Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

kualalik
19. srp 2010

Luci, tak to je šikula 😵 Noc byla v pohodě,spala celou noc,sice měla teplotu,ale o 1000% lepší noc než ta předešlá s očkováním... dala jsem ji navíc homeopatika po očkování,tak kdo ví, jestli ony zabraly nebo to bylo samo od sebe 😅

My bysme taky rádi s Maruš plavali, páč ona vodu miluje.. ale myslím si, že pro ni ta voda v bazénu bude studenější a to ona nerada 😀 😀 😀 Budete plavat od září? My asi až dýl.. tady berou děti až od půl roka...

luciasek001
19. srp 2010

Jo jo budeme plavat od září, a je to bazen se slanou vodou a teplota by měla být 32-34°C. Taky berou od 6 měsíců což nám už je. Náš pán vzal už vodu na milost, ale vyžije i bez ní. No po mě to rozhodně nemá. Tak to vyzkoušíme, první 2 lekce jsou zkušební a plave se asi 1/2 hodiny. To by mohl zvládnout. Budou chodit kluci spolu. 😀
Tak to je dobře, že reakce byla minimální asi se s tim už nějak vyrovnala. To my teda nééééé 😝

blondynka400
20. srp 2010

@kualalik ne to není ta kytička, tohle je ještě něco mnohem horšího 😀

@luciasek001 jojo, už vařím asi měsíc, to kupované jí totiž přestalo jet. Ona vyžaduje kousdkovou stravu, to rozmixované do jemna jí nejede. Navíc jak je v tom maso a žloutky, víc věřím tomu c otam dám já. Navíc ona má nejradši kombinaci rýře nebo těstoviny, brambor, maso nebo žloutek a k tomu nějakou zeleninu a to bych nikde nekoupila takže asi tak. A už vařím i ovocené, kupované mi začala odmítat, opět proto, že tam nejsou kousky. Ale našla jsem tu jednu, co je tedy až stage4 (to znamená od roku) a ta jí jede 😀

Jo a k tomu plavání, já malou koupu každý den, buď v moži když mám náladu a nejsou vlny, nebo v klasickém bazénu a nebo v bazénku na zahradě. Ona totiž vodu miluje, je to takový malý vodníček, nejlepší je kdyzžý to hodně stříká, to je ta správná legrace 😀
A k té teplotě, moře má tak 27, bazén 25 a bazének na zahradě tak 22 (dám tam jen jeden hrnec teplé) a úplně v poho. sice občas drkotá dásničkama (zoubky ještě nemá 😀 ) ale byla by tam schopná být hodinu 😀 A v konečném důsledku já jsem vždycky studenější než ona. Nevím jak to dělá 😀 😀
A i u večerního koupání nedávám vodu moc teplou, max tak 30 🙂

kualalik
23. srp 2010

blondy, ty jo, tak to už asi ani není k sehnání ten historickej dudák ne? 😅 Btw. díky za fotky Aničky, je krásná, hlavně tak velká 😅 neskutečný, jak to letí děsně... 😨 😕

blondynka400
23. srp 2010

@kualalik to mi říkej, že to letí...
Jo to já nevím 😀

kualalik
25. srp 2010

holky, Marušce začíná být festější vajíčko do auta 😕 😅 máte tip na nějakou už větší sedačku?

lenerka
26. srp 2010

ahoj Blondy

až dneska jsme se dostala na PC
děkuji za fotky vaší princezny je moc krásná 😉
je fakt šikulka,že už sedí a že má dudlíka ta naše ho odmítá raději si cucá palec u nohy 😀

kualalik
27. srp 2010

olééé olééé vzala mi dcera na milost dudáka od MAM 😀 usne s ním sama, hurááá 😀 a pozor první vlaštovka, spíme celou noc 😀

lenerka
27. srp 2010

kualaličku tak to máte dobrý
naše Kikča dudlíka odmítá
raději si cucá palec u nohy 😀
a to spaní máte super,ale my to taky máme dobrý
kojím jen 1x to je pohoda 😉 snad jí to vydrží

zítra odjíždíme do Jizerek má být hnusně,tak na nás myslete

luciasek001
28. srp 2010

Ahojky, tak jsme se dnes vrátili z chalupy, byla docela zima. Přivezla jsem si zánět močového měchýře, fakt super. Kualalik, tak to teda nevim jestli jsou nějaké prostornější autosedačky, pak jsou ty pro starší děti, ale to dítě musí sedět což si myslim, že Maruška ještě nesedí ne? V tom ti asi bohužel neporadim.

luciasek001
28. srp 2010

Mám dotaz na vás. Dostali jsme pozvání na vítání občánků, jak dlouho to trvá ta ceremonie a má to smysl to absolvovat? Dost si to nedokážu představit. Díky

kualalik
28. srp 2010

Luci, u nás to trvalo cca půl hodiny, s focením,natáčením,podpisama a houpáním v kolíbce 😀

luciasek001
29. srp 2010

Aha, takže taková šaškárna. Dík za info

blondynka400
30. srp 2010

@kualalik hele neporvoku, že spíte celou noc. Já poslední dvě noci vstávala snad 10x. Ale malá byla nemocná, šestá dětská nemoc, tak snad se nám to zas brzy hodí do normálu a to 4-5x za noc 😀
Jé tak to je super, člověk musí být trpělivý 😉
K té sadačce, na kategorii I ještě máte čas, až malá začně laespoň trokšu sedět, váhu na to zatím bueter mít určitě, ale dřív než v tom 7-8 měsíci bych to neviděla. Pak jsou takovéty přechodné, co se instalují prot směru jízdy jako vyjíčko, ale jsou od 0-18kg, ale bezpečnost prý není hlavně pro ty malé mim úplně njelepší. Koukni na romer, ten jednu takovou má v testech vypadal docela ok. Ale já být tebou bych to v tom vajíčku ještě vydržela. Nám je taky malé, na délku, ale ještě minimálně měsíc musí malá vydržet, sice už skoro sedí, ale zatím nemá váhu...
@lenerka takže vy dudu stále nic jo? Vem si příklad z kačky 😉
@luciasek001 já tam taky byla, bylo to zrovna kdsyž jsem byla v čr. Moc se mi tam nechtělo, ale nakonec to bylo fajn a ani to moc dlouho netrvalo, navíc nám dali spoustu věcí zadarmo a bylo to fakt takové milé. Ale záleží, na které Praze jsi, ne všude je to k nečemu. A jak se vám vůbec daří? Už začíná lézt? 😕 Malá se snaží, ale stále jí to ještě z technického hlediska nějak úplně nejde skloubit 😀

eliska_v
31. srp 2010

Ahojky holky.
Tak se mi to krátí a všichni mi říkají, že malej vypadá na to, že půjde dřív ven! 😅 No uvidíme, které datum se mu bude líbit! Hlavně aby to nebylo 11.9. na manželovi narozeniny - to by mě už doopravdy trefilo! 😀 😀
Jinak ve čtvrtek razíme do porodky na KO, tak jsem zvědavá! Minulou středu na KO u dr. jsem měla 1 cm čípek a otevřená na špičku prstu, tak jsem zvědavá co teď! 🙂

Akorát mám streptokoka ☹ Takže u porodu ATB 😒

luciasek001
31. srp 2010

@blondynka400 Aha, díky za info, my jsme na Praze 4. Takže nevim, stále váhám jestli jít či nejít. Ale možná vyrazíme. Díky docela se nám daří dobře, jen nám rostou další 2 ruby jedničky nahoře, tak je protivka. Filip se zatím plazí a péruje na kolínkách, ale to lezení taky ještě nemá zmáknutý. Ještě to bude chvíli trvat. Pomalu se zvedá do sedu, ale úplný sed to taky ještě neni. Jinak nám je taky vajíčko na dýlku malý, ale ještě chvíli bude muset vydržet.
Chudák Anička, kde k tý šestý nemoci přišla? Tak ať je jí brzo líp.

luciasek001
31. srp 2010

@eliska_v tak snad kontrola dopadne dobře a Daliborek si počká. Musíš ho ukecat, určitě nechce mít 1 narozeninový dort s tatkou dohromady ne 😀 S tim streptokokem je to blbý, ale snad to bude pak v pořádku. Tak se ještě drž a pak napiš jak to vypadá.

blondynka400
31. srp 2010

@luciasek001 já bych být tebou šla, uvidíš, odejít můžeš vždycky....
Jé další zoubky, my ještě tedy žádné nemáme, ale dásničky má opět nateklé, i když už je zdravá, je to pořád protivka, tak asi zas zoubky zlobí. Když se usměje, už jsou v těch dásničkách krásně vidět.
Tak to jste na tom zhruba stejně jako my. My tedy nepérujeme, hned jak se dostane na 4 tak se snaží lézt, jenže jí to podklouzne a je na zemi, je to trubka. Kdyby se naučila pérovat a držet stabilitu, už by myslím lezla. Takhle dělá na tom bříšku hrozné věci, ale už se umí přemístit přes celký obývák 😀 Každopádně si taky myslím, že nám to lezení bude taky ještě nějako dobu trvat....
Mal už docela sedí, ale je to takový ten nepravý, sed, protože se vždycky za něco přitáhne, k tomu se musí alespoň jednou rukou přidržovat, buď alesoň podlahy nebo nečeho jiného, jenže pak si chce hát, takže se pustí, nebo se otočí za hračkou a jak ten sed ještě není pevný, tak je a za chvíli je na zemi... 😀 Nejsem úplně happy, že takhle sedí, ale co mám dělat, zakázat jí to nemůžu. Ona si na to zvykla a ležet už skoro vbůec nechce. Ale ono je to s ní teď vůbec těžký, takhle protivná ještě nikdy nebyla...
Hele kde k tomu přišla nevím, ono to může mimi chytnout kdekoliv, ten přenos je horzně jednoduchý... 😝
@eliska_v streptokok není taková tragedie když se o něm dopředu ví 😉 Jen ať si tam u tebe ještě chvilku pobyde 😎

luciasek001
2. zář 2010

Ahoj, tak jsme dnes zvládli vítání občánků, docela to šlo. Trvalo to asi 20min. Jen nemuselo být tak hnusně. A jak to jde tady?

blondynka400
6. zář 2010

Ahoj holky,
tak se jdu pochlubit, malá si sama sedla a to tím správným způsobem, ze 4. O víkendu to udělala několikrát a jednou seděla asi i 10 minut bez držení, natahovala se pro hračky, takže fakt získává stabilitu. . Plus jí konečně došlo, že se dá ne kolínkách i pérovat a takže už je to taky lepší, jinak začíná být pěkně ryhclá, tedy stále styl plazolezení, prodstě občas se plazí a pak leze a tak to střídá...
Jinka jsme v pátek udělala stop nočnímu kojení a kupodivu to šlo, takže už v noci nepije, sice se tedy ještě budí, ale méně často a je to pdole mne jen otázka času, než bude spinkat celou noc, protože se nebude mít proč budit. Sice první noc to byla docela síla, ale dalo se to, šlo to skoro i bez breku...

@luciasek001 tak to nakonec nebylo tak špatný ne? Dali vám něco? 😕

luciasek001
6. zář 2010

@blondynka400 jo jo dostali jsme pár věcí, nebylo to nejhorší. Teeeda tak to je Anička pěkně rychlá, šikulka 😀 🙂¨ Filda se snaží si sednou, zvedá se, ale ještě to úplný sed neni. Ale máme objednanou už tu větší autosedačku, bude někdy v půlce října tak si myslim, že to bude akorát.

kualalik
6. zář 2010

Hoj ženy,
tak jak se tu máte vespolek. My jsme včera dorazily po cestovačce po vlasti domů, vrhla jsem se na lehký úklid a večer padla...

Koukám, tady se už vysedává 😀 zuby rostou o závod (u nás zatím ani jeden venku) 😀

blondynka400
7. zář 2010

@luciasek001 jí hodlám na větší autosedačku přejít koncem září, přešli bychom už teď, ale ještě nemá hmotnost, má 8 kg, to kilčo se mi zád ještě dost...
Jojo, šikula to je, ale zas se začala rozčilovat, že jí něco nejde a to předtím byla takov hodné laté miminko 😀 Každopádně už se neplazí, to jse asi pod její úroveň 😀 Akorát ted moc moc neleze, akorát když je něco někde moc zajímavého, jinak by ted pořád a všude seděla, hrozně se u toho směje a tleská si. Tedy ona spíš dělá paci paci a jak je veliká, to se taky naučila asi před týdnem. Stačí jí to říct, ukáže a horzně se směje 😀
On si brzo sedne, jak je na 4, tak jednou dozadu přepadne a velmi rychle zjistí,že se tak dá sedět 😉
@kualalik z toho si nic endělej, u nás taky zatím ain jeden venku 😀

luciasek001
10. zář 2010

Ahoj ženy, tak se hlásíme po kontrole u pana doktora. Filda se má čile k světu, má 8,56kg a 74cm 🙂 , vývoj je prý dobrý, pan doktor nenašel žádný problem. A dostal pigaro na meningokoka. Další pigáro v listopadu.
Blodny, nám už dorazila nová autosedačka, ale kilově tam taky ještě nemůže. Jestli se můžu zeptat co jste zvolili za tip autosedačky?

kualalik
10. zář 2010

Luci, paráda, je to kusanec 😀 a je nějakej aktivní,jak čtu z tvého statusu v profilu 😅

U nás žádná změna, vše při starém,máme se dobře, táta vybral naušničky, necháme je nastřelit tady na ORL v nemocnici.... ale jsem ráda, že tam s ní půjde muž 😅

luciasek001
11. zář 2010

kualalik, díky no jo začíná to být pořádný číslo. Nemůžu ho nechat bez dozoru. Ale to je asi úplně normální.

Tak už bude Maruška i s naušničkama, to je prima 😀 A jaktože jsi ráda, že jde manžel, ty u toho nechceš asistovat?

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat kdy je nejlepší čas začít pomalu s nočníkem? Ještě sám nesedí, takže ted to neni úplně aktuální, ale spíš výhledově. Díky

kualalik
11. zář 2010

Luci,já jsem hroznej cíťa,já bych nejradši vždycky byla jinde,když ji píchat třeba to očko. 😒 A co se týče nočníku,tak vím,že ségra začínala s dětma na roce 😉

luciasek001
11. zář 2010

Aha, tak to chápu. Dík za info. Nějak to zkusíme vychytat. Ted by mu to asi stejně nic neřeklo.

luciasek001
15. zář 2010

Ahoj ženy, jdu se pochlubit. Dneska malý začal lézt a leze dopředu, hurá 🙂 Pár dní zpět mu to šlo jen pozadu. A dneska si sám stoupnul v postýlce. Musíme mu snížit postel až úplně dolu. A jak to jde tady? Koukám, že to tu nějak vázne.

blondynka400
15. zář 2010

@luciasek001 tak gratuluje k lezení. Hele on se ti sám postavil ale ještě nesedí? 😕 To má trošku prohozené ne? A nebo má tak silné ručičky, že se do toho stoje asi přitáhnul co? 😀
My sedíme, lezeme a pokušíme se vztávat, ale přitahovat jí nenechávám, není to dobře, takže jí to asi ještě chvíli potrvá...
K té sedačce, máme tuhle: http://www.autosedacky-romer.cz/autosedacky-918...
Na nočník je ještě moře času, teď by si mu akorát zkazila záda a stejně z toho nemá rozum. Ideálně je začít kolem roku, ale i tak většina doktorů a psychologů tvrdí, že je to brzy, že až kolem roku s půl si dokážou uvědomit malou i velkou potřebu, jinak to prostě udělají ze zvyku, jako že vstanou a vyčůrají se a je jim jedno, zda je to nočním nebo plenka, ale prostě se nemůžou uvědomit, že to udělali. Já s touhle teorii souhlasím tak napůl, takže začnu tak kolem toho roku, to je tak akorát
🙂

@kualalik necháte je nastřelit? 😕 Od toho se v dnešní době už upouští, prý ty dirky newjsou pak tak pěkné a prý je to v konečném důsledku horší trápení než klasické píchnutí. Malá je tedy měla píchlé klasicky, brečela minimálně, pak žádný zánět, úplná pohoda... A co u vás nového? Už se přetáčí na bříško? 😕

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru