Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

lenerka
2. únor 2012

jo a k tomu utírání zadku
tak to má Blondy pravdu
naší kačce bylo 5let v prosinci a musím jí pomáhat.ona si tam prostě nedošáhne
a ve školce nekadí,čeká až na doma!
a ani kvůli tomu nejede na školku v přírodě!ona si ani neučeše vlasy a na paní učitelky bych moc nesázela,že moc pomáhají!!!!
jsou docela pohodlné!
kačka šla do státní školy až skoro ve 4letech!!!!a to můžu být,šťastná že mě jí vzali,když mám Kikču doma!

lenerka
2. únor 2012

holky uvidíme ,jak dopadneme no
já počítám,že budu asi pár měsíců ještě doma zadarmíko
chci se věnovat ještě Kačce ,když bude v tý první třídě a Kikča v tý školce
rok 2013 bude hodně zajímavý a už teď se ho děsím!!!!

luciasek001
3. únor 2012

@lenerka tak to je taky docela darda těch pěněz a ještě jí nic moc nenaučili. Člověk by trochu čekal, že se v soukromý školce těm dětem budou víc věnovat, že jich tam neni tolik jako ve státní a prd.
To víš ty učitelky se nikde asi moc nepřetrhnou. To je škoda, že nejede na školu v přírodě, třeba to ještě doučíte. Já být doma zadarmo nemůžu a ani nechci, takže určitě někam pošupajdí. Holt se nedá nic dělat ☹

lenerka
3. únor 2012

@luciasek001
no já bych doma byla,ale taky mě to asi neprojde!!!!
no na školku v přírodě nepojede,měli se rozhodnout do konce ledna!
tak ještě bude 1rok ve školce,tak snad pojede no
hele aby mě tam brečela a za 2dny mě úča volala přije´dte si pro ní!tak to si jí raději nechám doma!
ale já bych jela hned-to mě věř!!!!klidně bych ty děti česala oblíkala obouvala a i ty zadky utírala
hlavně být na čerstvým vzduchu že?

mě by bavilo dělat nějakou pomocnou sílu ve školce
ale už teď chtějí ,aby měli na toto školy,a to fakt peďárnu nemám ani zdravotní ☹
proč já debil,jsem se neučila líp 😖

blondynka400
3. únor 2012

@luciasek001 napíšu ti to do ip, přeci jenom tohle je veřejná diskuze... 4000 to chtějí za kolik hodin denně? Mně se to taky zdá dost, ale je to obvyklá cena...
Jsou státní školky od 2 let, ale mussíš umět hledat, navíc je tam hodně těžké se dostat. To samé existují i státní jesle od 1 roku, ale dostat se tam, je ještě horší než so té nejlepší školky 😝
@lenerka jojo, to je přesně ono, v těch jeslích se všemy zachází podle těch nejmladších a to je prosě špatně. zápis v květnu? Většinou je březen duben co jsem koukala, 😕

luciasek001
3. únor 2012

@blondynka400 ta částka je za celý den od 7 do 17.00 na celý 4 týdny v měsíci. A jsou to státní jesle v místě našeho bydliště. Já se tam chci jít podívat a zjistit co a jak. Chápu, že se to bude hodně přizpůsobovat těm nejmenším dětem, ale zase mu s hodně věcma pomůžou což se evidentně ve školkách moc neděje. Ikdyž neoblečený dítě ven taky pustit nemůžou ani ve školce, tam by byl víc cepovanej. Nechci ho moc zatížit aby zvládl všechno najendou což stejně nepůjde hned. A ty učitelky ve školkách s tim musejí snad počítat, že se to naučí až během docházky do školky. Je to taková divočina ho za 8 měsíců naučit všemu co bude potřebovat.

blondynka400
3. únor 2012

@luciasek001 jo to jsou státín, tak to jo. A myslíš že tam ti dítě vemou spíš než do školky?
Podle mne tedy státní jesle versus státní školky není v pmoco nějaký velký rozdíl, těch dětí je na jednu učitelku skoro stejně. Navíc já bych děti nepodcěňovala,i když ještě něco neumí, tak se to ve školce brzy naučí, vidí, že to dělají ostatní a chtějí taky....
K tmou, to nám asi potvrdí @lenerka, oni ty děti emzi 2-3 rokem udělají hrozný skok, to se vůbec nedá srovnávat to co bude na podzim a v příští zimě s tím, co umí teď...

luciasek001
3. únor 2012

@blondynka400 no to právě nevim, tady u nás v jeslích je právě jen jedna třída je tam "jen" 20 dětí tak netušim jaký můžeme mít šance. A jestli dávájí třeba přednost před dětma z té městské části před jakoby cizíma dětma z jiné Prahy, ikdyž z těch mají zase větší prachy. Ale prostě někde bude muset být. Já ho nechci podcenovat, ale nevim jestli to zmákne. Chápu, že pak by to ve školce spíš okoukal než to jak se roční dítě v jeslích počůrává do plen. Rozhodne zápis kde nás vezmou a pak se můžeme rozhodovat. Ale jak řikám na školku si moc velký naděje nedávám.

lenerka
3. únor 2012

@blondynka400 já vím že většinou v dubnu do státních
ale do těch jestli tedy loni myli v květnu-uvidíme jak letos no

lenerka
3. únor 2012

holky mě děsně překvapila kačka ve školce!!!!
když jde s manželem do školky,tak vše dělá sama,ale když jde se mnou ,tak to na mě zkouší!!!!
ona už umí i tkaničky u bot a prej zavazuje těm mladším
ale doma dělá ze sebe ,že nic neumí,je to asi pohodlnější no 😲

blondynka400
4. únor 2012

@lenerka tak jesle nevím, o to jsem se vůbec nezajímala. Statní školy mají konec března, začátek dubna, většinou, ale existují vyjímky 🙂
Jsou to potvrůrky no 😀 U nás je to zase naopak, všecjno zkouší na manžela, u mne ví, že jí to neprojde 😝 😀

lenerka
19. únor 2012

ahoj

tak už mám doma 2letou holčičku 🙂 🙂 🙂
proč to tak strašně všechno rychle utíká????????,
kde Vás všechny mám?

blondynka400
19. únor 2012

@lenerka tak přeji vše nej nej 😵 Utíká to bohužel hrozně rychle. Bohužel jsem si zorvna nedávno říkala, jak je to škoda 😖

lenerka
19. únor 2012

no a co jinak u Vás nového?
naše Kikča ot je palice-strašně si všechno vyřvává
a dost s kačkou spolu bojují!!!!a bude hůř 😒

luciasek001
20. únor 2012

@lenerka taky přejeme všechno nejlepší 🙂 Letí to hrozně 😒

lenerka
20. únor 2012

holky děkujem
chudák dnešní noc celou prokašlala
takže opět rýma a kašel-super 😒
a to pořád nemá tu druhou živou vakcínu

lenerka
23. bře 2012

ahoj holky kde Vás mám????

blondynka400
19. dub 2012

@rennik
@lenerka
@luciasek001 holky nějak nám to tady umřelo. 😝 Jak se máte? 😀

luciasek001
19. dub 2012

@blondynka400 Ahoj, no jo nějak neni čas....máme se dobře a co u vás něco nového? 🙂

rennik
autor
19. dub 2012

@blondynka400 Ahojky, no já se mám popravdě už hodně na prd... ráda bych porodila co nejdřív, všechno mě bolí, to u prvního těhulkování neznám, teď si připadám jak stařenka. Něco málo udělám a už mě strašně bolí záda, že sotva chodím, v noci je pro mě utrpení otočit se z boku na bok, jak mě bolí v tříslech. Zkrátka a dobře, bych se vůbec nezlobila kdyby se Adam chystal ven už tak za 2-3 týdny, velký bude dost. Ale myslím že nehrozí.

No jinak co se týče Lukáše tak jsme úplně bez plín, i v noci, sem tam vzodruje asi jako každé dítko, příchod brášky zatím moc neřeší, ani to nějak nevnímá, tak jsem zvědavá co bude až se narodí. Baští všechno, nejradši má mléčné výrobky, od jogurtu, přes kefíry atd ( to bude tím že jsem v těhotenství pila asi půl litru mléka denně jakou jsem na něj měla chuť.) S kakáním už problémy díkybohu nemá, akorát mu pořád úplně nejde přetáhnout pindík ale je to lepší než to bylo. Hodně co o tom čtu tak se to teď neřeší, že se to časem upraví samo. Ale někdo mi říkal že existuje nějaká mast na rozrušení toho mazu který slepuje tu předkožku. Ale jak se jmenuje to netuším.

No ale co vy? jak vám rostou dítka? Lucinku sem tam potkám na FB tak aspoň můžu na fotkách vidět jak Filípek roste. Ale co blondy??? Jak se má Anička? to už musí být princezna 🙂 stejně tak jako Kristýnka od Lenerky 🙂

Pište holky pište ať víme co je nového

blondynka400
19. dub 2012

@rennik no tak už jsi 35tt, to koukám jak to letí... Už to máš jenom pár dní. Ty jsi první přenášela? Nějak si to nepamatuju...
Aní je tedy bez plín přes den a na denní spaní, v noci čůrá a prostě jí to nevzbudí, ale nějak to neřeším... Hlavně pořád kecá, to už se jinak ani říct nedá, tu pusu prostě nezavře, ale mluví krásně čistě i ty složitá písmenka a není slovo, které by nedokázala říct. U nás se tedy vše nejí, zrovna mléčné výrobky nemusí a pak ovoce, alep ije UM, tak ot neřeším.

Jinak se vám musím přiznat, jsem těhotná, 10tt. Je to neplánované, přes prášky a nakonec si to necháme... Takže asi tak 😅
@luciasek001
Jo a Luci a jak jsi na tom se školkou?

lenerka
19. dub 2012

ahoj holky

tak my jsme si vyrazili na velikonoce do krkonoš
kačka si tam užila poslendí lyžovačku a krásně se za tu sezonu naučila lyžovat
jsme na ní pyšní,lyžuje líp jak já 😉
je zdravá,takže denně chodí do školky,takže mám docela doma klid,ale když se sejdou obě,tak to je hukot
děsně se hádaj ,rvou,je to dost o nervy,ale taky se někdy i milují 😉

jinak jsme byli s Kikčou u zápisu do školky
holky to byla komedie 😲
213 přihlášek a berou jen 39dětí
z toho mají 13dětí předškolních,ty vzít musí
a 60dětí 4letých,takže ta naše pindatá princezna má smůlu!!!!
a prej mám počítat,že tak 2roky,jí do školky nedostanu!!!!!takže mě čeká být 2roky doma bez peněz?????
máme velké plus ,že v tý školce je kačka
ale obrovské minus,že jí bylo v únoru 2roky!!!!

takže ještě skočit do jesliček a oběhat soukromé školky
ale soukromá škola,to je celý můj plat,tak nevím nevím co budu dělat
jsem z toho docela smutná!!!!!

a co vy holky a školky?????

lenerka
19. dub 2012

@rennik
ty jo ty jdeš do finiše
tak hodně síly,budeš jí potřebovat
ale ty to dáš,já jsem to zvládla taky a možná bych ještě dala třetí 😀

rennik
autor
19. dub 2012

@blondynka400 ty brďo gratuluju strašně moc!!! 🙂

rennik
autor
19. dub 2012

@lenerka děkuju, no už bych to měla ráda za sebou!!! hrozně se mi to vleče ☹

blondynka400
19. dub 2012

@lenerka tak soukromá se dá najít v Praze za 6 tis... 😉 Já se školkou zatím nevím, budu vědět ža v půlce května. Ale taky se mi to zkompikovalo, hrozně dětí mělo odklad a nezbylo tolik dětí co mělo.... Letos je to v Praze se školkama celkově nějak blbý 😝
Mně to tedy vzhledem k mému stavu až tolik netrápí, ale školku by potřebovala. Jak je lehce vyspělejší, tak bez kolektivu už moc dlouoh nevydrží 😝
@rennik dík moc 🙂 Neboj, to se brzy dovleče 🙂 Koukala jsme, bříško už máš tedy pořádné 😀

luciasek001
19. dub 2012

Ahoj ženy,
tak u nás tak různě, Fíla se trochu rozpovídal, sice jen nějaký jednoduchý slovíčka jako "jo, ne, není, dík".....takže si už i víc rozumíme jen má takovou náladovou povahu asi po mě či co, tak je dost paličatej.

S jídlem bojujeme, ted rostou stoličky blbě spí a jí, nejraději by byl na jogurtu.

Co se týče školy, tak jsme si podali přihlášku a jsme v napětí do začátku května jak to dopadne. Tady mají přihlášených asi 50 dětí a berou 1 třídu.

A co ty blondy jak vy jste zmákli školku, vzali vás?
Jinak k mimču moooooc blahopřeju, at je vše v pořádku.

lenerka
19. dub 2012

@blondynka400
jé to jsem asi zase něco špatně četla
ty jsi těhulkááááááááá
velká gratulace,ale nechápu,že i přes prášky-uf to je tedy síla
ale je lepší mít 2dětičky než jedno

blondynka400
19. dub 2012

@luciasek001 tak to je super, že už se rozmluvil.... Co se týče školky tak taky zatím čekám...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru