Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

luciasek001
8. dub 2011

@rennik čau holky, koukám řešíte korunky. Někde jsem slyšela o tom, že snad by mohl jít manžel na mateřskou místo tebe a určit si jak dlouho chce být doma s dítětem a po nějaký době nevim jak dlouhý by se to převedlo zpátky na tebe a tim pádem by jste nepřišly o žádné peníze. Někde jsem to slyšela, že se to tak dělá a i na úřadě takhle radily matkám co mají děti tak brzo po sobě. Tak se na to zkus zeptat na úřadě určitě by ti poradili co a jak.

rennik
autor
8. dub 2011

hm to v našem případě by nešlo, z mojeho platu bychom to neutáhli ☹

luciasek001
8. dub 2011

@rennik ty bys byla ještě podle mě na rodičáku s Lukáškem. Myslim, že to funguje takhle. Že bys podle mě nemusela ani nastoupit do práce. Zkus se na to zeptat na úřadě určitě ti k tomu řeknou něco bližšího. Píšu jen co jsme zaslechla a dost lidí to asi takhle praktikuje. Držim palce.

rennik
autor
8. dub 2011

děkuju Luci, mě by to bylo jedno ale manžel to furt řeší že by jsme přišli o peníze kdybych byla na 4 roky...

luciasek001
9. dub 2011

@rennik no to je jasný na 4 roky to je pak mazec co se týče financí 😝 Nebo zkus někde na internetu zapátrat. A nebo to nech na povolané osobě pani na úřadu která by o tom měla vědět nejvíc.

rennik
autor
9. dub 2011

holky tak dala jsem otázku tady v koníkovi a jedna paní mi odpověděla že když mám stálého zaměstnavatele a když mám smlouvu na dobu neurčitou tak jsem stále zaměstnanec, když bych byla těhotná po skončení rodičáku tak bych šla na nemocenskou a tudíš mám nárok na PPM a můžu si i znova vybrat. Hurrááá pokud to tak je tak pro nás znamená akorát počkat ne na březen ale až tak na srpen nebo září a pak doufat že se mi podaří otěhotnět..

blondynka400
11. dub 2011

@rennik
@luciasek001 hele jak to píše Luci, tak to jde, zažádá manžel a pak se to hned převede na tebe. Není tam daná a ni žádná minmální doba, udělají to hned, jakmile to zpracují, na některých úřadech ještě i ten den. A jelikož se dá vybrat jen jednou a to už se udělalo, nikdo i nic nepřijde a manžel nemusí na rodičák vlastně vůbec nastoupit, neboli udělá se to ještě v době, kdy budeš ty na mateřské 😉 Určitě mi to přijde lepší varianta, než s dalším mimi zbytčně čekat. Hele a možná se ptám blbě, ale to jste na tom tak, že vám jde o těch pár korun? 😕 Navíc výhoda 4 leté rodičkovské je v tom, že od 3 let můžeš pracovat na HPP (vláda uvažuje i od dvo letú, dítě mít vě školce na všechny dny v měsíci a rodičák stejně pobíráš, takže v konečném důsledku o moc nepřijdeš, navíc si myslím, že se to občas docela hodí, protože nevím jak u vás, ale v Praze ti dřív než ve 3 letech dítě do školky nevemou, a když je třeba v listopadu, musíš čekat ještě skoro rok, než ti ho do školky vemou a to se pak rodičák určitě hodí 😝

rennik
autor
11. dub 2011

blondy mě teda o peníze určitě nejde, nejsme na tom tak zle abych uvažovala takhle, to spíš manžel to furt řeší a je neústupný co se týče dřívějšího miminka. No nebudu to lámat přes koleno, uvidím jaká situace bude za rok, přece jen je ještě dost času to řešit nebo se rozmyslet 🙂 a třeba se stane malá náhodička a bude to 🙂

blondynka400
12. dub 2011

@rennik doufám, že jsi to nevzala nějak špatně 🙂 Já peníze pochopím, když někdo fakt škudlí každou korunu, ale jinka řešit kdy bude dítě podle toho,jak vysooský bude rofičkovský příspěvek, no neví no. Ale je pravda, že chlapi uvažují prostě občas trokšu jinak no 😝 😀
To je rozumný, uvidíš, jak to bude... Tak malá náhodička jo? 😀 Ty jsou občas nejlepší... Ty bereš prášky nebo ne?
Ale třeba moje kamarádka se kvůli tomu rozvedla, brala minipilulky, kojila ale strejně otěhu a zjistila a to až ve 20tt. Její tehdejší manžel v žádném případě druhé nechtěl, ona sice ano, ale byla smířená s jedním. On jí prostě ale nikdy neuvěřil, že to byla náhoda a skončilo to rozvodem... 😖 Prostě chlap no 😝

rennik
autor
12. dub 2011

blondy neboj nijak špatně jsem to nepochopila. 🙂 já prášky neberu, po porodu mi nedělaly dobrotu tak jsem se na to vykašlala a chráníme se jinak, docela jsem si na to zvykla a upřímně zjišťuju že když nejím tabletky mám o hodně větší chuť na sex než s tabletkama 🙂 a teď je to naopak, dřív po mě chtěl sex manžel častěji a teď to po něm chci já 🙂 🙂 takže taky na jednu věc dobré 🙂

blondynka400
12. dub 2011

@rennik to jsem ráda 🙂 . Je tedy fakt, že já na sobě taky pozorovala rozdíl mezi dobou, kdy jsme brala HA a kdy jsem pak byla bez, ale celkvoě jsme nikdy s chutí n sex problémy neměla 😀 😀 . Teď beru minipilulky, a ty na mě tedy působí tak, jako když jsme byla bez HA. Taky nejsem už úplně spokojená, občas špiním, ale do léta to muím vydržet. Nějakou náhodičku nechci 😅 a ničemu jinému moc neveřím. Tedy chtěla bych tělísko, ale bojím se komplikací, tak čekám až budu v čechách 🙂
Tak to máte doma dobrý 😀 To je manžel spokojený ne? Pak že je dítě konec sexuálního života

rennik
autor
13. dub 2011

no rád jako rád, spíš se furt vymlouvá 🙂))) dneska ne bolí mě hlava 🙂)))

matava
13. dub 2011

cau holky, koukam, ze tu resite zajimava temata - penize a sex :o)) my jsme pozadali o dvouletou, ale stejne si nejsme jsiti, jestli jsme zvolili spravne, no to casem pozname..to by chtelo mit nejakou kristalovou kouli, aby se clovek rozhodnul spravne :o))) kazdopadne na zacatku unora jsem si nechala na cca tri mesice pichnout injekci HA a jestli jsem mela chut na sex pred tim aspon obcas (docela dlouho jsme se hojila, caste kojeni atd..), tak pak jsme nemela chut vuubec ,ale nejak jsme i tak fungovali :o) no a ted jak to pomalu vyprchava, tak uz je to pomalu lepsi, ale co jsem puvodne planovala jit do minipilulek, tak na to kaslu a proste kdyz nahodou otehotnim, tak ok :o) stejne stale kojim (jojo, ja vim, ze to neni antikoncepce, ale preci jen to ani otehotneni nijak nenahrava..) a ja se strasne tesim, ze budu zas nejakou dobu bez nejakych hormonu...mamka me i brachu kojila do deviti mesicu, tak jsem zvedava na sebe... hezky vecer vsem

blondynka400
13. dub 2011

@rennik takže se z něho stala ženská jo? 😀 😀
@matava tedy ty jsi fakt borec 😀 Takže nám příští měsíc zahlasíš, žej si opět těhu jo? 😀 A jak ti jde práce? 😕 Já myslela, že plánješ nějaký brzký návrat a ty spíš další dítě 😀
Kojení opravdu žádná antikoncepce není, jakmile nekojíš déle než 4 hodiny, hladina prolaktinu se sníží a ovulace je na světě, a to předpokládám, že ti v noci už spí déle 😀
Jinak minipilulky doporčuju, ono je to fakt úplně něco jiného než HA a nebo to co sis nechala píchnout, jen to špinění je u toho takové blbé, ale být to nemusí...
Kojení určo půjde, koukin se na mně, původně jsme chtěla do 8 měsíců a kojím stále 😀

rennik
autor
14. dub 2011

blondy tak nějak 🙂 ne sranda je to pořád chlap ale zkrátka teď doma jsem já ten sexuchtivý jedinec 🙂

matava
14. dub 2011

teda blondy, ted jsem se fakt po ranu super zasmala 😀 pry, ze urco spi vic jak ctyri hodiny :o)) no, keeeez by... i kdyz je dobre nakojeny, unaveny, tak prvni cast noci spi ve vlastni postylce a to tedy je tak vetsinou 3,5h az vyyyyjimecne 4,5. no a pak si ho davame zpatky k nam do postele, jelikoz to kojeni je castejsi a obzvlaste kdyz ma ted posledni tyden novinku, ze vic jak 24h nekadil, tak se i v noci krouti jak zizala a pofnukava, takze tak kazdou hodinu a pul jsme vzhuru...
injekce to byla depo provera, no s tema pilulkama jsi me zas trosku nalomila...v cervenci mam jit zas na kontrolu na gyndu, tak to zatim necham byt a pak se s ni domluvim, treba si to vyzkousim jen na ctvrt roku..taky do te doby uvidime s kojenim atd...
praci startuji ve stredu 27.4., kolegyne jsou tam fajn, lae vetsina bude zrovna na dovce, takze budu nejen resit smlouvy, laptop abych se s nim pak v pondelky prihlasovala z domova, ale rovnou i pracovni zalezitosti s kolegynema z holandska..aneb jak skocit rovnyma nohama zpatky do prace... takze jsem trochu nervozni z tohodle i z toho, jestli babca zvladne celodenni hlidani a ze vlastne nevim kolik mlika tu mam nachystat atd..takze uz se tesim az tahle prvni streda bude za nami a my budeme chytrejsi na tu dalsi, jde jen o zvyk :o))

blondynka400
15. dub 2011

@rennik tak jste si prohodili role no 😀

@matava tak alespoň že jsi se zasmála, to je potřeba 🙂 No jo, s tím spánke josu problémy, to znám... Mně tedy spánla krásně, lae někdy od 5 měsíce to šlo totálně do kopru a v poho je to zas někdy od 10, tedy nepřišlo to samo, alem usela jsem udělat rázný krok...
S tím kakáním, ty ještě plně kojíš ne? Tam je normální, že kadí jednou i za pár dní, my dokonce měli někdy od 4 měsíce interval jednou za 10 dní, u plně okjeného dítěte je to normální, lae jestli ho to trápí. Malá žádné problémy neměla...
Hele zkusit je můžeš a uvidíš, když nebudou vyhovovat, můžeš je vždycky vysadit. Jé ty už nechodíš k té doktorce? 😕 Teď mi vypadlo úpněn jméno, no víš ke komu 😅
No já tě za tohle obdivuju, jako pracovat doma, to se dá, nebo třeba na 2 hodinky zajít do kanclu, ale celý den, já bych malou snad nenechala ani teď. Natož před někdy ve 4 měsících, nějak si nedokážu představit, že by někdo jiný pak příkrmy, krmil jí, dával spinkat a prostě tak všechno, víš jak to myslím a to nejsem na malou nějak extra fixovaná.... Jsi prostě odvaha 🙂 Ale zas myslím, že se to dá , jal píšeš, je to o zvyku a pro tebe si zas myslím, že to bude dobrý 🙂

lenerka
15. dub 2011

@matava
čtu o tom kojení 😉
tak ségra kojila malého do 2,5roku,ale to pak už bylo o ničem
už nám říkal,že máma tam nemá mlíčko 😀
kačku jsme kojila do 16měs.a skončila jsme dělala mě pak u prsa stojky a kotouli
taky už to bylo o ničem 😝
kristýnce bude 14měsíců a stále kojíme 😉
ale už si dokonce občas vezme i umělý mlíčko 😉
tak jsem ráda

lenerka
15. dub 2011

matava obdivuju každou maminu co pracuje při miminku 😉
já bych to asi nedokázala
prostě si užívám dětičky
holky já v červenci budu doma už 5let 😲

kámošky co se vrací po mateřský 6let se dvouma dětma
to maj fakt dost těžký
už se děsím co najdu jáááááááááááá 😖

matava
16. dub 2011

ahoj vsichni, tak konecne zas slunicko a my za chvili vyrazime na 70.narozeniny babci a vezeme i prababicku, ktere je 92let..ma tam byt hromada lidi, tak to bude zajimavy :o)
kojime plne, s tim kadenim jsem to prave nevedela, tak nas to prekvapilo, kazdopadne ma intervaly jeden az dva dny no a pak to tedy stoji za to a pred tim taky, je hodne plactivy, tuli se k nam a kdyz se pak konecne vyprazdni, je zas pohodar.
doktorka je paskova-hejlova, stale k ni chodim, jen jsme to asi blbe napsala, byla jsem u ni po sestinedeli a na dalsi kontrolu jdu prave az v lete po pul roce.
a co se tyce te prace, asi by slo chodit 2pul dny a jden cely home office, ale zas si to chci odbyt v jednom dni a pak mit cely dalsi dni volno. Celkove jsem rada, ze vubec pristoupili na jeden home office a jeden office, myslela jsem, ze me s tim poslou do haje...styskat se mi bude urcite, my kdyz mame vecerni hlidani a jdeme s manzelem na veceri, tak ctyri hodiny je maximum a musime hned zpatky se jet podivat na toho naseho prdolu :o)
a s tim navratem po x letech bych se prave bala, jak kvuli pracovnimu mistu tak i kvuli tem znalostem, ktere potrebuji v praci..radeji jsem zvolila nenarocnejsi pozvolnou variantu a i tak jsem nervozni z toho co vsechno se budu muset doucovat 😖
do te praci jdu i kvuli sobe, za prve nebudu mit blby pocit z toho, ze furt neco nakupuji 😀 a za dalsi potrebuji i jine prostredi nez to maminkovske, ktere si ale opravdu uzivam, napr. pravidelne uterni cviceni s miminkama, kdy si pak s maminama dame kafco a kecame cele odpoledne nebo chodime "kocarkovat" k prehrade a do lesoparku..proste se snazim o nejakou psychickou rovnovahu..tak to zkusim a vzdy toho muzu nechat, coz je fajn vedet, ze mam svobodu volby .. jsme se zas nejak rozepsala...aspon mi mezitim uschnuly nalakovane nehty a jdu chystat dal 😀

blondynka400
19. dub 2011

Holky tak jsme zas po nějaké době poslala pár fotek. Jestli jste někdo nedostal, kdo máte zájem písněte mi do ip, jestli naopak dostal někdo, kdo nechtěl, tak mi taky dejte vědět, aktualizuju si seznam 🙂

lenerka
25. dub 2011

@blondynka400 já za fotečky děkuji
posílej dál 😉
jak jste si holky užily velikonoce?
dostaly jste našupáno?
a jak je u vás u moře?

blondynka400
26. dub 2011

@lenerka není zač. Nene, tady se tento zvyk nepraktikuje 😀 . Ale malé jsme udělala egg hunts, tak měla radost, až mě to překvapilo,jak jí to bavilo... 🙂
Jinak je tu nic moc pocasi, jenom kolem 20 a obřas prší, je to pocasi v posledni dobe takové divné... 😝

lenerka
26. dub 2011

@blondynka400 20C je dobrý
ale ten déšť nic moc

no my si taky na velikonoce moc nehrajem
ani jsme nedostali pomlázkou
ale toho sladkýho co holky dostaly hnus
budeme rozdávat

blondynka400
27. dub 2011

@lenerka ten déšst je blbý no. V čechách bych ještě tak věděla co se dá dělat, ale tady ne, jedině někam do obchodu... 😝 Ale zas to není tak horzný, ale vloni touhle dobou už blyo jako v čechách v létě... 😖
Jojo, copak čokoláda a sladkosti 😀

lenerka
27. dub 2011

jo jo čokoláda a bombony zajíčkové
nechápu,že to kupují i kristýnce
tý to fakt nedávám!
o to víc má kačka naštěstí je hubená,tak si něco sladkýho může dopřát
jinak sladký u nás luxuje taťka

moře závidím
holkám by to na ten ekzém pomohlo 😉

cincinnati
1. kvě 2011

Ahojky, přišla jsem vás jen pozdravit. Jak se máte ? Už některá plánujete další mimi ? 🙂

blondynka400
4. kvě 2011

@lenerka to mají ekzém obě? 😕 Hele ty Krystýnce nedáš ani kousek čokolády? Já tedy ne že bych tím nějak moc krmila, ale občas malinkatý kousek jí dám, nemyslím, že jí to uškodí... Zas mi spíš přijde, že když jim to moc odpíráš, stejně si to pak někde najdou a je to o to horší...

lenerka
14. kvě 2011

@blondynka400
ahoj jo jo ekzém mají obě
kačka to má jen trošku v loketních jamkách a pod kolínkama
mažeme indulonou
kristý to má taky tak ,ale trošku víc i na bříšku a zádech
prostě obě se potí
pro ně by bylo nejlepší být pořád nahatý nebo u moře 😉
ještě,že už je teplo a můžou nosit šaty sukýnky trička a kůže může větrat
nechápu po kom to zdědily,já i manžel nic takovýho nemáme!

lenerka
14. kvě 2011

minulý týden jsme si zas s hokama užily
kačka přinesla ze školky nějakýho bacila
a zvracela nám
za 3dny to čapla kristýnka,ale ta ještě k tomu kadila
hrozilo jí infekční na Bulovce na kapačky,protože málo pila
ale naštěstí už je to za náma
a co zhubla,to už má dávno zas zpátky
je to dobrý jedlík 😉
škoda,že kačku musíme furt honit k jídlu!

v pondělí jsem si zas užila já
šla jsem k zubaři,že se mě uštípl kousek zubu osmičky a blomba
a milý zub šel ven!!!!
au au vůbec se mu nechtělo
doktor i já jsme se pěkně zapotily
trhal doloval 45minut
a od střed mám plnou pusu aftů a z natrženýho koutku se mě udělal opar
prostě hnus

a aby toho ještě nebylo málo
kačka dostala do obou oček zánět spojivek
prostě paráda!!!!

a jak se daří holky vám a prckům?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru