"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

sedivka
7. únor 2012

@petanevesta nerikej, ze bys to vydrzela tyden tajit!🙂 to se neda!!🙂

wann14
7. únor 2012

@aluskaasimon Moc dekuji za info, vyzkousim, vsak za to nic nedam a pila jsi normalne koupeny dzus v obchode a nebo sis rano vymackavala grapefruity cerstve? Jinak dik, taky doufam, ze se to snad brzo spravi, uvidime 🙂

petanevesta
7. únor 2012

@sedivka no chtěla bych to vydržet, až bych měla pocit, že je to jistější, ne jenom nějakou slabounký duch, ale těžko říct pak v té dané situaci že? 😀 asi to musí být děsná eufórie a těším se až to zažiju 🙂

zzaneta
7. únor 2012

@petanevesta to teda je a doufám že to zažiješ brzy 🙂 a jsem pak zvědavá jak dlouho to vydržíš 😉

petanevesta
7. únor 2012

@zzaneta no já jsem na sebe taky zvědavá, teď mám silný řeči 😀 hlavně by to se mnou asi šlehlo štěstím, kdybych to tam uviděla 😀

zzaneta
7. únor 2012

@petanevesta To je dost možné 😀

sedivka
7. únor 2012

@petanevesta no ja vyrazila z koupelny s klepajici se rukou, ve ktery jsem mela pozitivni test hned za manzelem, ktery si rano zehlil kosili 🙂 Fakt se mi desne klepala ruka. Nevydrzela bych mu to nerict, hlavne by tu radost tim padem hned zezacatku nemohl prozivat se mnou a to by mi bylo lito 🙂

kora1
7. únor 2012

Ahoj holky,
@petanevesta ja take budu moc moc drzet pesti, bylo by to krasne dalsi // tady 😵
@sedivka Jejda, 2,5 cm, to je malinky kuratecko, to muselo byt dojemny 😵 Priznej se, jestli ti zvlhly oci maminko 😉 🙂
@zzaneta a myslis, ze je to jiste, ze neni sance, ze jsi stale v tom?

Holky, na me to dnes rano padlo, deprese z toho vseho, mela jsem chut uz to vsechno vzdat...fakt. Sla jsem cist na internet to jsem nemela delat...mam ted pocit, ze otehotneni je nejslozitejsi proces na svete a ze tam muze byt tolik zadrhelu, ze radsi bych ani nesla k doktorovi ☹
Prominte, ja moc nemam s kym o tom mluvit, protoze lidem ve sve blizkosti nechci nic vypravet a rikat, pak se ptaji kazdy mesic: "tak co, jak...atd" a ja nemam chut odpovidat, vysvetlovat nase soukrome veci s manzelem..

Prominte za pesimismus, ja to musim aspon nekde ventilovat, chce se mi z toho nekdy kricet, vyzvztekat, vybrecet...a pak jit zase dal.
Vzdycky me to tady povzbudi, ze se zase jede v klidu dal 😉

zzaneta
7. únor 2012

@sedivka Já měla úplně stejnou reakci, rozklepané ruce 🙂

zzaneta
7. únor 2012

@kora1 To je dobrá otázka 🙂 Je fakt že špinit jsem špinila jako při slabé MS, bolesti v kříži byly nesnesitelné a těhu test pak negativní, takže jsem usoudila že šance není.. Dneska ráno mi bylo zle, táhlo mne v podbřišku jako mi to dělávalo a fakt mi bylo šoufl, takže jsem si řekla "že by?" Ale moc tomu šanci nedávám, spíše doufám že je všechno v pořádku, uvidíme večer, už aby to bylo 🙂
Ja měla depresi včera, ona přijde a zase odejde, neboj 🙂 Všechno bude dobry 🙂 Taky mi přišlo že je to strašně složitý proces a vše se musí vychytat ve správnou dobu, ale jednou to výjde, uvidíš.. Asi už jsi psala, ale nepamatuji si, jak dlouho se snažíš?

petanevesta
7. únor 2012

@kora1 děkuju a neboj, jsme tady v tom spolu a budeme se podporovat...rozhodně to není lehký otěhotnět, u někoho to je prostě dobré zdraví, štěstí a nějaká super konstalace hvězd, když se zadaří napoprvé, ale většina z nás si nějaký čas počká 🙂 hlavní je neztrácet naději 😉 když pak čtu, že se někdo snažil třeba 10 let, tak si říkám, že pár měsíců je oproti tomu prd 😉

kora1
7. únor 2012

@zzaneta mne se to prave podle popisu nezdalo tak beznadejne..moc ti to preju, treba to tam fakt bude, kez by..
My se snazime 7 mesicu..
Diky za podporu, snad ta blba deprese prejde..mam ji tento mesic i z toho, ze se mi na ovulacnim testu neukazuje ovulace..uz mela byt pred 2 dny (mam to pravidelne) a tento mesic nic ☹ Pred chcili jsem se testla a je tam bilo.. A rikam si tak uz ani to ne.. 😝 😀

zzaneta
7. únor 2012

@kora1 Ne? Tak to je dobry 🙂 Ale myslim ze ten tehu test by byl pozitivni. No nevim, uz jsem to vypustila z hlavy a dneska uvidime na kontrole,ale nepocitam s tim, aspon pak nebudu zklamana 🙂
7 mesicu je docela dlouha doba.. u doktora jsi byla nebo ne?
Prejde, neboj 🙂 Ty ovu testy muzou byt zavadejici, nekteri doktori je ani nedoporucuji, jini ano, kdo vi jak to s nimi je. Treba prijde ovu pozdeji, ja ji taky poprve mela driv a pak se to posunulo. Na testu jsem mela jen ducha ale zda se ze to stacilo, pritom se rika ze musi byt dalnice aby byla ovu. Tak hlavu vzhuru, bude lip a kdyz ne, my Te tu rady vyslechneme a pak lip bude, aspon na chvili 😉 😵 😵

petanevesta
7. únor 2012

@zzaneta Žanet, hned pak dej vědět, byla by to skvělá zpráva, kdyby se mimi udrželo a bylo v bříšku dál 😉

silvaaa
7. únor 2012

@sedivka Ahoj,ja jsem uz taky z kontroly zpatky,brali mi i krev a konecne jsem dostala i prukazku. 😵 Jsme 10+3tt a mame uz 3,5 cm.Je to nadhera co?Videt takoveho krasneho misanka se srdickem? 😵 😵 😵

kora1
7. únor 2012

@petanevesta diky za uklidneni!..jasne..10 let-na to ani nechci pomyslet 😨 😅
Ja ted ani nevim, zda se mame snazit nebo teda ne nebo co uz 🙂 Fakt poprve necitim ani nallita prsa (to myvam vzdy od ovu az po ms, 😝 No, je to cele prapodivne..

petanevesta
7. únor 2012

@kora1 zkoušejte průběžně 😉 , ale mně se to říká, taky občas není čas a chuť a zase jenom kvůli mímu nechci manžela nutit 😒 je fakt, že jsem tentokrát ovulku celkem poznala na jisto, bolelo mě dva dny festovně břicho a byl i výtok, takže jsem si to ovul. testama jen potvrdila 🙂

kora1
7. únor 2012

@zzaneta drzim palce a jdes tam vecer? U MUDr jsem byla v lednu, pred ovulaci, ale delala mi jen ultrazvuk. Videla zrajici vajicko, docela velky, vypocitala den ovulace, v ten den jsem mela podle testu ovulaci a vse bylo ok...a stejne se nezadarilo..
No a pak rekla, ze rok snazeni je normalni, ale ze kdybych mela nejake vetsi pochybnosti, mohu prijit drive. Ze neni nejaky vetsi duvod k obavam. Rikala i ciste teoreticky, ze pokud manzel nemel vetsi celotelovou infekci, uraz v oblasti panve, zanet muzskych pohl. organu, neni duvod si myslet, proc by mel mit nejaky defekt na spermiich a take o zenskych zanetech..Ja si zadneho prechozeneho vaznejsiho zanetu u sebe nejsem vedoma (krom klasickych blbosti jako kvasinky parkrat) a muj manzel nikdy nic z vyse zmineneho nemel..
Jenze ja nechci manzela stresovat drive a navozovat atmosferu, ze neco treba neni v poradku...A navic, ziji v Italii a tady jsou vsechna vysetreni strasne draha (napr.jeden ultrazvuk 100 euro, jedno vysetreni na gynde 130 euro..) a tak bych se tomu nejradsi vyhnula, jak nejvic to pujde..Kdybych zila v CR, uz bych sla aspon na nejake dalsi zakladni vysetreni. Taky je mi trochu blby rict manzelovi, at jde na spermiogram, ikdyz on je zlaty a urco by hned sel, ale proste se mi to nejak cele protivi..urcite mne rozumite
Jo a byli jsme primo v centru asistovane reprodukce, protoze jsem pracovala v nemocnici a tak jsem mela dobra doporuceni (ma kolegyne z prace v tom centru pracuje v laboratori). Takze primo u zdroje..Ale to nic neznamena. Uklidnila me ta ovulace a bylo.

sedivka
7. únor 2012

@silvaaa no tak to je super 🙂 ja dostala prukazku pred 2ma tydny.. na krev jdu pristi tyden, takze jako ted ty. No a pak za dva tydny na ten velky UZ... uz aby to bylo, pak se mi ulevi a oznamim to v praci 🙂
@kora1 hele, nezvlhly 🙂 Nejak z radosti nebrecim, jen se na vsechny usmivam 🙂) ulevilo se mi, ze roste jak ma a porad tam je a tluce mu vsechno co ma 🙂

kora1
7. únor 2012

@petanevesta budu drzet 🙂
A jak dlouho vy se snazite? A rekla jsi to presne, vis, tady v te silene zime, clovek dorazi vecer z prace, neco navari, a je rad, ze jde spat...
Ja tady v te silene zime mam i zamrzle asi vajecniky nebo co 😀 😀 😀 ne, vazne, treba ted mam nejaky zanet v dutinach a jsem tak ospala a celkove "k nicemu" a tak na "snazeni" se musim nutit a uz to treba neni dobre, ale rikam si v duchu, ze kdyz chci maly, musim to prekonat a snazit se no a ja tyto veci na silu nemam rada, zkratka takovy vecny kolotoc, asi vis, o cem mluvim. Ale nechci si stezovat, chci nabrat otpimismus a jit dal. A taky nejsem nejmladsi, je mi 32 a to uz pry nejde tak hnedle 🙂

Holky, diky, ze jste. Ja jsem se fakt z toho poprve naplno vymluvila, to se strasne cloveku ulevi, ikdyz treba muze slyset nazory druhych..

kora1
7. únor 2012

Omlouvam se za roman, ted to na me vyskocilo z obrazovky a je to fakt na "vydani" haha
@sedivka ja bych se urcite rozbulila na miste 🙂 Tak gratuluji, srdce jako zvon 😉

evik19
7. únor 2012

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Snažíme s manželem o mimčo od léta a zatím pořád nic. Jen minulý měsíc jsme měli poplach s duchem na testu, pak ale přišla menstruace a po ní v krvi HCG negativní. Takže začínáme od znova...

petanevesta
7. únor 2012

@kora1 my se snažíme teprve třetí měsíc, ale mám dost dlouhé cykly, 34 dní nejmíň, takže mě to čekání přijde vždycky děsně dlouhý 😒 ...navíc poslední ms skoro nebyla, tak jsem musela jít ještě na vyvolávací injekci 😒 prášky jsem přestala brát v září, tak asi tělo ještě hapruje kvůli tomu, nicméně ovulka snad probíhala každý měsíc dobře. Mně táhne na 30, takže se taky už necítím nejmladší 😀 a muž dřív prodělal zánět jak moč. cest, tak prostaty, takže šel před 4 roky na spermiogram kvůli mě a měl pohyblivost místo 50% (což je v normě) 43%....ale těžko říct, jak to má teď, ono se to dost mění - je ale hodnej, na můj popud jí dokonce vitamíny selen+zinek. Navíc jsme s manželem 9 let spolu, takže nejsme takový náruživci jako na začátku, ale tak co...nechávám tomu volný průběh a snad to vyjde 😀

petanevesta
7. únor 2012

@evik19 jasně, přidej se k nám 😉

kora1
7. únor 2012

@petanevesta je, tak to jsme na tom podobne-s tim manzelem, my jsme spolu 8 let, takze jak rikas, naruzivost uz je trosinku mensi nez na zacatku.. to neni jako u @eficenka , jak popisovala, ze na to skakali 5x tydne 😀 😉
A jsi jeste mladoucka, neni ti ani 30 😉 A tak to cekani je delsi, kdyz je delsi cyklus..to jo. Ale 3 zkousky jsou v poho, vsak vis 🙂
@evik19 ahoj, ja jsem tu take nova 🙂 My se take snazime od leta, respektive od zari..A muzu se zeptat, kolik ti je? Nebo ta 19 znaci vek? 😨 🙂 A meris teplotu nebo testujes ovulaci nebo neco? 🙂

kora1
7. únor 2012

@petanevesta a k tem spermoskam mrskam 🙂 to je v pohode, a taky se to fakt mohlo dost zmenit..Ma kamaradka (ted porodila) ma manzela, ktery mel pohyblivost o hodne snizenou (presne cislo mi nerekla, ale o hodne) a do roka otehotnela, v pohode. Takze kdyz je to nejak lehce, nebo i na pulku snizene, tak si myslim, ze to vliv nema.
Myslis, ze mam poslat muze na spermiogram?
@otakza holky, poslala jste nektera muze na spermiogram? A jak se na to chlapi tvarili? A sly jste s nima nebo jste to neresily? 🙂

evik19
7. únor 2012

@kora1 Nene, je mi 27, v devatenacti bych se do toho asi tak moc nehrnula, ale vim, ze je tu i dost holek v tomhle veku a drzim jim palce.
Jinak ovulaci jsem si jen jednou zmerila ovutestem, jinak spoleham na pozorovani hlenu. Taky vim, ze me po ovulce vzdycky zacnou bolet prsa, ale to az tak 4 dny po. Neni to sice dobrej ukazatel, kdy na to skocit, ale aspon vim, ze ovulka ten mesic prisla. Tento mesic ale jeste nejak nedorazila, mrska, takze to asi vypada na anovulacni cyklus, coz se mi za tech par mesicu, co se sleduju, jeste nestalo.
JInak mame sice docela kratce po svatbe, ale s manzelem jsme spolu taky pres 8 let, takze nejsme zadni kralicci🙂

twistinka123
7. únor 2012

@sedivka 13.2 na kontrolu a průkazka, 14.2 na krev a 28.2 na NT. ale bohužel jsme s bublinkou vyfasovali macmiror na výtok☹ ale to bude zase ok🙂

zzaneta
7. únor 2012

@petanevesta To by byla Peti, ale zůstávám při zemi 🙂 Dám hned vědět, už aby bylo 16.15 a já vyrazila z práce 🙂 Trochu se bojím aby nebylo něco špatně, ale myslím pozitivně 🙂

zzaneta
7. únor 2012

@kora1 Jdu tam večer, je tam do šesti, vyrazim 16.15 protože cesta chvili potrvá tak ať mám rezervu..
Ty jo tak to je pěkně drahé :( A děláš dobře že ho nechceš stresovat 🙂 I když ten můj hned po prvním nepodařeném pokusu přišel s tím jestli nemá jit na spermiogram :D