Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

agyta
26. bře 2011

@rennik ty jo, tak s tou vodou by mě ani nenapadlo... 😕

rennik
autor
26. bře 2011

jj držela se v těch mezerách na dně, Luki je narozený v listopadu takže jsme skoro pořád používali fusak v korbě, zpočátku jsme mívali kočár doma na chodbě ale jak se oteplilo a už jsme jezdili parkovali jsme ho v garáži, no a tam asi bylo vlhko takže mi to začlo plesnivět. Fakt mě to mrzelo, protože se snažím kočár co nejvíc šetřit.

blondynka400
28. bře 2011

@dudunidu to je dost, že jsi se ukázala a žej is se nám pochlubila s malým 😵 😀 Tak se občas přijď ukázat, tady nehrozí, že by jsi nemohla dočíst 😀

@agyta 😀 😀 Jak jste na tom s chozením? Už jí to jde?

@rennik jé ahoj holka, to jsme taky ráda, že tě vidím.... 😵 Tak nové autíčko, a co řízení? Už si troufneš díle než do města? 😀 😀
Tak vidíš, jaký je Lukášek šikula a to jsi říkala, že je pozadu a pradlačka, 😝 😀 , to ti začal chodit ještě brzy, nic zpoženého 😉 Každé dítě má hold svůj čas 🙂 Tak za rok další mimi jo? Já původně taky myslela, že myslíš tento březen 😀
@luciasek001 5? 😕 Nejdřív rostou 4 ne? 😀 Já jí tam taky radši nešahám, je to lepší... Ten měsíc je u nás, ono jí to fakt roste hrozně pomalu, když to porovnám, tak o dost pomaleji, než ostatním dětem, když vemu dobu od toho, co jí to nateče než se vyklube. Ale nejvíce protivná je na začátku a pak den den co se to prořízne, jinak si jakoby zvykne...

luciasek001
28. bře 2011

@blondynka400 Tak Filipovi ted rostou dvě 2 dole a pak jedna 4 nahoře. Ale bolest asi polevila je snesiteljnější

Ale projevuje se u nás nával vzteku a zlosti. Začne s něčim třískat a neni k zastavení. Občas se u toho i válí po zemi. Dělá to od soboty. Dostane na zadek. Dám ho do postele aby se zklidnil, ale nic nefunguje už nějak nevim co s nim. Je to normální?

@rennik aha tak s tim snažilkováním jsem to špatně pochopila. Tak příští rok budu držet palečky 🙂 Máte pěkný autíčko tak at se ti s nim dobře jezdí.

rennik
autor
28. bře 2011

blondynka nene fakt až příští rok, asi jsem to blbě napsala, ale už se strašně moc těším!!!! fakt moc, jinak s autíčkem jezdím hlavně po městě, na delší cesty je specialita manžel, mě stačí to město. Ale jinak jezdím už docela ráda. S tím chozením jsem taky ráda, on už na to měl síly dost dávno ale bál se pustit. Takže za ruku chodil dýl ale sám až odteď od začátku března. 🙂

Luci děkuju za pochvalu autíčka, jsme moc rádi že ho máme, já sice jezdím svým maličkým ale na delší cesty atd.. používáme to velké 🙂 a s tím návalem zlosti a vzteku si nic nedělej, mě Lukáš furt piští a vzteká se když mu něco zakážu, ale marné když mě fakt zlobí tak dostane buď přes ruku nebo lehce na zadek a nebo ho položím samého za stůl aby věděl že něco provedl a nevšímám si ho, on si pořve, pak se uklidní a sám přijde. Ale někdy je to nápor na nervy, kolikrát si říkám že jsem na něho přísná ale nechci aby byl rozmazlený.

luciasek001
28. bře 2011

@rennik tak to máš dobrý když se uklidní. Filip byl odpoledne zavřený v posteli a řval furt dokola a vztekal se. Kdyby do 1/2 hodiny nepřišel manžel domu z práce a on neroztál tak je tam asi do ted. Nevim co se s nim děje. Jestli to může být i ohledně zubů. Doufám, že ho to přejde 😖
Takže ty máš i svoje autíčko, tak to je paráda. Já se musim doprošovat když potřebuju někam autem. Ale lepší než bez něj.

matava
29. bře 2011

cau holky, to je zas novinek..na ty zminovane navaly vzteku se fakt netesim, manzel si mysli, ze deti valejici se po zemi v obchodaku jsou rozmazlene, tak uz ted se ho snazim pripravit na to,ze to je proste obdobi vzdoru... rennik, libi se mi tve nadseni na druhe mimco, my jeste uplne rozhodnuti kdy se snazit o druhe nejsme, ale napr. mamka se pta dost casto ve stylu, ze kdyz se nam vojta tak povedl, tak kdy bude teda ta sikovna holcicka :o)) od pristiho utery se dudunidu prida na uterni cviceni, kam uz s vojtou dlouho chodim a asi i diky tomu se ukazkove pretaci 😀
a co ten zminovany srazik? je to dobry napad!

rennik
autor
29. bře 2011

luci jj mám sice maličké autíčko ale úplně mi to stačí 🙂

matav jj jsem moc ráda že se na to za rok zase vrhneme 🙂 doufám že se i druhé mimi podaří brzy, Luki byl hned napoprvé tak to bylo úplně nejlepší, kdyby to zas vyšlo. Uvidíme,moc bych si přála holčičku ( Terezku) a kdyby to byl kluk tak buď Vojta nebo Tomášek. 🙂

blondynka400
29. bře 2011

@luciasek001 je krásně vidět, kdy jim to povolí co? Ikdyž mně fakt přijde, že si prostě zvykne....
Já bych řekla, že to je normální, každé dítě se nějak projevuje. Přijde mi, že to jsou první pokusy o vzdor. Nebo kdy to dělá? Když mu třeba něco nejde?
Já bych ho být tebou do postýlky nedávala, ani bych mu nedávala na zadek, prostě bych ho nechala, ať se vyvzteká a nebo odešla do druhé místnosti, ať se uklidní a přijde, to u nás funguje nejelépe, když nechce reagovat...
Aní se teď taky začala vztekat, tak jinak než předtím, třeba když chce do ledničky a já jí tam nepustím, tak je schopná řvát i půl hodiny a ničím jí nepřesvědčím, aby přestala. Takže jí prostě nechám, ať se vyvzteká. Ale u nás je to evidentně počátky období vzdoru, sice trošku dříve, než je to obvyklé, ale je to ono.. Zas se začala méně vztekat, když jí něco nejde, už s tím nehází spíš koukám,j ak by to udělala a nebo mi to přinese.
@rennik tak když se moc těšíš nechceš to trošku posunout? 😕 😀 Tři roky už je velký rozdíl, dva jsou lepší 😀
To je dobře, že už se nebojíš řídit a po městě to stačí, hlavně, že si dojedeš, kam potřebuješ... 🙂 Třeba prožijete období vzdoru bez vztekání, ikdyž u klučíka se to moc často nestává, to to prožívají obvykle víc než holčičky 😝 😀
@matava takže se ke srazíku přidáš? 😀 Akorát to bude asi až v létě.... 😒

matava
29. bře 2011

jasan, ze se pridam - teda jestli me vezmete mezi sebe, kdyz mam oproti vam takovyho malyho prdolu 😀
nebo se v cervnu spolu potkame v toskansku 😀

luciasek001
30. bře 2011

@blondynka400 vztekání když mu něco nedovolm nebo seberu je pochopitelný. Ale tohle bylo prostě z ničeho nic aniž bych mu něco sebrala či zakázala. Vůbec nevim co mu přelítlo přes nos. Ted už je zase klid. Zřejmě období vzdoru, zkouší co vydržíme. To že jsem ho nechala v pokoji a odešla do kuchyně a nechala ho tam jsem taky zkoušela, přijde, ale stejně řve a vztekal se dál.
@matava tak to je fajn, že se taky přidáš to bude prima srazík 🙂 Alespoň uvidíme vašeho broučka 😵

rennik
autor
30. bře 2011

blondy někdy mě to i napadá ale pak si pomyslím kolik s ním mám práce, že ho musím nosit ze schodů atd... tak si to pak vždycky rozmyslím a ani bych asi neukecala manžela, ale upřímně kdyby to šlo tak skoro odpočítávám dny do těhu. 🙂

lenerka
1. dub 2011

ahoj holky

tak se tu hlásím po dlouhé pauze
koukám,že se to tu zas rozjelo 😉
jsem ráda

tak co je u nás nového?
kačka stále nosí bacily ze školky a je z toho za 2 až 3dny venku
za to kristýnka ta to od ní čapne
už chudinka měla 2x ATB!!!zánět průdušek stále rýma kašel

teď už bude teplo,tak snad bude po bacilech!
v červnu jedeme k moři,tak snad jim to pomůže
1x za týden chodíme do solný jeskyně

Kristý má 5zubů
v noci nespí zlobí jí další zuby
stále kojím a umělý nechce(i když dneska se mě povedlo do ní dostat cca 100ml nutrilonu banánovýho)

jo a včera poprvé sama začla chodit
si dala na čas,ale stihla to do 15měsíců

lenerka
1. dub 2011

@rennik jé vy už uvažujete o druhým miminku?
tak to mě napadlo až po 2roce u Kačky
kačka byla do 2let hodná
jedla pila poslouchala a po 2roce se to změnilo a na druhé mě ukecal manžel 😀
teď jsem ráda,že kristýnku mám,ale je to dáblice!!!!!

ty se máš,že řídíš
já se k tomu asi nikdy nedostanu
ten strach prostě nepřekonám!!!!
takže MHD to jistí někdy je to dost náročný!

lenerka
1. dub 2011

no holky pražandy vy děláte srazík?
kdy a kde?
že by jsme se s kristý a kačí přidaly
tedy jestli nás berete do party 😉

lenerka
1. dub 2011

@kuratkol ty jo ty už jsi 27tt
to jsem tu fakt už dlouho nebyla
to musím napravit 😉

rennik
autor
2. dub 2011

lener my sice uvažujem ale realizovat hodláme až příští rok v březnu 🙂 do té doby určitě ne 🙂
jinak jezdím ale jen po městě taky nejsem z těch cest zrovna nadšená když vidím co se na cestách děje, ale je to strašná výhoda, zajedu si kam potřebuju 🙂

blondynka400
4. dub 2011

@luciasek001 hm, tak to je zajímavý... Mně se tohle jednou stalo ap ak jsme zjistila, že si malá přisedla nějak blbě ručičku a já si toho prostě nevšimla. A přitom ona mi jí pořád ukazovala ayle já to nějak nepochopila ☹
A nebo vázs zkouší no, jsou to potvůrky 😀
@rennik proč by si ho neukcela? Když druhé chce, tak proč ne o nějaký den dříve 😀
Ty ho nosíš ze schodů? To já s ní musím jít a držet jí ze ruku, už chce prostě všechno dělat sama...

@lenerka gratulace k chození. A že pozdě, to si nemyslím, ve 13 měsících je to tak akorát ne? 😉
A nechceš řízení taky zkusit? Koukni na Renníka, že ot jde, když se chce 🙂
Sraz bude, ale až v létě, tedy ten o kterém jsme se tu bavily 😀

lenerka
4. dub 2011

@blondynka400 aha v létě 😀
já myslela,že holky Pražanky už plánují něco teď

luciasek001
4. dub 2011

@lenerka se srazem se čeká na blondy až se přiřítí ze slunné Itálie 🙂

rennik
autor
4. dub 2011

blondy to on se fakt ukecat nedá, tak nějak kompromisně jsme se shodli na tom březnu moc by se nám to líbilo kdyby se podařilo miminko v podobném datu jako Lukášek🙂 🙂 jinak Lukiho nenosím furt, do schodů leze sám, ze schodů mu to moc nejde ikdyž chce taky sám, ale je třeba to natrénovat 🙂

blondynka400
5. dub 2011

@lenerka tak luci ti to už vysvětlila 😀

@rennik jojo, no to chození do schodů je lepší než ze schodů. Já se hlavně bljím, aby mi z těch schodů mespadla, když vidím, jak se drží zabradlí jako opička.. Navíc tady jsou mramorové schody a dost to klouže 😝
Tak mu to vysvětli politky, že 2 roky je lepší odstup než 3 roky, že si pak budou více rozumět, nebude Luky tolik žárlit a ty nebudeš muset být tak dlouho doma a přineseš tudíž domu nějaké korunky 😀 Ne jasně, je to tvoje věc 😎

rennik
autor
5. dub 2011

no blondy upřímně já se zrovna do práce nehrnu, když si vzpomenu jaká tam byla buz.....a vůbec noční a všechno, spíš uvažuju co budu dělat po mateřské do nemocnice se fakt vrátit nechci snad i proto chci být doma co nejdýl pokd to půjde a dětí si pořádně užít 🙂

lenicenka17
6. dub 2011

@blondynka400 ahojík,tak vás tu zdravím a mám dotaz na tebe ,se šímou jsem měla špatné jaterní testy a musela ležet v nemocnici a teď jen čekám kdy mi je zase zjistí šptné pač já to na sobě již pozoruji ,nevíš o něčem jak tomu předejít?Nebo je opravdu tak strašně nutné ležet v nemocnici doma bych to nezvládla??Riskuji tím něco???Děkuji

blondynka400
6. dub 2011

@rennik jojo, vzpomínám si, ty jsi to tam měla nic moc... A to tě to doma baví? 😕 Já tedy mám malou horzně ráda, ale doma je to prostě pro mne na palici a to i když čístečně pracuju, pořád jsme někde mimo, ale i tak to není nic pro mne... 😖 Hrozně ráda bych měla druhý, ale z tohohle pohledu to prsotě nedám a nechat to prá let je taky o ničem, pak budu stará a vetěší věkový odstup je taky blbý.... 😔
Tak mohla by jsi jít dělat sestřičku někam do ordinace ne? To si myslím,že se dá s malými dětmi dobře skoubit 🙂

@lenicenka17 jí čau, ta taky žiješ. A jakou máš fotku, ty jsai tedy kočka 😵 Na icq jsem tě už neviděla jak dlouho, myslela, jsem že se něco stalo, ale jsem ráda, že jsi ok 🙂
Už jsi byla na odběrech? 😕 No víš ono záleží jak špatné a které hodnoty, to se takhle těžko dá říct.....

rennik
autor
6. dub 2011

jo to bych chtěla pokud někde něco seženu, ale v ambulancích nebo u obvodních doktorů si místa sestřičky dlouho drží...takže je to hlavně o štěstí. Fakt nevím co budu dělat. Doma mě to baví, ale máš pravdu je to na palici dost často, proto taky pořád někam vyrážím. 🙂 dneska jsme právě řešili kdy druhé a manžel na mě vyhrknul že dřív než bude mít malý skoro 3 roky to určitě nebude, že se s kolegama v práci bavili a že prý to funguje tak že pokud máš druhé dítě v návaznosti z mateřské na mateřskou tak jdeš automaticky na 4 roky .... což je blbé

blondynka400
7. dub 2011

@rennik to máš pravdu no, dobrý flek se drží... já bych o místě věděla, ale v Praze, to je pro tebe dost z ruky 😝
Uvidíš, noo se něco najde 🙂
S tou rodičovskou, bohužel je to tak no. Ale aby to tak nebylo musíš mezi do práce, jinak máš smůlu... A nebo mít druhé ještě do doby, kdy jsi v ochranné lhůtě, ale to už nestíháte 😉

rennik
autor
7. dub 2011

no a jak to je kdybych třeba byla těhotná ale třeba ve 3 měsíci a šla bych jakože zase na nemocenskou, to se počítá že jsem zaměstnaná nebo ne?nebo jak dlouho se musí mezi mateřskýma pracovat?

blondynka400
8. dub 2011

@rennik hele já přesně nevím jak tohle je. Ale když jsi na nemocenské, tak sice v práci jsi, ale fakt si nejsem jistá, jestli se to započítává mezi odpracované dny, těch musí být 270 kalendářních dnů v posledních dvou letech, aby ti vznikl nárok na mateřskou a tudíž sis pak mohla vybrat rodičovskou. Ale fakt přesně nevím, nějak jsme se o tohle nezajímala... Každopdáně ségra měla druhé dítě přesně dva roky po tom prvním a rodičák měla ještě normální tříletý a předtím nárom na mateřskou, a u třetího dítěte, který měla opět přesně dva roky po tom druhém už nárok na mateřskou neměla a měla rovnou rodičovksou a spadla do té čtyřleté varianty 😝
Ale třeba @lenerka ti určitě řekne jak to měla ona, ta má odstup přesně 3 roky 🙂 a nebo se zeptat na sociálně při úřadu práce, nebo kdo u vás vyplací rodičovskou, měli by ti to říct 🙂

rennik
autor
8. dub 2011

lener tak co jak to je? 🙂

no já jsem se snažila to někde najít na netu ale nikde o tom moc nepíšou srozumitelně tak nevím, furt to teď doma řešíme..

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru