Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

rennik
autor
31. bře 2010

ahojky holky tak já se taky připojuji k tomu že jsem neměla žádné příznaky těhu, jen ty prsa ty mi teda hned narostly, ale jinak co si vzpomínám tak nic takového extra potvrzujícího těhu jsem neměla. Občas chutě ( ovocný jogurt se studeným párkem) vzpomínáte??? 😀 jeeeeeej to to uteklo!

kualalik
31. bře 2010

Zdárec holky 😵

Jsem se právě vrátila z oběda 😀 Šla jsem v 11:30 s kamarádkou těhulkou na obídek, pěkně jsem se našťouchla 😉 pokecaly jsme, bylo to fajn, když je venku takovej hnus počasí 🙄

Ad prsa, tak ty se mi zvětšily z 80C na 85 D 😅 Nic moc změna si myslím (teda beru to podle toho, jak to vidím a cejtím) 😀

Ad břuch... mno naposledy jsem si zavazovala tkaničky ani nepamatuju 😀 já nosím nazouvací boty a nebo na zip... je to pohodlnější 😝 vyspím se relativně dobře, v noci se budím jen 2x a to proto, že musím na záchod 😅 jinak spím teď fakt dobře.. malá se mi uvnitř chudák tak tlačí, místa málo, rýsují se mi její zádička, tak ji hezky drbu a ona drží 😀

blondynka400
31. bře 2010

renník, uteklo to hrozně rychle. Ještě si pamatuju, jak jsi našla druhou čárku qa lukáškovy už jsou č měsíce....

kualalik, tedy to jsi prsatá sexbomba, ne? 😀 Je pravda, že já teď mám taky větší podprdu, místo 75D 75E. Ale to až po porodu 😀
Tak vidím, zvládla jsi včerrejší večeři 2v1 😀

rennik
autor
31. bře 2010

jj fakt to letí, už je to přes rok co jsme tuhle diskuzi začínaly 🙂 ale je to moc fajn!

kualalik tak to teda musela být dobrá večeře, když jste se s Maruškou tak dobře nadlábly, já jsem si dneska dala zeleninový salát s tuňákem- mňam 🙂

blondynka400
31. bře 2010

renník, tak to jsme měly podobnou večeři. Já měla taky tuňáka, ale bez zeleniny. Snědla jsem celou lahvičku jen tak 😀 . Tady se totiž prodavá i v lahviče, nejsou to takové kousky jako v čechách ale opravdu celé velikánské kusy masa, to mi fakt bude chybět. V čechách jsem to nikdy prodávat neviděla 😅

dudunidu
31. bře 2010

ahoj kočky, děkuju za vaše zkušenosti! 🙂 No prsa by se mi trochu zvětšit mohly, to by mi nevadilo, však se pak zase odfouknou🙂 No takže jsem tady s výsledkama od doktora, kde jsem dnes byla - dřív jsem nemohla napsat, z práce nemůžu, takže se omlouvám, že jsem vás nechala čekat...."

tak prý jsem teprve někdy v 5.tt, protože to bylo jen malinké neznatelné nic, prostě bublinka, váček či co. Viděla jsem to, ale doktor nechtěl ve mě tím UTZ rejdit moc dlouho, prý ty zvukové vlny v takto rané fázi těhu nejsou pro mimi nic moc.... Takže jsem objednaná za 14 dnů na prohlídku, kdy už by něco jít vidět mělo. A nafasovala jsem 3 druhy pilulí. které mám brát po tabletě denně: acidum folicum, jodid a duphaston. No a bylo mi řečeno, že zatím můžu dělat vše, včetně cvičení na břicho a tak??? Teda s výjimkou alkoholu a kouření....

blondynka400
31. bře 2010

dudu, v 5tt je vidět gestační váček, to je v pořádku 😉 . Za 14 dní už by mělo být vidět i srdíčko. Acidum folicum= kyselinal istová, ti brát určitě,ikdyž důlěžitější je jí barát před otěhotněním a prvním měsíc těhu, což už máš za sebou... 😖 . Jodid nechápu proč, jestli nemáš něco se štítnou žlázou... A duphaston, jestli nemáš žádné problémy, tzn. nešpiníš a pod, fakt nechápu, proč by si ho měla brát. Ona je to moda, že ho někteří doktorři dávají, prý pro lepší udržení, ale dokuď nemáš nějaké problémy, je to fakt nesmysl, cpát se umělotinamy, ale je to tvoje věc...
K cvičení na břicho, svoje už jsem ti k tomu psala předtím do ip, fakt to není vhodné... Navíc moc pevné břišní svaly v těhu nejsou výhra, o tom vím své a chudák malinkatá taky, jak jí to tam pořád tísnilo. Dokonce podle doktora důvod proč se neotočila hlavičkou dolů jsou moc pevné břišní svaly (jiný prý u mě fakt nebyl, tedy krom toho že byla prostě tvrdohlavá a nechtlěa 😀 ), prostě na dělohu moc tlačily a ona i když se snažila (což se snažila), nemohla se tam dostat 😔 . Až porodíš, budeš moct posilovat na bříško jak ti jen bude libo 😀

dudunidu
31. bře 2010

jodid - no v návodu píšou, že je zvýšená potřeba jódu v těhu....
Duphaston - no nevím, bere mě jako asi rizikový případ - s PCO, myomem, neprůchodnými vejcovody, co já vím.....¨

Jód přece umělotina není, ne,,, No já nevím, je to hodně zkušený doktor, snad ví, co dělá.... Ty žiješ u moře a jód máš z ryb, tady ho do sebe tolik nedostaneme a je asi důležitý pro správný vývoj plodu?? 😕

A duphaston - může něco pokazit?

lenerka
1. dub 2010

ahoj

tak už máme 53.5cm a 4,430kg
takže jí moje mlíčko zatím stačí jsme ráda
a prej na tu vyrážku na obličeji mě poradili,že mám udělat silný černý čaj a vykoupat jí v tom
tak nevím nevím

jo a na kyčlích byl jiný doktor a ten řekl,že Kiki je v pořádku
za 3týdny sono kyčlí
tak jsme ráda 😉

jen včera bylo fakt hnus počasí na cestování

lenerka
1. dub 2010

ahoj Kualaličku

tak jak je,Co Maruška v bříšku?

eliska_v
1. dub 2010

lenerka: takže malá roste jako z vody...To je moc dobře! 😵 😵

kualalik
1. dub 2010

Lenerko, samé dobré zprávy koukám 😵 Kris je šikovná holka, to je dobře, že ji mlíčko stačí, ono to je pro ni to nejlepší 😉 Mno koupačku v černým čaji neznám, ale jestli to budeš zkoušet, tak pak dej vědět, zda se to podařilo tím zažehnat. Jsou to zajímavý fígle že 😅

Maruška je čím dal akční, nevím nevím, asi se snaží prokopat ven 😀 Ale jinak žádná změna 😀 😉

eliska_v
1. dub 2010

kualičku: takže Maruška se chce prokopat? 😀 To jí musíš vysvětlit, že musí jinou cestou 😵

kualalik
1. dub 2010

Eli, čekám, kdy k ní dojde ten můj kuřecí řízek, co jsem měla k obědu a dá na chvilku pokoj. Takovou dobrotu si přeci taky musí vychutnat. A ještě jsem si udělala asi z tuny pomerančů džusík, tak je to dobrota mega luxusní. 😵 Jdu si dát na chvíli relax, v noci jsem toho moc nenaspala 😒 do půl čtvrté řádila 😒

eliska_v
1. dub 2010

kualičku: Tak to si malá pochutná!! 😉
Já jsem te´d snědla teď špenát s knedlíčkem a masíčkem 😉 a teď si dávám sušenku! 😉

lenerka
1. dub 2010

tak děvčata asi bude brzy po kojení ☹
kristýnka mě teď tak dožrala prso,že tam mám trošku krve
au au to to bolí
bepanten to jistí
to pravý prsi je pěkně blbý měla jsme s ním už problémy s Kačkou ☹

lenerka
1. dub 2010

já měla uzený okurku a knedlík
jdu si taky dát nějakou sladkou bombu na nervíky 😉

kualalik
1. dub 2010

lenerko, ježiš, chudáku ☹ ještě že ten Bepanten je.. mám ho zabalenej do porodky s sebou, preventivně 😉

Svačinka, smetanový jogurtík, zákuseček s borůvkama 😀

Lenerko, hlídáš se nějak v jídle nebo to máš v pohodě?

eliska_v
1. dub 2010

kualičku: Jogurtík bych si taky dala 😉
lenerka: Tak aspoň, že ten bepanten pomáhá 😉

blondynka400
1. dub 2010

dudu, no já ještě v životě neslyšela o těhotné, která by měla štítnou žlázu ok a jedla by jod. Ale nic tím nezkazíš...
Duphaston, no tím taky nic nezkazíš, ale přijde mi to zbytečné. Je to spíš modní záležitost. Ale obojí ti určitě neublíží 😉
Já tady ryby nejím o moc víc než v čechách a když tak ne místní 😝 😀

lener, hezky rostete 😵 . Černý čaj? 😕 Takhle málemu mimi? 😕
A necheš jí zkusit přikládat v jiné poloze? To by mohlo pomoct ne?

kualalik, bepanthen a bradavky je fajn. Za začátku mně po koejí vždycky tak divně bolely a fakt pomohl. Teď už jsou odlné a nevadí jim nic 😀

lenerka
1. dub 2010

Blondy

černý čaj,ale né na pití
ale na koupání 😀
ale myslím,že spíše zkusím tu holtovu mast nebo ten exipial nebo jak se to píše
nebo to prostě nechám,zmizí to jako u kačky

lenerka
1. dub 2010

Kualaličku

no to víš,že si hlídám v jídle
když dělám omáčku,tak dávám pidi cibuli a nedělám kořenený jídla
nic s česnekem
ale ovoce baštím,ale né na kila
a zatím to jde
spíše se hlídám ve sladkým ,.abych netloustla
musím hodně pít,jsem vycuclá z toho kojení,kila jdou sama dolů
jen to kakání ještě bolí au au,ale to je po porodu normální
manžel už se těší až mě skončí 6nedělí,ale já tedy na sex chut nemám
večer padnu a spím 😀

lenerka
1. dub 2010

zkusím zas na ty prsa kloboučky
polohy měním a stejnak to nepomáhá ☹

blondynka400
1. dub 2010

lener, mně je jasné že na na pití, ale i tak, asi bych se bála...
Exccipial U Lipolotion je fajn, to bych zkusila, když nezabere, asi bych to nechala být, ono to zmizí samo...
Jsme zjistitla, že cibule je u nás nejhorší. tu nemůžu používat v podstatě vůbec. Všechno ostatní ji nevadí, ani česnek (měka jsme zapoměla a snědla česnekovou bagetu 😝 ), je to zajímavý...
Tak hold Ktrstí musíš vysvětlit, že se musí přisát jinak 😀

lenerka
1. dub 2010

blondy 😀
a vy jste to měli?mě přijde,že to je o trošku lepší mež minulý týden
a ten čaj fakt nebudu zkoušet
to mě přijde blbost

blondynka400
1. dub 2010

lener, no nějakou vsrážku měla, ale nic hroznýho. Každopádně tohle pomohlo. Od té toby úplně bez problémů 😉
Akorát mezi vláskama měla suchou kůži, ale to už má taky skoro dobrý...

kualalik
1. dub 2010

Lenerko, ségra taky používala Excipial.. já ho mám doma taky už.... a je fakt dobrej, i ta mast Excipial 😉 Mno taky doufám, že mi kojení pomůže od kiláčků, ale u mě je to všechno o té vodě, fakt to je katastrofa... už se těším, až uvidím svoje kotníky a kolena...

Hmmm,jdu si dát česnekovou bagetu se šunčičkou 😝 😀

blondynka400
1. dub 2010

kualalik, jen si dej, dokuď ještě můžeš 😀
No mně kojení do jsité doby taky pomáhla, ale pak to chtělo přidat pohyb, ale je fakt, že hodně jím. Ale když jím málo, je evidentně méně mléka, je to takový začarovaný kruh 😝 . Hold musím makat, no. Ale mám nahoře teď ještě 3 kilča, tak ¨to nwní taková tragedie. Do konce dubna jsou dole 😝 😀

matava
2. dub 2010

ahoj tety, takovy detail, ze jsme se u mudr zdrzeli temer hodinu a trictvrte jde stranou, kdyz clovek drzi fotku z utz..sice jen s 3,2mm cervikem, ale jsme stastni. termin porodu mam zatim cca 20. listopadu, dalsi kontrolu 21.4.. dokonce mi nabizela neschopenku kvuli unave, mamka s brachou jsou sice na me nastvani, ze jsem to nevzala, ale ja mam pocit, ze kolegynim jeste musim pomoct nez v rijnu odejdu...ale je fakt, ze bych spala nejradeji nekolikrat denne..no nic, to je uuuplny detail...odjizdime na vypravu s detskym oddilem na krivoklatsko, s nami tam bude 12 raubiru, tak si asi moc neodpocinu
🙂
hezke Velikonoce!!

blondynka400
2. dub 2010

matava, jojo, to čekání je tam otrava 😝 😀 . Ale za tu dobu co tam chodíš už sis snad zvykla, ne? 😀
To je super, že je všechno v pořádku. Já si myslím, že neschopenka není potřeba, jestli nemáš nějakou rozikovou práci a nebo ti nebude fakt zle...
Užij sí víkend a velikonoce a ještě jednou gratulace k červíčkovy. Ten první UTZ má stejně takové zvláštní kouzlo 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru