"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

barbulinka1
24. led 2012

@zzaneta Jedte se podívat do těch pevností, i když nevim jak jsou přístupný v zimě, jo a připravte se na sníh 😀 já pocházim ze Dvora Králové, to je kousek a sněhu tam je až až 🙂 to tady v Hradci není nic... a ještě doporučuju Kuks, to taky není daleko a je to tam krásný 🙂 vdávala jsem se tam 😀 a spoustu dalších zajímavostí je okolo, je to krásnej kraj 🙂 Moc děkuju,pěkně roste břiško, už nemám co na sebe, každý kalhoty mě škrtěj a prckovi se to nelíbí a pak mě bolí břicho :(

zzaneta
24. led 2012

@barbulinka1 Díky za tipy. Se sněhem počítáme. Původně jsme chtěli zkusit i lyžovat, ale dlouho jsme na tom nestáli a já to nechci riskovat 🙂 Tak si aspoň postavíme sněhuláka.
No já si dneska povolila pásek a to jsem teprve na začátku, mám pocit že jsem dost nafouklá.. Asi budes muset poridit nejake tehu kalhoty 🙂 Kolegyne do nich investovala a vydrzelo to na cele tehotenstvi.

barbulinka1
24. led 2012

@zzaneta Tedka to určitě neriskuj, postavte si snehuláka, to je taky dobrá zábava 🙂 🙂 No mě vylezlo bříško taky skoro hnedka na začátku, už tak od 8 týdne, co jsem tedka dala do alba a pak už každym týdnem rostlo a rostlo 😀 musim už taky pořídit těhu kalhoty, byla jsem se podivat v ca, ale moc se mi nelíbili :( ale asi si je budu muset koupit, aby se miminko netrápilo v těsných kalhotech 🙂

zzaneta
24. led 2012

@barbulinka1 Nebudu, neboj 🙂 Jen co jsme se tu radost dozvedeli, lyzovani jsme zavrhli a pobyt bude vice relaxacni nez akcni 🙂
Tak brzy? Ty jo. To jsi to ani dlouho nemohla tajit, vid? Ja doufam ze to v praci aspon do konce brezna utajim. A kdyz ne tak ne, to jsou malickosti, hlavne at je male v poradku 🙂
Ja vim ze ona taky byla vybirat a prisla nestastna, nakonec vybrala v HM. Prave, ono to neni prijemne ani pro tebe, ani pro mimi 🙂

barbulinka1
24. led 2012

@zzaneta A taky pozor na tu výřivku teda je tam hoodně horká voda a to není dobrý takhe v začátku, takže být tebou dám si spíš ten bazének a nějakou masáž, než výřivku a saunu 🙂 🙂 No tajila jsem to do 11.týdne to nikdo nevěděl, nosila jsem volný halenky, až na vánoce jsem to řekla rodině a před 14 dny v práci 🙂 Kamarádi to vědí jen někteří, ti kteří se to dozvěděli od kelišovek ze vsi 😀 no právě, cestou domů dneska v autě, když jsem řídila jsem se modlila at už jsem doma a mám na sobě tepláky 😀 😀

zzaneta
24. led 2012

@barbulinka1 Saunu vůbec a na teplou vodu si dávám pozor i ted kdyz se koupu, miluju horkou vanu, ale holt si to odpustim 🙂 Dekuji za rady a tipy 🙂 A na bazen si koupim tampony Senta jak mi doporucila nase gyn.sestricka Twistinka 🙂 Ja se tak tesim.
Tak to se ti hezky povedlo na to jake jsi mela brisko. Volne obleceni to jisti 🙂
Tak hlavne ze jsi dobre dojela a doufam ze ted uz jsi v tech teplakach 🙂

barbulinka1
24. led 2012

@zzaneta To je dobře, že si dáváš pozor 🙂 Já jsem si vanu ještě od té doby nedopřála 🙂 jednou jsem si dala teplejší sprchu a když jsem vylejzala, tak to se mnou málem seklo :( jáá se ti nedivim, že se těšíš, přemýšlela jsem nad tim taky, že si nějakej ten víkend ještě dopřejem, dokud jsme jen 2 ( a třetí je zatim v bříšku 🙂 ) jo jo už jsem v teplákách a je nám kráásně 😀 😀

zzaneta
24. led 2012

@barbulinka1 Já miluju vanu, mám ji snad každý den. Sprchu spíše v létě..
My jsme právě wellness pobyt dostali jako svatební dar, to jsme byli v listopadu v Harrachově. Bylo to úžasné a řekli jsme si že to musíme zopakovat. No a když se k vánocům sešly penízky, volba byla jasná..
Závidím, já mám ještě 30minut v práci a pak mne čeká druhá práce doma, tak na hoďku a půl.. pak asi jenom padnu do postele a usnu 🙂

barbulinka1
24. led 2012

@zzaneta Já jsem dostala ten romantický víkend za promoce a taky jsme si říkali, že pojedeme znova, ale pak jsme kupovali byt a zařizovali, tak byli potřeba penízky jinde, ale tedka by to ještě šlo 🙂 a zase si řikám, že ty penízky možná radši investujeme do prcka, no, ale ty jsi mě zase navnadila 😀 😀 jejda, tak at to rychle uteče a jste bublinkou rychle v pelíšku 🙂 🙂

zzaneta
24. led 2012

@barbulinka1 To jsou fajn dárky, to si právě člověk jen tak nekoupí, vždycky najdeš způsob jak penízky utratit jinak. Já jsem ráda že jsme to koupili, mít ty peníze teď, tak do toho taky nejdu a dám to bokem na prcka. Takhle si to aspoň užijeme a zároveň oslavíme 🙂
Děkujeme, právě volal manžel a je roztomilej. Říká mi paní těhulková a ptal se jak se máme s mimískem, on to snad prožívá více než já 🙂

barbulinka1
24. led 2012

@zzaneta Určitě to krásně oslavte a moc si to užijte 🙂 ty jo, já bych jela taky 😀 manžel bude tedka až do konce února pryč v zahraničí, tak budu sama :( tak závidím společnou dovču 🙂 No Ti chlapi jsou roztomilí co ? taky jsem ráda, že to manžel prožívá se mnou, je to zlatíčko, nedokážu si představit to prožívat sama 🙂 už by nejradši dělal pokojíček 😀 😀

eficenka
24. led 2012

vždy nakouknu k večeru a je to dalších pár nových stránek, že ani nestíhám pročítat...

petinkas
autor
24. led 2012

@barbulinka1 Tak hlásím, že všchno v pořádku. Vyšetření trvalo 17 minut - máme nahráno na DVD 🙂. Bylo to tak dlouhé, protože nám pan doktor ukazoval všechno maximálně do podrobna. Dokonce je mimi od posledního měření o 5 dnů větší🙂. Nosní kůstka přítomna, NT 1,8, vývojové vady negativní. Na další již chodit nemusíme. Dokonce nám pak prďouska ukázal v 3D - to byl teprve mazec - na černobílém ultrazvuku je to takový kulíšek buclatý a v tom 3D byl strašně hubeňoučkej 🙂. Dokonce nám zamával a ukázal všech 5 prstů.. Je to nádhera.

barbulinka1
24. led 2012

@petinkas Jeee, tak to je super 🙂 Moooc gratuluju 🙂 Nám taky přepl na 3D, mám fotečku v albu a vypadá opravdu strašně hubenoučce na tom 3D oproti černobílému 🙂 Moc gratuluju ke zdravému miminku, taky na další už nejdeme 🙂 To je oddych co ? 🙂

petinkas
autor
24. led 2012

@barbulinka1 no manža to hned komentoval, že budu muset ještě víc jíst 🙂. Jinak oddych je to velký, i když ještě není úplně vyhráno - jsem už taková klidnější a začínám si to opravdu užívat. V pátek to budu oznamovat v práci (kromě kolegyně nikdo vůbec nic netuší) - navíc řídící mi loni v červnu dala smlouvu na neurčito, tak asi nebude moc ráda, ale musíme to nějak ustát.. tak už jdu dneska do pelíšku, včera jsem z toho 3D vůbec nemohla usnout.. 🙂

barbulinka1
24. led 2012

@petinkas Neboj, vezme to v pohodě, jsme mladý, tak každý musí počítat s tím, že jednou budeme chtít děti 🙂 Hezky se vyspinkejte, dobrou noc 🙂

sedivka
24. led 2012

@petinkas ahoj, taky jsem si rikala, ze to v praci oznamim az tak ten 12/14tt. Budu za jeden rok uz treti tehotna v nasem malym tymu, takze sefka se zblazni. Neda se nic delat 🙂

pajiskazemlyna
24. led 2012

@lucille85
Ahojky, jakpak se Vám daří ? snad je vše v pořádku ... Moc na Vás myslíme a držíme palečky ... Brzy se nám ozvi ...

zzaneta
25. led 2012

@lucille85 Taky jsem na vás včera myslela, doufám že jste v pořádku.. Dej nám vědět 🙂

lucille85
25. led 2012

@pajiskazemlyna @zzaneta + vsechny ostatni holky 🙂
Ahoj,vsechny vas moc zdravim,sice nepisu,ale pravidelne nahlizim a mam radost ze pupiky rostou,miminka taky,ze pribyvaji dalsi tehule a ze cekatelky na // jsou optimisticke!Jen tak dal!No co by vas tak zajimalo?Mam se tak nejak celkem dobre,dneska je to dva tydny od zakroku.Prvni tyden jsem jen lezela,ted uz i sedim a dneska mi dali i vychazky.Puvodne jsem mela jit na kontrolu az v patek,ale vcera me hrozne chvilema pichalo vpravo a vlevo v podbrisku,tak doktorka me chtela videt.Holky tehotne mate to taky?Nastesti dle utz vse dobre,mimi se drzi,ma 8,2cm,NT ok,nosni kost taky,hrdlo mam taky v poradku.Tak mi napsali magnesium,takze k eutyroxu na stitnou zlazu a utrogestanu mam dalsi leky.Ale to je to nejmensi.Jinak jsem dle dnesniho utz 14+1tt. Takze doufam ze to bude dobry a mimi se udrzi,nejvetsi riziko potratu byl ten prvni tyden,ale ono to asi nebude jiste az do konce.Ale konecne mi dneska dali prukazku, a prodlouzili mi neschopenku.Moc na vas vsechny myslim a dekuju ze na me taky myslite a drzite palce,je to pro me mila podpora!

wann14
25. led 2012

@lucille85 Ahoj Luci, jsem rada, ze vse dopadlo dobre a ty se po tom vsem taky citis celkem dobre. Moc na vas porad myslim a drzim pesticky, tak se hezky opatruj a odpocivej

heaven_angel
25. led 2012

holky tehulky, mam na vas dotaz.. jak je to s poplatky za vysetreni v tehotenstvi? moje lekarka si pry uctuje 800,- za jakousi nadstandardni peci (nemusi se cekat - ok, to beru; vysetri moc, zvazi, zmeri tlak - to mi prijde snad normalni, ne nadstandard), za odber krve 70,- Kc, za otce u UTZ 100,- Kc. Je to opravdu normalni?

pajav
25. led 2012

@lucille85 Jsi statečná a silná,všechno bude v pořádku neboj 😉 A to píchání? Mě občas píchá v podbříšku ale spíše u moč.měchýře a je to někdy i nepříjemné ale dá se to vydržet,když je to jen občas 🙂 Já jdu na UZ až 23.2. do té doby nic,takže nemám ani tucha kolik měříme,dnes jsme 16+2tt tak kolik tak asi může mít, 12cm? Za ten měsíc to už bude mít cca 26cm,panebože to letí :D Já to snad nevydržím do té doby :D Opatrujte se a piš nám,co je nového atd 🙂

heaven_angel
25. led 2012

@lucille85 mimi to zvladne, urcite vi, ze je to vyvolene, preju ti hodne stesti, at vse dobre dopadne 🙂 bud na sebe opatrna..

pajav
25. led 2012

@heaven_angel tak to je nějak moc a slyším to poprvé!! Já když jdu na kontrolu,kde mě zváží,změří tlak a vyšetří moč,tak platím 0,-, každá kontrola mě stojí 0,- v těhotenství,zatím jsem za nic neplatila,pouze za fotku z UZ 50,- a otec u UZ netuším,můj byl jen na genetice ve 12tt tam je to normální a pak už asi nepůjde,protože mu to nevychází ☹ Takže já bych nejspíš změnila lékaře pokud tam není jiná možnost...

heaven_angel
25. led 2012

@pajav taky se mi to zda ponekud premrsteny, takze uvazuju ze gynekologa zmenim.. pokud pry si tam clovek jde jen pro antiko, tak je doktorka v pohode, jak se vyskytnou problemy, je zle.. taky me prekvapilo, ze po me chce 50 Kc jen za vypsani receptu, to jsem nikdy nikde driv neplatila..

dashyyy
25. led 2012

@lucille85 ahojky Luci, včera jsem na Tebe myslela jak se asi daří.. to jsem ráda, že to s miminkem směřuje dobrým směrem... je dobře že i screen máte v pohodě.. jen buď v klídečku doma na neschopence.. s tím bříškem je to normální jak se roztahuje děloha a prcek už tam sebou taky pěkne šije.. občas mě tam píchne že si musim sednout a čekat až to přejde a pokaždý je to jinde.. co jsem vypozorovala když mě večer bolí tahá nebo píchá v podbříšku mám ráno bříško o fous větší 😀 všiml si toho i přítel 😉

dashyyy
25. led 2012

@heaven_angel ahojky, ono je nějaký základní vyšetření myslím 3-5 UTZ a 10 kontrol, které má dr. hrazené od pojišťovny.. já někdy kolem pátého týdne, kdy jsem tam byla poprvé, platila 30Kč a sestra mi je po kontrole vrátila s tím, že se v těhotenství tyhle věci neplatí.. a jak píše Pája vždycky mě váží, měří tlak, moč.. platím jen 30Kč za UTZ a u screenu mi dal tři obrázky v ceně screenu a za ten jsem platila 321Kč.. jinak přítel se mnou byl na dvou kontrolách a nikdy jsme nic neplatili.. to bych se na to asi přeptala sestry proč tyhle poplatky

petinkas
autor
25. led 2012

@sedivka No to mi povídej.. se mnou zase počítá na 3 nově rozjetý věci.. Svolala si nás na příští středu na poradu, tak budu muset s pravdou ven.. Tak na mě mysli 🙂

zzaneta
25. led 2012

@lucille85 Luci to zni dobre, hlavne odpocivej a davejte na sebe pozor 🙂