"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

wann14
6. lis 2011

@twistinka123 svatba u nas taky probehla, jeste predtim nez jsme se zacali snazit, manzel pracuje uz dlouho asi 10 let a bydlet nastesti mame kde, takze to jsme nemuseli resit, ale vim ze v dnesni dobe si poridt dite neni nic jednoducheho je to celkem financne narocne ... takze v Praze nechces zustat porad? A kam na jih by ses chtela vratit, jestli to teda neni moc osobni?

@lucille85 no to je to jedine co me osobne porad hloda, ze jako absolventak bych sla na materskou, ze ji zadnou mit nebudu to bych asi i prekousla, clovek slevi se svych zajmu a vzdycky se to da nejak udelat, ale byt doma treba 6 let na materske se dvema detma po sobe a pak nekam nastupovat jako absolventak bez jakekoliv praxe, to me znepokojuje, jako po praci se divam i neco shanim, ale doma jsem uz pul roku a neni jednoduche neco najit aby to bylo alepson trochu v oboru a ta praxe mi k necemu byla ☹

wann14
6. lis 2011

@twistinka123 tak to je dobry tak pokud bude vse ok, tak by nam pred vanocema vyslo jeste jedno snazeni, jupiii 🙂 jako za posledni mesic budu mit MS po treti, silene 😒

twistinka123
6. lis 2011

@wann14 my oba pocházíme z jihu - od českých budějovic takže tam🙂 máme tam rodiny, příbuzné a tak🙂

twistinka123
6. lis 2011

@wann14 pokud bys zjistila že jsi těhu tak se brát samo nesmí, ale nikde není psáno že po prodělané MS se pak nemůžeš snažit 🙂

wann14
6. lis 2011

@twistinka123 jj, to vim ze kdyz bych byla tehu ze se brat nesmi, ale to fakt nejsem .... takze jak probehne MS, tak skocime na snazeni 🙂

twistinka123
6. lis 2011

@wann14 držím palečky at máš brzy dvě II 🙂

sedivka
6. lis 2011

Ahoj holky, tak ja jsem skolu dodelala pres rokem a pul, ale praci pod normalni smlouvou mam uz pres 3 roky, takze pokud se nam mimino povede nejak brzy, budu mit za sebou 4 plne roky praxe, navic u nadnarodnich firem. Predtim jsem celou VS delala na polovicni, takze s navratem do orace by snad nemel byt problem. Snad i na nejakou vyssi pozici 🙂
Svatba byla pred 4mi mesici. Na svatbe jsme jeste nevedeli, ze se tak brzo zacnem snazit. To prislo tak nejak samo. Tak ted uz jen pristi rok postavit ten dum...uf 🙂
Chci na matersky pracovat na puluvazku, jestli to pujde. Tak jsem zvedava...

wann14
6. lis 2011

@twistinka123 moc dekuji, jsi hodna, tobe samozrejme preji taky brzy dve //, treba to vyjde v prosinci, tak jak by sis prala 🙂

twistinka123
6. lis 2011

@wann14 i já díky, snad to klapne, uvidíme🙂 ale jsem napnutá jak kšandy🙂 ale zatím se zaměstnávám prací, kde prožívám osudy těhulek a tak, a taky vybírání dárků, tak¨že Vánoc tu budou co by dup🙂 doufám🙂

hanickaa.d
6. lis 2011

děvčata tak já teda nemůžu stopro říct, že se cítím připravená. Dlouho ve mě bylo zda to zvládnem finančně s hypotékou, vůbec nic mi netikalo, pak si zajet tam a tam a bla bla bla 🙂 Manžel je o 4 roky starší, mimčo chce už asi 2 roky, ale nijak na mě netlačí. Ale jednoho dne to prostě přišlo. Taky mě trochu nakopla kartářka, dle které vše vychází a ta mi řekla,že mám kartu dítěte ať ani minutu neváhám, že je ideální načasování. Tak jsem vysadila a uvidíme. Ale určitě to všechny zvládnem psychicky i finančně 😎

wann14
6. lis 2011

@sedivka tak to se mas, nic ti nebrani ve snazeni ani tehulkovani 🙂, je to super ze mas praxi a eventulne se kam vratit, my uz po svatbe rok a 4 mesice a dum uz taky, jsme spolu uz skoro deset let, jen tu praci a praxi nemam, ale asi je pro me rodina dulezitejsi, takze tu praci budu muset pak nejak vyresit, ale mam vystudovanou stredni odbornou skolu, takze muzu hledat uplatneni tam a i VS, tak pak se uvidi, jestli budu mit stesti, vetsi nez ted

twistinka123
6. lis 2011

@hanickaa.d to je hezký!!! tak šup na to🙂 u nás je to naopak. manželovi je 26, mě 25 a kdo chtěl začít jsem byla já🙂 manžel právě říkal že tak jo a že tedy od Vánoc. a protože jsem nechtěla na něj tlačit tak jsem kývla. je to i kvůli jiné věci ale to jsem tu už psala🙂 u mě to právě nějak začlo tikat...co se týče financí, tak peníze máme, ne málo a manžel vydělává slušné peníze, ne mega ale dá se to 🙂 a na dítě nebude vhodná doba nikdy, takže pak jdu do toho🙂 dělala jsem na dětském a děti miluju🙂

sedivka
6. lis 2011

@wann14 tak jakoby nic nebrani, ale budeme mit ted rOk zbesilejsi bydleni, jestli se nam povede brzy prodat byt a budeme stavet. Do toho platit dve hypoteky a tak... Ale tak jdem do toho no 🙂
@hanickaa.d kdyz na to zacnu hodne nyslet, pripravena se vubec necitim, bojim se porodu, bojim se financi, bojim se toho, ze mi bude doma hrabat a budu nervni a neprijemna. Bojim se, ze se budu citit proste "zavrena". Ale tak to jsou proste obavy, se kteryma se da neco delat. Verim, ze to zvladneme a me nehrabne 🙂 tesim se na to, ze spolu budeme mit dite. Jsme spolu triapul roku a nejak se to samo vyviji jak ma. Proste je to to ONO. Chce to asi nad tim vsim moc nepremyslet a strachy si nepripoustet.....

lucille85
6. lis 2011

@wann14 @sedivka @hanickaa.d @twistinka123 moc vám všem přeju, abyste ty dvě čárečky objevili co nejdřív to půjde!!! a samozřejmě i všem ostatním!!!

sedivka
6. lis 2011

@twistinka123 me je 27, manzelovi 31. On zacal mit ty detske "cuky" prvni. Me to chytlo tak nejak diky nemu a diky tomu, ze je nas vztah proste uzasny. Tesim se, jaky bude manzel tata 🙂

lucille85
6. lis 2011

@sedivka taky když o tom víc přemýšlím, tak se bojím, jak to budu zvládat, ale ta touha po miminku a už jen to vědomí, že tu naši krásnou lásku "zhmotníme" je prostě silnější než všechny obavy...byteček máme, sice malý, ale náš, práci taky, zdraví snad bude taky přát...manželovi je 27 a mě 26 a jsme spolu už 8 let 😵 a už bysme tu chtěli slyšet capat nějaké ty maličké nožičky 🙂 oba!

wann14
6. lis 2011

@hanickaa.d To znam moc dobre, ja ke kartarce nechodim a rekla jsem ze bych ani nesla, ptz jsem tip cloveka ze to co by mi ona rekla, by me velmi ovlivnilo a porad bych za urcitymi vecmi co by se staly, hledala to co mi rekla. Ale ke kartarce chodi ma mama, takze kdyz mi pak vzdycky rekne co rikala kartarka o me a i to me ovlivnuje. ja bych si treba moc prala holcicku, jako prvni. Ale temer vsechny kartarky ktere mama navstivila ji rekla ze budu mit kluka, naposledy byla u nejakyho vyhlasenyho kartare az na Slovensku a ten ji rekl ze bude pristi rok babicka a ze bude mit vnoucka, takze se jsem zvedava co teda budeme mit a nejhorsi je to ze kdyz mi to tolikrat rekla ze uz si taky myslim ze to bude kluk, ale moc bych si prala holcicku ... nakonec si ale stejne reknu kdyz se to podari, ze je jedno co to bude ,ale v dnesni dobe at je to hlavne zdrave

twistinka123
6. lis 2011

my se ted brali po 10letém vztahu🙂 jsme spolu od 15 ač je to neuvěřitelný🙂 je strašně milej, báječnej... tak jako to cítíte vy ostatní 🙂 taky se těším jaké to bude a tak🙂 já si na dvě II počkám, ještě chviličku, ale vy koukejte těhotnět at vtom Pája není sama a neuteče od vás do jiné diskuze🙂

wann14
6. lis 2011

@sedivka verim ze to nebude lehka situace, ale neboj to zvladnete, musis si rikat proste to zvladneme a nebat se, at pak nemas stresy a to vytouzeny tehotenstvi si uzijes, budu drzet pesti at vse vyjde

sedivka
6. lis 2011

@wann14 diky 🙂 uvidime, kdy se zadari. Nechavame to na nahode 🙂 a na prirode

twistinka123
6. lis 2011

hodila jsem do alba pár foteček ze svatby, abyste věděli jak vypadá budoucí snažilka🙂

wann14
6. lis 2011

Taky mam obavy, abychom to finance zvladli, takze vas dovedu pochopit, ja praci nemam a materska tudiz nebude, ale co se tyka pripravenosti tak to se asi uz citim byt mamou, jako touha po mimcu je fakt velka

@twistinka123 my se brali skoro po 9 letech a jsme spolu taky od mych patnacti, me bude v prosinci 25, manzelovi v lednu uz 34, takze i kvuli nemu uz bych chtela abychom meli mimco, aby nebyl prilis stary tatinek, presne jak pises, je to neveritelne i muj muz bajecny a vzdycky rikam ze lepsiho jsem si vybrat nemohla, a kdyz jsem se vdavala, tak jsem presne vedela do ceho jdu 🙂

wann14
6. lis 2011

@sedivka jj to uz jsme si psaly vcera spolu ze to praktikujem stejne to snazilkovani 🙂

hanickaa.d
6. lis 2011

@sedivka no vidíš, porod jsem zapomněla 🙂 já jsem hrozná posera, mám zbytečné obavy...ale věřím, že byly přede mnou horší rodičky, labilnější, mladší, nevyzrálejší apod. Logicky - stejně nás to nemine, čím dřív, tím lépe. Já jsem nad tím vůbec nepřemýšlela ani po svatbě, ale taky máme tak supr vztah, nějak se to prohloubilo 🙂

twistinka123
6. lis 2011

holky ještě že ty chlapi máme co?🙂 já se du ospršit a du se přitulískovat k tomu mému, ač nic nebude 😒 pár dní pauza🙂

hanickaa.d
6. lis 2011

@wann14 já jsem to zavrhovala, nechtěla jsem být ovlivněná....ale tato paní mi vyrazila dech, řekla pravdu o všem, o práci, vztahu, rodině....taky mohla říct ne počkejte, za rok bude lépe apod. Ale neřekla 🙂 uvidíme, nemůžu se tím řídit

sedivka
6. lis 2011

Tak me napada, ze kdyby se nam to nahodou povedlo hned, tak nevim jak se budu na vsech tech pracovnich vanocnich vecircich vymlouvat...to by bylo desne nenapadny 🙂))) no, asi by pro nase miminko bylo lepsi, kdyby se nam povedlo v lednu 🙂)

hanickaa.d
6. lis 2011

@sedivka já mám taky dost vánočních párty....pak si budem říkat výmuvy 🙂

twistinka123
6. lis 2011

@sedivka 😀DD

twistinka123
6. lis 2011

holky žádný takový, chci bejt poslední🙂