Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

eliska_v
23. bře 2010

Ahojky holky.
matava: Příští čtvrtek budeš 7tt to by mohlo být srdíčko, ale pro ty chlapi je lepší až později... Je to sotva vidět! 🙂

malunka
23. bře 2010

Ahoj všem tady, jsem tu nová, moc by mne zajímalo, co znamená zkratka DC a tt ? Děkuji za odpověď... 🙂

blondynka400
23. bře 2010

kualalik, taky znám takovýhle případ. Ale ona nezačátku usela jezdit, jakmile zastavila, mimčo bylo vzhůru. Ale časem se dopracovala k tomu, že ho stačilo dát do auta do garáže do sedačky a byl tuhej. Tak noci trávil v garáži asi do jednoho roku 😝 😀

matava, fakt jo? Ona má s tím manželem nějaké problémy ne? Pak jezdí ma dovolenou s maminkou.... No nějak podrobnosti úplně nevím, to s ním fakt neřeším 😀
Srdíčko je vidět někdy od 7tt, ale já osobně si myslím, že na to první vyšetření s tebou fakt jít nemusí, nic neprošvihne, stejně toho není moc vidět (hlavně na tom jejím UTZ 😀 ). Nejkrásnější je UTZ v 12tt, tam ať s tebou určitě jde 😉 . A 41 DC, záleží, kdy byla ovu a to předpokládám nevíš...
Jen se s ní domulv na NT sreening, kdybych si neřekla, tak by mě tam neposlala. A to je hodně důležité genetické vyšetření. Dělá ho v té samé ordinaci dr. Zeman, vždy ve středu odpo a je lepší se objednat dřív, má toho hodně a tam ať přítel určitě jde s tebou 😵
Hele a kdyby jste se v létě vzali tak k soudu nemusíte? 😕 To jsem myslela, že nemá vliv.... Tak ne že bych ti to přála, ale třeba porodíš o nějaký den dříve a stihnete to 😀. A myslíš, že by ti mohl dělat takové problémy, že by se chtěl stát otce a tak?

matava
24. bře 2010

cauky, no to bych spis potrebovala porodit o mesic dyl nez normalne, aby se mimco narodilo dyl jak za 300dni 😉 dik za tip na NT screening, v ten patek tam pujde se mnou, uz jsem to prehodila, on si vzal home office..kdyz po tom tak touzi..ja osobne si myslim, ze bude divny tam s nim sedet v te cekarne, tak uvidime..rovnou mu reknu, ze si ani nejsem jista, jestli ho necham zavolat dovnitr...obzvlaste kdyz tenhle utz bude "vnitrkem"... 😉
jinak nic noveho, az na tu neustalou zizen a zvykani si, ze uz je s nami nekdo treti 😀 hezky vecer!!

kualalik
24. bře 2010

Marti, hele, i když je to utz vnitřkem,tak můj muž stál vždycky za mojí hlavou a v podstatě to vzal v pohodě. Jen se mě pak teda ptal,proč spodem,tak jsem mu to vysvětlovala. Ale vem si, že tohle je nic oproti zážitku z porodu 😀 Ten můj musel být u každého utz, i u těch spodních prostě no 😀

blondynka400
25. bře 2010

matava, hm, tak o měsíc dřív, to je moc.... Tak uvidíš, zas na druhou strtanu, když tak moc po tomu touží, tak proč ho tam nevzít...

kualalik, tady to moc nepůjde, aby stál za její hlavou, to by neviděl na obrazovku 😝 😀
Já nevím, já ho tam neměla a nikdy mi to tedy nevadilo a jemu taky ne (ale ono to u nás ani z technických důvodů nešlo, krom toho jednoho velkého, kde jsem oba chtěli, aby tam byl)
Ale jednou jsem se opovážila nepřinést fotečku a hned bylo zle 😝 😀

kualalik
25. bře 2010

blondy, tady měli tu obří obrazovku ultrazvuku zavěšenou vysoko nad mýma nohama,tak že chlapi,když tam přijdou,tak stojí za hlavou a koukají vlastně s ženskou nahoru.. 😉

blondynka400
26. bře 2010

kualaik, no tohle bývá v centrech a nebo v nemocnici,. Ale u běžného gynekologa? 😕

kualalik
26. bře 2010

blondy, u mé doktorky ten ultrazvuk takhle je 😉 a je to fajn 😉

Jsem dneska vyřízená. Vstala jsem v osm a začala makat. Vaření, uklízení, venku na zahradě... a mám nohy oteklý až k tříslům 🙄 děsnýýýýý.. si je asi useknu... 😀 😝

lenerka
26. bře 2010

kualaličku nechápu,že se nešetříš
ještě makat na zahradě
jsi to ale pracovitá žena 😀
už to máš za pár co?

lenerka
26. bře 2010

holky co máte miminka
taky se vám dítka osypala?Kristýnka to má na obličeji a na krčku
a už jí to leze i na hrudníček

kualalik
26. bře 2010

lenerko, ahojda, vím, že bych měla víc odpočívat, ale jak je venku hezky, tak mi to prostě nedá.. úplně si pamatuju, jak jsem makala do listopadu na zahradě než napadnul sníh 😀 ale už to je teď takové na prd, přes bříško se neohnu 😀 nohy jak konve, ruce taky, tak že jsem jak igráček 😀 😀 😀

Lenerko, nemůže to mít malá z tvé stravy? Kamarádky mi poradily, že kdyby něco takového nastalo u nás, tak mám pořídit mast Excipial s mandlovým olejem, za pár dní to zmizí. 😉 A nebo zkusit koupel v řepíku. Ještě mě napadlo, není to třeba z prádla? Dáváš do praní aviváž?

lenerka
26. bře 2010

tak holkám peru v dětským prášku bez aviváže
baštím si myslím rozumně 😉
teď mě psaly holky,že se nemám bát,že by to mělo po 6nedělí zmizet,že je to novorozenecká vyrážka
já už si moc nepamatuji,že by to kačka měla,ale manžel tvdí,že ano
a teď má pleť v pohodě
😉

kámoška říkala,že používá na ty pupeny holtovu mast
tak asi skočíme do lékárny

no jo venku je krásně,tak to si úplně říká si pohrabat v hlíně co? 😅
ale fakt se šetři
a co sníh už slezl co?

kualalik
26. bře 2010

lenerko, mno tak to bude třeba jen něco fakt,co hned zmizí 😉
Na zahradě máme asi už jen plácek sněhu o dvou metrech,jinak je vše pryč, juchůůůů 😀 ale kousek od nás se stále lyžuje 🙄 už aby to slezlo úplně a já neposlouchala ty kecy,jak si jede někdo ještě zalyžovat 🙄 😀

Manžel má dneska florbalovou výročku, zítra jde do práce,tak aspoň dotáhne domů dřív 😀 Zítra má být hnusně, tak poklidím pro změnu zase doma. Před 14 dny jsem drhla koupelnu, na kolenou, a malá mi to pak dala pěkně sežrat, jak se tam chrula. Tak vím, že jako na čtyřech to dělat nebudu pro jistotu,abychom nemuseli o víkendu vyrazit směr porodka. 😀 😅

rennik
autor
27. bře 2010

Krásné ráno všem 🙂

matav gratulujuuuuuuuuu, to je prostě užasné!!!!!!zlatíčko já ti to tak přeju, ještě pavlis a kuratkol a bude to 😉

kualaličku ty jsi pořád v celku? bobku už tě to morduje co? ale teď už to bude cobydup 😉

lener nám se zatím Luki neosypal, díkybohu. 🙂 Je to už chlap, má už přes 7 kilo, kouká, směje se, chce se pomalu sám obracet, no holky řeknu vám - to to letííí 😲

blondy taky pozoruješ ty pokroky u Aničky co? je to fakt moc prima, když člověk vidí jak jsou úžasní když se smějí a reagujou na naší přítomnost 🙂

luciasku co Filípek??? to už je taky docela chlap co? ale je dobře že nám tak hezky rostou 😀

dudunidu
28. bře 2010

ahoj holky........ dlouho jsem tady nebyla.......... ale teď už tady 100% budu chodit častěji......ehmmm 😉 Napdá Vás proč? 😅

rennik
autor
28. bře 2010

dudu ty jsi těhuleeee?????????????????no nekecej jestli jo tak strašná gratulace!!!!! Panečku holky vy mi děláte takovou radost, to je prostě úžasné jak se rozrůstáme. Takže jse opatruj maminečko a podávej info 😉

kuratkol
28. bře 2010

matava, dudu: Mooooc velká gratulace oběma 🙂 Že vy jste se holky domluvily 😀 😀 😀

kualalik
28. bře 2010

dudu, ty vogooooooo, tak to je super, ty bláho, moc gratuluju 😵

kuratkol, copak je u tebe nového?

dudunidu
28. bře 2010

jojo kočky, je to neuvěřitelné, vážně nechápu a nestíhám.... 😕 😅 Vůbec to nebylo v plánu, před 2 měsíci mi doktor řekl, že mám vaječník nějak moc blízko děloze, že tam budopu srůsty... Navíc to PCO... No už jsme se bavili o laparce, že na ni půjdu někdy v 2. půlce roku....Mezitím jsme se s manžou bavili, že to odložíme až na příští rok, kvůli bydlení a tak vůbec, chytla mě totiž taková pařící nálada - chuť si ještě trochu užít života, chodit po diskotékách, prostě si zablbnout 😉 A taky jsem si řekla, že bude fajn, že segra porodí dřív než já, že po ní všechno zdědíme 🙂 No a už jsem nebrala několik měsíců ani kyselinu listovou, ani jeřáb, maliník, kontryhel, ani jsem neměřila, ani nesledovala, kolikátý jsem DC, prostě absolutně nic. Brala jsem to tak, že jsem neplodná. No a teď mě o víkendu čekala jedna narozeninová - samozřejmě alkoholická - párty, tak jsem si jen ze srandy řekla, že si udělám test, abych náhodou nebyla těhu....A můžu Vám říct, že jsem absolutně nechápala ty 2 čárky, co jsem našla, byla jsem z toho úplně mimo a kontrolovala jsem návod, jestli jsem ho špatně nepřečetla 😕 😀

dudunidu
28. bře 2010

Jo a vlastně ani manža teď nebral ten profertil.... No ale každopádně se ještě nějak moc nechci radovat, ve středu jdu teprve na kontrolu....Mimochodem manža to neví a říct mu to chci až na konci dubna, má teď svých starostí hromadu a když už mám to PCO a vyšší riziko potratů, nechci ho zbytečně trápit... Ráda bych měla za sebou aspoň nějaká vyšetření.... Ale jinak holky vůbec nic nevím, např. kdy se absolvují jaká vyšetření, co mám dělat - co jíst, jak cvičit a necvičit....Můžu třeba dělat sklapovačky na břicho? A co třeba barvení vlasů? Když se dýchá ten smrad z amoniaku v melíru, není to škodlivé? Atd atd🙂)
Jo a taky jsem cca 2 dny před očekávanou MS vypila hodně alkoholu.... Snad jsem tím nic nepokazila??? Teď už si dávám jen nealko pivo... To je naráz hromada otázek, co 😀 Díky, kočky!

luciasek001
28. bře 2010

Ahoooj dudu, to je krásná zprávička, moooooooc gratuluju 😀 😵 Tak se začni šetřit a hodně odpočívej a užívej si to a hlavně mysli pozitivně to mimču pomůže a bude se mu u tebe líbit.
Já si myslim, že dneska ty barvy na vlasy jsou už někde jinde a že ti to nic neudělá. Já jsem byla v těhu na barvení a v pohodě, oba jsme to přežili 🙂 Sklapovačky bych nedělala. Zařid si pak časem třeba těhu cvíčo to neni špatný.
Nejdřív zavolej svému doktorovi a on tě objedná na nějaký termín aby zjistil co a jak a pak už si tě bude objednávat on a ty to nebudeš muset řešit.
Tak pěkné těšení na miminko 🙂

dudunidu
28. bře 2010

Luciášku, 😀 hihi, děkuju.... Možná budu chodit radši plavat, místo sklapovaček... ale snad z toho nechytím nějakou infekci? 😕 No holčiny padla na mě opět únava, jdu spinkat a zítra si Vás zase počtu🙂) mějte se krásně!

kualalik
28. bře 2010

Dudu, hele, já jsem na tom byla přesně jako ty.. když se dlouho nic nedělo, tak mě chytla taková ta mega pařící nálada 😝 s holkama jsme vyrážely po diskoškách, bowlingy... každej pátek ve víru našeho "velkoměsta" 😀 domů návraty za světla 😀 a jedna - jak ty říkáš - mega chlastačka - proběhla dva dny po dni D, kdy jsem tedy otěhotněla 😀 tak že klídek 😉
Na nějaké náročné cvičení na bříško bych se teď vyprdla 😉 Ale třeba já cvičila přímo pilates pro těhotný a dobrý 😉 Ted už jsem jak lemra, nula cvičení, max pohupování na balonu 😀

Zítra frčím do porodky na kontrolu, tak pak zahlásím, jak jsme na tom (když se ještě vrátím). 😀

dudunidu
28. bře 2010

Kualaličku, tak ať ti kontrola vyjde na 1* !!! 🙂

No 2 dny od početí to chlastačka určitě ještě nic neovlivní, u mě to ale bylo 14 dnů od ovu 😒 Nevím nevím, jestli je to ještě OK? Měla jsem toho faaaaaaaakt hodně! 😕 Nevím, odkdy se vytváří pevné spojení plodu s tělem matky??? Dokdy je vyživováno jaksi samo??? Chybí nám tu Blondy, kdepak ji máme???

🙂

pavlisa
29. bře 2010

dudu, gratuluju 😵
takze jsem z vas jedina, kdo neni tehu..mhm ☹
kuratkol nepocitam, ta bude brzo taky 🙂

kualalik
29. bře 2010

dudu, 6 až 7. den po oplodnění se vajíčko zanořuje do děložní sliznice ... tam spíš jde asi o to, kdyby ta chlastačka byla každý den 😀 Myslím si, že jednorázová akce nemůže nic pokazit. 😉

pavlisa, holka, hlavu vzhůru, podívej na dudu... 😉

Holky, v porodnici dobrý, rodit prý asi zatím nebudeme, ale kdyby náhodou, tak máme přijet 😀 CS 5, křivka na CTG ukázková, žádný velky Tatry se nekonaly 😀 Tak že olééé,můžeme dneska s mužem vyrazit na večeři 😀

rennik
autor
29. bře 2010

dudu ještě jednou gratuluju , neboj všechno bude ok 😉 hlavně to na začátku nepřežeň s tím cvičením když tak jen protahování, procházky a tak 🙂

Kači ty jo CS5 to je už docela dost 🙂 už se na Marušku těšíme, tak pak pisni ju? 😉

kualalik
29. bře 2010

rennik, ono sice CS 5,ale nemusí to nic znamenat... to můžu klidně rodit tento týden nebo i klidně ten příští... čípek už mám sice měkký (1,5cm), ale bříško neklesá, je stále dost vysoko 😉

blondynka400
29. bře 2010

:lener, my měli cvilku potničky, asi týdne ale jn pár na tvářiščkáchněkdy kole 3 týdne, od té doby nic...

dudu, no co to čtu, ty si těhulka to je suuuper 😵 😵 . Tě matava nakazila, ne? 😀 😀
Jo a barvit vlasy si můřeš bez problémů, neboj. Co se týče cvičení, posilování břicho ani náhodou, pak taky vynechat všechno, kde e skáče nebo běhá. Jinka můžeš vše bez omezení 😉 ¨

kualalik, takže stále nic jo? 😀 Hm, t máš čípek ještě slušně dlouhý.... Jak to máš vůbec s přenášením? Můžeš? 😕

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru