Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

rennik
autor
10. bře 2009

teda tak to muselo taky dost bolet. 😒 no jo sportem k trvalé invaliditě 😀 Co manžel a vaše snažilkování? 😀

blondynka400
10. bře 2009

Jo a ještě bych zapiměla na power jogu. Spinning moc nemusím, horzně rychle mi po něm rostou svyla a ty já nechci....
Když má člověk tanec v těle, je jedno kolik váží....
Latinu jsem právě taky kdysi závodně tancovala, ale raši mám scéniku a modernu. Mám to tady jako koníček, abych se moc nenudila 😉

kualalik
10. bře 2009

rennik, manžel je ted vlastně každý den doma kolem páté hodiny,tak že to je super 😀 a ob den se "máme rádi" 😀 dneska jsem 23 DC,tak že budeme stále dodržovat styl "ob den".... vlastně to ani dodržovat nemusíme.. u nás to byl vždycky standart 😀

kualalik
10. bře 2009

blondynka, powerjogu jsem chodila cvičit pravidelně jednou týdně, je to fantastický.. jak jsem po té hodině byla plná energie,že jsem mohla jít klidně někam na noční 😀 taky mi ze začátku narostla svalová hmota po spinningu,ale pak jsem si pořídila kvůli srdíčku i pulsmetr,kterej byl tak chytrej, že mi hlídá tepovou frekvenci,která je důležitá i na to,jestli chceš spalovat tuky nebo tvarovat svaly a docela mi pak pohubly nožky a zadek.. pro změnu teď jsem zas jak medenec...

Vauuu,tak s tím tancem ti to fakt závidím 😉 je to fajn koníček... a učíš jakou věkovou kategorii?

rennik
autor
10. bře 2009

jééééé blondy já jsem kdysi taky závodně tancovala, já tanec miluju takže jakýkoliv ples a zábava je moje hoby 😀 tancovala jsem už na základce a pak jsem začla závodně ale to netrvalo dlouho protože mám problémy s páteří a to mě jednou mě to úplně vyřadilo z provozu, měla jsem blpokádu LS páteře, fest to tenkrát bolelo a tak jsem s tím skončila a no tím i pak narůstaly kila ☹ skončil pravidelný pohyb, sice chodím plavat a doma jezdím na rotopedu ale už to není ono, hlavně mi váhu zvedla HA po ní jsem přibrala 13 kilo ☹ něco mám sice zhozené ale kde jsou ty časy kdy mi ručička ukazovala 55kg. Navíc mám zvýšené hodnoty štítné žlázy takže nic moc.Sice zatím neberu žádné tabletky ale musím chodit napravidelné kontroly krve a na sono ŠŽ.

blondynka400
10. bře 2009

kualalik, tohle všechno já vim. Já jsem ale od mala hodně sporotvala a mám dost vyvinutou svalovou hmotu, takže prostě na nějaké sporty musím dávat pozor... Navíc já při spinningu nikdy 140 tepů za minutu nepřekročila, což ani náhodou není moje maximální tepová frekvence a měla byc při ní dopře spalovat. to jestli spaluju nevím, ale svaly rostou jako divý. Já cvičm třikrát týdně pilates, 2x power jogu a každý den posilka( spíše ale aerobní zona než klasické posilování).

Teď mám v podstatě dorost, protože bylo málo volných hodin v tělocvičně. Ale už to vypadá že se něco uvolní, takže budou i dospělí 😉

renník, ty máš zvýšenou činnost štítné žlázy? A ví o tom gynekolog? Myslím, že jsem se o váze už nějak bavili a jsi v poho, ne? Ženská musí být žwnská a ne žádná vychrtlina 😀 .
Tanec je fajn, ale jsem z něho dost zdevstovaná. al zase kdo může říkat že je mistr ČR ( i když tedy ne v nejvyšší kategorii) 😀

kualalik
10. bře 2009

blondynka, já chodím spíš do kardio fitka, kvůli srdíčku... ale spíš se mi tam moc nechce chodit 😀 taková prokecaná hodina a půl 😀 musím tam chodit sama nebo s trenérem,ten mi vždycky říká, ať nekecám a makám a vyhrožuje mi u toho ukazováčkem 😀

Jdu občerstvit muže,právě přijel, venku děs počasí. Zatím...

rennik
autor
10. bře 2009

blondynka: ne zvýšenou činnost ale zvýšené nějaké hodnoty v krvi, kvůli toho mám i ty problémy se srdcem- ty extrasystoly, nevěděla bych o tom ale kvůli tomu bušení srdce mi dělali všelijaké vyšetření a kromě toho i odběry( T3, T4, TSH, Ft3, Ft4,..... je jich moc) no a u těch se zjistilo že jedna z hodnot na štítnou žlázu je hodně vysoká a tak musím chodit na kontrolní odběry jestli se to nezhoršuje. Naštěstí ta hodnota co je zvýšená neznamená ani hyperthyreózu ani hypothyreózu, ale upozorňují že to není zcela v pořádku. Gynekolog to zatím neví, on se ani moc nezajímá, když se ho na něco zeptám tak spíš tak vyhýbavě odpoví,už jsem fakt uvažovala že ho změním. A s tou váhou no mám teď 64kg na 158 cm nejsem úplný cvalík ale na mou výšku je to dost, stačilo by mi zhubnout aspoň na 60. Můj přítel není naštěstí žádný vyznavatel vychrtlých holek takže mě aspoň těší to že mě má rád takovou jaká jsem. 😀

blondynka400
10. bře 2009

renník, tak to je lepší varianta. Ale já když jsem teď byla u doktorky, tak jse mě ptaal, jestli nemmá něco se štítnou žlázou, řekla jsme že ne a stejně mi všechny odběry co píšeš nechala pro jistotu udělat... On je to asi doktor od doktora.... Problém je najít slušného gynekologa, tedy alespoň v Praze 😝 .

No to vážíš stejně jako já, i když já mmám o nějakých 22 cm víc. Ale i tak si nemyslím,že je to nějaká tragedie....
Kdyby neměl, tak je zralý na výměnu 😀 . Buď ráda že ho máš. ale to asi předpokládám že jsi, když si ho chceš vzít... 🙂

kualalik, takový trenér je v pořádku, tak to má být 😀

kualalik
10. bře 2009

rennik, mám tady na koníkovi kamarádku, která potratila miminko na začátku těhu z důvodu poruchy štítné žlázy.. tak že bych radila, říct to gynekologovi a taky možná změnit toho gynekologa 😉

blondynka400
10. bře 2009

kualalik, rennik, taky si myslim že štítná žláza má na těhu velký vliv, a ať je porucha jakákoliv, měl by o tom gynekolog vědět....

rennik
autor
10. bře 2009

no ono je to tady u nás docela problém najít dobrého gynekologa, tady v Třinci je jich pár, a ten který je dobrý a kam jsem chtěla přestoupit už má plno a nepřibírá. Pak je spousta gynekologů u nás v nemocnici ale tím že se známe z práce tak by mi před něma bylo asi dost trapně. Je tu i jedna gynekoložka ale ta je pokaždé opilá jak dělo, se divím že jí ještě nikdo nenahlásil. SNad to bude všechno v pohodě, potrat bych asi těžko nesla.

Přítele bych nevyměnila za nic na světě!!!!!!!!! 😀

blondynka400
10. bře 2009

S tou nemocnicí chápu, kamarádka je fyzioterapeutka a kdysi dělala v nemocnici. Měla velký problém s močákem, po pár nevydařených pokusech šla k urologovi u nich v nemocnici. Pomohl jí, ale říkala, že jí bylo neuvěřitelně trapně, když ho pak potkala někdy na chodbě....
Tak s ním zkus hodit řeč a když to bude bez výsledku, poohlédla bych se někde jinde...

Mnš se po nějaké době podařilo najít, je to taková větší ordinace (3 doktoři), ale ten můj tam chodí akorát jednou týdně odpoledne (jinak pracuje v nemocnici kde ambulance není), no a když se mi to nehodí je tam ještě super doktorka (u té jsem byla posledně), akorát mi vadí že je to ženská, ale fakt je výborná. Akortá co vím tak už také neberou a navíc je to v Praze... 😝

rennik
autor
10. bře 2009

tak to máš dobré akorát že to máš daleko....... dneska mě zas nějak pobolívá v podbřišku zas na levé straně, lehce to píchá, nevím co to je...

kualalik
10. bře 2009

rennik, tak mě píchá na levý straně.. ale nárazově.. hm,nevím nevím... 😀

rennik
autor
10. bře 2009

mě taky ne v kuse, ne že by to bolelo silně fakt jen lehce píchá ale nevím co by to mohlo být do MS dalekooooooooo. 😉 kdy to máš dostat? možná už jsi to psala promiň že se ptám znova.

matava
10. bře 2009

ahoj holky, teda ta diskuze leti neuveritelne rychle.. 😉 vsem vam drzim pri snazeni palce, ja se zacnu snazit az pristi tyden, tedy pokud bude mit manzel naladu, stale lita po pohovorech, ale naladu mu nastesti zlepsuje hokej, fotbal...no davaji toho hodne 😀 vcerejsi firemni vecere byla super, jen kolegynka to nevydychala, letelo to zni dolem i horem nekolikrat a musela jit driv domu, ma 4mesicni holcicku a misto poradneho jidla si do zaludku cpe jen nejake pilule a koktejly na hubnuti a ten zaludek proste evidentne nezvladnul prisun poradneho jidla..takova skoda.. 😒 jinak vcera jsme si v lekarne koupila malinovy list a zenskou smes ktera obsahuje i kontryhel, tak to zacinam pit, moc mi to nechutna, piju v podstate jen earl grey s hromadou cukru coz tzhle bylinky maj do toho hooodne daleko, ale zkusim to,...treba se mi aspon ten dlouhy cyklus takhle upravi...uz jen tri dny v praci a vikend je tady 😉

rennik
autor
10. bře 2009

ahoj matavi ani nevíš jak už se těším na víkend, a hlavně se těším budu moct skusit testík jestli vyšel nebo ne. Držím pěstíky a přeju hezké snažilkování v přístím týdnu. Jdu si lehnout takže papa 😉

blondynka400
10. bře 2009

matava, ten maliník pij pouze do ovu 😉 . Já to mám ještě hoší, čas nepiju vůbec, ale zvykla jsme si a časem se to dá...

renník, mě zas lehce pobolívá podbříšek, vidím, že každá máme něco 🙂 . Kdy ccheš zkusit testík? 😕

kuratkol
10. bře 2009

ahojky, taky nám začně snažení příští týden ve čtvrtek. Já mám taky štítnou žlázu už několik let, astma, alergie, srdeční tachykardii, obezitu. Myslíte, že budu mít problém otěhotnět 😀 ?

blondynka400
10. bře 2009

no kuratkol, co se štítnou žlázou? , astma nevadí, alergie taky ne, srdíčko možná jako problém v pozdínm těhotenství (záleží jak moc jí máš) a obezita záleží jaká, jestli jsi jablko nebo hruška, hruška až zas tak moc nevadí, jablíčko už ano..... Ale i tak to jsou všechno jen teoretické řeči, otěhotnělo už tolik ne úplně "ideálních" a naopak těch "ideálních" je, co otěhotnět nemůže....

kuratkol
10. bře 2009

blondynka: Byla jsem u mudr. na šítnou, říkala jsem jí o plánování mimi, říkala, že do 14 dní od otěhotnění mám k ní dojít a musí mi zvýšit dávkování léků pro mimi. Měřila mi tep a říkala, že mám dlouhodobě moc vysokou hodnotu (112), že mě musí poslat na ekg, aby vůbec dávkování mohla zvýšit. Prý je 60-90 optimální hodnota. EKg nic moc, praktická doktorka před vypsáním žádanky na ekg mi naměřila 120. Tak nevím, co na to řekne mudr. na šítnou. Jdu tam v červnu (pokud otěhotním, tak dřív). Mám hypofunkci štítné žlázy tj. příbírání na váze atd. Jsem ve fázi diety, kdy jsem dala dolů už 5,5 kg, což by taky mohlo přispět ke snadnějšímu otěhotnění. No uvidíme...

blondynka400
10. bře 2009

kuratkol, to si psala že držíš dietu, je dobře že úspěšně....

112 nebo 120 tep? To je hrozně moc 😕 . Já mám v klidu tak 55 (ale dlouho jsem sportovala, tak to mám snížené). A utáhne tvoje tělo vůbec mimi, aniž by se poškodilo? V těhu se ještě tep zvýší...
Bavila jsi se o tomhle s doktorem?

kuratkol
10. bře 2009

O mimi jsem se bavila s tou mudr. na štítnou. Kvůli případnému zvýšení dávkování pro mimi mě právě poslala na to ekg. Pro žádanku jsem musela k praktické doktorce, té jsem o mimi neříkala. Jsem jí říkala, že jsem to dřív neměla, než jsem začala chodit do práce. Ona říkala, že to mám ze stresu v práci, je to závodní mudra.
Proto chci zůstat na začátku těhotenství na nemocenské, abych nebyla na počátku důlržitého vývoje mimi ve stresu. Myslím, že mám celkem šance, aby mě doktorka nechala na nemocenské. To srdce je vážně docela problém. Třeba o víkendu jsem dostala MS hrozně bolestivou, srdce mi začalo hrozně mlátit a to jsem věděla, že je zle... protože pak je šancem, že sebou seknu... V tu chvíli jsem si říkala, jak takhle přežiju porod, když mě nějaká MS tak rozhodí...

kualalik
11. bře 2009

Ahoj holky,

kuratko, vítej v klubu kardiaků... já jsem měla před 4 roky srdeční příhodu, normálně v práci, v klidu... bum a už mě vezla rychlá... tep mám jak ty, kolem 105.. a jelikož mám podle gynmudry i úzkou pánev,tak pro mě bude lepší,když třeba budu rodit císařem... ☹ to asi nepřežiju, protože když mi o tom moje sestra vyprávěla (rodila císařem malýho před 2 lety,jenže on byl velikej, měl 4,55kg)....

blondynka400
11. bře 2009

kualalik, teda holky, co s timi srdíčky děláte.... Lepší císař než aby jste to nepřežili oba
😉
To já to mám v pohodě, pánev extrémně širokou a tep velmi nízký 😎 .

kuratkol, tak jestli to máš takto, tak to tě určo nechá na nemocenské...

kuratkol
11. bře 2009

kualalik: Co ten císařák? Jaký to je? Co ti říkala ? 🙂

kualalik
11. bře 2009

kuratko, no prostě to je jako normální operace.. člověk se z toho pak dýl dostává než po normálním porodu.. bříško měla necitlivé ještě půl roku po porodu a nějaký cvičení,sedy-lehy,prostě nešly ani boh... další podrobnosti jsem moc nezjišťovala,protože bych se rozhodla,že děti nechci asi vůbec 😀

akzeret1
11. bře 2009

Ahoj holčiny 🙂
koukam,že se bavily o cvičení,já tedy nemusim do nějaké posilovny ani nemusim dělat spešl cviky,nacvičim se okolo Terči fakt dost 😀
Kualalik:neboj se císaře já ho prodělala a jsem celá dalo se to přežít,jizva tam sice je,ale když to nějak jinak nešlo
Blondy:jak si dopadla s těmi výsledky nějak jsem to asi přehlídla

rennik
autor
11. bře 2009

ahoj holky zdravím z práce už se moc těším domů. Ráno mi nebylo nic moc od žaludku a teď odpoledne mám zas naopak strašnou žravku 😀 holky nevíte od kdy se objevuje bílý hlen když jste těhu????? páč já mám od dnešního rána spíš řidší ale hodně bílý hlen.....

kualalik já jsem byla přímo u císaře během praxe na škole a jen se modlím abych rodila normálně 😀 nevypadá to zrovna příjemně, ale marné když to jinak nejde tak buďmě rádi že něco takového existuje 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru