"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

krista1
22. led 2012

@misam No manžela čeká v březnu kontrolní spermiogram,jelikož ten první nebyl moc dobrý a já už mám za sebou hormonální profil a ten byl v poho.Tak to už máš načase na mimi,no ještě že tu štítnou žlázu už řešíš,no kámoška ji má taky a zapadla v poho.Takže to bude vaše první,no určitě se povede.No já dělám práci dělníka,takže u pásu,ale už je méně náročná než před 3měsíci,to jsem dělala na jiném pracovišti a bylo to hodně fyzicky náročné.No já už antinu asi brát nebudu a uvidíme za jak dlouho se nám zadaří,až budou děti dvě,tak pak si ji možná nasadím,jinak vůbec,ono titž s nepravidelnou MS jen tak nezapadneš,takže uvidíme.A sleduješ BT nebo tak něco?Já jsem to nikdy nezkoušela,ale myslím,že ovulku mám,nevím jestli pravidelnou,ale mám.Taky jsem to nechtěla řešit až po roce,ale můj doktor mi oznámil,že mám přijít za rok a když už mi to bylo divné,tak jsem tam šla za 11měsíců a on pořád tvrdil,že mám měsíc čas,no srandista 😖

harley26
22. led 2012

@misam jestli se muzu pripojit, tak my se snazime uz pul roku. Myslela sem si, ze to pujde raz dva a ono ne :(

krista1
22. led 2012

@harley26 ahoj,no mám s ní normální MS jako vždy,takže první tři dny normál a pak jen špiním,ale mám ji delší jak normálně,většinou jsem ji měla tak 4dny,teď až sedm,beru ji už tři měsíce a teď čekám na MS.A jak dlouho ji bereš?A na co,na nepravidelnou MS,nebo máš problémy s MS?A pomáhá ti?Já jsem totiž první cyklus měla za 29DC a druhý až za 41DC,tak čekám,kdy mi příjde teď 😖

krista1
22. led 2012

@harley26 Jo to si myslela asi každá z nás 😀 No jo holt příroda si to zařídila úplně jinak...dneska je to všechno těmi chemikáliemi a vším co je v jídle a ve vzduchu...nebo jak někteří říkájí psychikou 😎

misam
22. led 2012

@krista1 No tak to bych ho s takovým přístupem poslala do háje ☹. Jen doufám, že mne gyneko nepošle do háje taky, když s snažíme "jen" půl roku. BT měřím, protože jsem chtěla vědět jestli vůbec ovu mám. Podle BT bych ji mít měla a celkem pravidelnou. Tento měsíc teda nevím jeslti vůbec bude, pokud jo tak později než bývá. Teda to musíš mít v práci dost záhul, podle fotky jsi taky takové tintítko jako já (neuraž se prosím 🙂 ).

harley26
22. led 2012

@krista1 Ja ji beru abych MS dostala, po vysazeni sem totiz musela na vyvolavacku. Beru ji 18-24 den cyklu a vetsinou to tak za 4 dny potom dostanu. Tenhle cyklus me doktorka nasadila clostilbegyt, protoze my zjistila diky ultrazvuku, ze mi nedozravaji vajicka, jak by mela - ale to uz sem tu psala ... Takze ted doufam, ze my ty prasky pomuzou. Az budu 1. den cyklu, tak zavolam doktorce, ona urci den, kdy mam prijit na ultrazvuk, aby ty vajicka mohla premerit a zjsitit, jak ta lecba na me funguje.

harley26
22. led 2012

@misam me moje doktorka rekla, ze po pul roce snazeni, je vhodny cas prijit na konzultaci.

misam
22. led 2012

:@harley26 určitě můžeš 😎. Taky jsem si najivka myslela že to půjde hned a ono ne ☹. Na téma délka snažení dříve a nyní jsem četla zajímavý článek. Psalo se v něm, že se to od dob minulých zas tak neliší. Akorát že dřív byl jiný životní styl, takže na to vlítli brzo, ale nechávali tomu volný průběh a neřešili to. Kdežto nyní se ženy víc angažují v práci a začíná se se snažením později a samozřejmě to chceme hned a hned to prostě všem nejde 😀. Jak říká kamarádka, sice nám to trvá dýl, ale zase o to úžasnější bude výsledek 😀 😀

krista1
22. led 2012

@misam No nejsem moc titítko,ale tak akorát,fotky klamou 🙂 Neboj neurazím se,no je to celkem záhul,hlavně dělám s ženskýma a ty bývají někdy závistivé a protivné,je nás tam pět na jedné lince a je to mazec,jen s jednou si rozumím,takže někdy je to o nervy,ale směju se jim,jsou starší jak já,tak si to umíš představit(36-38).No právě jinak ten gyndař je určitě lepší jak ten předešlý,je jemnější a má ultrazvuk na pracovišti(ne jak ten předešlý ho neměl a jen vyšetřoval ručně,takže člověk si nebyl jistý a taky byl drsný a neposlouchal),tady ten je trošku jiný,ale má zastaralé názory je mu něco přes padesát,tak se ndivím,ale dá se s ním mluvit,tak uvidím.Musím mu říct,že ty prášky,co mi dal nezabírají,ať mi dá jiné nebo fakt nevím.I když hormony se mi moc brát nechtějí,jsem po nich náladová a nedokážu předpovědět,kdy to dostanu,tak jsem už byla zvyklá na určité signály a poznala jsem to.Tak snad budeš mít rozumějšího gynekologa a nepošle tě nikam,ale já si myslím,tím že už máš přes 30,tak že to bude brát jinak a předepíše vám vyšetření,no lepší by bylo,kdyby si tam šla už těhu,že?! 😉

krista1
22. led 2012

@harley26 Já to beru taky 19-25DC a taky by mě zajímalo,jestli mám v pohodě vajíčka,no musím se doktora zeptat,to se dělá tím ultrazvukem?A ona tě zkontrolovala jen tak,nebo sis o to řekla?Já totiž nevím jestli je mám v poho nebo ne.Tak v březnu se na to zeptám,jmenuje se to folikulometrie,nebo tak nějak,že?!Tak to je dobře,že ti napsala Clostík,ten ti určitě pomůže a bude to jisté 😉 //

misam
22. led 2012

@krista1 To by určitě bylo lepší, kdybych tam šla už těho, ale moc tomu teda nevěřím 🙂. Chodím na soukromou kliniku, tak věřím, že tam budou mít trochu jiný přístup obecně 😀.
Tak to jsou tvoje "starší" kolegyně blízké mému věku 😀 😀 Ale je fajn že to tam bereš sportovně a s nahledem. Tak hlavně že sis s tím doktorem polepšila. Utrazkuk v gyneko ambulanci už v dnešní době považuju za standard. Hm, tak jestli nezabírají, tak to asi bude chtít změnu.

krista1
22. led 2012

@misam Jak říkám já,jiné k těhotenství příjdou jak slepý k houslím,promiňte mi těhulky tenhle výraz a jiné až za dlouhou dobu,já pořád říká,že si toho budeme víc vážit a všeho ostatního co potom příjde,myslím si,že čekáním žena víc zraje a uvědomuje si čím dál tím víc věcí,co jí to přinese.Teda já to aspoň tak beru a manžel ten se tak těší jak malý...a myslím,že budeme nejšťastnější pár na světě,až to příjde(myslím obrazně,určitě nás bude víc)No prostě to tak cítím,ať už to těhu bude jakékoliv,tak to bude úžasné!Aha,takže to není tak,že nám to trvá...ale co je ještě pravda,oni totiž byli všichni mladí a začínali moc brzo a tak byli i zdraví a nechávali tomu opravdu volný průběh,taky nebyli žádné diskuse o neplodnosti a tak...prostě teď se to moc řeší a hodně lidí je z toho nešťastných i já,proto si to radši nečtu

misam
22. led 2012

@krista1 Vnímám to podobně. I když teda osobně si příjdu zralá dost 😀 😀. No všechno zlé je pro něco dobré, toho se držím já. Až časem uvidíme k čemu bylo dlouhé čekání na mimi dobré.

krista1
22. led 2012

@misam Myslela jsem starší kvůli tomu,že jsou starší než já o deset let,prostě žárlí na mladší...nic proti holkám po třicítce,jste mladé jako já,ale už máte trošku jiný pohled na svět a tak...no ony jsou trochu i při těle a tak...takže i proto žárlí a mám šikovného manžela...,který tam dělá se mnou,ne sice na stejné směně,ale znají ho,jak já říkám,pořád se setkávám se závistí a nepřejícností,už mám toho po krk,je mi úplně jedno kdo co má a nemá,já se starám výhradně o svůj život(nejsem sobec),ale proč pomlouvat a tak...vůbec mě to nebaví a znervózňuje mě to jejich drbání....nemám to ráda.Ale to už tak bývá u ženských.Já jen závidím těhotným a co mají zdravé miminka......

krista1
22. led 2012

@misam jj,taky si myslím,že všechno zlé je k něčemu dobré...taky už jsem na to zralá dost,já už po dítěti toužím tak dva roky,ale manžel nechtěl,už spolu budeme v červnu 4roky a jak dlouho jste spolu vy?

krista1
22. led 2012

@harley26 A jak dlouho tu Proveru bereš?

misam
22. led 2012

@krista1 m...y jsme spolu 5 let a o mimi jsme vážně začali uvažovat před rokem a půl. Ráda bych do mých 35 let stihla dva kousky 😀 😀 ale tímto tempem teda fakt nevím. 😅

krista1
22. led 2012

@misam No tak to hodně štěstí,já myslím,že se ti to možná povede,ale jestli budou dvě,to bys musela mít dvojčata.Já bych chtěla do 30 dvě mimi,ale nevím nevím,mám sice 4roky čas,ale nejsem si jistá,jestli se to povede.Doufám,že tobě jo,co kdyby si měla dvojčata?No po tom 35 roce se chodí na odběr plodové vody,mamina na tom byla.Mám malého brášku 7roků.

misam
22. led 2012

@krista1 No asi budu muset realisticky hranici posunout 🙂. Ty máš šance reálnější. Myslím že ne všechny nad 35 musí jít na odběr. Švagrové je 37 a nebyla na odběru. A pro známé je pro změnu 26 a na odběr šla. Dvojčata mít určitě nebudeme, nemáme k tomu žádné rodové dispozice. Ale kdyby byly tak mne omyjou, protože v našem mini pidi bytu by to byla síla. 🙂

petanevesta
22. led 2012

ahoj holky, jak je, tak já mám zdárně MS za sebou po té vyvolávačce a jsem teď 5DC, takže budeme pokračovat ve snažílkování 😎 nicméně si připadám tlustě a nafoukle už teď, tak nevím, jaký kalhoty oblíknu, až do toho vážně vlítnu 😀

misam
22. led 2012

@krista1 Jo ještě k tomu spermiogramu, jak jsi psala. Musí na to být doporučení od gyneko nebo jak to probíhá? Manžel o tom taky uvažoval, ale nevíme vůbec jak to probíhá (jako nemyslím ten odběr 😀 😀 spíš než se k tomu člověk dostane).

misam
22. led 2012

@petanevesta Ahoj, já se k ní zase asi blížím a asi bez ovulky. Tento měsíc jsem ji ještě nezaznamenala....jsem z toho zmatená..chjo. Taky si připadám občas pěkně nafouklá. Musím s tím něco začít dělat 😀

petanevesta
22. led 2012

@misam no já od Novýho roku nějak neúspěšně pořád najíždím na dietu, ale vždycky to něčím poruším 😀
hele, koukám, že se ptáš kristy na spermiogram - mýmu manželovi na to před pár lety vypsal žádanku jeho urolog, protože měl bakterie v moči a tak a já právě měla strach, aby to u něj nemělo vliv na plodnost, protože ho i pálilo, když jsme sexovali

misam
22. led 2012

@petanevesta Aha, to jsem netušila že to jde i od urologa. Myslíš že to jde i bez žádanky? A blbý dotaz, ale kam se pak na ten spermiogram (myslím přímo odběr)chodí? Jen do nějakých klinik jako CAR?
Já chci najet na zumbu a taky na bedmigton s manželem, tak uvidím k čemu se dokopu dřív.

harley26
22. led 2012

@krista1 ja se jen objednala k doktorce, rekla sem ji jak na tom sem a ona mi sama od sebe udelala ultrazvuk - vaginalni a zkontrolovala ty vajicka. Ja chodim stejne jako misam na soukromou kliniku a je to tam fakt super, bezvadny pristup, mila doktorka a hezke prostredi. Proveru beru uz 5 cyklus. Takze dlouho a ted ji budu brat i v kombinaci s tim clostikem.

krista1
22. led 2012

@misam vy bydlíte s manželem ve svojem nebo v podnájmu?My máme 3+1 a v osobku,platíme hypotéku,jinak to nešlo.Ale já bych dvojčata brala,i když je to dvakrát náročnější,ale měla bych to najednou a byla bych i za to šťastá.No na spermiogram tě pošle gandař,dá ti papír pro doktora a odběr máš doma a pak s tím jedeš k tomu doktorovi,doporučuje se do hodiny až čtyř,nejpozději,čím dřív tím líp.No chlapi jsou z toho nervózní,můj teda byl dost,ale nic to nebylo a už ví do čeho v březnu půjde,takže už to tak nehrotí.Ještě mu udělali hormon.profil a ten dopadl dobře.Jinak pokud spermiogram dopadne dobře,tak není potřeba jít na kontrolní.Já jsem šla s manželem k doktorovi do ordinace a vše nám vysvětlil.Jinak můj gyndař mi na to řekl,že už dobrý spermiogram neviděl dlouho.No tak doufám,že tam ani nebudete muset jít 😉

harley26
22. led 2012

@petanevesta s dietou sme na tom stejne! :D ale vcera sem se zvazila u kamosky a jejich vaha byla naprosto nemilosrdna!!! Takze ted si davam posledni zmrzlinu - kdyz je ta nedele a od zitra zacne drezura 🙂 Protoze od svatby sem pribrala 6 kg!!! Ktere sem pred svatbou pracne shazovala. A navic si rikam, ze kdyz bych otehotnela, tak bych byla fakt jak masina.

krista1
22. led 2012

@petanevesta Nevěs hlavu,určitě nějakou velikost oblíkneš a až po těhu řeš diety a tak,teď to moc neřeš,třeba si jen zacvič a půjde to dolů,já mám doma stroj na posilování břicha,ale taky se mi do toho moc nechce,ale prý je to dobré posílit pánevní a břišní svaly pro lepší otěhotnění
😉

krista1
22. led 2012

@harley26 A upravil se ti po ní cyklus?

misam
22. led 2012

@krista1 ..bydlíme ve vlastním pidi 2 kk. Tak třeba ti dvojčata výjdou 🙂. A ten vzorek se nese tomu gyndařovi?