Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

berranek
15. únor 2009

Ahoj holky, tak jsem se dnes na skok zase zastavila. Koukám, že jsem z vás tady zatím asi nejstarší, mně je 35. Dceři už je 10 let a do jiného stavu s ní jsem přišla, ani jsem nevěděla jak 😀 . Manžel si dával pozor, tak asi stačila nějaká ta kapka lásky. Tak jsem zvědavá, jestli to otěhotnění teď půjde taky tak snadno a rychle. Mám obavu že ne, přece jen ten můj věk už není nic moc. A o věku manžílka ani nemluvě. 😖

rennik
autor
15. únor 2009

berranek: ahojky no mě je 23, přítel je jen o dva dny starší 😀 ale myslím si že to není o věku, když se to má podařit určitě to vyjde i teď neboj, pokud vám to krásně šlo hned napoprvé tak snad se to podaří i teď, budu moc držet palce 🙂

luciasek001
15. únor 2009

Tak to gratuluju k blížící se svatbičce 🙂 My jsme měli svatbu loni a moc se nám to líbilo.
Na snažilkováníé se taky těšíme, ale nejdřív bych chtěla zjistit jak funguje tělo bez hormonů. Mě bude za měsíc a něco 25. Manžel je o 4 roky starší. Tak snad nám to půjde.

luciasek001
15. únor 2009

Berranek: Určitě to vyjde když ne hned tak nevěšet hlavu a zkoušet to dál. Na věku v dnešní době tolik nezáleží 😉

rennik
autor
15. únor 2009

Já jsem taky chtěla vědět jestli je všechno ok, na prohlídce u doktora vše v pořádku, MS pravidelná, co 28 dní, jediné co nevím je to jestli probíhá ovulace, sice mě bolí v polovině cyklu břicho na jedné straně vaječníků ale jestli je to ovlulace to nevím, uvažovala jsem nad otestováním, ikdyž jsem chtěla nejdřív se snažit bez toho aniž bych kontrolovala BT, ale chci se jen ujistit zda ovu probíhá

luciasek001
15. únor 2009

Tak to jsi na tom líp než já. Někdy ke konci března by měla přijít MS tak uvidíme. Před antikoncepcí jsem měla MS přesně týden a s práčkama 3-4 dny tak doufám, že zase neskončim u týdne 😖

blondynka400
15. únor 2009

berranek, 35 let na druhorodičku není žádná věk 😉

renník, tak jsi se rozhodla že BT měřit budeš? myslím že je to dobrá věc, nemusíš pořád stačí třeba 2 cykly,a kombinovat to s ovu testy. 🙂

K těm čajům, taky piju kontryhle (tedy směs, je v tom řebžíček, hluchavka a ještě něco, doktor mi to doporučil, prý je to lepší než samotný kontryhel). Maliník se pije pro lepší cervikální hlen, ale chuťově je nic moc 😝

luciasek001
15. únor 2009

Já to tak nějak kombinuju, uvidim co mi pak řekne doktor přece jen se v tom vyzná vic

rennik
autor
15. únor 2009

blondynka400: jo rozhodla jsem se to zkusit, spíš mě k tomu nabádal přítel, taky se na mimčo těší a chce vědět jestli všechno probíhá tak jak má, uvažuju že si koupím i ovu testy, ale pokud zjistím že je vše ok skusím to nechat na přírodě a uvidím jestli se podaří nebo budu mset tenhle proces opakovat každý měsíc.

luciasek001: já jsem s tabletkama měla taky MS jen 3 max 4 dny a hlavně bez bolesti, kdežto teď je stejná jak před užíváním, je dlouhá 7-8 dní a navíc hrozně bolestivá a silná, občas mám pocit že budu muset nosit plíny ☹ další MS čekám za 5 dní a vůbec bych se nezlobila kdyby na dlouhou dobu byla poslední 🙂

rennik
autor
15. únor 2009

Jo holky a ještě jeden dotaz jak jste na tom s váhou? Já jsem přibrala hned na začátku pojídání tbl 13 kg, a nejde a nejde a nejde to zhodit. Sice je nějaké to kilo dole, ale do svojí původní váhy mám daleko, teď vážím 63kg na svých 158cm což si myslím že je hodně a proto mám trošku strach že v těhu hodně přiberu a nepůjde to dolů.

kuratkol
15. únor 2009

rennik: Já jsem nabrala 10 kg, když jsem začala brát HAK. Od r.2005 jsem nabrala 30 kg, takže děs. Při 161 cm , 80 kg. Takže na tom nejsi tak špatně jako já ☹ . Snažím se hubnout, ale moc rychle to nejde. Dnes jsem byla na zkoušce svatebních šatů a když se dívám na ty fotky, tak to není nic moc. Prostě tlustá nevěsta. 😠

luciasek001
15. únor 2009

Já jsem taky něco přibrala cca 10Kg takže mám na 175 cm 80Kg, ale svatbu jsem zvládla, sice šaty ve velikosti 44. Ale výsledem byl ucházející takže žádný stresy.
Rennik: tak to jsi mě moc nepotěšila s MS ☹

berranek
15. únor 2009

rennik: Mně na bolestivou a dlouhou MS výborně pomáhá kontryhel - koupila jsem si sypanej a jak dorazí MS, tak ho každej den piju a je fakt, že druhej den už je ms výrazně slabší. Bez něj mi taky trvávala 7 - 8 dní, s kontryhelem tak 4 dny.

Po HAK jsem netloustla, ale zato teď, jak užívám vitamíny pro snažilky, tak jsem přibrala za 2,5 měsíce 4 kg. Tak doufám, že se jima neláduju zbytečně. 😉

luciasek001
15. únor 2009

berranek: to jsem nevěděla, že mají vitamíny takovýhle vedlejší efekty

rennik
autor
15. únor 2009

Díky moc za odpovědi holky já jsem myslela že jsem v přibírání na váze ojediněly druh,ale jak vidím HA postihuje všechny.

berranek: děkuju za radu ohledně té MS, skusím si ho zítra koupit, stejně půjdu na nemocenskou takže mě návštěva lékárny nemine. Můžu se zeptat jaké vitamíny bereš? Hrozně mě to překvapilo ohledně té váhy.

luciasek001
15. únor 2009

a copak ti je rennik?

rennik
autor
15. únor 2009

jsem nemocná, už v pátek v práci jsem byla bídná, myslela jsem že to přes víkend vyležím ale spíš se to zhoršuje - bude to chřipka, a kvůli toho že pracuju v nemocnici u dětí tak si nemůžu dovolit jít do práce ještě bych je nakazila. ☹

luciasek001
15. únor 2009

Aha to znám taky mi bylo dost blbě od pondělí, ale už jsem to překonala a je mi líp, ale do práce chodim i s tim.

rennik
autor
15. únor 2009

no doufám že to co nejrychleji vyléčím, tak pa jdu si lehnout 🙂

luciasek001
15. únor 2009

Pa a at je ti líp 🙂

petamm
15. únor 2009

Ahoj holky,
můžu se také přidat?

berranek
15. únor 2009

K těm vitamínům - já jím jeden den listovku a vitamín E (na doporučení mudra) a druhý den calibrum baby plan. Ale protože jsem dost zapomnětlivka, tak to asi 2x do týdne zapomenu a vynechám. Ale prý se líp těhotní, když jsou nějaké tukové zásobičky než když je někdo moc vyhublej 🙂 , tak mně to přibrání ani nevadí. A to tloustnutí je dle mudra způsobené větší rozežraností, kterou někdo při braní těch vitamínů může mít - ne samotnýma vitamínama. Je fakt, že mně teda poslední dobou chutná a jím víc než bych potřebovala.

pettam: ahoj, vítám další maminu! 🙂

lenerka
15. únor 2009

ahoj petamm

máme stejně staré děti 😉
tak vy se taky jdete pokusit o druhé mimčo?super

petamm
15. únor 2009

berranek ,tak to bych měla otěhotnět i bez vitamínu,zásobičky tuků mám ještě po malém.A mrchy se mě drží jako klíště. 😉
já nejprve nechtěla o druhém mimi ani slyšet,ale teď,když se koukám na toho našeho rošťáka,jak je družný,tak si říkám,že sourozence potřebuje. Já mám 2 bratry a v dnešní době je rodina asi to jediné,na co se dá spolehnout.
Jsem koukala,jakou budeš mít pomocnici. Brácha je odemne o 8 let,sice jsem ho měla od mala za zadkem,ale vztah mezi námi je super.

petamm
15. únor 2009

lenerka,chtěli bychom.
U prvního jsme to nechali osudu,ale netrvalo to dlouho,tak doufám,že druhé půjde podobně.Ale znáš to,zrovna když něco chceš,jako na potvoru to nejde.
Kolikátého je Kačenka,jestli se můžu zeptat?

lenerka
15. únor 2009

petamm

já taky chtěla jen Kačku,ale manžel mě překecal a má asi pravdu
já mám taky ségru
sice jsme se řezaly nenáviděly,ale co máme děti tak se máme rádi 😉
jsem ráda,že nejsem jedináček
a kačka malý děti miluje

petamm
15. únor 2009

to já změnila názor postupem času.Jsem odstěhovaná od své sice malé rodiny(mamka a 2 bratři) a uvědomoju si,že Kuba tu krom mě a tatínka nikoho mít nebude. Sice jsme si tu našli kamarádky,ale rodina je rodina a zatím to nevypadá,že bychom se přstěhovali zpátky.
Jinak sama za sebe,doufám,že to teď bude bez komplikací a trošku si těhu užiju.

lenerka
15. únor 2009

kačenka je 26.12: 😀 vánoční miminko(ted už slečna)

lenerka
15. únor 2009

já si tedy těhu užila
sice mě bylo první 3měs.špatně
lidi mě smrděli,prostě všechno
maso jsem nemohla vidět ani jíst
ale to pak přešlo a užila jsem si to
porod taky v poho cca 13h a vše ok

a kačenka se povedla hned druhý měsíc co jsme si řekli,že chceme mimi
no uvidíme jak to bude při druhém,ale taky si myslím,že na potvoru to nevyjde
a já pomažu do práce 😖

už jsi řešila školku?

blondynka400
15. únor 2009

Renník, myslím, že jsi se rozhodla správně... K té váze, já jsem s HA na začátku přibrala asi 5 kilo, které jsem krátce na to dala zas dolu. Po vysazení mám přibližně pořád stejně, jen mi úplně zmicela celulitida (tedy nikdy jsem jí hroznou neměla, ale byla). Jinak si myslím, že tvá váha není žádná velký problém, a jak psala berranek, lepší je mít na mim nějaké to kilo navíc, než míň.... Já měřím 180 a vážim 63 a jsem úplně spokojená 🙂

Berranek, ty piješ kontrhle během MS? doktor mí říkal že v této době bych ho pít neměla, protože je právě na podporu růstu sliznice a když se pije při MS, tělo se pak špatně očstí. Takže teď tedy nevím 😒

Jinak vítám nově příchozí 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru