"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

misam
29. pro 2011

@silvaaa ..chce to asi před nákupem přečíst recenze na jednotlivé značky. 🙂

terulilinka
29. pro 2011

@silvaaa děkuju, ten jsem si taky našla, ale nevím, nějak se mi nelíbí 😀😀😀

@misam no upřímně, já se toho rťutovýho docela bojím, co když praskne?😀😀

@twistinka123 a kdy to máš dostat?? neboj, věř, klapne to!!!🙂

silvaaa
29. pro 2011

@terulilinka aha 😀 😀 😀 tak to ti neporadim 😀

misam
29. pro 2011

@terulilinka ...taky jsem se ze začátku bála 😀. Ale zatím nepraskl. Tak hlavně s ním ve vnitř nijak "nekvedlám" 😀 😀. Koukla jsem ze zvědavosti na recenze digi teploměrů a žádná sláva tedy. U všech jsou recenze typu, že měří o cca 1 stupeň míň než rtuťový....a to i těch fakt drahých. Nicméně pro měřění BT by to asi nevadilo. Důležité je akorát měřit celý cyklus stejným teploměrem, aby nebyly výsledky zkreslené.

silvaaa
29. pro 2011

@misam Taky to ted ze zvedavosti studuju 😀 ....a nevypada to s nima fakt moc valne.Asi opravdu jak pises,nejlepsi je si nejaky koupit a merit se jenom s nim.A kdyz ho clovek potrebuje na klasicke mereni,tak je asi dobre zmerit si teplotu,kdyz si zdrava,abys pak vedela o kolik se ti zvedne pri nemoci a nezaskoci te treba nejakych 35 stupnu 😀

silvaaa
29. pro 2011

@terulilinka Teri,tak jeste jeden pokus 😀 :http://www.lekarna.cz/teplomer-lekarsky-bezrtutovy-exa...
Tenhle mame i doma a az na to tezsi sklepavani,jak pisou i v recenzich mi pripada docela dobry.Teda bazalni teplotu jsem si s nim nemerila,ale to je asi jedno.

gabuli202
29. pro 2011

Holky, tak to mě držte, teď odpo jsem si zase zkusila ovu test a čárka je silnější jak ráno. To je ale FAKT divný, když bych to měla kolem úterý dostat! Tak jak se možný, že se mi čárka ukázala 21DC a pak sněhobílo a 25DC zase?? Pomoooc 😠
A ve skutečnosti je čárka silnější než na fotce. A čárka vyběhla rychle.

zzaneta
29. pro 2011

@gabuli202 Gabuli, to je presne ten duvod proc jsem z ovu testu takova nesva. Ja myslim ze je snad lepsi nedelat je a zkusit merit BT. Spousta holek tady psala ze aby byl pozitivni ovu test musi byt testovaci silna jako kontrolni a jine zase ze to neni pravda, tak si pak vyber. Mozna se takhle jen zbytecne stresujes

gabuli202
29. pro 2011

@zzaneta Já už tolikrát četla, že čárka byla o dost slabší a ovulka to byla a bylo z toho mimi, tak nevím, ale znepokojuje mě to. Myslíš, že jak dorazím tento cyklus na ovu testy už se vyprdnu, protože nevím, co si o tom mám myslet!!

zzaneta
29. pro 2011

@gabuli202 Právě, dočteš se to i to a čemu pak chceš věřit. Jestli nevíš jestli máš ovu tak buď zkus měřit BT nebo zajít k doktorce. Twistinka přece psala že to pozná na ultrazvuku jestli byla nebo bude. A možná ti taky poradí. Já to zatím neřeším protože jedeme 2.měsíc, ale taky si říkám jestli ovu vůbec mám. První měsíc jsem zkusila testy ale to jen tak pro zajimavost a jelikoz jsem z vysledku moudra nebyla, vykaslala jsem se na to 😀

gabuli202
29. pro 2011

@zzaneta Já si myslím, že ovu určitě mám, ta čáka ještě ztmavla, tak uvidíme, budeme se snažit. I když my se snažíme každý den 😀

zzaneta
29. pro 2011

@gabuli202 No tak pak není co řešit a věřím že to brzy výjde 😉 držím pěsti

gabuli202
29. pro 2011

@zzaneta Samozřejmě tomu nevěřím na 100%, že ta ovu je, když to tolik lidí zpochybňuje, ale čárka byla opravdu silná, tak uvidíme, co vymyslím na další cyklus, ale třeba to nebudu muset řešit, kéž by!!

barbulinka1
29. pro 2011

@pajav Fakt jen 30 Kč ? a u jaký jsi pojišťovny ? holky většinou platěj kolem tisícovky a vejš, protože ty testy nejsou pojištovnou hrazený, tak to ti závidím 🙂 já budu dávat 100 kč za krev a a 1400 v Hradci za ultrazvuk a pak to hoděj do počítače do nějakýho programu a vyjedou výsledky jak velká je šance, že bude to dítě nemocný, zdravý atd. Tak jestli nevolali, tak to bude všechno v pořádku 🙂

barbulinka1
29. pro 2011

@dashyyy Jo jo jdu do Hradce, kde mi budou dělat i nějakym tim lepšim UTZ ten velkej ultrazvuk a tu krev mi zítra bude brát normálně sestřička u mýho dr ale výsledky se pošlou do Hradce a pak to všechno dají dohromady a vylezou jim výsledky 🙂 už abych to měla za sebou 🙂 já platim 100 kč za krev a 1 400 za ten utz, docela dost, jsem taky u vzp, ale asi to bude spolehlivý, když je to tak drahý 😀 ale co jsem četla u holek s diskuze červencovek, tak většinou se to tak pohybuje kolem 1 000 - 1 500 Kč, tak se divim, že to máte tak levný 🙂 ale těch korunek mi líto není, aspon budu vědět, jestli je zlatíčko zdravý 🙂 neboj, až bude to hcg zase nižší, tak bude líp, uvidíš 🙂 mě pomáhají piškoty s čajíkem, když je mi blbě od žaludku 🙂

twistinka123
29. pro 2011

@terulilinka no ofiko to mám dostat dneska,zejtra nebo pozítří max🙂

pajav
29. pro 2011

@barbulinka1 noooo,já právě zase neslyšela o tom,že se za to tolik platí i kamarádka platila jen 30,-. Jsem u OZP (207). Krev mi brala sestřička před týdnem u mého Dr. a ted mi brali znovu na té genetice a UZ, nevolali tak je asi vše v pořádku a výsledky se dozvím 19.1. u mého Dr. na kontrole 🙂

silvaaa
29. pro 2011

@barbulinka1 Ahoj,no prave,ja jsem taky koukala,jak sem cetla ty ceny.Kamaradka nedavno rodila a je u stejneho gynekologa jako ja,tak jsem ji hned podrobila vyslechu 😀 ....A nas doktor,ze pacientky na screening posila do Olomouce a ze to stoji stejne jak si psala ty.Ale presne,nepodstupujes to kazdy den a to mimco za to urcite stoji,tech par stovek nas nezabije,hlavne kdyz budeme vedet,ze je prcek zdravy 😵 😵 😵

pajav
29. pro 2011

@silvaaa Já byla na screeningu dnes v Olomouci a platila jsem jen 30,-..to nějak nechápu ty ceny 😖 😠 ☹

silvaaa
29. pro 2011

@pajav Tak to ja taky ne?A u koho si byla?Nas doktor pry doporucuje nejakeho dr.Polaka?Jestli to treba neni soukroma klinika,nevim.... 😒

twistinka123
29. pro 2011

holky tak jsem dala do albíka ty svoje zázraky -těhu testy🙂

pajav
29. pro 2011

@silvaaa juj nevím,jak se jmenovala,ale je to cizinka (vietnamka) a i sousedka u ní byla a pochvalovala si ji a o placení také nic neříkala. Byla jsem v Olmiku ve fakultce.

silvaaa
29. pro 2011

@pajav A to ti ji doporucili na gynekologii?A taky si mela tu zadanku,a tu treba napise jak ktery gynekolog.....No 1400Kc neni zas tak zavratna suma,ale spis me udivuje,ze nekde se neplati nic. 😕

pajav
29. pro 2011

@silvaaa Nene,mě jen gynekolog vypsal žádanku kde napsal tel. číslo,na kterém se mám objednat. Pak jsem tak přišla a paní Dr. si mě zavolala a bylo.No prej bez žádanky je to dražší asi.

silvaaa
29. pro 2011

@pajav jee,ted jsem tady narazila na diskusi,ktera je primo o cene screeningu v 1.trimestru a jedna tam pise,ze taky byla v tom Olmiku ve fakultce a neplatila nic a jeji kamaradka u toho dr.Polaka a platila pres 1000Kc.Pokud bude moji 1.prohlidka v poradku (musi!) a casem na to prijde rec,urcite se na to poptam,za to nic nedam 😉

silvaaa
29. pro 2011

@pajav Je to MUDr.Ishraq Dhaifalah ze? 🙂 Doporucila mi ji i jedna pani na te dizkusi 🙂 ,a taky rikala.ze ten MUDr.Polak si uctuje,protoze je soukromnik.Navic jak jsem cetla nazory nekterych lidi....A u tady tehle pani doktorky,za tak kratkou dobu slysim jen chvalu 🙂 .Asi mam do budoucna jasno 😉 ,jeste o tom obeznamit svou gynekolozku 😀 😀 😀 ...

barbulinka1
29. pro 2011

@pajav Tak to máš super, já zase jsem nikde nečetla, že by za to nikdo neplatil 😀 tak máš asi štěstíčko 🙂 jinak já mám žádanku na krev na zítra, a pak jdu 9.1 k mému dr na ultazvuk a on mě pak objedná do Hradce do Sanusu 🙂 doufám, že mi výsledky řeknou pak co nejdřív za ty prachy 😀

barbulinka1
29. pro 2011

@silvaaa No já právě jsem všude četla, že se to pohybuje kolem té 1000 - 1500, ale jak řikáš ráda si za to zaplatím, aspon budu mít jistotu 🙂

silvaaa
29. pro 2011

@barbulinka1 O ty penizky tak nejde,ale ten doktor,ktereho nam prave doporucuji,jak uz jsem psala nema zrovna moc dobre hodnoceni,asi co se tyce odbornosti ano,ale pristup atd. nic moc a je taky z Olomouce,tak jsem si rikala,ze asi zkusim pani doktorku u ktere byla Paja 😉 .A i kdyby si potom taky uctovala,to mi je jedno,ale hlavne,ze vim,ze jsou u ni tehulky spokojene. 🙂

barbulinka1
29. pro 2011

@silvaaa Tak to je hlavní 🙂 u nás je právě ten Sanus vyhlášenej i když je to dražší a soukromý, doporučuje to gynekolog a kámošky tam taky byly, takže taky jdu na doporučení, ted je hlavní, aby nám to všem vyšlo v pořádku a měli jsme zdravý zlatíčka 🙂