"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

petanevesta
9. pro 2011

@kixi já jsem si právě ovu testíky dělala i minulej měsíc, ale zřejmě jsme se snažili v inkriminovanou dobu málokrát a bohužel to nevyšlo, tak snad to tentokrát klapne 🙂

petanevesta
9. pro 2011

@twistinka123 no to já taky budu manžela svádět, co to jde, abysme to tentokrát neprošvihli 😀

andrejkonellis
9. pro 2011

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Je tak úžasné číst, jak se "snažíte" jako včeličky 😀 My s manželem se taky snažíme...Tak to nějak přiblížím...Poslední MS 20.11., "snažili" jsme se tak nějak kolem data OVU (přibližně 01. - 05.12)....05.12. jsem se ráno probudila a : totálně mdlá chuť v puse a od té doby lechtání v bříšku + lehké napínání, jako na zvracení.... Tak jsem fakt zvědavá a nedočkavá jak to dopadne, Budu si dělat test od 20. 12., to by měli přijít MS. Musím ale říct, že moc nevěřím - že by se nám to podařilo po měsíci snažení... Ale kdyby jo...tak se picnu...pod stromečkem 😀

petanevesta
9. pro 2011

@andrejkonellis jéé to je pěkný, kdybyste dostali takový dáreček...my to do Vánoc nestihneme, abych to věděla, zda se zadaří nebo ne, tak to přeju aspoň vám 🙂 nám to napoprvé nevyšlo, tak te´d věřím v druhý pokus 😅

twistinka123
9. pro 2011

@petanevesta tak at se to podaří!!! a holky a říkáte manželovi že máte ov ua že na to půjdete?🙂 já ne🙂 nechci ho nutit 😉 prostě chci aby chtěl jen tak 🙂
@andrejkonellis to zní nadějně, moc ti to přeju!!!!
my se nesnažíme, teprva začneme v úterý🙂 oslavíme můj svátek
😀

zzaneta
9. pro 2011

@twistinka123 ale já věděla že je brzo a nedalo mi to, já se picnu.. ještě mi manžel říka: Vždyť víš že tam nic nebude :D Původně jsem si dneska chtěla koupit další testíky, ale lepší když je nebudu mít doma. Je zvláštní jak člověk ví že je brzy ale nedá mu to 🙂

leeerinka
9. pro 2011

holky, tak to vypadá, že ten utrogestan funguje, cyklus se mi opět vrací do normálu 🙂 Jinak jsem podle vašich rad nakoupila kyselinu listovou a kontryhelový čaj...tak uvidíme 🙂 Mimča se nemůžu dočkat, všichni kolem jsou buď těhotní nebo už dětičky mají...

zzaneta
9. pro 2011

@andrejkonellis Ahojky, já měla poslední MS 17.11. a tyhle příznaky jsem taky měla, plus minulý týden dvakrát takový narůžovělý hlen tak jsem zvědavá 🙂 Držím pěsti 🙂

zzaneta
9. pro 2011

@twistinka123 Mně se on sám ptal jestli už je ovu 🙂

petanevesta
9. pro 2011

@twistinka123 já mu to neříkala ty dny, jenom nějak na začátku snažení jsem se zmínila, že mám ty ovu testy, ale do ničeho jsem ho nenutila, možná jeden večer, kdy jsem pili vínko a on už chtěl jít spát, jenže já věděla, že to je pod dni D, tak jsem ho trošku proti jeho vůli svedla, ale pak už mu to nevadilo 😀
No a tenhle měsíc mi nejdřív říkal, že to přece nemusíme nějak řešit a že nemám být zklamaná, že to napoprvé nevyšlo, ale pak se mě za dva dny sám zeptal, kdy zase budu mít ty plodný dny 😀 taky mi sám vysvětloval teorii, že někdy čím víc sexu, tím míň užitku, protože pak těch spermií není tolik, když se do toho buší pořád - víte o tom něco? 🙂

andrejkonellis
9. pro 2011

@zzaneta - tak to máme úplně stejně ! taky jsem před pár dny měla narůžovělý hlen 😅 . Jinak taky jsem si včera dělala test, nedalo mi to... samozřejmě jsem věděla, že tam nic nebude...ale nemohla jsem...ten jeden test v lékárničce mně sžíral 😀 To je dobrá náhodička 😀 tak kdyby to vyšlo, tak by to byli asi nejhezčí Vánoce...moc Ti to přeji...vlastně úplně všem snažilkám 😉

leeerinka
9. pro 2011

@petanevesta tohle mi říkal můj doktor...on je takový vtipálek a doslova řekl "nesmíte to přehánět, když budete v ložnici každý den, bude to spíš ke škodě než k užitku, protože pak už z vašeho muže poteče jen voda" Trošku jsem se u toho červenala, ale vzala jsem to za své 🙂

zzaneta
9. pro 2011

@andrejkonellis Tak to máme vážně úplně stejně, dneska jsem použila jeden testík co jsem měla i když jsem věděla že je to brzy, ale nešlo odolat :D a taky máme první snažení 🙂 no to mi povídej, to by byly ty nejlepší vánoce 🙂 už aby byl příští týden..

andrejkonellis
9. pro 2011

@zzaneta máš i nějaké jiné "příznaky"...já vím, že je hodně brzo na příznaky, ale moje segra věděla od prvního dne, že je v tom 🙂 neuvěřitelné 🙂

zzaneta
9. pro 2011

@andrejkonellis no manžel prohlásil že musím být těhotná když jsem poslední dobou tak náladová :D a jinak takový zvláštní pocit v podbřišku, jakobych to měla dostat.. a na malou chodím každou hodinu ať už piju víc či míň.. ale nevím jestli to není sugesce, takže už se nepozoruji 🙂 co ty?

twistinka123
9. pro 2011

@petanevesta tak jsem se ptala paní doktorky jak to je a smála se, že mi ani neodpověděla 😀

petanevesta
9. pro 2011

@twistinka123 takže nezbývá, než to prověřit v praxi 😀 😉

andrejkonellis
9. pro 2011

@zzaneta no já zatím jenom zvláštní pocit v bříšku (ale není to jako u MS), cca od 05.-07.12 mdlá chuť v puse, a někdy během dne mám pocit, že budu zvracet - ale je to tak slabí, že v pohodě....A silný pocit, že jsem "v tom"...no uvidíme...Jinak , kdy se chystnáš udělat test? Já asi až toho 20.12...pokud teda nepříjdou MS ☹

zzaneta
9. pro 2011

@andrejkonellis no já měla více příznaků dříve,ale už je raději nesleduju 🙂 a taky to mohla být sugesce.. tak nějak vnitřně jsem byla přesvědčena že to vyšlo, ale dneska už jsem od tohoto přesvědčení ustoupila abych nebyla zklamaná.. No po dnešním nezdaru jsem si říkala že v neděli, ale to je taky brzy, takže dneska testy nekupuju ale vrhnu se na ně až příští týden. 15.12. zkusím další - má přijít MS a máme firemní večírek tak abych věděla jak moc se hlídat 🙂

zzaneta
9. pro 2011

@andrejkonellis Jo a málem jsem zapomněla, takové jakoby tahání po stranách podbřišku mivám každý den teď. nevím jestli to něco znamená.

andrejkonellis
9. pro 2011

@zzaneta tak to budeš vědět dřív....no to jsem zvědavá, držím palce ať jsem napíšeš pozitivní zprávu 🙂 a já jdu pracovat, protože dnes nic neudělám🙂

sedivka
9. pro 2011

Ahoj holky, tak jsem byla u doktorky, dlouhy cykly ji nijak nevydesili, rikala, ze kazdy ma ten vlastni rytmus jiny a z jejiho pohledu je nejdulezitejsi, ze to mam prirozene a pravidelane. Casem se mi ty cykly muzou zkratit, ale neresila by to, protoze nejdulezitejsi je, ze mi to funguje. vajecniky mam zdravy, bez cyst, plny vajicek 🙂)))))))) Tak uvidime 🙂

lucille85
9. pro 2011

Ahoj holky, zdravím vás, tak jak se všechny máte? Zběžně sem vás pročetla, snažilkám držím palce, aby to brzy vyšlo a byly // a těhotnějícím aby bylo vše v pořádku!!!

andrejkonellis
9. pro 2011

já se tak těším...už ať je 20. 12. a ať nedostanu menstruaci...teď jsem dělala pořádek ve fakturách a opět mě bylo blbě - na zvracení - a mám divnou chuť v puse zase....

lucille85
9. pro 2011

Holky já nevim, myslíte, že je normální, že mi není zle? Měla bych být dneska 7+0tt a akorát se mi zvětšily prsa a pobolívají a sem tam bříško, vyházela sem se v obličeji a v dekoltu, ale neni mi vůbec na zvracení? Jako něco mi vyloženě smrdí a asi dvakrát se mi trochu navalilo ale jinak nic...sem myslela že když jsou tam dvě tak budu bydlet na wc..nebo je ještě brzy?

pajav
9. pro 2011

@lucille85 ahoj 🙂) Každá to těhotenství prožívá jinak,někomu není zle celých 9 měsíců a někdo prozvrací půl roku, je to různé,tak bud jen ráda,že ti je dobře 😉))

andrejkonellis
9. pro 2011

@lucille85 myslím, že je to hodně individuální a každý to má nějak jinak...každopádně si myslím, že zvětšené prsa jsou ten nejlepší příznak 🙂 Prosím Tě, můžeš mi vysvětlit to 7+0tt? 0tt je asi 0týden těhotenství...ale jinak se v tom počítání vůbec nevyznám 😒

lucille85
9. pro 2011

@pajav no já ráda i sem, zvracím fakt nerada a opravdu jen velmi výjimečně...ale teda jsem šíleně unavená, spala bych klidně celý dny, po obědě vydržet v práci vzhůru je fakt těžký...tak snad jsou mrňousové ok...

@andrejkonellis jo to počítání je úplná věda, navíc já se svým cyklem necyklem jsem si to tak nějak odvodila...ale normálně 1.DC začínáš vlastně 1.týden, teoreticky má být ovulace 2.týden, čili v den očekávané MS by jsi měla být cca 4.týden...a pak k tomu připočítáváš dny...třeba máš to dostat dneska a máš cyklus 28 dní a ovu 14.den, takže dneska budeš 4+0tt(ukončený 4.týden) a zítra budeš 4+1tt(jako 4.týden +1 den z 5.týdne), pak 4+2...atd a pak 4+6tt a další den 5+0tt (to už bude týden po vynechání)...ale vzhledem k tomu, že většina má cykly nepravidelný a ovu taky, tak se nedá brát termín podle MS až tak vážně....nejlíp se to určí podle ultrazvuku...

golymetr
9. pro 2011

@lucille85 ahojky já to mám stejný taky mi nejni nic krom zvětšování bříška a prsou,kdy jdeš na kontrolu?? já jdu až 21.12

zzaneta
9. pro 2011

@andrejkonellis Já už se raději netěším :D ale dneska jsem neodolala koupi dalších testů? ale manžel mi je schová a nedá dřív než ve středu :D tak to jsem zvědavá.