Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

blondynka400
13. únor 2009

Ahojky, tak ssi založila vlastní téma? Ty se začínáš snažit od břena? Já něja myslela že už ano, asi jsem si to popletla 😉 . Jak se máš?

rennik
autor
13. únor 2009

Ahojky no dívala jsem se na ty témata a nechtěla jsem se moc plést už do zaběhnutých diskuzí kde už se všichni znají tak jsem sice odpověděla na pár věcí ale napadlo mě tohle téma abych se mohla radit s někým hned od začátku. Já už 3 měsíce nejím HA ale nijak extrémně jsme se nesnažili protože nás čeká svatba v červnu a navíc jsem měla starosti s ukončením školy tak jsem mimčo trochu odkládala. Tomuto měsíci nedávám moc šanci, propásli jsme plodné dny takže už se právě nemůžu dočkat na březen až budem zkoušet pořádně. Zatím jím hodně vitamínů ( Calibrum baby plan a snažím se jíst dost zeleniny a ovoce jak mi radil doktor) tak uvidím snad to pomůže. Jinak se mám mizerně jsem nachlazená tak ležím v posteli a léčím se. A jak jsi na tom ty???? 🙂

blondynka400
13. únor 2009

Rennik, trošku už jsme se bavily v jiné dizkuzi, jestli si pamatuješ. No já jsem třetí cyklus po HA, zatím mě trápila nedostatečná sliznice. Ale je to trošku složitější, první cyklus nic, protože byl manžel (tehdy ještě přítel) pryč 😒 , druhý nic a teď třetí, který je lehce divný. Byla jsem těhu, ale bohužel díky té sliznici se embryjko neudrželo, ale přitom mi dozrál další folikul, takže teď čekám na MS (že by z toho bylo další těhu nepředpokládám). Je to tedy trošku zajímavější, ale hlavní je, že si s tím tělo poradilo samo a nemusela jsem jít na kyretáž 🙂 Takže ve zkratce asi tak. Listvku jíš? Ta je nejdůležitější....
Jinak jestli můžu doporučit, vdávat se těhu není ideální, tedy alespoň já jsem se tomu chtěla vyhnout, jinak bych přestala brát prášky dřív. Myslím, že bych si to tak neužila. Ale každý jsme jiný...

kuratkol
13. únor 2009

Ahojky, já vysadila HAK na konci prosince. V červnu máme taky svatbu, takže by bylo logické snažit se až po svatbě a svatební cestě, abychom si to náležitě užili. Ale kdo ví, jestli to tak dlouho ještě vydržím 😉 .

blondynka400
13. únor 2009

kuratkol, a jak funguješ po vysazení? Je vše ok? Třeba to vyjde právě tehdy, když se snažit nebudete 😉 A nebo svatební cesta je ideální, ne? 😅

kuratkol
13. únor 2009

Trošku jsem se vysazení bála, ale nakonec se cítím moc dobře. Samozřejmě bych ráda už teď, ale bojím se aby nebyly problémy pak na svatební cestě. Zdravotní péče je tam hooodně drahá. A taky abych si cestu užila, mým příbuzným bylo v těhotenství dost špatně.... Samozřejmě listovku beru... Jen přemýšlím, co nasadit partnerovi 🙂 .

blondynka400
13. únor 2009

Je pravda, že celkově se taky cítím lépe... Já bych partnera zatím neřešila, ať jí zdravě, hýbe se, nekouří a moc nepije. to pro začátek úplně stačí 😉

kuratkol
13. únor 2009

Zatím se snažím něco málo zhubnout.... Plánuješ v březnu další pokus? To muselo být strašný o embryjko přijít, člověk už si tak v hlavě plánoval, nakupoval a ono tohle...

blondynka400
13. únor 2009

Máš nadváhu, nebo proč hubneš? Ono nejlepší pro těhu je tvoje optimální hmotnost + 10%. Určitě, není důvod, proč bychom se nesnažili dál... Tak já jsme to věděla a nevěděla, něco jsem tušila, protože příznaky na to ukazovaly a na testu jsem našla hodně slaboučkou čárku, ale po limitu. Takže jsem to pořád brala tak, že spíše ne. No a pak jsem začala krvácet a doktor mi to řekl. Bylo to úplně na začátku, takhle končí hrozně moc těhotenství, takže to nějak tragicky ani neberu 😉

kuratkol
13. únor 2009

No dle tabulek mám už obezitu... Ale nebylo to tak vždy, asi tak poslední 4 roky... To víš sedavá práce do večera.... Ale snažím se hubnout už od ledna. Zatím jsem zhubla tak 3 kg. Ale tak třeba to půjde dál...
Už se dost těším, až se začneme snažit 🙂. Jsem fakt zvědavá, jestli to výjde nebo ne... Naposledy, když mamča hubla, tak otěhotněla 🙂.

blondynka400
13. únor 2009

Kolik měříš a vážíš, tedy jestli se můžu zeptat? Chce to pravidelně jíst, zdravě a hýbat se. To je základ 😉
Špatným hubnutím ale můžeš mim uškodit, tak pozor. Určitě to vyjde, jen to třeba nebude hned první měsíc 🙂

kuratkol
13. únor 2009

Držela jsem diety celý život, takže to znám, co je správný a co není. Pak jsem přestala kouřit, zjistili mi štítnou žlázu a nabrala jsem asi 30 kg od roku 2005. V tom období jsem diety nedržela, protože pro mě bylo hlavní přestat kouřit.... Ale teď jsem se na to dala, dr. ze štítné mě poslala na obezitologii. Měřím 161 cm, 80 kg.
Takže strava a cvičení klasika.
Doufám, že s mimi nebudeme mít problém... Moc se těšíme. Chtěli bychom holčičku, co vy? 🙂

blondynka400
13. únor 2009

Tak to není zas taková tragedie... Ale pár kilo dolu by bylo pro těhotenství asi fajn. Já bych taky radši chtěla holčičku, ale celkově mi je to celkem jedno, hlavně když bude a bude v pořádku 🙂. A manžel tohle neřeší, mim ho stejně začně zajímat až s tím bude nějkaá legrace, tzn. tak nejdříve od půl roku 😀

kuratkol
13. únor 2009

Jsem jsi všimla tady na koníkovi, že některé holky mají už nakoupenou výbavu a ještě nejsou ani těhotné.... Bála bych se, že pak neotěhotním... Asi jsem pověrčivá 🙂 .

blondynka400
13. únor 2009

No já zastávám názor proč kupovat něco, když to ještě nepotřebuju 🙂 . Takže případné nákupy nejdříve ve třetím trimestru. A asi jsem i trošku pověrčivá 😉 . Ale každá na to máme samozřejmě jiný názor...

kuratkol
13. únor 2009

Jojo, stejně tak to mám s výběrem svatebních šatů... Nejradši bych je šla vybrat s přítelem, ale on by je správně před svatbou neměl vidět....

blondynka400
13. únor 2009

To neměl, to máš pravdu. Já jsem si je šla vybrat úplně sama, a udělala jsme dobře. I když já jsem měla jasnou představu, které chci, protože jsme kdysi ssvatební šaty fotila a tudíž jsem věděla, co mi sluší a co ne.

kuratkol
13. únor 2009

Aha, tak to jsi měla dobré. Já se na to nějak necítím tam jít sama, sama sebe v šatech nevyfotím, abych to pak mohla někomu ukázat, aby mi řekl, které vybrat.... Vůbec se mi do toho nechce.... Ale měla bych už někam zajít, aby na mě něco zůstalo.... Pro slony jich tolik mít nebudou...

blondynka400
13. únor 2009

Já zas měla problém, aby byly dlouhé, to tobě se stát nemůže.... Koukala jsem, že jsi z Prahy, zkus salon Adina, tam pokuď vím, mělo dobrý výběr z větších velikostí (sestra odtud měla, vdávala se těhotná a myslím že měla velikost 46, ale moc jí to slušelo, ale pár let už to je). jo a neboj, ty pani co tam jsou, dokážou většinou velmi dobře poradit a pomoct 😉

kuratkol
13. únor 2009

Zas budu mít problém, aby nebyly moc dlouhé třeba 🙂 .

blondynka400
13. únor 2009

Dlouhé nevadí, to Ti zkrátí. I Ti je upraví, jak potřebuješ, umí i o jednu konfekční velikost 😉

kuratkol
13. únor 2009

Tak to jo. Člověk pak třeba otěhotní a do šatů vybraných několik měsíců předem nevleze. 🙂

blondynka400
13. únor 2009

I to se dá vyřešit. Vybereš si jiné. Jen penízky Ti nevrátí 😀

kuratkol
13. únor 2009

Jsem přemýšlela, že si v několika salonech šaty vyzkouším, které mi budou sedět a pak si je objednám přes e-bay na míru... Holky na beremku s tím mají dobré zkušenosti.

lenerka
13. únor 2009

ahoj holky

toto téma jsem tu včera hledala,ale nebylo až dnes 🙂
tak super
jsem tu

sice jsme už začli na druhém miču trošku pracovat,ale aktivněji až od března 😉

kuratkol
14. únor 2009

S prvním mimi jsi ještě doma?

rennik
autor
14. únor 2009

Ahoj holky koukám že se rozjela diskuze a to jsem moc ráda, vítám nové snažilenky 🙂

Kuratkol: ahojky úplně s tebou i blondynkou souhlasím co se týče výbavičky, myslím si že by se měla kupovat až jak je to potřeba. A s těmi svatebními šaty je to stejné, přítel je neviděl, a to jsem ráda. A kdy vůbec máte svatbu? My toho 6.6. dokonce ve 12 hodin, od toho nás hodně lidí odrazovalo, prý to přináší neštěstí ,ale bohužel už před náma v kostele jsou dvě svatby takže nám nic jiného ani nezbývalo, a navíc farář říkal že se kdysi bral taky ve 12 a že je šťastný už 30 let tak snad se to vydaří i nám. Kdyby nám to náhodou vyšlo hned v březnu s miminkem tak doufám že se vlezu do svatebních šatů 😀 Jinak jaký máte názor holky a na těhu a letadlo, plánovali jsme svatební cestu ale mám trochu strach abych pak třeba o mimi nepřišla.

Přeju všem krásný víkend

kuratkol
14. únor 2009

Ahojky rennik, my máme svatbu 27.6. v 11 hod. Ráno budou asi pěkné fofry, ber to tak, že budeš mít víc času na přípravu, než já. Musím být ráno u kadeřníka už v 7 hodin... Stejně předpokládám, že se moc nevyspím 🙂. Naši se brali také 27.6., ale už se stihli i rozvést. Člověk prostě nesmí být pověrčivý 🙂. Byl to jediný nejbližší volná termín. Původně jsme chtěli 6.6., ale měli volno jen v 9 hodin ráno, to bych se nestihla připravit.
No já to mám podobné se svatební cestou. V letadle strávíme 11 hodin, tak nevím, jak bych to zvládala těhotná. Těhotným v rodině bylo vždy hrozně špatně první tři měsíce.... Dle pravidel leteckých společnosti se nesmí cestovat letadlem (nebo jen s potvrzením lékaře) od 36 týdne tuším, mají to vždy napsané v cestovním podmínkách. Někde jsem četla, že by se nemělo cestovat v prvním třech měsících těhotenství, kdy je vývoj mimi nejdůležitější. Zkus se zeptat dr.

rennik
autor
14. únor 2009

Kuratkol: Ahojky děkuju za radu, můj doktor mi moc neporadí, je už starší a zastává takové ty staré názory jak se ho na něco zeptám tak mi jen stěží na něco odpoví. Už jsem uvažovala že ho změním. A navíc nevím jak přesvědčím přítele, on už teď říká že až budu těhotná bude mít o mě strach a že radši nikam nepojede aby jsme o to momčo nepřišli a nedá se přesvědčit, vím že to myslí dobře ale zároveň se mi chce i na tu dovolenou. ☹ Jinak co se svatby týče začínám mít děsivé sny jak nic nestíhám atd.

blondynka400
14. únor 2009

Ahoj,
Lenerka, určitě se přidej 🙂

Kuraktol, no já bych si svatební šaty pčes e-bay tedy rozhodně nekupovala. Jestli chce mít valstní a nekupovat, je výborný salon v Liberci (když si zadáš svatební salony do vyhledávače, najdeš to, adresu si nepamatuju), šaty jakou cenově přijatelné a hlavně kvalitní. Něco mají skadem, zbytek na objednání...

Renník, co se týče letadla, momentálně nežiju v čechách, lékařská péče je tu ale úděsná takže plnáju jezdit do čech. Mám dvě alternativy, jet 15 hodin autem nebo hodinu a půl letět. Řešila jsme to i s tom doktorem a říkal jednoznačně letět. Co se týče rizikovosti, v 1. trimestru by si neměla letět déle než 5 hodin, v 2. trimestru bez omezení a pak tak max do konce 8 měsíce, pak se může stát že změnou tlaku můžeš porodit dříve, což asi žádná nechceme... Jinak kuratkol má pravdu, do 36 týdne létat můžeš, pak už tě většinou nepustí, a to ani když máš potvrzení (to je lepší mít sebou vždy jakmile je těhu na tobě vidět)
K té svatbě, nestresuj se, nední důvod. Já to tedy brala hodně s nadhledem a vyšlo vše tak jak mělo a jak mi tak všichni byli spokojení 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru