Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

lenerka
12. kvě 2012

ahoj holky tak jak jste to pořešily se školkama?????

lenerka
12. kvě 2012

a co naše těhulka ????Renča?

lenerka
24. kvě 2012

ahoj holky

kam jste zase zmizely????
co školky?

rennik
autor
27. kvě 2012

@lenerka Ahojky, no dneska mám první termín a zatím se nic neděje, ale ani nevíš jak bych to uvítala, mrkni se mi do alba, mám strašně nízko břicho nebo aspoň mi to tak přijde. Už nevím co dělat aby šel ven, ale je mi každý den hůř a hůř!!!!

lenerka
4. čer 2012

@rennik
ahoj tak jak?
určitě už to máš za sebou
tak až budeš mít chuť ,tak písni
to víš,jsme zvědavé 😉

rennik
autor
4. čer 2012

Ahojky do albíčka popíšu porod tak pak kukněte ať to nepíšu dvakrát 😀 ale musím říct že jsem maximálně šťastná!!!!!!

eliska_v
14. črc 2012

Ahojky holky.
Tak jak se máte? Co dětičky jak rostou? 😉

luciasek001
17. črc 2012

Ahoj ženy, tak jak pokračuje léto? My jsme se v sobotu vrátili z chalupy a za týden razíme zase ven na Benecko. Takže se nenudíme. Fíla už trochu rozvázal a začíná povídat je mu celkem i rozumět tak snad to půjde takhle dál. Od září zkusíme soukromou školku tak snad to půjde a já se začínám pokukovat po práci. Tak snad něco klapne. A co vy? 🙂
@eliska_v Co malá jak to zvládáte?
A co naše @blondynka400 ??? Jak jde těhotenství?

eliska_v
17. črc 2012

@luciasek001 Ahojky. Chvilkama je to blázinec, ale malá je zlatíčko...Od té doby co se naučila na dudlíka, je to už ok 🙂 Dokrmujeme a kojíme, takže super 🙂

luciasek001
17. črc 2012

@eliska_v Tak to je paráda, to jsi psala, že nechtěla dudlíka. A co Daliborek jak přijal sestřičku, v pohodě? 🙂 Tak jen tak dál.

blondynka400
17. črc 2012

@luciasek001
@lenerka ahoj holky, jde to dobře. Snad vše ok, chodím na půl úvazku do práce, malá na dopo do školky, pohoda 😀

lenerka
17. črc 2012

ahoj holky

no já stále řeším kam tu kikču šoupnu
protože možná od října nastoupím do školky jako pomocná síla
nebo do výrobny cenin
uvidíme vše se dozvím na konci sprna,tak držte palečky
jinak si užíváme léto na chaloupce a 14dní jsme byli v Chorvatsku
kačka se tam naučila plavat
a jako loni kikča tam byla nemocná
užili jsme si tam s ní 3dny horečky a pak vyrážka,takže asi 6nemoc
ale už je to ok

blondynka400
17. črc 2012

@lenerka a kyž by ji šla do té školky tak si jí nemůžeš vzít sebou? U nás zatím soukromá, ale jsem moc spokojená a od září státní, tak jsem zvědavá, jak ten přechod zvládne... Každopádně i tak zatím jenom určitě půl dne, ne celý 🙂

lenerka
17. črc 2012

@blondynka400
uvidíme na čem se domluvíme s paní ředitelkou,ale abych o tu mateřskou nepřišla,tak jí nemůžu dávat na celý dny do školky!!!!
až od února
a žádnou rozumnou soukromou jsme nenašla
do jeslích nás nevzali
a jednu soukromou v letnanech za 9300kč za 20prac.dní s jídlem,tak tam už bohužel není místo!
uvidíme jak to všechno dopadne
hlavně musím jít zas na socku,protože někdo říká,že můžu makat,někdo zas říká,že nemůžu makat
tak v tom mám nějaký hokej
nebo asi přejít na nový dávky

luciasek001
17. črc 2012

@lenerka Já myslim, že si ted můžeš vydělat kolik chceš, neni to finančně oemzený, ale Kristýnka by musela chodit jen na 5 dní v měsíci do školky aby jsi nepřišla o rodičák. Jinak tam žádný omezení neni. Budu držet palce aby se něco podařilo.
Taky jsem to zkoušela u sebe v práci jako brigošku, ale nějak se netvářili tak shánim něco jinýho. Nedá se nic dělat. Nějak bylo, nějak bude.

@blondynka400 Tak to je super, že se malý líbí ve školce, žádný problémy 🙂 to je šikula. A co druhý mimi? Už víte co to bude nebo je to překvapení?

lenerka
17. črc 2012

no 5dní v měsíci je dost málo,to mě fakt moc nepomůže ☹

luciasek001
18. črc 2012

@lenerka furt lepší něco než nic. Ale záleží na každym.

lenerka
18. črc 2012

no zatím jsem jí našla školičku,že bude chodit 4x do měsíce na 4h dopoledne 😉
ale kdybych měla chodit do práce,tak by to fakt nepokrylo 😒
škoda,že nemáme babičky ☹

blondynka400
18. črc 2012

@lenerka když přejdeš na nový systém tak dítě od 2 let může být klidně celé dny ve školce, od nového roku byla změna. Někdo tedy říká, že to platíi pro staré rodičáky,ale to si nejsem jistá. Já jsem přešla na nový sytém, hodilo se mi to, abych si vybrala peníze, takže teď pobírám ty maximální částky (měla jsem 4 letou variantu).
Každopádně soukromá školka nebo jesle je ve vztahu k roičkovské dovolené to samé.
@luciasek001 to co píšeš bylo za stara a teď platí pro děti do 2 let. Ale je otázka, zda to platí jenom pro nové rodičáky nebo i pro staré. Co jsem tk slyšela, tak každá socka říká něco jiného. Ale přejít na nový je jednoduché, sce u 3 leté varinay něco tratíš, ale nic tragického.
Tak ve školce se jí líbí,na začátku tam naběhla ani jsem o ní nevědla. Teď občas ráno kňourá, že tam nechce, ale nic tragického, spíš jenom tak z principu. Jsem zvědavá, jak se jí bude líbit v té státní...
Vím co to je 😎

lenerka
19. črc 2012

no právě,že v těch jeslích nám řekli,že tam můžeme mít dítě jen na těch 5dní v týdnu
dobře,že nás tam nevzali,bylo to tam hnusný
takový starý,kovový postýlky,starý špinavý hračky....hnus
za 6tisíc +jídlo to je dost ☹
soukromý školky musím nahlašovat na sociálku dětičky
no něco vymyslíme
švagrová se nabídla,že bude hlídat 😉 tak třeba to zvládnem

blondynka400
20. črc 2012

@lenerka tak přejdi na nový systém a máš to. 🙂
Já platím za dopoledne 5500, celý den myslím stojí 8500. A jsem tedy spokojená, jsem zvedavá, jaké to bude pak od září ve státní....
Ale jestli máš švagrovou, tak to je taky fajn řešení 🙂

lenerka
21. črc 2012

@blondynka400
8500kč + stravné?
na celý měsíc?to je dobrá cena 😉
jo jo státní bude lepší
já platím 38kč za oběd a svačinky
a 400kč za měsíc školkovné
a na začátku zíří 500kč na pomůcky
jinak výdaje na kroužky výlety fotky to je v pohodě 😉

no švagrová je hodná
ale nedokážu si manžela představit ráno,jak to všechno zvládne
to aby byla kačka na 7h ve školce v letňanech pak do zelenče
tam nechá manžel auto a pak vlakem do centa
no kdyby byla Kikča zdravá tak v poho,ale kdyby byla nemocná tak nevím nevím,kdo s ní bude doma ☹
no nějak to dopadne

jestli mě ta práce klapne,tak určitě půjdu na tu sociálku a zeptám se jestli se mě ta nová varianta vyplatí 😉

slyšela jsi o tý nový plat.kartě od české spořitelny,kam nám budou vyplácet dávky???
co je to zas za výmysl?

blondynka400
22. črc 2012

@lenerka jojo, přesně tak. To je za celý den. Já mám zaplaceno na dopoledne, a to je 5500. Kolik je stravné přesně nevím, naposledy jsem platila asi 300kč.
Ve státní to vychází obědy + školkovné asi litr. Já nějak nevím proč, ale přemýšílm, že jí možná v té soukromé nechám 😅
Proč do zelenče a pak vlakem? 😕 Jo švagrová bydlí v zelenči předpokládám. No jo, s těmi nemocemi je to vždycky blbý no.
Nová varianta se ti nevyplatí, fonančně určitě ne, když přjedeš na nový systím z tříleté varinaty, uřrčitě nějakou korunu tratíš, ale zas můžeš mít dítě ve školce jak chceš 🙂
Jojo, o kartě vím. Ono když to bude fungovat tak jak má, stát ušetří. Ve světě to funguje. Svým způsobem se pro tebe nic nezmění, jen ti peníze nejdřív přijdou na tenhle účet a jeden převod bude zadarmo, tak si to hned celé převedeš na svůj účet. Celkově žádná trága 😉

lenerka
22. črc 2012

jé ty jí chceš nechat v soukromý 😀 😀 😀
to je teda dobrý
asi se jim tam lépe věnují co?
hele už se malá sama oblíkne, obuje?
a jak se cítíš ty těhulko?
no jestli seženu nějakou vhodnou školku,atk na ten nový systém najedu 😉

blondynka400
27. črc 2012

@lenerka hele fakt o tom uvažujeme. Některé věci v té státní mě docela šokovali a to je ještě jedna z těch fakt lepších... Ale špinavé záchody, to že se musí ěečně zouvat a chodit bosy po tvrdé zemi, k pití přeslazený čaj (vodu tak možná z kohoutku, ale stejně si myslím, že se na ní vyprdnou), nemůžou si přinést nic vlastního k jídlu (to co dávají mi přijde jako nevhodný hnus a ona to jíst stejně nebude, jak jí znám) a další a další věci podobného rázu. O tom jak se jí budou věnovat mi ani nejde... ☹
Jako ještě fakt nevím, uvidíme no.
Obuje se sama, občas tedy pravou na levou a naopak, ale když si není jistá, zeptá se, takže to jde. Co se týče oblečení tak jak co, kalhotky, kalhoty ano, mikiny a bundu na rozepínání taky, ale tričko třeba ne. V té školce se ale hrozně zlepšila, protože vidí, že ostatní to dělají taky sami, tak měla větší motivaci,.
A jak se cítím? Já jsem úplně v pohodě 😀 Kdyby nekopala jako divá, tak mi snad ani nepřijde, že jsem těhotná 😀

kuratkol
27. črc 2012

Ahojky, jdu vás pozdravit. Naše Neli oslavila rok. To taaaak letí. Příští rok v září začneme asi pracovat na dalším mimi. Při malé i pracuju - dá se říct na plný úvazek. Mám 3 práce, většinou pracuju z domova, fakt super etapa života pro mě. Řídím si svůj čas sama. Doufám, že nebudeme mít v budoucnu taky problém se školkou...

@blondynka400 Znovu holčička ? Nechtěla jsi radši chlapečka ?

blondynka400
28. črc 2012

@kuratkol nene, nechtěla. Holčičky jsou lepší 😀

kuratkol
28. črc 2012

@blondynka400 přesně, taky bych kluka nechtěla 🙂

luciasek001
5. srp 2012

@blondynka400 no dovol, v čem jsou jako holky lepší? To stejně moc neovlivníš co to bude. 😀

blondynka400
5. srp 2012

@luciasek001 to bylo myšleno spíš z legrace 😀 Právě proto, že to neovlivníš... Každopádně já vždycky chtěla holčičku, kluka bych brala jen tak jako "znouzecnost", prostě to podle mne není ono, ale samozžejmě bych ho měla stejně ráda jako holčičku, ale prostě holčička je podle mne holččika, to samé pro chlapa kluk, jestli víš jak to myslím 😅

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru