"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

gabuli202
8. únor 2012

@aluskaasimon
@petanevesta
@sedivka Holky, máte fakt pravdu, s manžou vlastně víme, že spolu mít mimi můžeme, což je taky dobré, kvůli tomu jsem měla na začátku obavy. Manžel je skvělej, na nic netlačí, sice je o deset let starší, ale kdybych mu řekla, že mimi až za 5 let, tak by s tím souhlasil. Ale samozřejmě se na mimi těší. A hodně mě krotí, když se nervuju. V tomhle směru je skvělej. A s tou romantikou je to taky pravda 🙂 Takže tomu nechám tak trošku volnej průběh, tělo ví, co dělá, určitě 🙂

sedivka
8. únor 2012

@gabuli202 a vazna to dodrzis? 🙂

aluskaasimon
8. únor 2012

@gabuli202 Muj je o sedm let starsi, a myslim, ze kdyby bylo na nem, na miminku bychom jeste nepracovali. Jenze kdyz jsem se pred dvema lety rozhodovala, jestli zustat s nim v UK nebo se vratit do CR, potrebovala jsem vedet, jestli ma nas vztah perspektivu, takze jsem mu dala cas, aby si rozmyslel, jestli se citi na deti, nebo ne. Ja chtela deti snad uz od skolky 🙂 Mela jsem aspon vypujcenou malou Imogen na dva roky, rekla bych ten nejlepsi vek 2 - 4 roky. A tady ta zkusenost me jenom potvrdila to, ze deti opravdu chci. 🙂

gabuli202
8. únor 2012

@sedivka asi to tak hned a lehce nepůjde, ale dám na vaše rady a budu se snažit! 🙂

@aluskaasimon my jsme zase s manželem o mimi začali mluvit po třech měsících chození, takže o nás to bylo jasné, jen jsme začali až jsem nastoupila na výšku 🙂 Hlavní je, že to chcete opravdu oba! Já jsem zase taková na dětičky nebyla, cizí děti mi nic neříkali 😀 Ale vím, žen s vlastním to bude úplně o něčem jiném 🙂

twistinka123
8. únor 2012

@gabuli202 podle mě ovu byla co koukám na ty testy tak cca 17DC. tak jsem to měla i já! a žádné nervíky Gábi, zbytečný! 😉 posílám ti jeden těhu flusanec a uvidíš! 😀 koukej se usmívat, užívat si každý den a nesmutni, to ti nepomůže! 😉

sedivka
8. únor 2012

@gabuli202 me cizi deti nerikaji nic ani ted, kdyz jsem tehu 🙂 teda az na miminka, to uz nejak zafungovalo a ty me dostavaj, ale jinak nic 🙂 budu zblaznena az do toho naseho vlastniho 🙂

gabuli202
8. únor 2012

@twistinka123 Lucí, díky, toršku jsi mě uklidnila, taky mám za to, že ta ovu byla, tak snad 🙂

@sedivka přesně jak říkáš, na mě zapůsobilo miminko mojí sestry, to opravdu fest. Ale jinak to zatím se mnou nehne, prostě si počkám na to svoje mimi 🙂

twistinka123
8. únor 2012

@gabuli202 si piš že byla to není žádná anovulák, co plašíš🙂 bude to ok, to si kuř 😀

lucille85
8. únor 2012

@gabuli202 no ono toho strachu se člověk pak už asi nezbaví, i když se to povede, podivej na mě...ale ničemu to nepomůže a nic to neovlivní...já jsem nervní před každým utz jestli je mimi živý a v pořádku...a to čekání na další je vždycky hrozný...ale já asi nebudu mít klid dokud nevyleze ven a i pak se asi všechny mámy bojí, aby mu nic nebylo, aby se začalo přetáčet kdy má atd. atd.no a pak až vyroste tak zas se budem bát, aby přišlo celý a živý domů z tahu, to máš furt něco...

evik19
8. únor 2012

@gabuli202 Držím ti pěsti, ať to tento měsíc vyjde, ale kdyby ne, tak máš měsíců před sebou ještě spoustu, neboj 😉 Já jsem v minulém měsící měla zpoždění a pak slabě pozitivní testy, ale pak jsem dostala MS a doktorka už na UZ nic nevykoukala, takže měla za to, že jsem těhotná vůbec nebyla. (Asi stejně jako zzaneta) Ale já si říkám, že jestli na těhu testu ( a ne jednom) byla čárka, tak jsem zkrátka těhu byla a hotovo. Tak jsem se těšila na tento měsíc, že to třeba vyjde a ejhle, ovulka stávkuje - aspoň si to teda myslím, protože nemám žádný příznaky, že by proběhla. Co ty, gabuli, máš nějaké?

zzaneta
8. únor 2012

@evik19 Tak to jsme měly podobně 🙂 Mně teda ještě udělal těhu test a bral že těhotná jsem, ale včera říkal že teda neví jestli jsem byla 🙂 Ale já měla hodně bolesti, nejen že mi přišla slabá MS.

Holky 24.2. jdu k novému doktorovi. Né že by byl ten původní špatný, ale neměla jsem z něj dobrý pocit.

evik19
8. únor 2012

@zzaneta To děláš dobře, když mu nedůvěřuješ, tak by to nemělo cenu u toho starého. Já své doktorce jednak docela věřím a jednak mám z doktorů takovou paniku, že když už si na někoho zvyknu, tak zůstávám a je pro mě problém, i když má třeba jen dovolenou. Krom toho mám taky všechny doktory ženy, přijde mi, že jsou mnohem empatičtější a taky míň arogantní než chlapi. Na druhou stranu zase znám spoustu holek, co by k ženské nešly ani za nic.

gabuli202
8. únor 2012

@lucille85 To je pravda pravdoucí Luci! od té doby, co se dozvíme, že čekáme mimi je ta starost navždy! Ale neboj se ničeho, miminko se tě pevně drží!! Všechno dopadne dobře, neboj se!

@evik19 Evi, a měříš BT nebo testujes? Pokaždé můžou být příznaky jiné. Já jsem kolem 16DC měla hlen a pak 17DC jsem měla silnější čárku na ovu testu, jinak žádné příznaky. minulý měsíc mě hodně bolely prsa kolem ovu, ale minulý měsíc jsem měla ovu až 27DC, kolik jsi DC ty?

lucille85
8. únor 2012

@zzaneta tak hlavně aby to byl tentokrát fajn doktor a hezky Tě prohlédl a podpořil...a aby Ti brzo vypisoval průkazku 🙂
@gabuli202 děkuju, no snad jo, včera vypadalo jako že tam má havaj, ale asi ho štval ten utz, protože si pak zakrylo obličej oběma rukama a začalo se otáčet...tak snad jsme ho moc nenaprdli...

zzaneta
8. únor 2012

@evik19 No já šla na doporučení mamky, ta měla hodně gyn.problémy a tento ji dost pomohl. A souhlasím, ženské bývají empatičtější a většinou nepůsobí tak arogantně.

@lucille85 Mamča s ním je spokojená, tak snad budu i já. Prý vše pořádně vyšetří. Mamka má taky plno dalších nemocí a líbí se mi že jí hlídá právě i vzhledem k těmto nemocem. Mne včera doktor napsal léky od bolesti a říká že teda neví jestli se můžou u Crohna že to se dozvím z přibaleného letáčku.. no a co jsem se nedozvěděla: Nedoporučuje se u Crohnovy nemoci, takže 80Kč v háji jen tak - i když není to moc peněz, ale jde o princip. Příjde mi že je mu všechno tak nějak jedno, hlavně si to odbít.

maybay
8. únor 2012

@evik19 to jsme na tom stejne, taky se snazime od leta

gabuli202
8. únor 2012

Tak to pořád vypadá, že už ovu byla, uvidíme 🙂

lucille85
8. únor 2012

@zzaneta no to teda neni úplně dobrej přístup...já mám poslední dobou pocit, že jak nemá člověk doktora přes známý, tak se na něj spoléhat moc nedá...

terulilinka
8. únor 2012

@gabuli202 Gabi, už ti dorazily ty testy??

gabuli202
8. únor 2012

@terulilinka Tery, dnes dorazily, super! ještě jednou děkuji 🙂

kora1
8. únor 2012

@maybay je,ja taky od leta (presneji srpen/zari).
@gabuli take bych rekla, ze uz byla.. porad to vidim na ten 17.den
@zzaneta absolutne jsi udelala dobre, ze menis doktora, tohle je sileny pristup! jakoze ti neco predepise a rekne "mozna to nesvedci crohnovi nevim" a co by se mu stalo , kdyby se podival na PC (internet nebo oni maji dokonce kartoteku leku a jejich popisy)? A pry: asi jsi tehotna nebyla a pred tim u NEJ pozitivni test..no comment, takovi doktori ve mne vzbuzuji neduveru..
@spermiogram holky, vcera jsem rekla manzelovi, jestli by nesel na spermiogram a rekl, ze ano. Ze v pohode a tim to haslo. Tak super,a ani to nebolelo...
@tehulky holky, stalo se vam nektere, ze jste jako tehu priznak v prvnich dnech nemely zvetsena ci citliva prsa?

terulilinka
8. únor 2012

@gabuli202 Tak to jsem ráda, já už psala naštvaný email :D:D:D

terulilinka
8. únor 2012

@kora1 Tak to je dobře, že k tomu takhle přistupuje, ten můj taky 🙂 ale jdeme až v březnu k nové doktroce, tak musíme vydržet.. snad se to nějak rozsekne...🙂

sedivka
8. únor 2012

@kora1 ja jsem mela citlivejsi prsa par dni potom, co jsem zjistila, ze jsem v tom. Vetsi - jakoby lehce nalitejsi zacaly byt tak pred tydnem, takze 8tt

zzaneta
8. únor 2012

@lucille85 Taky poslední dobou mám ten pocit. A tohoto nám doporučila naše praktická lékařka která je skvělá 🙂

@kora1 To jsem ráda že tento pocit nemám jen já. Já jsem hrozně hodná (i se jmenuji Hodná🙂) a chvíli jsem si i říkala že ten pán je fajn, přesvědčovala se, ale manžel byl jasně pro změnu a já jsem ráda že mamky doktor mne vzal.
Je fajn že to manžel vzal tak v pohodě, to je dobře 🙂

evik19
8. únor 2012

@gabuli202 Ahoj Gábi, neměřím BT a ovutesty mě dost matou a pravidelně je nedělám, takže spolíhám na pozorování hlenu a taky mě vždycky tak 3-4 dny po ovulaci začnou dost bolet prsa. Tento měsíc ale nic a to už jsem 26 DC. Normálně mi ovulace chodí tak cca 17 den, takže si myslím, že tentokrát asi nic. Včera jsem si ale dělala test - nahlodal mě ten tvůj obrázek🙂 testovací čárka byla docela silná, ale pořád slabší než ta kontrolní. Teď jsem to pro srandu zkusila taky a ta testovací čárka je ještě slabší než včera. Může to znamenat, že teda ovulace přece jen proběhla? Máte s tím někdo zkušenosti? Jak jsem koukala Gábi na ty tvoje testy, tak bych tam nevykoukala nic, přijde mi, že 17. a 18. den jsi měla čárky silnější než dny potom, ale za z 22. dne mi přijde ještě silnější, tak nevím...A proto si taky testíky pravidelně nedělám🙂A mám ještě dotaz, může být ovulační test vůbec někdy úplně bez té testovací čárky? Přijde mi, že to snad ani nejde🙂

kora1
8. únor 2012

@evik19 jsme na tom skoro stejne, vsak vis 😉
Jinak k ovu testum pridam svou trosku do mlyna: jestli to muze byt UPLNE bez carecky, to nevim..Jinak u gabuli to z dneska neni silnejsi nez 17 ci 18DC, protoze musis vzdy hodnotit vzhledem ke kontrolnimu a kdyz se podivas na kontrolni, tak ten je dneska velmi silny, takze ten testovaci vyzni taky silnejsi...nevim, zda jsem se vyjadrila srozumitelne..🙂
A k tvemu pripadu- jestli jsi testovaci carku mela alespon u jejiho kraje silnou stejne jako kontrolni carku, tak je pozitivni. Vsechny zeny nemusi mit carku testovaci silnou jako kontrolu, ale dostatecne silnou, aby byl pozitivni, a to po par testech uz na sobe vetsinou kazdy pozna, ja vim, neni to nejpresnejsi, ale ja uz mam jasno, kdy je pozitivni a kdy negat. A taky je pro me docela indikativni, jak rychle testovaci prouzek vyleze, kdyz mam ovu, je videt od prvnich sekund, jakmile ho namocim do moci...kdyz je negat, je videt fakt az po 5 min a je slaby...

evik19
8. únor 2012

@kora1 Teda, děkuju moc za informace, to jsem nikdy v žádném letáčku nevyčetla. Holt člověk se pořád učí🙂 A co u tebe? Pořád nic?

kora1
8. únor 2012

@evik19 no porad nic, ale jak rikam, u me je to superdivne..ja vubec nevim. Kdyby neprobehla minuly mesic menzes, myslela bych si, ze jsem tehotna 😀 Ale to je blbost. Samozrejme mam spatne od zaludku, motani hlavy, spavost...ale to bude z te sinusitidy.. 😀 😀 Jsem taky uz jak prastena z toho pozorovani.. Holky, mne se zda, ze bych nekdy spis potrebovala trochu procitnout a proplesknout, at se z toho nezblaznim 😝 😀

kora1
8. únor 2012

@evik19 nicmene, pokracuji v testovani ovu a vcera vecer jsme to pojistili, nalakala jsem manzela... 😵 Nastesti se ti chlapi nedaji dvakrat pobizet co.. 😀 😀