"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

gepe
26. led 2012

@pajiskazemlyna achaaa 😕 to vim co je, pamatuju si to jeste dobre i ze skoly, mj. manzel je puvodne vystudovany chemik/farmaceut 🙂 dik

harley26
26. led 2012

@gepe ja cekam jedinou zmenu, maleho prcka 🙂 doufam, ze se dockame kazdym mesicem, kdyz uz se nejaky ten patek snazime 🙂

gepe
26. led 2012

@pajiskazemlyna ale magnesko nezna 😀 a pta se me ted jestli je calcisko jako vapnicek... 😕 😀
@harley26 tak tu zmenu taky cekame, drahy se tesi hodne 😉 neboj, urcite se dockate 🙂 jen asi me tady bude zase nekdo kamenovat... 😔 ze je zbytecny se stresovat kdyz to nejde hned

harley26
26. led 2012

@gepe no zbytecne to je urcite, hlavne to ani nicemu nepomuze, spis naopak. Ale stresu se tezko vyhyba. Navic my holky uz to tak proste mame nejak nastavene v hlave. Ja si to zatim nechci pripoustet, ale do hlavy se chte nechte vkradaji ruzne pochybnosti. Navic muj uhlavni nepritel je internet - zdroj zarucene katastrofalnich informaci, ktere ikdyz vim, ze bych nemela, tak ctu 😀

gepe
26. led 2012

@harley26 to je fakt, a mj. tak to uz se mi s inetem taky stalo 😀

terulilinka
26. led 2012

@pajiskazemlyna a na mě zapomeneš 😝

hanickaa.d
26. led 2012

@zzaneta bereš aspoň Utrogestan?

petinkas
autor
26. led 2012

Ahojda holky,
jen se musím vyjádřit k tomu našemu názvu 😀.. Tý jo, vůbec by mě nenapadlo, že se to začne tolik řešit 😉. Takže: když jsme si s manželem řekli, že bychom moc chtěli malé - přesunula jsem se z beremka sem - na koníka.. projížděla jsem jednotlivé diskuze a skoro v každé třetí název snažení či snaženíčko.. sama jsem si říkala, proč zrovna tento název, vždyť je to přeci radost (viz str. 1) - a právě proto jsem snaženíčko převzala, ale dala do uvozovek ("snaženíčko"), protože jsem s tím zase až tak nesouhlasila. Každá jsme si tu však prošla svým - u některých se o snažení nedá mluvit (vyšlo napoprvé, napodruhé) - některé však stále čekají a snažení a čekání, že zrovna tento měsíc to vyjde prostě je a já jsem pochopila, proč tedy takové názvy diskuzí.
Ať si každý myslí co chce, pokud se něco někomu nelíbí - založí si vlastní diskuzi. Sama za sebe můžu říct, že jsem ráda, že sme se zde sešly skvělá parta - těhotný i netěhotný. Navzájem prožíváme jednotlivé osudy a nejde nám o to, jak se jmenuje diskuze či jestli někdo používá zdrobněliny. Jde nám o obsah a já tu vždy najdu útěchu, povzbuzení i radost z nových těhulek.
To je asi vše ode mě k této diskuzi. Pro @gepe pokud Ti toto vysvětlení stačí - zústaň, pokud jsi stále jiného názoru - diskutuj tam, kde se Ti líbí název diskuze nebo si založ novou.

Holky, neznám Vás, ale mám Vás ráda! A my ten srazík jednou dáme! 🙂

gepe
26. led 2012

@petinkas ja nejsem carodejnice, i kdyz dle nekterych zde ano 🙄 pouze jsem se zeptala proc se tak jmenuje! Ty jsi mi to ted napsala, dekuji.
Uz mne to opravdu nebavi opakovat, natoz se pokouset nejak obhajovat. Domnivam se, ze plno zen/divek se sem presunulo prave z brms nebo strechy a to vsechny ze stejneho duvodu.
Klidne me sudte za jeden dotaz ve zdejsi diskusi, je mi to uz jedno. Jen asi me trosku mrzi, ze clovek normalne prijde, zepta se, je kamenovan, snizovan a je mu davano najevo ze je povl a at tahne pryc.
Typuju, ze jsem nebyla prvni a mozna nebudu posledni, komu se to tady stalo - pokud budu posledni, tim lip pro dalsi nove prichozi.
Mejte se tady krasne, preji vsem cekajicim mamcam at je vse v naprostem poradku a maji doma krasny zlaticka, tem, ktere se teprve pokousi a cekaji na dve // preji hodne stesti at se zadari co nejdriv a take at je vse v poradku.
Petra

lucille85
26. led 2012

@petinkas moc hezky napsané! Já teda mluvim docela normálně, ani mě ještě nepostihla těhotenská demence, obecně zrovna já zdrobněliny úplně nemusím...ale nevadí mi, když někdo jo, pro mě je zásadní povaha a jeho názory a i tak jsem celkem tolerantní, navíc tady se sešly samé fajn holky...Takže snažilky-užívejte snaženíčko, hlídejte ovulku a testíkujte, těhulky-pohlaďte bříšenka a dejte si magnesko! A pro ty, které jsou vyloženě na racionální výrazy - snažící se o početí- hlídejte ovulaci a vyhodnocujte testy HCG z moči, těhotné- prove´dte klouzavý pohyb po narůstající krajině břišní, zejména oblast hypogastria a užívejte magnesii lactici!
😝 😀 😀
Je to jedno a totéž, no ne?já osobně se dokážu pobavit s oběma skupinami...

petinkas
autor
26. led 2012

@gepe hele úplně v pohodě - příště by ale bylo asi vhodnější položit ten dotaz trošku jinak.. no nic, stalo se 🙂.. Tobě taky jenom vše dobré. Měj se.

@lucille85 naprostý souhlas - jen prosím néé ty racionální výrazy (proveďte klouzavý pohyb po narůstající krajině břišní) 😀 tak to mě dostalo 😀

lucille85
26. led 2012

@petinkas 😀 ono se těm zdrobnělinám s dětma stějně asi nevyhnem...dovedu si představit nechápavý pohled batolete, když bych po něm chtěla, aby začal už konečně vyměšovat do přenosného záchodu (rozuměj nočníku) a aby koukal hezky jíst....bobek v nočníku a papat je přece jen i lépe vyslovitelné, však ona příroda ví, proč tak matky na děti mluví...ale zase jako přítel extrémů nejsem a v první třídě už by tyhle slova dítě používat určitě nemělo... 😀

gepe
26. led 2012

@lucille85 @petinkas sudte me dal, aspon se mate o cem bavit. Nepatrim ani do jedne skupiny, kam jste me zaradily. 🙂
Co je v hodnejsi, byt racionalni, nebo mit totalni chrastitko v hlave misto mozku? To je podle me individualni, ale soudit cloveka dle par vet a delat si o nem zaver je dost neobjektivni.

gepe
26. led 2012

Jo a jeste 😀 pokud je to tady tak soukroma skupina, tak si ji nechte zamknout, at vam zase nekdo s obycejnou nezavadejici otazkou, nezvedne mandle 🙂

lucille85
26. led 2012

@gepe s poslední větou naprosto souhlasím, proto podle názvu diskuze nesuď diskutující...taky se neřadím ani do jedné skupiny, občas nějakou zdrobnělinu použiju, ale spíš proto že to je kratší na napsání...jinak jsem docela normální vzdělaná inženýrka ekonomie...jsem spíše racionalista, ale myslím že podle pár slov se nedá říct že někomu chrastí v hlavě...jsou tu samý chytrý holky...Nijak tě nesoudím jen asi nebylo úplně štastné vpadnout do diskuze takto, vyznělo to trochu útočně...
Takže klííííd a přeju ať se brzy podaří mimčo i Tobě! A hlavně ať máš to těhotenství bez nervů a stresů a ne jak já...

zzaneta
26. led 2012

@hanickaa.d prave ze ne,nevim jestli na to jeste neni brzy?

petinkas
autor
26. led 2012

@gepe naprosto souhlasím s @lucille85 (mimochodem jsem taky inženýrka ekonomie 😉 ).. Teď jsme na Tebe fakt neútočily - vůbec si to neber osobně. Soukromá skupina vůbec nejseme - jsme rády, když se někdo přidá. Ale teď už asi víš, že otázky o názvu diskuze raději zasílat zakladateli než se ptát holek, které se postupně přidaly kvůli povídání, ne názvu.
Hele holky, já bych to rozpustila - máme vyříkáno, tak se mějte, já jdu spát - zítra mě čeká "rande" s ředitelkou, které budu sdělovat, že v září už nenastoupím. Tak na mě myslete. Pa, pa

gepe
26. led 2012

@lucille85 taky mam nejaky skoly, ted napr. dokoncuju jednu dizertaci ekonomie-management a nedavam to najevo 🙂 protoze nejsem ten typ, ktery by hledel na tituly, nebo vzdelani u druhych, ale na to jak se chova.. znam plno lidi, kteri maji napr. jen ucnak, nebo ss a maji toho v hlave vic, vcetne vseobecneho prehledu nez lecktery vs ktere znam 🙂 ale to uz jsem trosku OT.
Jsem v klidu, jen jsem mirne v soku z toho tady... vidam tady ty ruzny znacky apod., chapu ze je to jednodussi, jen proste jsem nechapala ten nazev, vcetne magneska. Nikoho z vas jsem nesoudila, nedelala si obrazek, jen zrejme pro nektere jsem vyznela jako nekdo, kdo chce primarne jakkoliv rejpat, nesaha jim po paty a co tady vlastne vubec otravuje. Nebudu se omlouvat, ze pres ty ruzne materske a tehotenske zkratky se nevyznam, vcetne pojmenovavani ruznych veci, proto jsem se taky zeptala, nic vic. Bohuzel se to zvrhlo nekam, kam ja jsem nechtela a rozhodne to nebylo tak mineno ci cileno. Nerikam, ze tady nejste normalni, pouze jsem konstatovala na zacatku jak to na mne jako neznalou a ptajici se pusobi. Vcetne vytazeni nazvu meho alba v profilu a naprosto chtene nepochopeni nekterych zdejsich diskutujicich, jak ten nazev je myslen.
Diky, i Tobe hodne stesti a hlavne min nervu a stresu, pokud je to v praci, to se da eliminovat, pokud doma tak to me mrzi :( drzim pesti at je hlavne dobre, vse v poradku a jsi stastna 🙂

petinkas
autor
26. led 2012

@gepe Souhlas! Znám i dost lidí se základkou, kteří toho mají o 100 % v hlavě víc než někteří vysokoškoláci.
Tak teď už opravdu ahoooj 🙂.

gepe
26. led 2012

@petinkas brou a zitra hodne stesti! 😉

barbulinka1
26. led 2012

@lucille85 😀 super příspěvky, jsem se zasmála, vyměšuj do přenosného záchodu 😀 já asi chrastítko trochu v hlavě mám, sice mám vysokou školu, což je jedno protože trávim většinu času mezi 25 děti dětma od 3-6 let, takže to na mě pomalu následky nechává 😀 ale vubec mi to nevadí 🙂 Holky dobrou noc všem 🙂

lucille85
26. led 2012

@gepe V poho, hele já rozhodně nesoudím dle titulů, spíš mi někdy přijde, že ti co nemaj titul žádnej, jsou mnohem chytřejší a s větším rozhledem...titulem se nikde nechlubim,ani ho nikde moc nepíšu, není-li to nezbytně nutný, jen jsem tím chtěla říct, že nejsem úplnej trouba co má v hlavě to chrastítko...i když u nás na škole byli i individua, že jsem se divila, jak se tam dostali...no to je jiný téma...
A myslim, že kdybys tu diskuzi trochu projela, tak je ta naše jedna z těch docela normálních...magnezko se říká celkem běžně, jako třeba céčko(vitamin C), listovka a tak...a já teda řešila spíš že v diskuzi je někdo kdo řeší to co já v ten samý čas...
Díky za přání, no bohužel není to ani v práci ani doma, stále mi hrozí že o mimčo přijdu, a bohužel to nemám jak ovlivnit... 😔 ale holky mi tu moc pomáhaj...

gepe
26. led 2012

@lucille85 tak to hlavne klid a zadny stres! urcite to bude dobry a udrzi se 🙂

lucille85
26. led 2012

@gepe díky, no snad to bude dobrý...a to jsem si původně říkala, jak budu po 12tt už vyklidněná, no život holt je nevyzpytatelný...ať se brzy zadaří i Tobě a je vše ok!

Dobrou všem holkyyy!

petit.a.nge
26. led 2012

@gepe : žádná z nás nerozumněla všem těm zkratkám, ale do toho brzo taky zapadneš 😉 ...já třeba pořád ještě nechápu v těhotenství takové to 5+3 a tak 😀 ...ale to příjde časem, až to bude pro mě aktuální....Holky dobrou noc, zítra už je konečně poslední pracovní den, tak ať nám rychle uteče 😉

zzaneta
27. led 2012

Ahoj holky, jak se máte po ránu? Já celkem fajn, i když jsem ráno měla dost krvavý hlen, fakt hodně, takže si myslím že bublinka je pryč. Ale uvidíme jestli se rozjede MS no. Přeji vám krásný páteční den 🙂

twistinka123
27. led 2012

ahojky holky, nenechme si zkazit náladu🙂 jak se máte? já dobře včera jsem měla UZ, mimi vyrostlo o 1cm za týden, už má 1,33cm a odpovídá 7+4🙂 tak dneska to oznámíme doma🙂 jinak fotečku máte v albu🙂
jak tady někdo navrhoval srazík, tak souhlasím!!!kolik je nás tu z prahy? a jste tu někdo z jižních čech?

twistinka123
27. led 2012

@zzaneta moc držím palečky 😉

zzaneta
27. led 2012

@twistinka123 diky Luci,ale uprimne,myslis ze je jeste sance? Boli mne i brisko. Dokonce se mi trochu rozjel Crohn. Byl to husty hnedy hlen..
Gratuluji k rustu,uz vidim jak budou doma nadseny 🙂 ja taky hlasuju za sraziiik ;)

twistinka123
27. led 2012

@zzaneta no já nevím, od nekud musíš krvácet. 😒 jestli je to ale čistá krev, tak tomu moc nevěřím ☹