"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

sedivka
11. pro 2011

@kristinandbaby ahoj, taky mam MS pomerne slabou. Cekala jsem ji silnejsi...

misam
11. pro 2011

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Snažíme se 3 měsíce a zatím bez výsledku. Teď už to vypadalo nadějně, ale bohužel včera přišlo zase zklamání. 😖 Vím, že 3 měsíce je málo, ale tak nějak na mne včera padla malá depka. 😖 . Manžel mi říká, že na to nemám furt myslet, ale to fakt nejde...asi to znáte 😀

sedivka
11. pro 2011

@misam ahoj, nejde ale ma pravdu 🙂

misam
11. pro 2011

@sedivka 😀 no aspoň vidím, že nejsem sama, komu se na to nedaří nemyslet. Že má pravdu vím, ale daří se mi na to nemyslet tak první 3 týdny, jak se blíží termín MS, tak jsem čím dál nervoznější a pozoruju každý nezvyklý příznak. Škoda že mi taky neporadí nějakou fintu, jak na to nemyslet 😀 😀 . Jak dlouho se snažíte vy?

kristinandbaby
11. pro 2011

@sedivka Máš taky jo? No protože já si pamatuju, ty cykly, kdy jsem ještě neměla HA, moc jich nebylo, že se mi vyplavovali i krevní sraženiny atd, teď je to opravdu je čistá krev a dost slabé, někdy skoro jen špinění....Když to popíšu tak doslova 😀 Ale když nejsem sama, jsem v klidu 😉
@misam Vítej 😉 My jsme teď začali 4.měsíc, jinak myslím na to taky stále 😉 takže já ti neporadím určo, už jsem z toho lehce šílená...a přitom mám stresy v práci, teď Vánoce a všechno a stejně ve mě červíček hlodá 😀

misam
11. pro 2011

@kristinandbaby 😀 lehká šílenost se u mne objevila taky. A teď 2 DC jsem si řekla "dost", kašlu na měření BT a třeba se mi pak na to bude líp nemyslet 😀. V mé předpokládané plodné dny budeme na horách, tak třeba změna vzduchu pomůže.

kristinandbaby
11. pro 2011

@misam Já jsem BT neměřila, ani ovu testy nic, říkala jsem si že do půl roku nebudu podnikat nic...a uvidím 😉 ale červíček hlodá a hlodá....
Jojo, změna vzduchu pomůže, nám vychází plodné dny na Vánoce, tak to taky možná pomůže 😉

misam
11. pro 2011

@kristinandbaby Já jsem taky nechtěla do půl roku původně nic podnikat. Ale hlodal ve mně přímo červotoč 😅 , jestli mám vůbec ovu (brala jsem HA přes 10 let). Tak jsem zkusila měrit BT. Tak teď aspoň vím, že je 😀. I když toto zjištění zatím k výsledku nevedlo 😀 😀

kristinandbaby
11. pro 2011

@misam No o to mě právě celou dobu jde, jestli já mám vůbec ovu..protože ji absolutně nepoznám. Ani hlen ani NIC. Takže právě nevím jestli ovu mám nebo ne, jestli funguju dobře...aspoň že víš že ovu máš a poznáš ji na sobě ??

misam
11. pro 2011

@kristinandbaby mno tak myslím 😀 že BT a hlen ukazuje, že k ní dochází. Po 3 neuspěších se odhodlávám kontolovat ještě čípek, ale do toho se mi teda moc nechce 😅 . Chtěla jsem zkusit ještě ovulační testy, ale po přečetní několika diskuzí jak to moc přesně nefunguje, do nich nepůjdu. Je fakt že teda BT je pro určení asi nejlepší, protože hlen mám "bílkový" tedy ovulační několik dní. Jinak teda kdybych neměřila a nepozorovala hlen, tak na sobě nepoznám vůbec nic. Asi jsem dost málo sensitivní 😀

olinkavaci
11. pro 2011

Ahojík holky chtěla bych se zeptat zda se tady některá nesnaží po vysazená HA depo-provera?Já se tedy nijak zvlášt nesnažím,ale hlavně čekám jak se mě cykly rozjedou!před prvním i druhým otěhu.jsme brala pilulky a otěhotněla jsme vždy hned po vysazení...všem přeji brzké těhulkovství...

sedivka
11. pro 2011

@kristinandbaby jojo, taky ji mam celkem slabou. Ne, ze by mi to vadilo 🙂
@misam my zaciname vicemene 2.-3. mesic snazeni. Ten prvni byl takovy spis o nahode, rekli jsme si, ze se jedte budeme chranit, ale pak jsme to nejak flakali. Takze to moc nejde pocitat jako plnohodnotny mesic snazeni 🙂 nic nemerim, netestuju. Nechavame tomu volny prubeh. Budeme se ted stehovat a stavet dum, takze na to netlacime. Dite chceme, ale pokud se to nepovede hned na Vanoce, tak se nic nedeje. Ono to snazeni ma taky neco do sebe 😉 minimalne do jara to nechci nejak resit. Kdyby se nam do jara nezadarilo, zkusim ovulacni testy, jestli jsou spolehlivy 🙂 na mereni BT nejsem idealni typ 🙂)

misam
11. pro 2011

@sedivka tak s tím stěhováním a stavěním domečku to máš ideální psychický základ pro těhu 😀 .Hodně holkám se podařilo otěhu, když snažení hodily za hlavu (hlavně že se tím řídím taky, že 😀 ) a začaly řešit jiné věci...jako třeba stěhování do nového bydlení, nákup pejska a tak. Mojí švagrové se to takto podařilo po 5--ti letech, když si řekla, že to teda už nepůjde......to bych se už asi picla 🙄 . No my se bohužel stěhovat nebudeme a zvířátko taky neplánujeme, tak to teda nevím čím svoji mysl zaměstnám 😀 ..no zkusím teď ty hory a Vánoce.

sedivka
11. pro 2011

@misam je fakt, ze ted toho bude na reseni hodne. I kdyz zas kolem toho bude spousta stresu, coz asi taky neni idealni 🙂 az se zadari, tak se zadari. Aspon zatim to tak beru. A co prace, ta te nezamestnava - myslenkove myslim 🙂 nebo nejaky aktivni konicek. Proste jen nesedet a nepozorovat hlen - nadnesene receno 🙂

misam
11. pro 2011

@sedivka 😀 jo tak tvoje poslední věta sedí 😀 . Práce mne sice zaměstnává, ale jak psala kristinandbaby, tak i v práci malý červíček hlodá. Teď mám běhání kolem pečení, dárečků, prostě Vánoční shon. Ale pak budu muset nějakého aktivního koně vymyslet. Uvažuju o kurzech tance, tak uvidím. Teda ale ten domeček ti závidím, taky bych ho jednou chtěla. 🙂

sedivka
11. pro 2011

@misam no, bude to zahul- zvladnout to postavit, zaplatit a platit...mam z toho trochu bobky, ale zvladneme to, musime 😉)) urcite to chce mit nejaky zajem, napln, co te bude bavit. Abys jen necekala na tehotenstvi, ale uzivala si zivot 🙂

misam
11. pro 2011

@sedivka tak to já si život užívám 😀 😀 ale přitom čekám na těho...no prostě se od toho tento cyklus odprostím (teda zkusím to 😀 ) Záhul to určitě bude, ale zase na konci budete mít nové krásné bydlení, což je velká motivace.

sedivka
11. pro 2011

Holky, i kdyz mimca chceme a tesime se na to, nebojite se toho zaroven? 🙂 toho, ze se zivot uplne zmeni, ze budeme doma na matersky, bude min penez, bude se muset vsechno planovat podle miminka a spousta dalsich veci? Napada vas nekdy aspon na chvili neco podobneho?🙂

terulilinka
11. pro 2011

@sedivka mě teda docela často 🙂) a i třeba jestli to zvládnu a tak 🙂

gabuli202
11. pro 2011

@sedivka určitě mě to napadá, jednou v noci jsem přemýšlela, jestli jsem na to opravdu připravená, že to bude hrozná změna, už jsem na svůj život a tempo zvyklá, s manžou si všude jezdíme a skoro nejsem doma, pořád pendlujeme. Ale zvítězila touha po mimi 🙂

kristinandbaby
11. pro 2011

@sedivka Hodně na to myslím...hlavně co se týče té finanční stránky, ale prostě nějak to dělají jiní, musíme i my. Jinak jestli jsem na to připravená já..myslím že jo 😉 ale taky se bojím až budu unavená, nevyspalá, strhaná, jaký to pro mě bude....ale pak si vzpomenu na to jak moc to miminko chci a je to jediné co vidím 😉

sedivka
11. pro 2011

Jojo, ja zase myslim na to, jak zvladnu ze zabehnuteho zivota skocit najednou do zivota doma s ditetem, do cekani vecer na manzela s tim, aby na me aspon chvili mluvil v souvislych vetach 🙂) moc si neumim predstavit to planovani, ze uz se jen neseberem a nevyrazime ven, ale uz se musi podle toho jak miminko spi, ji, apod. Taky finance. Z nezavislosti skok do neznama. Jsou to jen takove ty strachy, kdyz nad tim zacnu premyslet 🙂 lepsi neresit 🙂))

petanevesta
12. pro 2011

@kristinandbaby to jo no, tak třeba na Nový rok už to vědět budeme 😉 já mám, jak bolení břicha, tak i ten hlen, takže dneska jdu dělat zase Ovu test, objednala jsem si jich z netu deset, žádná troškařka 😀

petanevesta
12. pro 2011

@sedivka jo taky se toho trošku obávám 😅 byla jsem minulý týden u kamarádky, co má půlroční holčičku a člověk opravdu vidí, jak se ten život páru najednou hodně podřídí mímu. Pokud máš navíc nějakýho nespavce a křiklounka, tak to musí být i zkouška toho partnerskýho života, protože nevím, jak u vás, ale můj manža je mnohem míň trpělivej než já a navíc, když se nevyspí, tak i protivnej. Stačí, když doma dělá bordel kočka, tak je pak nevrlej a když měla svý dny, tak spal se špuntama v uších, než jsme jí dali vykastrovat 😀 Toho se trošku bojím, abysme se pak nehádali i my dva...Taky jsem zvědavá, jak to přesně zvládnu sama celý dny doma - chtěla bych být ta akční mamina, co vezme kočár a bude vyrážet někam ven nebo když budu mít hlídání, tak aspoň vypadnu na nějaký to cvičení. No ale jinak se na to hrozně těším, už se fakt cítím připravená, táhne mi na třicet a jakmile vidím v krámě ty dětský oblečky, tak to na mě jde 😀 Co se týká toho myšlení a nemyšlení na snažení, tak mi přijde, že to na začátku cyklu neřeším, ale přesně, až bude zase tak týden před menzesem, tak budu celá nervní a budu se sledovat 🙂

kristinandbaby
12. pro 2011

@petanevesta No já zase pořád sleduju jak blázen tu ovulaci a pořád tomu nemůžu přijít na kloub 😒 odkud jsi objednala testy ? a za kolik ? leze to do peněz jako blázen 😒

twistinka123
12. pro 2011

ahojky holky, tak už patřím mezi vás, snažilky🙂tak mi držte pěstčky at to vyjde🙂 dneska jsem 11DC🙂

kixi
12. pro 2011

Ahojik holky, ja dnes 12 DC...na ovu testiky jsem se vyprdla a prubezne se snazime 🙂

sedivka
12. pro 2011

@twistinka123 ahoj, ja jsem dneska 10DC, tesne za tebou 🙂))

uktapzop
12. pro 2011

@twistinka123 Ahoj, tak tfuj tfuj ať brzy zase nejsi snažilka, ale rovnou těhulka 😉

U mě to vypadá pozitivně, ačkoliv už jsem ztrácela naději, teplota začala pomalounku stoupat, takže ovulka asi byla, i když až 23DC. Teda musela jsem teploty nabouchat do fertilityfrienda, sama jsem z toho moc moudrá nebyla. Tak teď jsem zvědavá, co bude dál.

Jaký jste měly víkend? Ten můj stál úplně za h...o, snad nevadí, že si postěžuju.. Místo oslavy narozenin, na které jsem se těšila hlaně v tom smyslu, že si užijeme s partnerem jednu klidnou neděli spolu sami doma, strávil partner celý den a noc v nemocnici s kolabujícím tetaínkem. Takže akorát stres a ještě jsme se pohádali ☹ Snad bude "tchán" v pořádku, teď se moc neví...

uktapzop
12. pro 2011

@sedivka Co se týče změny životního stylu, taky mě to dost trápilo. Díky tomu jsem se ale nachomejtla na podzim na konferenci Aktivní rodičovství a od té doby to vidím všechno úplně jinak. Prostě že dítě není zátěž, že můžeš být dál aktivní i s ním a není to jediný smysl života a když jo, tak v pozitivním smyslu. No, teď se docela nacházím v různých "alternativních" směrech ohledně těhotenství, porodu, péče o dítě a tak. Jinak jsem ale úplně normální, moderní, materiálně založená inženýrka 😀