Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

luciasek001
15. zář 2011

@blondynka400 tak to je šikulka 🙂 Vy se máte. Filip spíš víc kňuká a ukazuje než, že by něco řekl. No snad se nějak dočkáme. 😕
Spousta lidí furt řeší jak to, že ještě má plíny apod. Už mi s tim jdou docela na nervy. Když řeknu, že je ještě dost času tak na mě koukají jak na exota. Ale zkoušíme to taky dost dlouho, myslim, že to taky chápe co a jak se dělá s nočníkem, i má pak radost když se mu tam povede něco vytvořit, zatleská si, ale dostat ho tam je pomalu nadlidský výkon. Taky jsem přemýšlela, že ho nechám chvíli být, ale jestli to k něčemu bude.

blondynka400
15. zář 2011

@luciasek001 hele určitě se dočkáte. Ona Aňu taky není nějaký extra přeborník, ale fakt jsou hodně vidět pokroky a z těch málo slov co fakt ovládá je schopná složit jednoduchou větu. Třeba mami ham koko hned 😀
Na lidi kašli, co chodím do té druhé diskuze, kde máme stejně staré děti tak tam zatím ani jedno není bez plín. někdo je na tom lépe a někdo hůře, ale úplně bez není nikdo a v tomto věku to není moc obvyklé. A na ty řeči maminek a babiček že my jsme byli v roce bez plín prď, ono to většinou stejně není pravda a nebo to to dítě neovládalo a jen to měli časově vychytané a jak se tam děti skoro násilím drželi někdy od půl roku, prostě byly zvyklé, ale výsledek relativně o ničem.... 😝 Mám taky takovou tchýni, tá jí nutí sedět na nočníku po skype 😀
Já si myslím, že je to dobré je chvilku nechat, i ten nočník úplně uklidit a pak řeba zkusit, ať venku občůrává s tatínek stromečky, kluci to mají v tohle fajn že to mají jako zábavu, většinou se chytnou a přeci není potřeba čůrat do nočníku když tam nechce být, ne? 😉

luciasek001
16. zář 2011

@blondynka400 potřeba čůrat do nočníku neni. Když běhal v létě s nahatym zadečkem tak pomalu ani nevěděl, ze začátku, že čůral a bylo mu to šumák, prostě to do tý doby neřešil. Pak už se i rozkročil aby si tolik nepočůral nohy. Ale prostě mu to nechci zošklivit tak na něj netlačim. Žádný dítě nejde do školy s plínou. Mojí tchýni je to šumák, ale prababičky jsou v tomhle hrozný. Spíš už se mi nechce kupovat plíny a hlavně on už ani nedrží při přebalování. Zdokonalila jsem techniku přebalování ve stoje, stejně odchází. Takže i takhle je to na prd a už nevim co s nim.
Babička učí Aničku po skype čůrat na nočník jo?? 😀 A jak je babička úspěšná?

rennik
autor
19. zář 2011

@blondynka400 ahojky tak už znám příčinu těch mých bolestí břicha, jsou to // na testu.

a co se týče nočníku tak my se taky učíme, ale právě jak jsem si myslela že se mu bude líbit občůrávat stromečky a kytičky venku tak vůbec, hned si nasazuje kalhoty jako by se styděl. 😀

@luciasek001 luci zkoušíš Filípkovi přetahovat kůžičku na pindíkovi? nám to teda nejde jen do polovičky, je zúžená tak mám strach že bude muset jít na operaci, furt nás tím straší doktorka. ☹

luciasek001
20. zář 2011

@rennik ale nepovídej, 2 čárky? Teda jak vy to doma děláte?? 🙂 Blahopřeju a snad to tentokrát proběhne bez problémů.
Jo jo přetahujeme, ale jsme taky tak nějak v půlce. Pak se rozčiluje, že ho to bolí tak ho nechci moc trápit, ale zkoušíme to. Mě nepřijde, že by to měl zúžené, doktor ani nic neřikal. A když to budeš pomalu zkoušet přetahovat dál myslíš, že by se to samo nesrovnalo?
Venku čůrání taky nic moc, doma to ted sabotuje a já ho nechávám žít.

blondynka400
20. zář 2011

@rennik jé tak super a tentokrát uřž pořádné čárky? 😀 😵 To je zajímavé, že tě to trápilo už někdy od ovu co?
@luciasek001 a co ty a druhé? 😎

luciasek001
20. zář 2011

@blondynka400 u nás to ted nehrozí. Měla bych pocit, že ošizuju pak obě děti a ani jednomu bych se nevěnovala na plno. Taky neni kam spěchat. Takže já bych to viděla tak za 5 let. Ikdyž nejsem ani proti tomu aby byl Filip jedináček. Finančně se trochu vzchopit. Takže asi tak.
A co u tebe jak jsi se rozhodla jestli bude druhý nebo nebude? 😵

blondynka400
20. zář 2011

@luciasek001 no já bych ráda, to co píšeš ty je třeba pro mne nepřijatelné, to je jak 2 jedináčci a to mi stačí jedno. (ale zas to chápu jak to myslíš, každý to máme jinak). Já bych pro ní chtěla sourozence aby nebyla sama, naučila se lépe mezilidským vztahům ale sama za sebe už další mít nemusím, ikdyž zas držet to malé tělíčko 😵
Ale zatím jsme pro to spíš ne, ale změna je možná. Ikdyž času už tolik nemám no.. (beru max rozestup 3 roky a mít dítě v 35 je podle mne taky blbost 😀 )

luciasek001
20. zář 2011

@blondynka400 je fakt, že pokud je od dětí větší rozestup, že si třeba tolik nerozumí a jsou prostě každý za sebe. Ale mě by z toho asi brzo hráblo mít děti takhle brzo po sobě třeba jak to ted má Renča apod. Asi nejsem úplně ten správný mateřský typ. Nevim. No a mít dítě v 35 je dost pozdě. Ale tam ještě nejsem, takže čas je. Je to lákavý mít ten uzlíček doma, ale nevim. Možná jsem sobec, ale takhle to zatim vidim. Nic neni ztraceno a třeba se ještě rozhoupeme.

blondynka400
20. zář 2011

@luciasek001 jojo,p řesně tak, je to pak jak 2 jedináčci a ztrácí to to kouzlo. Ale zas na druhou stranu je jasné, že se jim pak můžeš věnovat "lépe" . Je otázka, co těm dětěm dá víc no. Navíc i pro rodiče je větší rozestup jednodušší. Ale že by se mi zas za 5 let chtělo vracet k plínám, no nevím 😀
Renník je nemám až zas tak brzy, někdo by ti spíš řekl že je to pozdě 😀 My jsme byli třeba 3 a rozestup mezi námi je rok a nějaké 2 a pak 3 měsíce a taky to máto zvládla 😀 (a pro nás to bylo úplně super) Ségra má třeba 4 děti přeně po 2 letech a žije 😀
Ale opět tě chápu jak o myslíš, já taky asi nejsem správný mateřský typ, mne děsí ta představa 3-6 měsíce (věk dítěte), kdy je to pro mne prostě pruda, navíc být zas tak omezená, nikam pořádně nemoct, vše podžizovat tomu malému, nevím, zda to ještě jednou dokážu. Ale třeba to, že bych to nezvládla nebo se jim nevěnovala tak jak je potřeba, toho se nebojím 😀 Tak dyby nechala dítě za 5 let,tak mě tedy 35 bude 😝

luciasek001
20. zář 2011

@blondynka400 holt je to každýho věc na co se cítí. Já bych ted do druhýho fakt nešla. Prostě se už těšim do práce, prostě mezi lidi a řešit taky něco jinýho než plínky a jak dítě papá a kaká apod. 😝
My jsme s bráchou o 5 let a v pohodě si rozumíme. Pravda v dětství jsme se příliš nehráli společně, ale vždycky jsme vyšli. Někdo se cítí na 5 dětí někdo nemusí mít žádný. Nikomu to neberu.
Tak to se budeš muset rychle rozhodnout jak z toho 3 letýho rozestupu a tvého věku. A co manžel jak se tváří na případné další dítko? 🙂

blondynka400
20. zář 2011

@luciasek001 ta tvoje třetí věta to je přesně to, co mám já a proč druhé " nechci" ...
Já neříkám že su i většího rozestupu nemůžou sourozenci rozmět, ael ztráci to už to svoje kouzlo... A ono je to fajn i pro rodiče, když jsou ty děti blízko u sebe, až jsou pak starší hodně si vyhrajou, na dovolený neotravujou a pod. Ale přesně jak píšeš, každého věc a nikomu to neberu.
no právě že se musím rychle rozhodnout, protože větši rozestup já prsotě neberu (tedy 3 roky a měsíc bych ještě přežila 😀 ) a věk hold taky nezastavím no 😖
Tak on už jedno má, ale už je velké.. no má to podbně, na jednu stranu ano a na druhou ne 😀 Takže žádná velká pomoc v rozhodování 😝 😀

rennik
autor
20. zář 2011

@luciasek001 děkuju, no jak to děláme já ti ani nevím, právě že to nějak extra nepřeháníme a ono to hned vyšlo- teda doufám že teď už to bude v pořádku.
@blondynka400 jj 2 čárky mrkni se mi do albíčka, jsou sice ještě slabé ale zase jsou to testy s 25 citlivostí tak si myslím že na to že to mám dostat až zítra a na tu citlivost jsou dost silné. Zítra si chci koupit mamatest s 10.

blondynka400
20. zář 2011

@rennik tedy ty jsi nepoučitelná dělat si test před MS 😀 . Ale vypadá jí hezky 😵 10 si nekuj, to je nesmysl, kup klasický mamatest jen ty proužky a když tam bude pořádná čárka, je to jasné. to je podle mne v čecách jediný nezpochybnitelný test. Já ty 10 nemám ráda vůbec, ty klamají tělem 🙂

rennik
autor
20. zář 2011

@blondynka400 jj chci mamatest ale myslela jsem že je 10, nebo je taky až 25??

luciasek001
20. zář 2011

@blondynka400 tak to ti s tim chot taky moc nepomůže. Budeš to muset nějak rozseknout a rozhodnout se. Uvidíš, kažodpádně držim palce ke správnému rozhodnutí.
@rennik koukala jsem taky do albíčka a pěkný čárky se ti rýsují. Ale koukám, že jsi pořádná nedočkavka 🙂 Tak at to klapne!!

rennik
autor
20. zář 2011

@luciasek001 jj Luci chtěla jsem vydržet ale kvůli toho břicha jsem to chtěla zkusit. 🙂

blondynka400
20. zář 2011

@rennik hele nevím jestli je 10, ael ty klasixké proužky jsou 25 a ten comfort je myslím 15 nebo taky 25, 10 není uričtě, to seriozní firmy nedělají... 😝
@luciasek001 no právě 😠 😀 Každé rozhodnutí bude mtí své chyby, ono kdybych se náhodou taky rozholda že jo, tak ono to nemusí vyjít, tohle člověk až zas tak nenaplánuje 😝

luciasek001
20. zář 2011

@blondynka400 no jo to je zase druhá otázka jesli to hned vyjde tak jak by si člověk přál když už bude odhodlaný jít do dalšího mimča, holt tohle moc neovlivníme. To je fakt.

blondynka400
20. zář 2011

@luciasek001 právě... Člověk si to nějak plánuje a skutečnost může být úplně jiná 😒 Moje kamarádka tohle dilema co já řešila někdy před 7 lety, zruba po roce od rozhodnutí zjistila, že udělala chybu a druhé chtěla. První měli napoprové, tak si myslela, že to bude hned a ono najednou nic, šli k doktorovy, nikde žádný problém, následovaly 2 IVF, obě neúspěšné, asi po 3 letech otěhotněla přirozeně, ale bohužel musela jít ve 22tt na potrat, byl to down a teď ve svých 40 letech je úplně neplánovaně těhotná ve 36tt 😀 Takže toť plánování 😝

luciasek001
21. zář 2011

@blondynka400 taky dost dobrý. Chudák co si musela vytrpět. Takže za chvíli rodí. A určitě si nepřijde stará na mimčo. A to první jí může pomáhat 😀

blondynka400
21. zář 2011

@luciasek001 vytrpěla si dost no. No právě, že si na dítě připadá stará, pořád má řeči, že to už ve svých letech nezvládne 😀 . Ale to jsou jen řeči, přitom se horzně těší, a ani se nedivím. Jojo, za chvíli rodí no, doufám, že tam mimi ještě nějaký den vydrží, už to vypadá, že se skoro hlásí na výstup 😒

luciasek001
22. zář 2011

@blondynka400 určitě to zvládne. Držim palce na hladký porod 🙂 To je to když to nejmín očekáváš tak je z tebe těhule. Holt přírodě neporučíme.

blondynka400
22. zář 2011

@luciasek001 jojo, přesně tak to je no... Dneska mi akorát ráno volala, že se odhodlala do porodnice, že myslela že už jo. A samo ještě ne a že jí prý doktor řekl, že by ve svých letech a u druhého dítěte snad mohla vědět že rodí 😝 😀 😀

luciasek001
23. zář 2011

@blondynka400 ty doktoři jsou fakt debilové. To ti určitě pomůže zvednout sebevědomí. At jdou do háje. Takže zatím nic?

blondynka400
23. zář 2011

@luciasek001 no ona to vzalal naštěstí sprotovně. Ale je fakt, že někteří doktorové prostě nemyslí... Nevím, zatím žádnou zprávu nemám, tak sand je ještě 2v1, ještě by to nějaký den chtělo 🙂

luciasek001
23. zář 2011

@blondynka400 tak alespon tak. Fakt umí některý doktor potěšit. Jen at se mimčo dopeče.
@rennik koukala jsem, že to snad vypadá, že budeš těhule 🙂 Moc gratuluju. At je vše v pořádku, šetři se!

rennik
autor
23. zář 2011

@luciasek001 Ahojky moc děkuju, zatím čárka pořád sílí, což je jen dobře, jsem moc šťastná. Je mi už jedno co to bude hlavně ať je to v pořádku a zdravé. No a šetřit se snažím ale dneska gruntuju celý kvartýr, už toho mám až nad hlavu ale marné samo se to neudělá. Večer natáhnu nohy na gauč a budu poctivě odpočívat. 😉

luciasek001
23. zář 2011

@rennik já mám od včerjška vyoperovaný pihy tak odpočívám a manža má ošetřovačku, takže minimálně do čtvrtke bude s námi doma. Dneska nic nedělám. To máš pravdu, úklid se sám neudělá. 😖 Naštěstí jsem to zmákla už včera. A jak to zvládnete finančně s dvouma prckama? Promin za ten dotaz jen jestli to jde pokrýt.

blondynka400
23. zář 2011

@luciasek001 a to tě malý nechá jen tak? To já abych měla klid musela bych se někam odstěhovat 😀 .
Já myslím, že se to finančně zlvládnout dá, horší to je, až trošku povyrostou, to jsou pak větší pálky, když jim chce člověk něco dopřát 😝
Budu tě tedy informovat, když tě to zajímá, jak to s ní vypadá 😀

@rennik to je super, že čárka síli 🙂 Ono se s malým dítětem doma člvoěk asi moc šetřit nemůže co? 😝 😀 A co by jsi vbůec chtěla? kluka nebo holčičku nebo ti je to jedno?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru