"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

gabuli202
15. únor 2012

@kora1 nic zásadního, jen jsem se necítila dobře a chtěla jsem si změřit teplotu, a měla jsem 36,4, tak jsem začala vyšilovat, že kdybych byla těhu, měla by být teplota asi vyšší. Ale měřila jsem si to v podpaží a jsem teprev 3DPO, tak asi šílím zbytečně

gabuli202
15. únor 2012

@kora1 10 minut? Já jsem to měla v podpaží tak 3-4 minutky 🙂

harley26
15. únor 2012

@kora1 coze coze co to je za rady? to se ma merit deset minut??

kora1
15. únor 2012

@gabuli202 no blaznis? To je malo 🙂

gabuli202
15. únor 2012

@kora1 no, já už na to prdím, měřit si nic nebudu, ať nejsem ještě víc nervní!

harley26
15. únor 2012

@kora1 prdle sme opravdu vsechny stejne 🙂 a je pravda, ze ta BT zacne stoupat az se vajicko uhnizdi? Za jak dlouho se uhnizdi?

sedivka
15. únor 2012

@gabuli202 nemer, nevyšiluj! 🙂

kora1
15. únor 2012

@harley26 no podle me je to v podpazi malo. Teplota je definitivni, az uz nestoupa...to je smerodatne. A mne po 5 minutach ukazala 36,8 a podalsich 5 min 37 a po dalsich 5 se nezmenila, tak jsem usoudila, ze 10 min. To si musi kazdy zkusit, ale obecne, pokud hrajeme na presnost desetiny stupne, musime merit dele. Pokud jde o to, zmerit v rychlosti horecku, nad 38 napr, zahreje se to hned, ale nizsi teploty a tyhle miniaturni rozdily, to chce vice casu..
Holky, je to muj nazor, nenechte se tim nikdo vykolejit.
Ja mluvim o mem rtutaku..ten je pomalejsi..

kora1
15. únor 2012

@harley26 jej to nevim. Teda vim, ze se zahnizduje od 4DPO, 9DPO uz by melo byt, ale je to asi individualni. Kdy a èproc roste teplot nebo na zaklade ceho citime brzke priznaky netusim ☹

lola024
15. únor 2012

@kora1 Tak to mas dobre, ja v Bergamu nekdy prestupuju, tak treba se nekdy potkame 😀 Odsud letaji prime lety jenom v lete a jeste jsou drahe jak neco, takze ja litam Cagliari - Roma, nebo Bergamo a vzdycky do Prahy...je to vzdycky cestovani od rana do vecera 😒 Dvakrat jsme jeli i autem a to byla katastrofa, trajektem do Janova pres celou noc a pak cely den ridis nevyspala z toho jak se trajekt houpal... Cim dyl letam, tim vic mam taky strach, vecne nejaky turbulence...A jak casto do Cr jezdis? Ja tak kazdy 4 mesice...ted teda vubec nevim, jestli v tehu poletim, az jak to vsechno bude a jak se budu citit...ach jo. Neuvazovala jsi uz o tom, jak pripadne tehu oznamit rodine v Cr? 😉 Ja vubec nevim, pres telefon mi to prijde divny...ale zase priletet uz skoro s brichem? To by nekoho taky mohlo zkolit, ze jo 😀

harley26
15. únor 2012

@kora1 ja merim digitalnim a tam to zapipa snad do deseti vterin, kolikrat to ani nestiham v rozespalosti zasunout řádně kam mám a už to pípá, že to je změřeno 😀

lola024
15. únor 2012

@kora1 jo a diky za vysvetleni ohledne tech rybicek, urcite to potom s mudr proberu... 🙂
@harley26 ja myslim, ze vajicko hnizdi za 5 dni od oplodneni, nebo jsem holky mimo a je to az za dyl? 😉

harley26
15. únor 2012

@lola024 a tys nejake priznaky - hnizdeni vajicka a tak pocitovala?

heaven_angel
15. únor 2012

@harley26 asi to bude brzy, no uvidis, ale nebud zklamana, kdyby nic.. vyplati se pockat aspon na ten 12 DPO 🙂

heaven_angel
15. únor 2012

@kora1 to by urcite toho meho potesilo, ze je inspiraci pro jine 🙂

lola024
15. únor 2012

@harley26 nemela jsem absolutne zadny priznaky hnizdeni 🙂 Ja ani nevim jestli nejaky priznaky muzou vubec byt? Mozna nekdo mirne spini, ale ja nic... Ja jsem tedy byvala kuracka - a normalne mi prestalo den po nasem poslednim snazeni chutnat kourit 😀 Tak to je mozna jediny priznak... 😀 Od te doby nekourim a nemuzu ten smrad ani citit 😉

heaven_angel
15. únor 2012

@lola024 byl moc dobry opravdu, ten piskot mel malinko tuzsi, ale to vubec nevadi, na to ze ho delal poprve to bylo vynikajici 🙂 a dokonce po sobe i uklidil kuchyn, takze ma sto bodu plus 😀

lola024
15. únor 2012

Holky jste tu nekdo kuracka? 😉

lucille85
15. únor 2012

Jak psala @kora1 teplota tělesná (nikoli bazální) je ráno nejnižší a večer nejvyšší, proto klasicky, když jsme nemocný, tak večer většinou vyleze horečka...to je imunitní systém...bavíme-li se o teplotě bazální (měřená v klidu po spánku min 4.hod) tak tam toto pravidlo neplatí.

@gabuli202 klídeček jo? Jednou se to povedlo, povede se to zas a už až do konce! Buď ráda, že nemáš teplotu, asi to bude jen nachlazení, koukej hodně pít!

A k měření teploty pro ty, co měří/chtějí měřit digitálem- po zapípání ještě cca tři minuty měřit dále, rozdíl mi dělal několik desetin!!! Jinak obecně nejvyšší teplota je v puse a zadku, nejnižší v podpaží...Miminům se měří v zadečku a proto se to odečítá, myslim půl stupně, ale to si nejsem jistá...

@lola024 něco k hnízdění http://www.porodnice.cz/uhnizdeni-nidace-implan...

lola024
15. únor 2012

@heaven_angel tak to teda pred Tvym manzelem klobouk dolu, podle me je to na chlapa skvely vytvor! Ten muj neumi uvarit ani spagety, takze fakt smekam 😉 A i uklidil kuchyn, tssss, to musim rict manzelovi a mirne ho tim podrazdit 😀

heaven_angel
15. únor 2012

@lola024 ja jsem kourila do lonskeho rijna.. pak jsem prestala, protoze to za a) stalo uz moc penez a za b) uz jsme o mimi uvazovali, tak jsem si rikala, ze prestanu drive..

lola024
15. únor 2012

@lucille85 diky za odkaz, jdu ho procist 🙂

lola024
15. únor 2012

@heaven_angel a jak ti to prestavani slo? Prestala jsi hned ze dne na den? Nemas nekdy chut? Ja bych chtela odnaucit kourit i manzela, ten bez cigarety neda ani ranu. Ja jsem nekourila moc a ani jsem nebyla nejak moc zavisla, kourila jsem spis ze zvyku, takze mi to ted absolutne nechybi.

gabuli202
15. únor 2012

@lucille85 Lucí, díky moc za podporu, snad máš pravdu! 🙂

heaven_angel
15. únor 2012

@lola024 no koupili jsme si s manzelem elektronickou cigaretu a uz od zacatku jsme kourili beznikotinove naplne, protoze ty nikotinovy mi prisly hrozne silny.. pres den mi to vubec nechybelo, spis vecer doma po praci.. e-cigarety jsme kourili asi tri tydny a pak uz ta chut opadla uplne.. ta e-cigareta je sice vetsi investice ze zacatku, ale ve finale se to hrozne vyplati.. dneska to nepouziva ani jeden z nas, ale chce to proste tu vuli prestat a pak to jde a mozna i bez ty berlicky, ale ze zacatku to fakt pomaha..

my radi s manzelem jime i varime, takze v tomhle je dost zrucny, ale s tim uklizenim je to horsi, to mam pak brigadu klidne na hodinu po jeho vareni.. ale vcera to zmaknul cele, abych pry se neunavovala 🙂)

kora1
15. únor 2012

@lucille85 ahha, diky za objasneni 😉
Plyne mi z toho ale ponauceni, ze si nemuzeme vysku teploty mezi sebou porovnavat, pokud nemerime stejnym teplomerem ve stejnych podminkach (misto na tele 😉 a cas..). At uz bazalni nebo telesna...je tak? Takze je bezvyznamne si to porovnavat nebo to nejak resit, pokud si to clovek nemeri fakt denne aspon 3 cykly a nezna sve podminky ovule a tak

lola024
15. únor 2012

@heaven_angel tak to jsem rada, ze o ty e-cigarete pises kladne, ja ji manzovi zkusim koupit a uvidim. Vuli prestat by mel, uz to i nekolikrat zkousel, ale nikdy to nezvladnul. Je bez cigarety nervni a kouse si nehty 😀 Pristi tyden objedu obchody, snad tu cigaretku nekde najdu. Kde jste ji kupovali vy? Prodava se treba v lekarne, nebo nekde v elektru? 😀

lucille85
15. únor 2012

@kora1 přesně tak, minimálně jeden cyklus je k tomu srovnání potřeba...i když se dá vycházet z těch obecných pravidel, že po ovu teplota roste a pohybuje se kolem 37 a pokud neklesne může to být známka těhotenství...
Ale někdo má před ovulací běžně kolem 36 někdo 35, pak se i liší ty vzestupy teplot, u někoho po ovu skok velký, u někoho jen pár desetin stupně...
I kdyby měřili dvě ženský stejným teploměrem na stejným místě a ve stejnou dobu po stejné době spánku, nebudou mít tu teplotu stejnou...navíc každá máme jinou délku cyklu...každý jsme prostě originál a nelze na nic usuzovat jen proto že někdo měl tolik teplotu a byl/nebyl těhotnej...

zzaneta
15. únor 2012

@gabuli202 Gábinko, hlavně klídek. Já sama vím že je těžké nemyslet na to, ale teď už to neovnlivníš, tak počkej na příští víkend a uvidíš. Bude to dobrý, jsem přesvědčená že nám to výjde, zasloužíme si to po minulé zkušenosti 🙂 😵

heaven_angel
15. únor 2012

@lola024 my jsme meli tusim tyto http://www.ecigareta-marion.cz/marion/eshop/14-...
jak rikam, je to docela palka, urcite jde na netu pohledat o neco levnejsi, ale manzel koupil napoprve nejakou e-cigaretu, co vypadala jako vetsi normalni cigareta asi za 250 Kc a z toho jsem mela tak silenou migrenu, ze mi ani prasky nezabraly..
tohle je urcite lepsi, dela to husty kour jako klasicka, ale vubec neni citit v mistnosti, je to jen takova para.. maji cigaretovou prichut i ruzne ovocne, ja teda ujizdela na tech ovocnych 🙂 v elektru bohuzel nevim, jestli by to meli, my ji brali pres e-shop..