Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

kuratkol
17. únor 2009

Do čeho ? 🙂

blondynka400
17. únor 2009

Listovka je potřeba vždycky. Málokterá žena jí má dostatek z běžné stravy. Kamarádka na to dojela, narodilo se jí dítě s rozštěpem patra, s největší pravděpodobností z nedostatku listovky 😒 .

Já žádná vitamíny nejím, myslím si že žádné syntetické nejsou potřeba, když má člověk vyváženou stravu 🙂

kuratkol, na co bereš chrom? to jsem ještě neslyšela 😕

lenerka
17. únor 2009

do čeho?
no už vím jaký to je mít mimčo 🙂
kačka naštěstí byla pohodový mimčo,takže žádný stresy
byla andílek
mám,ale obavu,že druhý děti jsou ďáblíci,tak nevím nevím jak to vše zvládnem
snad jo no

kuratkol
17. únor 2009

Četla jsem, že předejde 70% rozštěpů... Komplexní vitamíny neberu, protože nemůžu kvůli štítné žláze, obsahují jód..... Snažím se hubnout, takže k tomu chróm, upravuje metabolismus tuků a cukrů, zahání chuť na sladké.

lenerka
17. únor 2009

blondýnka

vyvážená strava?to jako baštíš pořád jen zdravě?
já také jím hodně ovoce zeleniny,ale je fakt,že luštěniny mě nejedou

blondynka400
17. únor 2009

lenerka, já myslím že je to individuální, žádná přesný klíč neexistuje

kuraktol, já se ptala na ten chrom, ten jsem neslyšela že by se bral (kvůli hubnutí chápu). Já komlexní vitamíny neberu proto, protže si myslim, že je to pro zdravého člověka zbytečné. Navíc syntetické vitamíny se stejně skoro všechny z těla vyloučí a ještě k tomu brání vstebávání těch přírodních. Je to jen trik jak tahat z lidí peníze...

kuratkol
17. únor 2009

No to možná jo, ale my dostáváme balík vitamínů každý rok v práci, takže mi leží doma zatím, než je někomu z rodiny podstrčím....

lenerka
17. únor 2009

já nevím no
když jsem při prvním těhu brala tyhle vitamíny,tak mě gynekoložka pochválila a že už žádnou listovku nepotřebuju
a jak se říká,že matky co berou takový vitamíny,že maj obříky
tak kačka měla jen 3.170kg a to mě přijde ok na holčičku

blondynka400
17. únor 2009

kuratkol, ono to vypadá jako benefit dobře a firmu to moc nestojí, proto se to dává...
lenerka, koukala jsme na net, listovku už to obsahuje 😉
Myslím, že to není jen vitamíny. Ale třeba moje sestra (má 3 děti), tak při prvních dvou vitamíny brala, jedno mělo skoro 4 kila a jedno 3,8 a u třetí vitamíny nebrala a byla nejměnší a važila asi 3,1. Přitom třetí dítě by mělo být největší.... Každopádně si myslím, že je to individuální, a jestli ti to vyhovuje a máš s tím dobré zkušenosti, tak je ber 😉

kuratkol
17. únor 2009

No nic, jdu spát, mějte se pro dnešek 🙂

lenerka
17. únor 2009

no ségra porodila 2děti
a brala taky to calibrum a pak i přo kojení
já tedy při kojení taky
asi pro ten dobrej pocit no

lenerka
17. únor 2009

no my v práci taky dostávali vitamíny,ale nikdy jsem je nebrala
ani těhotný to nesměly
vždycky jsem je podstrčila dědovi nebo tátovi
manžel by to nejedl!

lenerka
17. únor 2009

kuratkol dobrou

blondynka400
17. únor 2009

lenerka, jak už jsem napsala, je to každého věc...
U nás v práci jsem naštěstí o benefitech rozhodovala já, takže vitamíny jsem nedávali...
Ale je pravda že tchýni je třeba kupuju, protože ta se po nich může zbláznit 😀

lajla
18. únor 2009

tak to ja jsem si holky dneska koupila baby plan🙂 pry je jen na jeden mesic, tak mi v lekarne potutelne rekla, ze se budeme muset snazit jen jeden mesic 😀 😀 😀 no ale bere se to i v prnim trimestru..tak neva 😉 jen jsem si tak uvedomila..furt na to za pominam ze mam ledvinovy kamen, maly, ale mam..v prvnim tehu jsem to prezila, nic mi moc nedela..tak si taky rikam, ze druhemu by to taky nemuselo vadit🙂 az na obcasne velke bolesti zadne problemy nebyly...a to se dalo zvladnout..ja totiz strasne nechci jit na to vlnove rozbijeni kamenu..a furt to odkladam..vim, ze bych tam mela jit nekdy na jare az budu vedet ze nejsem tehu..ale ja bych radsi byla 😀 😅

rennik
autor
18. únor 2009

Ahoj lajlo vítám tě u nás, tak ty už máš jedno mimi doma, ty se máš 🙂 a jaký byl porod jestli se můžu zeptat? Já se na mimčo strašně moc těším ale porodu se hrozně bojím. I když jsem zdrav.sestra a vím o tom v podstatě všechno, mám z porodu prostě hrozný strach ☹

blondynka400
18. únor 2009

lajla, ahojky... Jak velký máš ten kámen? Chápu, že se ti tam nechce, ale možná by to bylo rozumější, než se to zhroší...

rennik, už ti je dnes lépe? Pročpak se bojíš porodu? Přežily to všechny, přežijem to taky 😉

rennik
autor
18. únor 2009

Blondynka400: Jo díky už je to o moc lepší, porodu se bojím asi proto že jsem několikrát u porodu byla během školy a viděla jsem ty maminy. Některé to zvládly v pohodě a některé se docela dost trápily. Viděla jsem i porod kleštěmi, nic příjemného, bylo mi té maminky moc líto, neumím si představit jak moc to bolelo, ale podle toho jak se tvářila tak to nic příjemného nebylo. Všechny maminy u kterých jsem byla byly nastřihnuté- toho se taky šíleně bojím, když jsem viděla ty nůžky a slyšela ten zvuk tak mi bylo na omdlení, ale prý to vůbec nebolí tak nevím. Vím že to přežiju za tu bolest ten uzlíček stojí, ale i prostě se bojím jak to všechno zvládnu.

blondynka400
18. únor 2009

renník, on je porod a porod 😒 . Já jsem byla u porodu jednou, kamarádka měla manžela pryč a vezla jsem jí do nemocnice. Říkala že tam nutně potřebuje někoho mít, že to sama nezvládne, takže jsme zůstala. Byl to docela dlouhý a komplikovaný porod, ale zvládly to obě 😉. Nějakou dobu po tvrdila že už žádné dítě mít nikdy nebude no už má teď druhé 🙂 . Každopádně si myslím že se to zvládnout dá, já se bolesti nebojím a za mim to určo stojí.

rennik
autor
18. únor 2009

Jo to znám kamarádka taky když porodila syna říkala že už nikdy víc a teď před 3 měsící porodila holčičku 🙂

blondynka400
18. únor 2009

rennik, ono je to všude stejné 🙂

rennik
autor
18. únor 2009

Asi jo. Jinak mě dneska zas tak divně bolí v podbřišku, MS se sice rapidně blíží ale ono to pobolívá tak nějak jinak tak nevím co to je, možná působí kontryhelový čaj a roste sliznice 😀

blondynka400
18. únor 2009

renník a nejsi těhu? 😕
Mně měla dneska MS přijít a nic....

rennik
autor
18. únor 2009

jé tak to ti držím palce. 🙂

No já nevím, myslím si že spíš ne, ani jsme se moc nesnažili ale narostly mi prsa a k tomu ten podbřišek 😲 teď jsi mi nasadila brouka do hlavy 🙂

lajla
18. únor 2009

holky dekuji za privitani 🙂 jj jedno uz mam🙂 je to holka nezbedna 😀 rennik po pravde receno jsem si porod prestavovala uplne jinak..pro me to bylo docela silene...kontrakce jsem mela hned po dvou minutach cca od 20 az do doby kdy se mala narodila pred sedmou rano 😝 k tomu jsem mela kombinace jak krizovych bolesti, tak vpredu az do noh..takze nic moc 😝 jeste rok po porodu jsem rikala druhe fakt neeeee..ale uz jsem na to uplne zapomnela..i to, ze mala skoro prvni rok prorvala..zato ted je v pohode, celkem, tuk tuk tuk 😉 a konecne zacina spat i v noci... 🙂
blondynko mam ho cca 4mm, to si myslim, ze neni az tak moc...a nic to nedela, jen to ze to obcas poboliva a dvakrat v tehu jsem mela mega bolesti, ze jsem se nemohla cca den, dva skoro hybat..ale jinak v pohode🙂 jakobych ho nemela 😉
jinak ja mam zrovna MS, od 13..tak doufam, ze bude koncit🙂 ovu probehla to poznam..tak doufam, ze bude i pristi mesic..akorat musim mit doma chlapa 😉 a ne nekde na sluzebkach, chjo 😢

luciasek001
18. únor 2009

Ahoj hokly, tak jsem tu zas 🙂

luciasek001
18. únor 2009

Už vim z čeho mě pobolívá v podbříšku, přišla ovulace. Takže tělo se probralo k životu.

blondynka400
18. únor 2009

rennik, a kdy že máš dostat MS? Ono sen nemusíš moc snažit, stačí jednou ve správnou dobu 😀
lajla, tak v tom případě bych to nechala a uvidíš...
luciasek, tak to je dobrá zpráva 🙂

luciasek001
18. únor 2009

Rennik: že by ti to vyšlo? No to by bylo parádní moc ti to přeju

rennik
autor
18. únor 2009

Blondynka: MS mám dostat v pátek, ale ikdyž mimi strašně moc chci tak tenti měsíc by to nebylo to pravé ořechové, momentálně jím antibiotika jiné léky od chřipky a to by mohlo miminku pěkně uškodit a to bych nerada.

luciasek- ahojky gratuluju k ovu 🙂 tak to chce pracovat na miminku 🙂 držím palec

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru