez jen cajiky 😉 Jen tak dale 😉

sedivka
17. únor 2012

@evik19 Ahoj, kolik dni jsem byla DPO, nevim. ALe na testu jsem mela uz dalnici, zadne duchy 🙂 Bylo to 34DC (cykly jsem mela dlouhe vzdy 37DC). Povedlo se nam to de facto prvni mesic poctiveho snazeni, dva mesice predtim jsme to trochu flakali, mysleli jsme ze na to vlitneme az pozdeji, takze jsme se sem tam chranili a tak 🙂 Takze 3 mes po vysazeni HA

sedivka
17. únor 2012

@eficenka me pomahaly lizatka pro tehotny proti nevolnosti.... maji je v lekarne...