"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

terulilinka
6. únor 2012

@gabuli202 fakt? tak to bys mi pomohla.. i když já se znám, že se stejně nedokopu :D

kora1
6. únor 2012

@aluskaasimon bydlime v Parme a mame prekvapive strasne moc snehu letos. I teploty nic moc..☹
Italsky umim, jsme spolu uz 8 let a tady vlastne mluvim jenom italsky, v praci, doma, s kamaradama..mam italstinu moc rada, ale jinak jsem cisty patriot 😉
@gabuli202 neboj se nic, ovulaci urcite mas, jde to videt i na tech testikach.. 😉A kdyz si zajdes za MUDr ve 2.tydnu cyklu, ukaze ti, jak dorustaji vajicka a uklidnis se 😉
@wann14 kazde telo je opravdu jine a ja jsem to asi az tak dobre nepochopila, ale mluvila jsi o samovolnem potraceni a pak se prihodily anovulacni cykly? To se mi nezda, ze by to bylo tim, nejak mi to neni jasne,jaky by byl fyziologicky duvod..Ale urcite se to upravi s hormonama a sledovanim, zadny problem, jen to chce vice trpelivosti a to je nekdy tezke..ale vydrz., drzim ti palce

eficenka
6. únor 2012

@sedivka
@barbulinka1
@twistinka123
ahoj holky, na první kontrolu na gyn. jdu až za 11dní. Je normální že ze začátku těhotenství máte v břiše takový "divný" křeče, silnější pocit na menstruaci a občas píchání v pupíku? Trochu se bojím, aby bylo vše ok!
Nekrvácím, ani nešpiním...

eficenka
6. únor 2012

@wann14 no jde o to, že se s těma dětma setkámám každý den a jsou celou půl hodinu na mé cvičebně a prskají mi to tam do obličeje. A když máš pak takových dětí 16 denně tak to je už co říct abys to fakt nechytla.... A občas se u nás vyskytnou i neštovice, jednou i dokonce spála.... Tak proto se bojím ... No ještě budu muset zapřemýšlet co a jak.....

sedivka
6. únor 2012

@eficenka jestli te to boli jako MS tak to je normalni. I te muze obcas pichnout. Pokud by to ale byly opravdu jasne krece, tak jed k dr.

kora1
6. únor 2012

@anorexie je to opravdu zla nemoc, protoze je v hlave a moc tezko se s ni urcite bojuje, ale MUSI se bojovat, aspon zkusit a porad znovu a jak uz tady holky rekly, halvne pak kvuli malemu..A nevzdavat to. verim, ze je to 1000x tezsi nez to vypada a je lepsi mit opacny problem (tedy par kilo navic) nez anorexii..Ale pevne verim, ze se da porazit...hodne sily vsem, kdo bojujete!
@eficenka ja tedy nejsem tehu, tak se omlouvam, ze se vyjadruji, ale myslim, ze je to normalni, jak jsem uz nacetla v cetnych diskuzich 😉 Mas krasne // a nespinis, co vic si prat, uzivej si a bud klidna 😵 😵 😵

sedivka
6. únor 2012

@eficenka jestli tam mas casto takto infekcni onemocneni, tak bys od tech deti mela hned jinam...

eficenka
6. únor 2012

@sedivka díky! uklidnila si mě...
no nejsou to přímo křeče, spíš takový stažení bříška - já během menstruace mívala docela silné bolesti ( někdy jsem nedošla ani na záchod), tak snad je vše ok.....
Asi přece jen zítra zavolám MUDr, jak to vidí u těch nemocných dětí - jaké je riziko pro miminko.

eficenka
6. únor 2012

@kora1 🙂 ono se to radí - já před otěhotněním radila taky a říkala si, jak budu v pohodě! a ono prd 😀 člověk prvně po tom moc touží a je smutnej, když to nevyjde... A pak když se to povede, tak se zase bojí aby bylo vše v pohodě 😀

zzaneta
6. únor 2012

@eficenka Evi určitě to bude v pohodě, nešpiníš, nekrvácíš, takže si myslím že je to normál. Musela by jsi mít velké křeče, pak bych jela k dr. A souhlasím s Tebou, ono se to radí, já si taky říkala proč ty holky tolik vyšilují když už mají // ale pak jsem si to poznala 😉 je to normální 🙂

eficenka
6. únor 2012

@zzaneta 😀 tak a teď si ještě představím, že ten strach už nikdy neskončí - celých 9.měsíců, celé dětsví, ale i dospělost mých dětí....

kora1
6. únor 2012

@eficenka @zzaneta mate pravdu holky! Absolutne, ale strach je nepritel a je lepsi mu nepodlehat, no ne? 😉 ja vim, je to tezke a jednou to (snad) taky poznam 🤐

eficenka
6. únor 2012

@kora1 tak jednou určitě! a pak se nás tu budeš ptát na to samé 😀 držím palce!

hanickaa.d
6. únor 2012

@eficenka jééé Evi a jak ses dostala na sever do hor? V Třebíči dělá švagrová, máme rodinu ve Velkém Mezu

hanickaa.d
6. únor 2012

@gabuli202 páne jo Gábi 38??? Tak se pořádně napapej 🙂 já se snažím i teď v těhu jíst zdravě, ale mám zrovna sladké období a pěkně mě to štve 😒

wann14
6. únor 2012

@eficenka Tak pokud je to tak jak pises a mate tam casto nemocne deti, tak to bych taky radeji neriskovala, nveela jsem ze je to az tak zly a jsou porad nemocne...to zustan radeji doma....

@kora1 ja jsem napsala, jen svuj pripad a me zkusenodti, ale nrekla jsem ze to tak musi mit i Gabca, jako 100 % povrzene to nemam ze byly anovulacni, usoudila jsem tak jen podle ovu testu a podle toho ze hlen uz nebyl tak jak byl, ja to taky moc nechapu co se v mem tele deje, ale bohuzel po tom co to nevyslo, se hlen uz neobjevil a pak i menzes dochazela divne, ja dostala norethisteron na upravu cyklu a to jsou bohuzel hormony, takze i ty mohly zpusobit nejaky problem...a treba anovulacni cykly ... hele mrzi me ze jsem to sem vubec psala

hanickaa.d
6. únor 2012

@gabuli202 Gábi já jsem taky vždycky bojovala s váhou a hlavně jsem měla komplex pač jsem malá, měřím jen 158. Vždy jsem hodně sportovala, ale taky mám za sebou hladovky a diety. Máme to v rodině a nechci takhle dopadnou. Navíc můj manžel je hubený a mám obavy, abych po porodu nevypadala jak nějaká tula vedle něho. Před svatbou jsem zhubla na 49, cítila jsem se OK, teď končím 3. měsíc, mám 54kg a jsem z toho trochu nešťastná. Ale už můžu sportovat, tak si musím hlídat sladké a snad nebudu mít 30kg navíc. Neboj máš fajn manžela tak žádné ošklivé myšlenky 🙂 jseš krásná holka 😉

kora1
6. únor 2012

@hanicka.d ahoj, muzu se zeptat, jak dlouho jste se snazili? A jak se citis? A gratuluji! 😉
@wann14 jasne, chapu. Vubec nic si nevycitej, tohle forum je od toho, aby sem kazdy napsal ten svuj pribeh a obavy..to me mrzi s tim cyklem, ze se to takhle pokazilo a pred tim to klapalo, to nase telo je tak slozite, nekdy si rikam, proc se nemuzeme zmensit na malou musku a jit se tam ve spravnou chvili podivat, co se deje...kolikrat by me to fakt zajimalo 😉 A tobe je kolik, jestli se muzu zeptat? verim, ze se cyklus upravi..urcite. A obzvlast, kdyz uz predtim fungoval 😉

wann14
6. únor 2012

@kora1 Po vysazeni HA fungoval ukazkove, bylo to suprovy, ale pak se to nejak pokazilo ☹ Ale ja jsem ted maximalne v pohode a nijak se tim netrapim, mozna prave proto ze jsem mlada (25) a zatim me nic netlaci, takze ted jsem to uplne vypustila nejaky mysleni porad na to, jestli je vse v poradku a ze zase ztratime nejaky cas ve snazeni,. kdyz my blbne tak ten cyklus, ted jsem se zamerila na to aby ms vubec prisla a pak jak prijde, tak uvidime, jestli se to potom Duphastonu spravi a pockame co reknou odbery... jj je to slozity s tim nasim telem... bohuzel je to takovy paradox nekolik let delame vse proto abychom prave poceti zabranali a pak kdyz chceme tak to nejde hned tak jak bychom chteli

kora1
6. únor 2012

@wann14 presne! To jsi trefila. 😅

aluskaasimon
7. únor 2012

@wann14 Ja vim, ze to bude znit jako totalni blbost, ale mi na upravu cyklu moooc pomohl grapefruitovy dzus, ale zadny koncentrat. Kazde rano 2 dcl a mela jsem pravidelny cyklus 29-30 dni. Ale mozna je to i tim, ze jsem si proste vsugerovala, ze to urcite pomaha. 🙂 Kdesi kdysi davno jsem cetla, ze grapefruit je prave velice prospesny pro zenske organy. Ale co je na tom pravdy nevim. Kazdopadne ti preju, at se ti to co nejdrive upravi. 😉

petanevesta
7. únor 2012

Ahoj holky, jak je? já jsem dneska 21DC (dle původní MS 34DC), tak jsem zvědavá, jestli tělo bude chtít menstruovat už tenhle týden. Zítra si asi udělám těhu testík, nedá mi to, budu 13DPO 🙂

gabuli202
7. únor 2012

@terulilinka klidně, vím toho o zdravém jídelníčku až až, takže když budeš chtít, klidně ti nějaký sestavím, i sobě, konečně 🙂

@kora1 já jsem byla zrovna na gyndařky 13DC, říkala, že tam folikuly jsou, ale níž, takže ovu ještě nebyla, ale měla by dojít 🙂 tak snad

@hanickaa.d Hani, jsi moc hodná, děkuji! Manžel mě nadává, ať jím víc, i když já myslím, že jím a je to v pohodě, ale pro mimi by to asi nestačilo. Já měla s váhou na základce problém, aspoň jsem si to myslela, že jsem tlustá, pak jsem dostala mononukleozu a začala jsem hubnout a dopadlo to až tak hrozně.

zzaneta
7. únor 2012

@petanevesta Ahoj Peti, u mne dobrý, včera jsem si prošla depkou ale dneska už je fajn 🙂
Zítra budeš testovat? Tak držím palečky a určitě hned napiš 🙂 Já půjdu dneska na kontrolu, nechce se mi čekat do zítra a taky budu muset dřív z práce 😉

pajiskazemlyna
7. únor 2012

@petanevesta
Ahojky Petí, moc držím palečky, ať se na tebe zítra usmějí krásné // 😵
Hlavně nám dej brzy vědět, všechny držíme palečky .. 😵

U mě to holky zase vypadá na dlouhý cyklus, jsem dnes 20DC, ovu nikde, příznaky ovuly taky nikde, tak já už nevím 😀

petanevesta
7. únor 2012

@zzaneta Občas to na tebe asi musí padnout, to je normální, ale držím pěsti, ať máš zase brzo // na testu. Určitě pak písni, jak jsi pochodila u doktora...No já budu zítra pěkně napnutá, ale počítám tak na 90%, že nic....blbý je, že netuším, kdy to tentokrát dostanu, jestli mi to ta vyvolávačka hnula nebo ne ☹ Buť to mám dostat zítra a nebo aaaž za dlouho, tj. 20/2. Už to vidím, jak celý únor budu v napětí, jestli to dostanu nebo ne 😝 😀

petanevesta
7. únor 2012

@pajiskazemlyna díky, jste zlatý holky 😉 já právě měla ovulku zřejmě podle původního cyklu, ale spíš jsme moc nedali tomu sexování, takže by mě to hooodně překvapilo 🙂 každopádně budete případně první, kdo to bude vědět...kdyby to náhodou vyšlo, tak bych se pokusila to manželovi nevyžvanit a sledovala bych, jestli čára sílí, případně mu to řekla na Valentýna, ale to už si plánuju moc dopředu, beztak tam nic nebude 😀

zzaneta
7. únor 2012

@petanevesta No včera byl den blbec, mrzelo a štvalo mne všechno, práce, druhá práce, události.. ale mne stačí vybrečet se a je líp 🙂 Určitě napíšu, sama jsem zvědavá co mi řekne 😒 Jo já taky naposledy počítala že nic, pamatuješ? 🙂 Takže držím palečky.. To je blbý že nevíš jak to teď bude :( a 20/2 je dost daleko teda.
Včera jsem byla s kamarádkou co už má skoro dvouletého prcka a tak jsme se bavily o cyklech a shodly jsme se ze bychom si je nejraději vyměnily - ona má 25 já 35 dní dlouhý 😀 to jsou paradoxy.

pajiskazemlyna
7. únor 2012

@petanevesta
Víš přece jak to je ...

Když to nejméně čekáš ... 😀

Takže ještě jednou moc držím palečky, abys měla překvápko pro manžu na toho Valentýna teda 😀

sedivka
7. únor 2012

Ahoj holky, tak dnes kontrola dobry, prcek ma 2,5cm a odpovida 9+1tt. Na screening jdem 29.2. To nevydrzim 🙂 @twistinka123 ty jdes 28.,vid?🙂