"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

krista1
8. únor 2012

@eficenka ahoj Evičko,tak co pořád testuješ,jestli tam je?No já jsem byla u známé a je v na zač 8tt,u doktora byla v 5tt,nic moc nebylo vidět a na další kontrolu jde až v 10 tt,takže je to mazec,to se člověk ještě načeká.A jaké bylo přivítání s manželem?Myslím v neděli,byl šťastný jak blecha? 🙂

eficenka
8. únor 2012

@krista1 jé, kristi, tak to Ti nezávidím.... Já mám prořezané 3 osmičky a naštěstí ani jedna nebolí tuktuk!
Tak zkouškové za Tebou, to je úleva, že? ale ta práce? to musí být záhul 🙂

eficenka
8. únor 2012

@krista1 jj, Kristi, dostala jsem růžičku 🙂 a vykecal to hned na tom kurzu, že má doma těhu manželku 😀 Ale naštěstí ty lidi tam viděl podruhý a naposled a snad nás nikdo nezná 😀
Zítra se chystám zase testovat, ale snad je bublinka tam kde má.... Jinak na Uz nejdu už 17.2 ale až 20.2 protože má MUDr dovolenou... Už odpočítávám dny!

barbulinka1
8. únor 2012

@nicole_1 ahojka, jestli jsi měřila bazální teplotu, tak by měla být vyšší celé těhu, kolěm těch 37 a stejně jako normální teplota, já mám teplotu 37 v podpaží a bazální se mi držela 37,2, takže si myslim, že to těhu podle teplotky nebude 🙂

barbulinka1
8. únor 2012

@eficenka já bych počkala do té prohlídky, dřív bych to asi nekřičela nikam a nikomu, ale to záleží na vás 🙂 pak prostě co se má stát, stane se a neovlivní to jestli to ví jeden člověk, nebo všichni 🙂 ale neboj , všechno bude v pořádku a budeš si užívat bříška 🙂

misam
8. únor 2012

@krista1 Ahoj, tak to gratuluji k úspěšnému ukončení tohoto zkouškového. 🙂 Teda jak to čtu, tak toho máš teď fakt hodně...teda ty osmičky ti nezávidím. Já jsem před měsícem po dvou letech odmontovala fixní rovnátka, takže o bolesti zubů teď něco vím. Já mám venku jen 1 osmičku, tak naštěstí roste rovně, takže ji tam nechám 😀. Manžel se taky furt šteluje na spermiogram....já jsem do toho praštila a objednala jsem se v pátek na krev. Půjdu k praktickému na preventivní a při té příležitosti se objednám i u nové gyneko. A začnu to s ní řešit....doufám, že to řešit chtít bude. A zeptám taky se zaptám jestli by mohl manža na ten spermiogram (když po tom tak touží 😀 ). Někdo tu psal, že když je to s žádankou tak se za to neplatí, jinak prý cca 1300,- .

misam
8. únor 2012

@eficenka 🙂 chápu že se nemůžeš už dočkat, až ti to doktorka potvrdí. A máš nějaké těhu příznaky? 🙂

krista1
8. únor 2012

@eficenka to víš,že to je úleva,ten pocit,že už nic nemusím,teda 3měsíce,tak to je k nezaplacené.Koukám,že ses ptala,jestli to oznámit rodině,no známá byla asi taky v 6tt a rodině to řekli,teď už je v 8tt a myslím,že to je na každém...věřím tomu,že až budu já těhotná,tak Tom to poví snad každému 😀 jak ho znám.Tak to uteče jako voda neboj,hlavně buď na sebe opatrná,ať mimi drží a je zdravé a tak.No to ti věřím,že odpočítáváš dny,taky bych byla nervózní,ale v mém případě,já určitě dřív jak ve 40DC testovat nebudu,takže ty nervy budu mít za sebou...no protože jsem zvyklá na dlouhé cykly,ale taky nevím jak to bude...kéž by se to už podařilo tento měsíc,mohlo by,štíra v rodině nemáme 🙂 Kámoška čeká pannu a taky v rodině vůbec nemají,většinou to bývá takové znamení,co není v rodině...mohlo by,jinak s grafem sem moc nepostoupila,zase mám teplotu 36,3 no prostě furt dokola.A testy už mám 4 negativní...Neboj opravdu mimi bude tam kde má a bude vše ok.Ten tvůj manžel je taky pěkný kecka 😀

eficenka
8. únor 2012

@misam no jen se mi občas motá hlava, dřív mi to nedělalo, ale když přidám na pitném režimu, tak je to ok!
A dneska jsem měla šíleně citlivé a "bílé" bradavky , až jsem se lekla co to je, ale už mají zase svoji barvu 😀

krista1
8. únor 2012

@misam no na spermiogram,když máš žádanku od doktora,tak max zaplatíš 30Kč,jako všude u doktoru,no musíš ji přinutit,prostě ti tu žádanku dá 😀 Já myslím,že by mohla,když jí vysvětlíš proč si od předchozího doktora odešla a tak...a je to ženská nebo chlap?A krev se bere až v době MS,jestli chceš hormon.profil,chodí se na ni 3DC.

eficenka
8. únor 2012

@krista1 jojo, jakmile bude fotka bublinky se srdíčkem, tak si myslím že to za chvíli budou všichni okolo nás vědět 😀 Moc Kristi držím palce, teď máte 3 měsíce na snažení bez nervů ze zkoušek, tak se to musí povést!!!

krista1
8. únor 2012

@eficenka tak o tom motání hlavy něco vím,no musíš hodně pít,je to potřeba,i když budeš co chvíli na záchodě,to vůbec nevadí,je sice zima,ale v těhotenství musíš pít jako normálně 2-3l denně,taky jsem dneska radila kámošce co smí a nesmí,má ráda paštiky,ale ty jsou zakázané v těhotenství,vitamín A škodí,či co,lepší je prevence,tak se na mě koukala jak na blázna 😅

krista1
8. únor 2012

@eficenka jj,díky,no musí...já bych teda nejradši už tento měsíc,protože by manžel nemusel na kontrolní spermiogram a bylo by to vyřešené,pořád doufám,že by to mohlo vyjít.Ty se tak máš,no hlavně hodně štěstí...a zdravé mimi....jj,taky si myslím,že se to brzo proflákne,když bydlíte na vesnici,nebo se mýlím?Tak jsem to aspoň pochopila,když si psala,že bydlíte v horách v baráku

eficenka
8. únor 2012

@krista1 😀 koukám, že až budeš těhu, tak už si o tom nemusíš nic shánět 😀 Jsem zvyklá pít docela dost, mamča dělá na urologii -tak od malička jsme byly se sestrou nuceny pít a pít a pít 😀 😝
My jsme dělali teĎ domácí paštiku, tak tu snad můžu 😉 Ale jinak už jíme na večeři 3.den čočku a pořád mi chutná, hlavně hodně do kysela 😉

krista1
8. únor 2012

@misam jo a ještě mě v březnu čeká oční,objednala jsem se už v prosinci,tak doufám,že mi nedá brýle,taky mě dost bolí oči a mám je často unavené...no já se fakt nenudím a musím teď zase začít cvičit,přez zkouškové,jsem neměla moc čas.tak doufám,že ti to u nového doktora dopadne dobře a dej pak vědět co a jak

misam
8. únor 2012

@krista1 Nene tu krev mám kvůli praktickému. Je to právě soukromá klinika, kam chodíme na preventiví od zaměstnavatele. No a já se tam teď chci objednat ještě i na gyneko a oční 😀 ať to mám při jednom. Takže doufám, že by mohla (je to ženská) mít trochu jiný přístup a že mne vyšetří a žádanku vydá 😀....30,- za to dáme 😀 😀.
Co se týká oznamování, tak zatím to plánuju oznámit nejdříve v 10 tt. Doufám že budu mít brzo co oznamovat.
@eficenka 😀 tak hlavně že ti není šoufl. Tak od teď si budu každý měsíc vsugerovávat i bílé bradavky 😀 😀

krista1
8. únor 2012

@eficenka no vyznám,jsem sečtělá navíc tady je taky dost těhulek a kámoška ta byla taky těhotná,taky vím dost od ní a co jsem si přečetla.To je dobře,že jsi zvyklá pít,když o tom mluvíme mám žízeň 😀 Tak čočka je zdravá,ale já ji málo vařím...kyselé,to já taky můžu a co chutě,nějak se ti změnily?Nebo taky prožíváš období nechutenství?

krista1
8. únor 2012

@misam 😀 No teď si mě tím vzkazem pro Evču pobavila 😀

krista1
8. únor 2012

@misam Neboj,ženské jsou prý lepší a vyřeší všechno,no taky bych až budu těhotná nejradši počkala až do třetího měsíce,ale Tomík je kecka 😀 Taky toho máš dost,jak tak koukám 😎

eficenka
8. únor 2012

@misam 😀 no nevím jestli nebyly bílé protože jsem zrovna měla na terapii dítě, které jsem dávala do opory na ruce přes balon a jakoby se lehce hrudníkem přilehává, aby ti nespadlo z míče a máš volné ruce k nastavování jeho hlavy zad atd.... A jakmile odešli s mamkou ze cvičebny, tak mě bolely strašně prsa, tak jsem se hned musela podívat 😀

misam
8. únor 2012

@krista1 ...no fakt, já jsem občas psycho...když se blíží termín MS, tak na sobě pozoruju všechny možné ( i nemožné 😀 ) těho příznaky....tak si k nim přidám bílé bradavky 😀 😀
Tak to máme podobné....gyneko i oční 🙂. Tak si budeme držet palce ať dopadne obojí dobře. Mně teď taky bolí večer oči...přikládám to těm mrazům.
Paštiky se nemůžou??? ☹

eficenka
8. únor 2012

@krista1 no já mám divné chutě už od mládí.... Nejlepší jídlo pro mě je od 15ti let tatarka, kyselé zelí, čočka nakyselo, okurky.... A doteď mi to zůstalo, jo taky ještě zavináče - mňam hned bych si dala 😀
Takže změny chutí nejsou, jsou zatím v obvyklé režii 😀 😀

misam
8. únor 2012

@eficenka 😀 😀 to chápu tos musela, já bych se podívala taky 😀. A budeš přecházet na jinou práci (ne s moc malými dětmi) jak jsi psala?
Mňam...máme stejné chutě...kromě té tatarky, tu jsem nahradila bílým jogurtem.

eficenka
8. únor 2012

@misam no asi až mi odejdou prckové - máme je zhruba 6-8 týdnů na léčebně... Tak pak asi budu mít starší děcka bez doprovodů, kteří jsou tady na pobytu sami, plus skupinkové cvičení..... Šéfka taky čeká na potvrzení od MUDr 😉 No já zas tatarku můžu s čímkoliv, ale třeba se to v těhu změní 😉

krista1
8. únor 2012

@misam Ne nemůžou,obsahují vitamín A a ten je škodlivý v těhotenství.No já už na sebě ty příznaky ani nepozoruju a kašlu na to,protože je to každý měsíc stejné, bolestivá prsa,bolest v kříži a bolest vaječníků a taky výtoky před MS...takže to poznám,že to mám každý měsíc stejné 🙂 No taky doufám,že to dopadne u doktorů dobře,ale mě bolí oči už delší dobu a vidím večer rozmazaně...takže asi brýlky budou,však dám vědět v březnu 😀 A kolikátý DC jsi?Já vím se na to ptám furt,já jsem 16DC a šíleně mě bolí prsa,no jako vždy,přikládám to ovulce,nebo se asi blíží...mám to tak každý měsíc...takže dvakrát v cyklu mě bolí prsa,no nic nového,ale nic příjemného ☹

misam
8. únor 2012

@eficenka Tak to budeš mít fajn, bude to míň nebezpečné. 🙂 Jsem zvědavá jak se ti chutě změní, jestli taková tatarka přetrvá 😉

krista1
8. únor 2012

@eficenka jj,já mám chuť na kyselé a hlavně na saláty s majonézou nebo s čím jsou,ty kyselé...pařížský a tak...to mám vždycky chuť před MS tak týden...taky podle toho to poznám.Tak to je super,že chutě zůstaly 😉 Ale tatarka by se moc neměla...ve tvém stavu 😅

eficenka
8. únor 2012

@krista1 no snažím se mírnit... Ale helmanska je z pasterizovaných vajec 😉 Ale neměla jsem ji už 2 týdny a bude v sobotu k obědu s brokolicí vařenou v páře a bramborama!! mňam, to bude bašta!

krista1
8. únor 2012

@eficenka já myslím,že tatarka přetrvá s tím rajčetem,jak si říkala,no to jsou ale chutě 😀 😀 Tak já zase můžu ke všemu kečup,plno kečupu...fakt skoro na všechno slané,co se dá 😀

krista1
8. únor 2012

@eficenka njn to si pošmáknete...to bude opravdu bašta,já jsem dneska dělala na oběd francouzské brambory s plno kečupem na to...mňam...to my si s kolegyní v práci děláme pořád chutě,když během práce kecáme o jídle 😀