"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

aluskaasimon
29. lis 2011

@sedivka My taky snad od jara. Prave od nasich jsme dostali pozemek, musime to jeste prevest a navrh uz mame. Do te doby nas jeste ceka stehovani do CR a budeme bydlet u nasich v jedne mistnustce, takze to taky bude napor hlavne na nervy, prece jenom uz ziju 4. rokem v UK a z toho dva roky uplne sama, tak jsem si odvykla od nasich. Kde budete stavet a jak velke to chcete. Nebojis se tech nervu kolem stavby kdyz budes treba mit pupik? 🙂

sedivka
29. lis 2011

@aluskaasimon no my se v lednu stehujeme do dvou mistonosti a samostatne koupelny k dedovi..taky se na to moc netesim, preci uz jsem zvykla na uplny soukromi, ale snad ho budeme mit i tady... No, uprimne, s manzelem jsme si rekli, ze jestli se nam to nepovedlo tento mesic, tak si ted budeme pres Vanoce davat pozor, aby nam to pak nevyslo presne do finisovani stavby a stehovani. To by bylo blby. Takze aspon takhle to pripadne osefujeme...ale jinak se toho samozrejme bojim 🙂 ale zvladneme to .Musime 🙂
Bude to 2patrovy dum, 4 pokoje, cca 145m2 plochy...

aluskaasimon
29. lis 2011

@sedivka Tak to budeme mit podobne velike, taky chceme 2 patra nahore tri pokoje a dole jednu loznici - to kvuli manzelovym rodicum, kdyby se chteli prijet rekreovat do krasneho ceska. Tchan je ochrnuty, takze budeme muset udelat nejake zmeny v planu, aby bylo vsechno pripraveno pro vozickare. Kdyz jsme zacali planovat, byl jeste v poradku, ach jo. ☹ My budeme stavet minimalne 2 roky, takze cekat s miminkem se nam nechce. Chceme stavet svepomoci, takze bychom byli radi, kdyby se nam povedlo mimi ted, aby pak mohla babicka hlidat a ja taky mohla na stavbe neco delat. 🙂

dashyyy
29. lis 2011

@aluskaasimon tak teploměr je docela důležitá věc a zvlášť když bude časem i miminko 😉 to si neumím představit, že bych musela takhle obhajovat.. vždycky přijdu a hele koupila jsem a vždycky se tvářím, že to je hrozně potřebný a důležitý 😀

dashyyy
29. lis 2011

@aluskaasimon taky nás čeká dostavba.. sice bydlíme ve svým ale hotový je jen spodní patro.. na jaře nás čeká střecha zateplení a horní pokoje.. přítel je hrozně moc šikovnej a všechno dělá sám s kamarády a rodinou, takže to snad zvládnem i s pupkem horší budou finance.. všechno stojí strašně moc peněz 😒 a jak se Ti chce zpátky do ČR? a jak se chce manžovi?

aluskaasimon
29. lis 2011

@dashyyy Ja se tesim moc, zivot v zahranici vidi cesi strasne ruzove. Kdybych tu nemela muze, nejsem tu uz davno. Je tady priserna lekarska pece, silene drahe najmy a energie a lidi jsou teda nic moc. Radeji snesu ceskou neprejicnost a zarlivost nez anglickou pretvarku. Manzel se zamiloval do CR nastesti, ma rad i moji rodinu, takze se velice tesi. Jenom mame trosku strach o praci, ale my si poradime.
To se teda mas, ze mas pritele sikulu. Muj manzel je drevo, musela jsem ho vsechno ucit. Takze my budeme hlavne spolehat na mojeho tatku, ktery uz jeden barak postavil. 🙂

sedivka
29. lis 2011

@aluskaasimon no my kdyz na jare zacnem, melo by to byt obyvatelny na Vanoce. Aspon spodni patro, kde bychom mohli zatim byt a horejsek dodelat behem nasledujicich mesicu. Svepomoci to delat nebudeme, mame oba narocna zamestnani, ktera nas navic bavi a potrebujeme ty prijmy z nich na hypoteky 🙂 a i takhle tam toho casu budeme travit az az. No, bud se nam mimi povedlo ted, nebo to asi na tech par mesicu prerusime, aby se pak casove nekryly dve meganarocny obdobi a zacali bychom na jare. Aspon tak zni domluva, uvidime jak s ni nalozime 🙂))

dashyyy
29. lis 2011

@aluskaasimon to chápu mám hodně kamarádů v UK a přesně jak píšeš Češi vidí všechno růžově ale zase většina říká že je to těžký ale jsou spokojený 😉 tady práci sežene si myslim je tu hodně zahraničních firem, který berou anglicky hovořící všema deseti 😉

aluskaasimon
29. lis 2011

@sedivka Jej, tak to zavidim. To u nas rozhodne nehrozi. 😀 Ja teda nevim kolik toho stihneme, rekneme od kvetna do Vanoc, ale asi zas tak moc ne. Moc bych si prala, abychom ho dostali aspon pod strechu a nasadili okna a dvere, abychom meli na zimu v baracku sucho. Budeme se snazit rychle, protoze doma to bude mazec. Segra si spravuje pudu, nasi obyvaji 1. patro a my budeme bydlet s dedou v prizemi. Takze opravdu 3-4 generacni dum. 😀

aluskaasimon
29. lis 2011

@dashyyy To doufam, v Roznove je celkem hodne zahranicnich spolecnosti a co se mamka ptala i by ho brali. Jenze manza ma tady dobrou praci, zajimavou, mel treba v rukach podprdu Marylin Monroe, tak se mu moc nechce oznamovat v praci, ze pristi rok konci, ma strach jak s nim potom budou jednat. ☹

sedivka
29. lis 2011

@aluskaasimon zalezi, jestli uz mate projekt a budete mit v kvetnu uz stavebni povoleni. Pak to do zimi urcite pod strechou mit buidete, hruba stavba jde rychle....teda pokud se na tom maka, nevim jak to bude tvuj tatka delat. No, my ted prodavame byt a pujdeme do prizemi k dedovi. Doufam, ze stavba pujde rychle, abychom byly pak co nejdriv zase jen spolu sami 🙂 Tam sice nejake soukromi mit budeme, ale preci jsem jsem zvykla na uplnou "samotu"

zzaneta
29. lis 2011

@dashyyy Tak to je určitě rozdíl, my kupovali za necelou stovku a je to fakt hrozný.. kolikrát naměřil i 32 :D

Jinak právě jsem byla na oběd s mamčou a ta mi říká: Tobě to dneska tak sluší, ukaž oči. - mrkla na oči a říká: Nejsi ty těhotná :D To mne podrž, ona asi i mamka už si to vsugerovala :D:D

aluskaasimon
29. lis 2011

@sedivka Jo jo my taky. Kor v UK, manzel nema zadne kamarady, rodinu na druhe strane anglie, takze my jsme tu celorocne uplne sami. Sem tam prijede nejaka moje kamaradka, nebo rodina. Takze jsem zvedava jak si zase budeme zvykat na spolecnost. Tatka to nebude delat sam, vzdycky se svola v rodine brigada a najedou bratranci a kamaradi a svagr, ktery je taky sikovny. Chci taky najmout jednoho nebo dva zedniky, aby na nas dohlizeli. Projekt mam, ted mi ho kamarad architekt rysuje a stavebni dozor uz mam tez domluveny. Jenom musime vyridit to povoleni ke stavbe, coz bude komplikovane, protoze az do jara budu mimo CR. ☹
Takze pro vas je to jen otazka paru mesicu u toho dedecka, ze?

dashyyy
29. lis 2011

@zzaneta to byla moje máma to samý, přesně jak píšeš 😀

s těma teploměra asi fakt lepší trošku investovat 😉

zzaneta
29. lis 2011

@dashyyy No a pak si to nemam vsugerovavat ja kdyz to dela i okoli :D ja se picnu...
Zainvestujeme, vyplati se 🙂

sedivka
29. lis 2011

@aluskaasimon jojo, bud par mesicu to odlozime, nebo se nam to povedlo uz ted 🙂 uvidime.. No, a proc nepoporisis toho kamarada architekta, aby ti rovnou pomohl s tim povolenim? Za nejaky maly peniz by ti sehnal vsechn posudky a bylo by. Nam to taky vyrizuje architekt 🙂

dashyyy
29. lis 2011

@zzaneta =D no my ženský to nemáme jednoduchý=D=D

aluskaasimon
29. lis 2011

@sedivka Zkusim, problem je, ze on nam to dela vsechno vlastne bokem. Narysoval nam vlastne uplne novy projekt podle nasich prani a domluvili jsme se na 40 000, nekde jsem cetla ze lidi daji za architekta i 80 000. Je to pro neho takova bokovka, no. On ma toho hodne. Ale zkusim, dekuju. 🙂

sedivka
29. lis 2011

@aluskaasimon i víc, my dáme architektovi 150tis 🙂 mazec...

aluskaasimon
29. lis 2011

@sedivka Ups, tak to koukam, ze jsem mela opravdu kliku. 😀 My se musime vejit do 2.5 mil na vic opravdu nemame. A to jeste mam velkou kliku, ze prave manzel je takovy setrilek, jinak bychom si mohli dovolit tak max stan. 😀

dashyyy
29. lis 2011

holky těhulky taky vám přijde že už máte pupík? koukám na fotky holek a teda spíš jejich břucha a přijde mi jak když jsem o měsíc víc nebo jestli se tak jen cítím 😀 😀

hanickaa.d
29. lis 2011

@lucille85 no ty krááááso!!!!! To je pozitivní!!!! Až moc 🙂 hend dvakrát hrozně moc gratuluji 🙂 máte v rodině dvojčátka??

lucille85
29. lis 2011

@hanickaa.d nemáme a ani z jedné strany...asi to bylo vysazením HA a nabuzené vyječníky uvolnily hned dvě vejce...jo já jsem stále v šoku 😝 ale ono je velký riziko že třeba to jedno zanikne, takže zatim nemá smysl nad tim asi moc přemejšlet...

twistinka123
29. lis 2011

@lucille85 jééé to je bomba🙂))) no abych řekla pravdu, tak otom jsem taky přemýšlela, co kdyby dvě amanžel mě nato řekl, že by byl štastnej 😀 no já bych byla asi taky v šoku jak ty🙂)) ale držím palečky!!!🙂 a mě drž 13.12, nanáš svátek to rozjíždíme 😀 takže za 14dní🙂))

hanickaa.d
29. lis 2011

a kdy jsi vysadila? hmm ty potraty jednoho jsou no, i kamarádce se to stalo...je to blbý, ale hlavně aby jedno bylo v pořádku. No ale proč by se to mělo stát tobě? Určitě to bude dobrý, opatruj se 🙂

lucille85
29. lis 2011

@twistinka123 jo bomba to je 😀 tak to doufám, že bude 13.12. dobrej den, že vy počnete a my budem mít srdíčka...
@hanickaa.d vysadila sem 14.9. a pozitivní test byl 14.11.mezi tim neproběhla jediná regulérní ms, jen v říjnu asi týden špinění (možná to bylo z angíny a atb)...ale díky teplotě a ovutestům jsme ovulku trefili... 😀

lucille85
29. lis 2011

Sama jsem zvědavá jak budou bublinky bojovat...nikdo to neví, že jsem těhotná, jen moje mamka(dělá v nemocnici), chcem to nechat pod stromeček...no a když budou srdíčka dvě tak to budou opravdu veselé Vánoce...

twistinka123
29. lis 2011

@lucille85 no to doufám že to bude plodnej den, štastnej🙂 jsem 2 měsíce po vysazení tak uvidíme co bude🙂 ale byla bych štastná, opravdu jo....moc bych si to přála...

hanickaa.d
29. lis 2011

@twistinka123 víš přesně kdy máš ovulaci? Já mám po mercilonu přesně 28denní cyklus, dneska jsem 15DC 🙂 tak hurá do toho. Nic neměřím a netestuju, ovulaci nepoznám, tak se uvidí 🙂

twistinka123
29. lis 2011

@hanickaa.d jj poznám to na sobě úplně přesně....a cyklus 29DC, aspon první měsícpo vysazení, v sobotu by měla bejt další a pak jí už nechci🙂))