"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

zzaneta
9. únor 2012

@petanevesta To by bylo fajn, ten výraz bych chtěla vidět 🙂 Ale já asi koukala podobně protože jsem s tím minule vůbec nepočítala 🙂

krista1
9. únor 2012

@petanevesta takže teprve 14 dní po ovu,no tak to zkus opravdu později,držím pěsti,to se určitě podařilo,pokud ste se poctivě snažili 😉

kora1
9. únor 2012

@krista1 diky, skvely popis a pochopila 🙂 A pobavila me hvezdicka=sex.. 😵 Ja jsem to nevedela..🙂
Jinak kontryhelovy caj jsem shanela, ale tady v It to vubec neni obvykle, maji vsude kontryhelovy koren (@zzaneta ten je dobry na zanety strev, i autoimunitni pry...), ale caj nemaji a nemaji ani zinek se selenm pro chlapy..
Holky, kde ho mam vzit ten kontryhelovy caj...ach jo. Musim si ho nechat privezt z CR.

petanevesta
9. únor 2012

@krista1 no právě, že jsme to tenhle měsíc celkem flákali 🙂 ale před ovulkou jsme měli 2xsex, takže toť otázka, jestli to stačilo 😀

krista1
9. únor 2012

@zzaneta jo má se pít jen do ovulky,je to lepší...na upravu těla a tak...navíc jsou to bylinky,takže se to nemá přehánět.Tak si měla zkusit aspoň ten BT graf,fakt je to super,když víš,že se snažíš a jestli ses trefila do ovu nebo tak...prostě je to super,že víš na čem jsi,taky jsem to 14měsíců odkládala a připadalo mi to zbytečné,ale teď když vím,že jsem to aspoň zkusila a vyšlo to a jsem si jistá,že byla a hlavně že Ovu je ...tak mám hned lepší pocit a když vím,že jsme se v ten den snažili,tak uvidím...teda nevím přesně,jestli jsme se do toho trefili,ale věřím v to,protože ovu testy mi nevyšli ani jeden...což nechápu...no je to divné...ale podle teploty,tam je a to je důležité

petanevesta
9. únor 2012

@wann14 jo to by bylo vůbec nejlepší, kdyby nepřišla 😀

krista1
9. únor 2012

@kora1 no asi jo,jedine v ČR to seženeš,protože to jsou české výrobky...ale nevím,třeba ten kořen bude podobný?! 😨

zzaneta
9. únor 2012

@krista1 Jenže já to právě nechci tolik hrotit, pak se moc sleduju. Chceme tomu dát volný průběh. Samozřejmě budu ráda když to výjde co nejdříve.. Já vím že ovulku mám, otěhotnět nám jde, tak uvidíme za jak dlouho to zase výjde. Pracujeme na tom průběžně ob den takže trefit se musíme 🙂 ale děkuju za rady, možná si ten čaj můžu dělat když už ho mám a vím že ovu byla min.cyklus až 22DC 🙂

krista1
9. únor 2012

@petanevesta taky jsme to flákali a trefili jsme se do dne,kdy byla nejnižší teplota,tak snad se to podařilo,jindy jsem manžela nudila do každodeního sexu,teď jsme trošku postili,tak snad se to nahromadilo a stačilo to na oplodnění...protože jich má mršek manžel málo...tak doufám,že to pomohlo 😵 Neboj nepříjde...věř tomu...taky ste se určitě trefili a bude z toho mimísek 😲

maybay
9. únor 2012

@krista1 vysledky nevim dr rekl, ze mi to vsechno rekne az pri kontrole. Jeste mi pry bude delat test na chlamydie a tak.. diky za drzeni palcu take ti je drzim a dam urcite vedet snad to budou pozitivni zpravy a nebude nam nic branit v poceti

zzaneta
9. únor 2012

@kora1 Faaakt? Ty jo, tak ted uz mam dalsi motivaci k udelani 🙂 Dekuji za info, to jsem nevedela 🙂

krista1
9. únor 2012

@zzaneta jo tím nic nezkazíš,kámoška si ho dělala měsíc a to už byla těhotná a v pohodě...pak asi v 5tt ho přestala pít,říkala,že chce mít jistotu,že se mimi udrží a to ho zkoušela poprvé,haluzačka 😀 ale přeju jí to.Já už ho piju 4měsíce

krista1
9. únor 2012

@maybay neboj,určitě i kdyby ste se dozvěděli nějaký zádrhel,doktor ho odstraní a bude o dost větší šance a to je na tom to nejlepší,věř,že to dobře dopadne 😉

petanevesta
9. únor 2012

ach jo holky, ta motivace na hubnutí ale nějak chybí, když si říkám, že třeba brzo bude pupek, tak na co hubnout 😀 teď se normálně těším z práce domů, až si dám v klidu kafe a koblihu 😀

wann14
9. únor 2012

@petanevesta jj to by bylo, tak tomu ver, ze to tak bude 🙂

krista1
9. únor 2012

@petanevesta no ono můžeš lehce cvičit i v těhotenství,ale otázka je,jestli se ti bude chtít,třeba budeš mít ze začátku nechutenství a nebudeš přibírat,jelikož toho moc nesníš 😉

wann14
9. únor 2012

@petanevesta No peti, to je jedna z veci, kterou si rikam taky, proc se ted tak mucit, kdyz za par mesicu bue efekt nulovej a po porodu budu muset na sobe zacit makat, ptz neverim, ze bych zhubla jen tak a slo to samo, u nekterych kamaradek, to tak bylo ze se krasne dostali na svou vahu a ani pro to moc nemuseli udelat, ale u nekterych ne, jako po porodu jim par kilo zustalo a toho se desim...takze pak fakt bude duvod zacit poradne cvicit

aluskaasimon
9. únor 2012

Ahoj holky, vy teda diskutejete o 106. Ja mam pocit, ze uz budu mit zase zanet mocaku, uz potreti za tri tydny. Je to nejspis tou zimou, mame v baraku kolem 17 stupnu a ja jsem dost zimomriva☹ Tak to s tim otehotnenim tento mesic vidim dost cerne. Navic mi vcera manzel rekl, ze se neciti na vyrobu miminka, ale na sex jo 😖

petanevesta
9. únor 2012

@wann14 No právě, já mám nějakej snad psychickej blok, protože na podzim jsem fakt jedla zdravě, makala v posilce tři měsícea zhubla jsem jenom chabý dvě kila....efekt nula nula nic. I jsem šla na krev, jestli nemám štítnou žlázu, ale nic mi nenašli. Samozřejmě kolem Vánoce jsem to začala pak porušovat a te´d nejsem schopná se zase pořádně přemluvit něco se sebou dělat. Sice se na sebe nerada dívám v zrcadle, ale lenost je prostě silnější, i ten čas bych na cvíčo měla, jenže radši doma uklidím nebo si něco přečtu - hrozný 😀

wann14
9. únor 2012

@aluskaasimon Ali, muj vecny problem, potize pri curani, jako od tedoby co jsem vysadila v cervence HA, tak se u me objevuje kazdy mesic, nekdy to prejde nekdy bohuzel ne, uz jsem 3 x lecila ATB ... ale jak se u me zacnou objevovat problemy, tak zacnu hodne pit a by se ty cesty proplachly a eventulne kdby tam meli byt bakterie, tak aby se vyplavili, takze zkus do sebe dostat ted hodne tekutin, pokud je to v zacatcich tak je dovry urologicky caj, dokaze opravdu pomoct .... ale nei dobre ho pit moc...tak 2-3 salky denne a zybytek nejake jine tekutiny ... a pak brusinky ....
No tak to co ti rekl manzel mi je lito, tak snad to nebude tak jak to rekl ... treb se jen boji aby se nestalo, to co minule, mozna to ty chlapi nakonec sebere vic jak nas zensky ...nesmutni urcite to manzel nemyslel, tak ze by nechtel mimi

sedivka
9. únor 2012

@petanevesta lepsi byt hubena i pred otehotnenim, nez pak shazovat dvakrat tolik 🙂 sport navic odvede myslenky, pro telo je to 100% dobry apak je dobry cvicit i v tehotenstvi 🙂 ja uz mam na pondeli domluvenou trenerku, aby mi ukazala co ted muzu cvicit a jak 🙂 chodila jsem predtim do fitka, ale ted asi 90%z toho, co jsem delala neni nejvhodnejsich, tak jsem zvedava. Holt to bude stat par penez navic si ji objednat, ale zas budu vedet jak se spravne hybat 🙂

petanevesta
9. únor 2012

@krista1 my máme v rodině spíš takový ty těhotenství, že ženská slušně nakyne - máma se mnou nabrala 28kilo a u bráchy pak 20 kilo a vždycky jí něco zůstalo - takže se mám na co těšit, už teď mám nějaký ty kilča navíc, tak ze mě pak bude hrošice 😀

wann14
9. únor 2012

@petanevesta Me to povidej, jsem doma cely den , takze casu mam fakt spoustu, ale donutit se jit neco delat, to je des, kdyz ja bych potrebovala nekoho k sobe, kdybchom chodili dve tak bych nekam chodila cvicit ... tento problem mam i ja v podleni dobe, ze se na sebe nechci divat do zrcadla a kdyz se divam a vidi me manzel, tak s emi smeje, ptz si porad stezuju,a le nic nedelam a celkem papkam v posledni dobe 😀 Ale kdyz ja si reknu, ze to neni tak hrozny jeste, a ze jsem hlavne zdrava....a co pak clovek z toho zivota ma, kdyz se celej zivot jen omezuje a nic si nedopreje a jen dre aby dobre vypadal ...

aluskaasimon
9. únor 2012

@wann14 Nesmutnim, jsem nastvana 😀 Ale stejne jsem mu udelala svacu i snidani. Nutit ho nemuzu, chtit by mel sam. ☹
A dekuju za rady, koukam, ze to mame stejne. Hnedka jak citim ten neprijemny pocit tam dole, tak piju o 106. Hnedka jsem si koupila medicinu, ktera mi vzdycky pomuze, atb jsem na to mela jednou, ale proste odmitam do sebe porad rvat prasky. Tady na to delaji takove instantni piticka v prasku, 3x denne na 2 dny a to mi vzdycky zarucene pomuze. Da se to koupit i v CR? Je to vlastne takovy solny roztok, ktery vytvori zasadite prostredi v mechyri a ty bakterie tam pak nemuzou prezit.

dashyyy
9. únor 2012

@aluskaasimon jaj to neni nic příjemnýho takhle jsem trpěla s močákem loni a byla jsem přes měsíc doma a skoro 14 dní čůrala krev.. je možnost tam zajít někde na urologii? Hlavně nožky v teple a bal si záda do deky

zzaneta
9. únor 2012

@petanevesta Peti nic si z toho nedelej. Ja se taky neprinutim a i kdyz jsem se poradne hybala a mene jedla, efekt zadny. Takze se hlidam abych hlavne nejela moc pozde, snazim se jist pravidelne a vaha nahoru zatim nejde. Ale pohled do zrcadla taky nepatri mezi oblibene 🙂
@sedivka Každý to má asi jinak 🙂 někdo se přinutí, jiný ne.. a jak píšeš je to taky o penezích, zvláště když máš individuální trenérku a né každý má to štěstí 🙂 Ale závidím nadšení 🙂

zzaneta
9. únor 2012

@krista1 Tak to je fajn, já se toho právě bála.. asi to budu muset víc nastudovat 🙂 Děkuji za info 🙂

petanevesta
9. únor 2012

@sedivka já mám jako ráda sport, hraju squash, pinčes, te´d jsem byla i několikrát na ledních bruslích, občas hupnu na rotoped, ale abych opravdu zhubla, musela bych makat tak 4x do týdne a já nejsem schopná nějak tuhle disciplínu udržet 🙂 navíc hubená před těhu stejně nebudu jen tak během chvíle, musela bych dát dolů tak 20 kilo 😀 jinak ale souhlasím, že určitý cvičení nebo aktivity se dají dělat i v těhu, pokud nejsou nějaký komplikace 😉

maybay
9. únor 2012

@krista1 snad mas pravdu

aluskaasimon
9. únor 2012

@dashyyy Ja se snazim zustat v teple, mam tri vrsvty - tilko, mikcu a poradny svetr, troje ponozky a papuce a nakonec jsem obmotana dekou. A stejne se klepu jak ratlik. Po minule zime jsem rikala, ze tady uz dalsi zimu byt nechci - no a je to tu znova. ☹ Na urologii to ani neim kam bych sla, musela bych k moji doktorce a ta mi minule vubec nepomohla, jenom mi v podstate rekla, ze to mam teda smulu.