"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

pajav
6. lis 2011

@hanickaa.d tak jsem zkoukla video..možná jsem na to koukala i s otevřenou pusou 😀 i manžel se díval...to je zajímavé,jak to příroda vymyslela že? 🙂)))

twistinka123
6. lis 2011

krásný video, no holky když vidím jak je to složité, tak jestli otěhotním za rok budu ráda🙂))

lucille85
6. lis 2011

jo, holky to by jeden neřekl jaký je to těhotnění věda, co?já jsem ted co jsem zjistila ovu úplně happy že vaječníky se probudily a když dojde MS tak si řeknu, že se to aspoň rozběhlo samo, někdo na ovu čeká i měsíce...tak budu ráda když to bude fungovat dál pak jak má,i kvůli práci by se mi to "hodilo" spíš až tak v prosinci 🙂ale jako nezlobila bych se ani kdyby to vyšlo dřív samozřejmě 😀

twistinka123
6. lis 2011

@lucille85 mě došla 1 MS ted, po 29dnech, takže jsem dnes 2DC. určo ti to přijde kdyžtak taky. ale že jsi ted měla ovu ještě není výhra, vtip je vtom, že nějakýcyklus může být anovulační 😒 tak at jich máš co nejmín!!!

hanickaa.d
6. lis 2011

@pajav já taky koukala jak puk, hned jsem si otevřela anatomii a fyziologii a studovala :-ú ale spoustu věcí mi stejně hlava nebere...už jenom ty spermie X holka Y kluk 🙂

pajav
6. lis 2011

@hanickaa.d s tím X a Y si to pamatuju ještě ze základky 🙂)) Manželovi jsem řekla,že on je strůjcem pohlaví,tak at se pak nevzteká,když to bude holčička 😀 Samozřejmě,že on bude rád i za ni,ale jako skoro každý chlap by chtěl prvního kluka 🙂))

lucille85
6. lis 2011

@twistinka123 já vim že se ty cykly ted budou ještě menit, což teda doufám protože jako nechci mít cyklus přes 40 dní...ale zas si řikám, že se to snad rozběhne, i když pomalinku...no uvidíme kdy dorazí MS...
@pajav no vy máte zrovna velkou šanci na kluka když jste se trefili přesně do ovu 🙂holčičí spermie sice vydrží dýl ale jsou pomalejší...ale samo že se na to nedá moc spoléhat...

petit.a.nge
6. lis 2011

http://www.pohlaviditete.cz/cinsky-lunarni-kale... tak tohlenám vyšlo na všech, na koho jsme si vzpomněli 🙂

twistinka123
6. lis 2011

@pajav helet a manžel má sourozence? ségru nebo bráchu? někde jsem četla že je to podle toho! 😀 debilita já vím, ale u nás v rodině to vychází 😀 ne to neber vážně já vím že je to kravina 😀 ale přišlo mi to vtipný když to u nás vyšlo 😲

holky myslíte, že můžu mít ovu ještě tak 10dní před MS? tedy kolem 20dne MS? bohužel, pokud budu mít cykly 29D tak mi to tak na ty Vánoce vyjde 😒

lucille85
6. lis 2011

@twistinka123 no ovu je tak 10-14 dní před MS, podle toho jak dlouhá je luteální fáze...

twistinka123
6. lis 2011

tak třeba to vyjde...modlím se abych další cyklus měla tak 35 😀

hanickaa.d
6. lis 2011

@pajav přesně žádné řeči typu nedalas mi syna 🙂

twistinka123
6. lis 2011

Páji pokolika měsících se tedy zadařilo??? asi si to tu psala...

lucille85
6. lis 2011

@hanickaa.d no jo co si kluci "udělaj" to bude...

wann14
6. lis 2011

@twistinka123 myslim si ze muzes, taky jsem na sobe vypozorovala ze ji mam celkem opozdenou oproti tomu ze se udava tak mezi 14 az 16 dnem

twistinka123
6. lis 2011

@wann14 já ač dělám na gyndě todle nevím, jak jsem psala moje doktorka všem říká - nesledovat se! takže todle jde mimo mě🙂)) jako měření BT, ovulační testy a tak🙂 jen mě zajímalo zda to ještě bude reálné🙂 jsem strašně nedočkavá na ty Vánoce a tak bych ráda kdyby to vyšlo aspon ta ovulka a nemusela jsem čekat na další měsíc.

lucille85
6. lis 2011

@twistinka123 no já jsem na tohle hrozná, já jsem takovej š´toura, vše musim zkusit a o všem vědět co a jak...přistupuju takhle "zodpovědně" ke všemu 🙂 strašně mě znervózňuje když něco nemůžu ovlivnit, což teda otěhotnění nemůžu, ale spoń můžu zjistit, kdy je vhodný se opravdu poctivě "snažit"...prostě jsem klidnější že vim že já jsem udělala maximum..sem asi magor, vi´d...tvoje doktorka by mě asi zabila 😀

twistinka123
6. lis 2011

@lucille85 no ono je docela fakt, že ten kdo se na to děsně upne a je z toho na nervy že to nejde, tak k nám chodí se slzama v očích po roce snažení...ona prostě todle neuznává, takže se jí na to ani neptám 😀 ale samo pak to řeší, ale to už po medicínské stránce. jinak je zlatíčko, nikoho by nesprdla nebo tak to ne 🙂

lucille85
6. lis 2011

@twistinka123 já vim že to myslí dobře, jen sem chtěla říct, že já bych asi byla mnohem víc nervozní kdybych nic nedělala a jen čekala zda se trefíme do ovu...on manžel to má s prací složitý, dělá i do noci a je pak unavenej a nedovedu si moc představit se třeba snažit obden...a já taky kolikrát usnu dřív než on se dostane do postele, holt v tomhle mi zas to sledování může pomoct...

twistinka123
6. lis 2011

@lucille85 jo v poho vždyt to je jasný🙂 já tomu nechám volný průběh...hlavně čekám na 24.12:-)

wann14
6. lis 2011

@twistinka123 Ja to taky nejak prehnane neresim (zatim), prasky mam vysazene chvili takze tomu nechavam volny prubeh, teplotu nemerim, ovulacni testy jsem taky jeste nezkousela, jedine co jsem na sobe pozorovala takje hustota hlenu a jak ten hlen vypada pri ovulaci a ten jsem mela co byla posledni ovulka teda uplne ucebnicovy byl presne takovej ajk vsude psala literatura ci odborne clanky, tak podle toho jsem usoudila ze by v te dobe mohla byt ovulace ... kdyz jsem vysadila prasky tak prvni dva cykly byli v poho presne jsem to dostala jak jsem to cekala a ten treti uz nevysel, ale to jsem tady psala uz v nejakym predeslym prispevku, takze dalsi snazeni se mi odsunulo na nevim kdy ☹

@lucille85 nejsi hrozna a ani magor, pristupujes k tomu proste zodpovedne, aspon tak vis jak na tom jsi

twistinka123
6. lis 2011

@wann14 jj četla jsem to...já jsem ted první měsíc po vysazení a modlila jsem se aby MS došla což mě překvapilo že došla 30den, takže cyklus 29, supr 😀 jak dál, uvidíme🙂

ale kolem mě je ty jo těhulek, že už se taky těším 😀

wann14
6. lis 2011

oprava chyby : cykly byly

wann14
6. lis 2011

@twistinka123 tak drzim pesti at je vse ok a nic se nezkomplikuje a MS vzdy dorazi po tech 29 dnech, jj i kolem me je hodne tehotnych anebo uz maminek s detma, je to tim ze manzel je starsi a tak mame vesmes i pratele kolem jeho veku, takze ti uz maji deti, ale jako miminko uz chci dlouho, jako neni to jen chtic ale citim ze uz jsem na to pripravena, driv to ale neslo, ptz jsem dodelavala skolu, a tu bych asi nedodelala kdybych otehotnela, ptz bych musela prerusit uz hned na zacatku co bych zjistila ze jsem tehotna a pak jeste kojeni, takze bylo moudrejsi prvni dostudovat a pak se vrhnout na mimco 🙂

twistinka123
6. lis 2011

tak já pracuju už dva roky, manžel taky nějak tak a nejdřív jsme chtěli svatbu, a pak se domluvili tak jak domluvili🙂 bydlíme v nájmu v Pze, ale mimi bych chtěla porodit na jihu a ještě stihnout vzít si hypo a koupit domeček, tak uvidíme🙂))

lucille85
6. lis 2011

@wann14 tak to máme úplně stejný, taky už jsem chtělla mimčo dýl, ale ještě jsem chtěla dodělat školu a aspoň chviličku pracovat,a bych měla mateřskou...nejsem taková že bych chtěla šidit školu nebo dítě...i když věřim že na některých školách to jde...já měla takového stresu že mimi by bylo neurotik 😔 původně jsem ještě chtěla čekat až mi prodlouží smlouvu, ale nakonec zkoušíme už od te´dka 🙂

wann14
6. lis 2011

@twistinka123 muzu se zeptat, ja dostala na upravu cyklu noretisteron, jak ho doberu tak do tri dnu bych mela dostat MS, tak bych chtela vedet jestli jak dostanu tu MS po tech prascich, tak jestli se pak hned muzem snazit? jestli to nahodou nevis kdyz delas na gynde?

lucille85
6. lis 2011

@twistinka123 tak my už jsme manželé přes dva roky, a pracovala jsem už při škole, na půl úvazku asi čtyři roky, ale bylo to na dohody o provedení práce a to se do mateřský nepočítá...a taky jsem byla nějaký čas po škole osvč a tam to nebylo nijak slavný...

twistinka123
6. lis 2011

@wann14 pokud ho máš jen na vyvolání menstruace tak pak klidně můžeš, proč by ne🙂

twistinka123
6. lis 2011

@lucille85 jasný to chápu🙂 každá máme něco🙂