"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

krista1
30. led 2012

@eficenka přeju ať nedojde a jsou tam // 😉

eficenka
30. led 2012

@krista1 dík Kristi, uvidíme... Jdu dělat večeři, tak se tu zatím mějte a dál hlavu vzhůru 😉 Za rok tu snad budeme těhulky už všechny !!!

krista1
30. led 2012

@misam máš pravdu,je to lepší testnout později,snad ti to nedojde a budeš moct testovat,já jsem takhle promrhala hodně testů a je to zbytečné.Když mám nepravidelnou MS,tak já bych musela čekat tak do 43DC,abych mohla testovat,no někdy ty cykly jsou dlouhé,už dvakrát jsem to měla až za 42dní,takže dřív bych já osobně určitě netestovala,ale teď beru Proveru a jednou jsem testla,protože jsem si myslela,že to musí dojít do 7dnů a ono ne,tak to bylo taky zbytečné.Jinak já test doma nemám,koupím si ho,až to bude opravdu hodně dlouhý cyklus,který jsem ještě neměla...ale určitě nemáš ten samý problém...takže snad ti to výjde 🙂

krista1
30. led 2012

@eficenka do roka,do roka snad i dřív tady budeme všechny těhulky,tak si nechte chutnat,já jsem teď dovečeřela 🙂

krista1
30. led 2012

@misam tak jo,pěkný večer a později dobrou noc

krista1
30. led 2012

@pajiskazemlyna ty snad ještě neodcházíš,nebo jo?dala sis tady nově fotku,že?!Ono je to takové lepší,když si představíš člověka se kterým mluvíš[si píšeš) 🙂

misam
30. led 2012

@krista1 díky, tobě taky hezký večer a dobrou 🙂

pajiskazemlyna
30. led 2012

@krista1
Nene, já jsem tu skoro celovečerně, přes den většinou moc nemám čas 😀
Fotku jsem si dala, takovou nějakou no .. jen abyste měly právě malinko představu, s kým si tu vlastně píšete 🙂
Je z dovolené z Itálie, zrovna jsme mířili s přítelem do Benátek 🙂

krista1
30. led 2012

@pajiskazemlyna a jak se ti líbilo v Benátkách?Já jsem tam taky byla s manželem a bylo tam krásně a hlavně mě tam požádal o ruku,tak mám krásný zážitek.Byli ste na gondole?

pajiskazemlyna
30. led 2012

@krista1
Jé tak ty to budeš mít opravdu vzpomínku na celý život !To je romantika 😵
Nám se tam líbilo moc, měli jsme nádherné počasí (něco kolem 30stupňů), byli jsme tam s průvodcem, takže vše důležité jsme zhlédli 🙂 Ale na gondole jsme nebyli, přišlo mi, že 1000Kč je hodně ..Tak jsme šli radši na véču 😀

krista1
30. led 2012

@pajiskazemlyna no já jsem na gondolu taky nešla,nemám ráda lodičky,tam mě původně chtěl manžel požádat o ruku,tak jsme šli k bazilice del Salute,jo bylo to krásné a romantické a takový pocit jsem ještě nezažila,snad zažiju,až zjistím,že jsem těhotná.A ty se nechceš vdávat?Jestli ti to příjde moc osobtní,tak neodpovídej...kolik ti je?

pajiskazemlyna
30. led 2012

@krista1
Vdávala bych se ráda, ale jak už jsem říkala, my jsme ještě mladíci, je mi 21 🙂
Přítel se pomalu zmiňuje o žádosti o ruku, jsme spolu skoro 4 roky, tak uvidíme 😵
Určitě ten povit brzy zažiješ, neboj se ... Jak dlouho už se s manžou snažíte, jestli můžu vědět ? Možná už jsem se i ptala, ale strašně se mi tu ještě holky pletete 😀

krista1
30. led 2012

@pajiskazemlyna jj,já jsem na tom úplně stejně,taky si tady všechny pletu a nic si nepamatuju,no my se snažíme už 14měsíců,teď je to 15měs.Jinak mi s manželem byli 2roky a brali jsme se,teď už jsme spolu dohromady 5 a půl roku...takže jsem se vdávala ve 22letech,to není tak brzo 😉 Tak snad tě požádá co nejdřív,říká se,že do roka a do dne,my jsme to stihli 🙂 A jak dlouho se snažíte vy?

pajiskazemlyna
30. led 2012

@krista1
Oproti vám chviličku, půl roku .. ale začínám si říkat, že už by skoro bylo na čase ..
řešíš to už s nějakými lékaři ? Nedoporučili vám nějaká vyšetření ?

krista1
30. led 2012

@pajiskazemlyna už jsem byla na odběru krve na hormon.profil,ten je dobrý,beru hormony na úpravu cyklu Provera,prý ale není na otěhotnění,no a manžel byl na spermiogramu,ten dopadl celkem blbě,jinak náš čeká ještě kontrolní v březnu,tak uvidíme jak to dopadne.No půl roku je opravdu chviličku,ale záleží jak se na to díváš,už si byla u doktora?Nenapsal ti vyšetření nebo tak něco?Některé holky to řeší už po půl roce...mi doktor říkal,že až po roce a to mě celkem mrzí,taková ztráta času...

pajiskazemlyna
30. led 2012

@krista1
My jsme se rozhodli, že to do roka snažení necháme být .. nechci do sebe zbytečně cpát hormony a chemii, když vím, že cyklus je sice dlouhý, ale ovulace probíhá a vlastně je zatím vše tak, jak má být ..
Pokud by se nedařilo i nadále, hned to budeme řešit ..
Moc vám budu držet palečky, aby se brzy zadařilo, myslím si, že na svojí/svého prďolku už čekáte dost dlouho ...

krista1
30. led 2012

@pajiskazemlyna jo tak to máš super,když víš,že máš všechno v pohodě,já myslím,že by ti hormony ani doktor nedal,když to máš pravidelné a ovulku máš,no jedině na to,že by ti nedozrávali vajíčka do určité velikosti,ale to snad dozrávají,tak snad se vám zadaří co nejdřív,věřím tomu,že určitě tam půjdeš nejdřív až budeš těhotná,takže na vyšetření nebudeš muset,zkus chlapovi koupit vitamínky Selezin ACE,nebo Selezink,to určitě pomůže,tak snad nebude nikde problém,jste mladí,takže to určitě výjde.Díky moc,snad se zadaří.Omlouvám se,že píšu tak pozdě,ale cvičila jsem na rotopedu,takže moc nestíhám,ještě mi tu chodí manžel na hru,za chvíli jde do práce.A co ty,kde pracuješ?A chlap?My děláme oba ve fabrice.

pajiskazemlyna
30. led 2012

@krista1
No ovulace je, ale cykly mám dost dlouhé (kolem 35-45) spíše 45 dní .. takže to čekání je opravdu hrozné ..
Také doufám, že se zadaří brzy, ale jak říkám, jsme ještě mlaďoši, takže se nic nestane, když se nám to nepodaří hned 🙂 Ten selezin, to není špatný nápad, asi ho příteli opravdu koupím, děkuji za radu ..
Ty takhle na večer ještě cvičíš ? Tééda .. taky bych se sebou měla začít něco dělat 😀
Jinak i váám hodně štěstíííčka !!!!! Ať to tento cyklus už konečně vyjde, abyste se mohli s manžou radovat z těch // čáreček 😵

krista1
30. led 2012

@pajiskazemlyna jo já se snažím cvičit pravidelně,ale někdy po práci nemám vůbec chuť ani sílu,no já civičím preventivně,protože mám ráda jídlo a musím se trošku formovat,abych nebyla jako kulička,né to bych sice nebyla,ale tohle mi vyhovuje a taky to odbourává stres a únavu a to já potřebuju 🙂 Jo tak to ti věřím,že máš to čekání trošku horší,to je fakt hrůza takové dlouhé cykly,zkus si koupit kontryhelový čaj,ten upravuje cyklus a možná bys ho neměla ani tak dlouhý,to se mi zdá fakt dost dlouhé.No já myslím,že to tento cyklus nevýjde,protože jsme oba nachlazení a furt si to předáváme ☹
Cvičení je prý dobré i v těhotenství,pro lepší porod a tak...takže to zkus...teda určitě to nepotřebuješ,no mě se nechce zbytečně utrácet za posilovnu,tak jsem si koupila rotoped a cvičím před televizí 😝

sedivka
30. led 2012

@pajiskazemlyna ahoj, zatim neni moc co fotit. I kdyz k veceru to pekne leze a jedny dziny uz radsi moc nezapinam - zacinaji trochu tlacit 🙂

krista1
30. led 2012

@sedivka pro těhulky jsou krásné dziny,kámoška měla jedny celé tehotenství,taky svoje nedopla a je dobré,že jsou s takovou pružnou látkou na bříško a záda,takže můžeš nosit celé těhotenství,teda v létě určitě ne a kdy máš termín?

sedivka
30. led 2012

@krista1 jojo vim. Planuju nakup, ale az tak za mesic. Ja mam termin 9.9., takze leto stravim v nejakych satech, tilku se sukni a zabkach 🙂 bude to mazec, ale asi lepsi nez kupovat tehotenske tri vrstvy - triko, svetr a bundu 🙂 uvidime 🙂

krista1
30. led 2012

@sedivka jj,určitě je to lepší odbýt si to přes léto než v zimě,to já jsem sama zvědavá až budu těhotná tak při mojí smůle budu přes zimu 🙂 tak když už máš naplánované nakupování,tak to je fajn.A věci pro mimi budeš kupovat kdy?Někdo na to nespěchá a někdo se nemůže dočkat,já mám výhodu,že mám dost hadříků po bráškovi(je mu 7),takže to není tak staré

sedivka
30. led 2012

@krista1 veci pro prcka zatim neresim. Zacnu to nakupovat postupne behem jara. Ted ani nebyl moc cas ani myslenky. Stehovali jsme se na rok do mensiho, zavneme stavet dum, tak to bude trochu divocina... Asi zacnu s lehkym nakupovanim po tom prvnim screeningu. Ja nemam vubec nic. Ale kolegyni v praci se narodi miminko v dubnu, tak mi pujci z ceho to male uz odroste 🙂 no, jsem na to zvedava 🙂

maybay
31. led 2012

@krista1 ahojik, takze doktor ti udelal vysetreni a manzelovi spermiogram a zatim to jinak resit nebude? My cekame na vysledky spermiogramu a mych vysetreni plus jeste musim jit 3DC ńa nejake odbery a myslela jsem, ze pokud tam bude problem tak se bude resit, ne az po roce...

maybay
31. led 2012

@eficenka v to doufam 🙂

krista1
31. led 2012

@maybay Ahoj,no zatím doktor nic neřeší,teda čeká na ten kontrolní spermiogram a pak nevím...ještě doberu Proveru a v březnu uvidíme.Jo to co píšeš máme za sebou,ten 3DC se odebírá krev na hormonální profil,já jsem ho měla v pohodě.No já jsem mohla k doktorovi jít až po roce a to jsem tam šla o měsíc dřív a ještě mi říkal,že mám měsíc čas 😒 No a stejně nic.Tak doufám,že u vás dopadne všechno dobře.No já se zeptám doktora na tu folikulometrii...snad mi to udělá,ať vím.U vás,jestli dělá vyšetření atd.tak se to bude určitě řešit co nejdřív,věř tomu a třeba budeš těhotná dřív jak já,no spíš určitě,tak držím pěsti,ať vše dopadne jak má... 😉

maybay
31. led 2012

@krista1 takze mi budou jen odebirat krev na ten hormonalni profil? ja jsem z tech vsech informaci co mi rekl uplne popletena a myslela jsem, ze me bude odebirat vzorek dole a prislo mi to divny, kdyz to mam. Mam takovou pruvodku na to vysetreni a tam je zaskrtane, ze mi budou delat nejake protilatky to je jediny, cemu rozumim. Me rekl, ze by se to melo resit po roce a ze on to bude resit driv, my se snazime 5 mesicu, ted budeme najizdet na 6. Neblazni, urcite budeme tehotny obe 🙂 Taky vam moc drzim pesti. Nepremyslis treba o zmene doktora? na co te stresuje mesic, kdyz uz to muze rozjet? Folikumetrie je jestli ti dozravaji vajicka?

krista1
31. led 2012

@maybay ne,krev z ruky protože ty hromony jsou nejvíce obsažené asi v tom 3DC,mi říkal,že už 5DC by bylo pozdě a první jsem taky přijít nemohla,takže 2DC-4DC se to odebírá,no nejlepší je ten třetí,já mám různě směny,takže jsem nemohla přijít jen tak a taky mi to ten první měsíc nevyšlo,protože jsem tam šla den po státním svátku a on si vzal samozřejmě volno,že?! 😒 Ne já jsem právě k tomu doktorovi přešla a prý je dobrý,no tak nevím,já se ho zeptátm na tu folikulometrii a ty protilátky,no to mi taky nedělal ☹ Jo folik.je dozrávání vajíček a taky ti tím zjistí ovulku.No to víš,že jo,ty máš štěstí,že máš tak dobrého doktora,ale tak já si říkám,všechno špatné pro něco dobré,sice čekáme rok,ale ono se to vyřeší,no já tam půjdu v březnu s výsledkem spermiogramu a jestli bude dobrý,tak bude řešit mě,zatím si asi myslí,že je to v manželovi,víš?!Tak proto moc neřeší,kdybych mu donesla dobrý spm,tak by řešil mě...no ale i tak,že?!Snad ti všechno dobře dopadne a do půl roku budeš těhotná i dřív.

petanevesta
31. led 2012

Ahoj holky, jak se dneska máte? Já si nějak nemůžu zvyknout na tu kosu venku 😀 Dneska jsem 14DC a 5DPO, tak už aby byl čas MS, abych věděla, jak jsem na tom 😝 nějak se ale obávám, že tulení 1x maximálně 2x týdně nestačí 😒 i když bylo by to vtipný, kdyby se zadařilo teď, když tomu moc nedáváme oproti minulému měsíci, kdy jsme na to skákali častěji a nebylo z toho nic 😅