"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

lucille85
3. led 2012

@pajiskazemlyna @harley26 holky moc vám děkuju...víte všichni mi dnes říkali ty rizika a tak a pak jedním dechem dodávali, ale rozhodnutí je na vás...vím, že jsou i donošená trojčata, ale kolik jich znáte? a kolik jich není vidět, protože nepřežily nebo jsou postižené a rodiče na mrtvici....Je mi to tak líto, milovala bych všechny tři...jsou přece naše...škoda že nejsou dvojvaječný ty dvojky aby se zredukovalo jen jedno...takhle když už zásah tak musí jít dvě...ale jednovaječný dvojčata je fakt risk a my už riskovat budeme i tak...musím se nějak smířit s tím, že třeba nebude ani jedno...na druhou stranu doktor je machr že to třetí objevil, bylo to na poslední chvíli, už jsem skoro lezla z lehátka, ono se ty trojčata prý často přehlídnou...zase pak už by to bylo bu´d a nebo jak to dopadne...a mohla bych si říct mělo to tak být...ale když to vím teď tak na tenhle alibismus nemám koule s prominutím....říkat si pak u postižených miminek-mělo to tak být?

pajiskazemlyna
3. led 2012

@lucille85
Podle mě jste se s manželem rozhodli správně, trojčata jsou vždy velké riziko a to nejen pro ty děti, ale i pro matku .... Budu moc držet palečky, aby bylo s VYVOLENÝM vše v pořádku a s tebou taky ! Je to smutné, víme, že byste je milovali, ale takhle to bude zřejmě nejlepší ...
P.S. Kdybyste do toho šli a měli mimča postižená, bylo by to takzvaně pekelně v prdeli ... Vím o čem mluvím ...

držte se ! Dávej na sebe pozor ! 😵

harley26
3. led 2012

@lucille85 Jak rikas, doktor je machr, ze je objevil a asi to je i nejake znameni, abyste meli tu moznost volby. Navíc jak říkáš, oba jste mladí, mate cely zivot pred sebou a ve finale je mozne, ze si v budoucnu opravdu tri deti poridite 🙂 Ted je hlavni, aby se zakrok vydaril jak ma a ty se rychle dostala do psychicke pohody.

sedivka
3. led 2012

@lucille85 uuuuuf... Drz se a at vse dopadne jak nejlepe muze!

lucille85
3. led 2012

@pajiskazemlyna půjdeme prostě do toho nejměnšího rizika...rodiče nás podpořili, říkali že jsme mladí a že hlavně abych byla zdravá...jen se toho zákroku moc bojim....

barbulinka1
3. led 2012

@lucille85 Tak to je mazec :( rozhodnutí je jen a jen na Vás a nikdo Vás soudit nebude...já bych se asi taky rozhodla stejně, držim pěstičky a přeju pevné nervíky a neboj, všechno dobře dopadne !!! a budete mít krásné miminko !!! 🙂

lucille85
3. led 2012

víte napadají mě hloupé otázky, jako jestli to ty dvě nebude bolet (jo já vim, že nemají ještě čidla na bolest), jestli to nepoznamená to třetí (vnímá, že tam jsou ty dvě další?), jestli to není jako že si nevážím života...abych si pak jednou nevyčítala, že mohli být tři a není žádné...ale prý otěhotnět i kdybych potratila by neměl být problém, dávají antibiotika jako prevenci zánětu...a jak k tomu ty dvě přijdou, že je odsoudíme dopředu...vím, že se to tak nedá úplně brát, ale v hlavě to šrotuje...navíc musím týden čekat, bohužel krev na screening bude na nic, triply pak vůbec nemá smysl dělat, budeme se muset spolehnout na utz...ale prý down se dá vyloučit hodně díky šíjovému projasnění a pak holt to bude chtít pečlivý ultrazvuk....

hanickaa.d
3. led 2012

@lucille85 na takové myšlenky, že si nevážíš života se vykašli...ale řeknu ti, je to teda bomba!! klobouk dolů před doktorem, teď jsem četla že třetí u někoho objevili až po 20tt. Že jsou až taková rizika, to jsem netušila....i když se "připravíte "na možné riziko, že to neklapne, dopadne to jak má a vy to neovlivníte a na takové věci se asi nedá připravit. !!! a myslím, že jedno bejbo bude do toho vašeho bytečku akorát 🙂 doktor bude dobrý, když to odhalil brzy. Škoda, že nemůžou zůstat dvojky....neboj dobře to dopadne!!!!

trolleey
3. led 2012

@dashyyy @hanickaa.d @twistinka123 já naštěstí nezvracím vůbec, jen jsem dost unavená, a občas mě bolí hlava a je mi tak nějak slabo.. a ty prsa mě bolí brutálně!! 😝
v noci chodím asi tak 3x čůrat a taky se občas v noci budím hlady, takže se musím třeba ve 2 hodiny ráno najíst. 😀 jinak je mi špatně z hladu.. 😀 a v páteček kontrolááá.. já už se těším na další fotečkůůů... hihihi..

trolleey
3. led 2012

@lucille85 to mě moc mrzí, že je to takhle.. ale úplně tě chápu,a myslím, že každý by se zachoval stejně.. je to sice těžké, ale nejrozumější... Držíme palečky. hlavně na sebe opatrně, odpočívej a drž se!!

lucille85
3. led 2012

@hanickaa.d @trolleey no nevím, třeba by to řada jiných riskla...ráda bych si nechala ty dvojky, ale řekli že tam je asi 20%riziko toho transfuzního syndromu, což můžou odnést obě...redukce-10% že potratim i to třetí, 75% že když si nechám tři porodím hodně předčasně...čistě podle pravděp. je prostě to jedno nejmenší riziko...i když při mém štěstí...všichni doktoři mi řekli, že pokud redukci tak těch dvojek, což je na psychiku o to horší, že "zabijou" dvě...přemýšlela jsem kdyby byla v é situaci kamarádka, asi bych jí řekla, ať zkusí mít jedno zdravé a zbytečně neriskuje...postižené děti to je zápřah na celý život, navíc kdo se o ně postará až tu nebudu...snad mi to ty dva odpustí a daj sílu tomu třetímu...

petanevesta
3. led 2012

@lucille85 držím palečky a přeju hodně sil, neumím si představit, jaké to je, řešit takové osudové dilema ☹ určitě to ale byl osud, že doktor to třetí objevil a pokud jsou ty rizika tak velká, rozhodla bych se stejně....zdraví je opravdu to nejdůležitější a pokud to člověk může ovlivnit, tak, nechci to říct nějak ošklivě, ale starat se o tři postižený děti je pak úděl na celý život ☹ drž se a ať je vybraný drobeček v pořádku 😉

petit.a.nge
3. led 2012

@lucille85 : 😢 😢 tak se přiznám, tohle jsem oplakala......ale rozhodla ses správně, taky bych to tak udělala, žádné výčitky, riziko je obrovské, v opačném případě by sis vyčítala, kdyby se opravdu narodily postižení, že jsi jim nedovolila plnohodnotný život. Mimoušci ti pohlídají prďolku a všechno bude v pořádku, už sis toho užila dost 😠 . Přeji vám strašně moc sil a štěstíčko, ať už je všecinko v pořádku.

wann14
3. led 2012

@lucille85 Ahoj Luciiii, hele nic si nevycitej a zadne spatne myslenky nepripoustej, spatne to dopada. Myslim, ze lekari te dostatecne informovali a seznamili te s mnohymi riziky co by mohly nastat, kdyby sis nechala vsechny tri embrya a bohuzel ty rizika jsou asi vetsi nez to ze by se narodili tri zdrave deti. Takze si myslim, ze tve rozhodnuti je spravne a kdyby pro nekoho nebylo, tak nema nikdo pravo ti rikat ze jsi to tak ci jinak delat nemela. Takze pokud ses rozhodla, jak ses rozhodla, tak nedej na reci nikoho...moc na tebe myslim a drzim pesti at vse dopadne dobre a ten jeden mrnousek tam vydrzi...musiiii...drzim pesti ....

hanickaa.d
3. led 2012

@lucille85 u nás v Ol vím o dvou trojčatech, ale pozadí kdy se narodili apod. nevím...hele já si život i kdyby s jedním postiženám dítětem nedoveu představit....vše jde pryč...rodinný život, partnerství, práce....já vím že je to hrozný, ale můžeš mít 3 zdravé děti kdy budeš chtít, než čekat jak to dopadne a jezdit někde do stacionáře...nevyčítej si to...podívej, většina přemýšlí stejně, tak na tom něco bude. Vůbec nejsi špatná...

hanickaa.d
3. led 2012

@lucille85 Luci koukni na uživatelku smilers. má trojky a třeba ji napiš

twistinka123
3. led 2012

@lucille85 ahojky Luci,no, koukám jak blázen na tvůj příběh. jak ti psaly už holky, i já myslím že ses rozhodla správně. nemáš to opravdu jednoduché, ale dej šanci alespon jednomu. já z praxe 2 příběhy trojčátek znám, 1. paní je nedonosila, bohužel všechny zemřely. protože je porodila dost brzy...prostě to ani paní neustála- cosetýče fyzicky (ne že zemřela, ale neudržela je). 2. příběh je ten že paní si nechala 1 embryo odsát - dát pryč a dvojčátka se narodily ok, ale taky brzy,bylato s nima piplačka...podle mě, já bych udělala to samé. spíš by sis mohla vyčítat, že to nedopadlo ani u jednoho. takhle je šance, veliká!držím drápky

lucille85
3. led 2012

@hanickaa.d @wann14 @petanevesta holky moc děkuju, ani nevíte jaká je to pro mě důležitá podpora!!!Asi bych radila někomu jinému totéž, ale když jde o vaše vlastní děti, je to těžký...teda takhle, víte, co je správný, ale obhájit to před svědomím je nesmírně těžké...když řekl trojčata, tak se přiznám, že první co mě napadlo bylo-bude redukce, ani nevim proč...primářka z dětské kliniky mi vyprávěla, že trojčata tam taky měli a jedno se narodilo bez jícnu a druhé slepé, rodiče šílení, vůbec nezvládali....neonatolog říkal, že zachránit se dají, že to vypiplají, ale jak říkala moje mamka, úkoly v první třídě už s nima nepíše-předčasně narozené děti mají často různé formy hyperaktivity, poruchy učení...jo to může mít i jedno dítě, ale násobte to třikrát, to už se opravdu do smrti nevěnujete ničemu jinému...a to jsou ty "lehčí" komplikace...a je tu i riziko pro mě, co si budem říkat, tělo je stavěné na jedno dítě, co když tělo to nezvládne a co manžel pak s třema dětma v bůhvíjakém stavu? Možná je to sobecký pohled, ale je to fakt...no čekají mě zítra odběry na vše možné a příští týden někdy ten zákrok...

twistinka123
3. led 2012

@lucille85 Lucí máš naší podporu a můj obdiv,jsi statečná holka a určitě to zmákneš!!!! drž se!!!

terulilinka
3. led 2012

@lucille85 četla jsem to jedním dechem a musím říct, jsi moc statečná a obdivuju tě, a taky si myslím, že jsi se rozhodla správně.. mamka dělá u postižených, takže vím jaké to je ☹

lucille85
3. led 2012

@twistinka123 Luci děkuju...já si vím že můžu přijít o všechny i te´d kvůli té redukci, ale jsou to ještě nevyvinutá embrya...přijít pak o ně třeba v 28tt je asi horší, už kopou, vnímají...kdyby byly dvojky dvojvaječné, nechali by mi je, ale ty jednovajky mi řeklo dnes více gynekologů že je fakt o hubu, když už ta redukce...dáme šanci aspoň tomu jednomu a bu´d to vyjde nebo ne...děkuju za zkušenosti

wann14
3. led 2012

@lucille85 Mas obrovskou pravdu v tom, ze kazdy radi a rika ze tak jak ses rozhodla, je to spravne a ale pokud by se to tykalo jedne z nas tak by jsme nad tim uvazovali vice a mozna jinak...snad ti pomuze ze aspon to, ze si kazda myslime to, ze delas spravnou vec a aspon trochu to ulehci tve rozhodnuti...ale sama vis ze nechat si ty tri embrya je obrovske riziko...ja sama si taky nedokazu predstavit, ze bych se mela starat o tri posizene deti...takze v tvem pripade je urcite lepsi jedno a zdrave...premyslis rozumne a to je dulezite...myslim si, ze nez prijit o vsechny tri...tak radeji mit alespon to jedno...drz se moooc a mnoho sil...moc na tebe myslim 🙂

twistinka123
3. led 2012

@lucille85 souhlasím s doktorama...já sama bych nedokázala se postarat o postižené vlastní dítě! ač jsem z oboru. nedokázala...mě kdyby řekli na genetice že mimi bude postižené - mozkově, tak ho dám pryč. nemám na to koukat celý život na utrápené dítě, já ne! takže si šikulka, a rozhodla ses dobře!

twistinka123
3. led 2012

jsem zvědavá co se dovím já příští týden 😒

lucille85
3. led 2012

@terulilinka vím , že kdybych čekala postižené dítě a věděla to (tim nemyslim třeba vbočené nohy) měla bych jasno, šla bych na ukončení, protože to není život ani pro rodiče ani pro dítě, ať si říká každý co chce, já vím že děti s např.down. syndromem jsou šikovné, učí se jakž takž, ale je to navždy dítě, navíc ty problémy pak v pubertě, dospělosti, nehnete se od nich...tohle je o to těžší, že vypadají všechny ok, i když samo že nevíme zda to tak je...
a holky statečná nejsem, mám pocit že to jde vše jakoby kolem mě...už včera sem měla blbej pocit a pořád jsem si říkala jestli to bude ok...nevim možná vnitřní pocit...ještě jsem se na ně nestačila upnout, jen na myšlenku že budou dvě...navíc díky tomu divokému začátku jsem se držela zpátky, počítala jsem s tim že třeba jedno odejde...a nakonec dvě pošlu pryč já...paradox...

wann14
3. led 2012

@twistinka123 jen same dobre zpravy..neboj 🙂

twistinka123
3. led 2012

@wann14 doufám v to...al člověk nikdy neví 😉

lucille85
3. led 2012

@twistinka123 dozvíš se dobré zprávy, bude bublinka s váčkem! já doufám že sem to vybrala za vás všechny...a budem mít dva andílky co budou dávat pozor na naše mimi...

twistinka123
3. led 2012

@lucille85 chápu ☹ paradox, ale asi to tak má být.... ☹

twistinka123
3. led 2012

@lucille85 přesně takhle to musíš brát, ochrání zeshora to jedno!!!! 😉