Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

kualalik
29. dub 2010

do zejtra nevydržím, dávám si ted tu sladkou variantu ve formě lineckého 😝 😀

já jsem teda odsávačku použila 4x, a to proto, že spala třeba čtyři hodiny v kuse a mě ty prsa málem explodovaly,jak mě to štípalo,jak jsou nalitý.. tak jsem se napojila a odsála.. ta úúúúleva 😅

blondynka400
29. dub 2010

kualalik, tedy já jsem napsala odpověď a koukám ona nikde...
Hele nedělej mi chutě, už se asi hodinu přemlouvám, že se nic k jídlu nedám 😀

kualalik
29. dub 2010

blondy můj mozek si zafixoval ty druhý pozdní večeře, který jsem musela do sebe rvát,když mi řekly, že hladovím 😀
ale daří se mi dávat si spíš jen takový chuťovky (banán, jogurt,...)... ale dneska si tělo po dlouhé době řeklo zase o sladkost, jinak sladký ted nemůžu, nemám nějak chuť... a to jsem v posledním trimu jedla samý polomáčený sušenky, čokoládky... fuj hnus velebnosti 😀

blondynka400
29. dub 2010

kualalik, no já co kojím tak jím občas hrozně, ale tělo prostě tu energii potřebuje někde vzít, tak co mám dělat 😅

kualalik
29. dub 2010

blondy, no dyk, prostě tělo si řekne co potřebuje 😀 moje tělo by teď potřebovalo pořádnej steak s bylinkovým máslem a tunu hranolek a k tomu šopák 😀

dudu, dík za IP... a příjmení je dobrý k těm dívčím jménům... to půjde, neboj 😀

blondynka400
29. dub 2010

kualalik, hm, to zní dobře, ale já bych ty hranolky vyměnila za gratinovaný smetanový česnekový brambory 😀 . jé jak mě chybí česnek, už se na něj těším víc než na ten chlast 😀

kualalik
30. dub 2010

mno taky mi chybí koření, teda spíš ty čerstvý bylinky....
ad chlast - si dám sklenku vína a budu vypadat jak po celý flašce 😀

blondynka400
30. dub 2010

kualalik, já tedy bylinky neřeším, čerstvé už vůbec a malá žádné porlbémy nemá. ale je fakt, že první měsíc jsem je taky vynechávala...
Já už jsem si sklenku vína dala (hned po večerním kojení, když malá pak spí dlouho, v mléce nic být nemůžer, stačí to vyprachat 😀 ), to se přiznávám a nějak jsem zjistila, že mi to ani nechybí....

kualalik
30. dub 2010

já se snažím ten první měsíc právě dodržet a pak najedu pomalounku polehounku na zátěžový stravovací režim 😀
Jsem si tuhle už musela dát jahody, sice jen dvě, ale přidávám postupně a dobrý 😉

Mě ani tak neláká víno, jako spíš doušek pivka po té dnešní grilovačce 😀

blondynka400
30. dub 2010

kualalik, tak pivo mi tedy fakt nechybí, to jsem vždycky nesnášela 😀 . Když si dáš jedno malé a hned po kojení a nebudeš kojit dříve než za 2 hodiny tak si klidně dej, fakt se nic neděje 😉 . Kamarádka naopak pila jedno malé pivo každý večer pravidelně, protože potom jí malký chrupkal jako dřevo. Když si ho nedala, tak se budil každou hodinu 😀

matava
30. dub 2010

ahoj holky, vy jste jeste v ramci carodejnic jeste nikam neodletely? 😀 ja jsem dnes mela blaznivy den, rano jsem mela jit jen na odbery, mam to napsany i v diari a i minule pri objednavani mi sestricka rekla, ze tu moc prinesu zas az na dalsi poradnu, kterou mi naplanovala na 14.kvetna, po NT screeningu 12. kvetna..no tak jsem tam zvesela dohupskala s igelitkou plnou jidla. nejdriv me prekvapilo, ze uz chtely tehuprukazku a byly prekvapeny, ze ji nemam...pak mi vzaly asi tri ampule, mzitky a mdloby jsem vydychala s piskotama u sepisovani tehuprukazky...pak me dostaly tim, ze mi zmeri panev, takze kalhoty dolu..jsem s tim na odber krve moc nepocitala, takze jsem mela stylove bokove kalhotky ruzove s fialovyma puntikama..no sestricka pri mereni koukala 😀 pak zacala psat dnesni datum poradny..tak jsem rikala, ze to je asi chyba..ze jsem prisla jen na odbery a supajdim do prace..tak se sestricka jeste omlouvala, bilou myskou zamazala popsanou novou radku v prukajde, popraly jsme si hezky den a hotovo...s vypetim sil dojedu do prace a najdu zmeskany hovor...volam zpatky a jedna ze sestricek me zada at ihned jedu zpet, ze od druhe dostala vynadano, ze me propustila aniz bych zasla do poradny..uaaa, jsem myslela, ze me omyjou...tak jsem se v praci domluvila, ze uz pak opravdu nazpatek nepojedu, ze to bych nezvladla a jela jsem zpet... no a tak ted aspon vim, ze broucek uz ma 34mm a mrskal se jak zizala 😀 naposled jsem byla minuly tyden ve stedu, tak jsem prekvapena, ze je vetsi o centak a ze jsem na konci 11tt..to tak hrozne rychle leti... 😀

matava
30. dub 2010

jo a co se tyce jidla, ja ted ulitavam na ovoci a zelenine..i kdyz hranolky bych si taky klido dala..jo a obcas zhresim a dam si cappuccino, to neodolam..kazdopadne steakovou chut si uziju na firemni veceri, jdem do Fridays na prikopech 😉 sakris, mam zas hlad 😀

kualalik
1. kvě 2010

Marti, já jsem taky byla závislačka na ovoci a zelenině až do posledního levelu těhu 😀 akorát jeden čas jsem měla teda závislost na stejkách 😀 tak že jsme chodili s mužem jednou týdně na steak do restauračky (samo jsem si dávala propečenej).. jinak teda mám radši medium 😝 Jinak ten šrumec, co jsi včera měla by mě asi položilo 😅 Máš pravdu, letí to děsně.. ty seš 11tt.. a nám bude měsíc ve čtvrtek 😅

dudunidu
1. kvě 2010

Mňam, mňam, téma jídlo! 😀

No ovoce a zeleninu se snažím jíst taky denně, aby mimísovi rostlo v tělíčku všechno tak, jak má... I když dnes si dáme na oběd čevapčiči, koupili jsme je pohodlně v Bille už ochucené... K tomu udělám "portugalskou" rýži s mrkví a cibulkou, mňamky🙂

Matavi, ty už jsi v 11. týdnu? Já teprve 8+5 🙂

kualalik
1. kvě 2010

dudu, tak dneska jsou u vás na programu čevábi jo 😀 taky bych si dala 😝 u nás je dneska na programu ryba a nové brambory 😉

Trochu se obávám, že k nám došel asi spurt, jedla by co hodinu 😒 to nebejvalo... buď spurt a nebo málo mlíka 😕

dudunidu
1. kvě 2010

co to znamená spurt? To slovo slyším poprvé 😕 😅

kramlinka88
2. kvě 2010

ahojky holky 😉 Zdravím Vás zase po menší odmlce, nějak nestíhám :-/

dudu: co to slovo znamená přesně nevím, každopádně je to označení pro to, že dítě roste ve skocích. Říká se že se ten růstový spurt objevuje ve 3. a 6. týdnu a 3. a 6. měsíci 😉

kualalik: já bych tipovala spíš ten spurt 😉 A máte moc krásnou holčičku 😉

matava: no koukám že to vážně letí 😉 Ale gratulka ke krásně rostoucímu miminku 😉

Taky už jsem si dala decku červeného a dobrý 🙂 Mě teda chybělo, jsem koumala, že jsem vínko měla naposled v září když jsem slavila narozky 🙄

kualalik
3. kvě 2010

ahoj holky,
tak jsem malou šoupla do vaku a můžu si s váma psát 🙂 nějak jí po jídle zase trápí bříško a ve vaku se krásně proprdíkuje 😵 dneska jsem tady tak hnusně, ale dopol jsem s ní vyšla na procházku a byly z toho dvě hodiny, ale paráda, aspoň nám chutnal pozdní oběd 😀

eliska_v
3. kvě 2010

Holky tak mám novou fotečku bříška v albíčku... 😵 😵 Roste ňák rychle 😀 😀
A te´d kope o stošest a cítil ho několikrát za sebou i manžel... Tak se tak na mě podíval a říká to snad neni možný, co tam dělá 😀 😀 tak mu říkám, Miláčku tohle dělá naše zlatíčko furt 😝 😀 😀 😀

kualičku: Ta fotečka je nádherná! Moooooc Ti to sluší 😵 😵

dudunidu
3. kvě 2010

Eli i Kualali: krásné fotky máte ! 🙂

Kramli: děkuju! 🙂 No vínko bych si taky dala, ale prý existuje i nealko verze, tu si seženu🙂 Nebo nealko šampus, ale proboha ne rychlé špunty 😀

Holky, dotázeK. Minulou středu na gyndě mě Mudr. objednal n další vyšetření za 14 dnů (krev, moč...) Můj dotaz zní, jestli mě vyšetří i ultrazvukem, budu 10+2. Já totiž pochopila, že další UTZ mi udělá až ve 12+2, neboli za měsíc od poslední prohlídky. To by mě docela mrzelo. Já bych chtěla mimíse vidět už příští týden, ještě nemám ani fotečku, posledně nebylo nic moc vidět, tak jsem si ji nenechala tisknout. Spíš se chci zeptat, bude mě teď doktor vůbec vyšetřovat nebo to všechno udělají sestřičky? On mi totiž doslova řekl, že my dva se uvidíme až za měsíc, takže jsem z toho jelen. 😕 No... asi hloupá otázka, ale nemůžou třeba ty časté UTZ (po 14ti dnech) mimísovi ublížit?

blondynka400
4. kvě 2010

Ahoj holky,

matava, tak koukám, že se sestřičky opět vyznamenali 😀 .
Hele taková malá ráda, až půjdeš na ten NT sreeninig, nezapomeň, že ti musí vzít krev. 😀 . Já když jsem odcházel po UTZ, tak jsem se ptala, jestli je to všechno, sestřiřka mi řekla že ano, tak jsem se jí ještě jednou zeptaal jestli je si jistá, protože jsm věděla, že tak rev je k tomu potřeba. Tak mi řekla, že evidentně uraženě že snad ví co říká a že můžu jít. Asi po půl hodině telefonát, že se musím vrátit, že mi nevzali krev. Já už samozřejmě dávno někde jinde a za půl hodky jsme měla odjíždět od IT 😝

kualalik, krásná fotečka. to snad už ani není pravda, že malá byla takhle malá. Když se teš na ní podívám 😝 😀

dudu, nealko šamáňo od bohemky oporučuju, to je fajn. ale nealko vína nic moc, jak mošt a je to drahý 😝
No když je fyziologické těhu, tak se dělají UTZ někdy koelm 8tt pro zjištění srděční akce, pak 12tt NT a přesné určení stáří plodu, pak UTZ ve 20tt a napkonec UTZ v 30tt a pak většinou těsně před porodem pro zjištění přibližné velikosti mimi. Samozřejmě když je nějaký problém, dělá se UTZ kdykoliv a nebo někteří doktoři jsou zvyklý dělat do toho 20tt UTZ každou poradnu. S tím, že poradna bývá jednou za měsíc. K doktorovy by si měla jít v každém přpadě, sestřiky kontorlují tlak, moč a pod.
Co se týče častosti UTZ, já osboně se myslím, že čím méně tím lépe. Nená je tak, že některíá mim před UTz utíkají. sice nikdo škodlivost neprokázal, ale taky nikdo nepotvrdál, že je to úplně neškodné....

kualalik
4. kvě 2010

AHoj holky,
tak my bojujeme s rýmou. Vždycky když ji vysávám nos, tak trpím asi víc než ona 😅 mě je jí tak líto, v noci se chudák budí, jak nemůže dýchat. Dnešní noc byla tak trochu horor a zase za to může moje nezřízená chuť na zakázané jídlo 🙄 bych si dala pár facek vždycky, když mi to dojde... spala asi 4 hodiny,já teda s ní bojovala... ale už jsme si dáchly po obědě 😀

dudunidu
4. kvě 2010

Mňam mňam, tak to to šáňo už si brousím zuby!!! 😀 S tím UTZ souhlasím, nebudu to hrotit, budu věřit, že je vše OK, že srdíčko bude stále tlouct, no holt měsíc to budu muset vydržet... jo a ještě k tomu ascorutinu (nebo jak se to jmenovalo), jak ses mě Blondy ptala, proč mi ho doktor nepředepsal... No říkal, že ho nemá moc rád. 6e nějaké experimentální studie poukázaly na jeho škodlivost na plod, ale prý jsou jen experimentální... No a že jsou údajně kliniky, kde se předepisuje běžně, a jiné (třeba i v zahraničí), kde se mu vyhýbají jak čert kříži. No a že on pro jistotu nepředepisuje, když to není nutné....stejně tak poprvé, když jsem přišla, a byla teprve v 5tt, což poznal dle UTZ, tak tu sondu ze mě rychle vyndal, že prý to není v tak ranném stadiu OK... 😕

dudunidu
4. kvě 2010

kualalik ahoj a čemupak jsi neodolala? Něco nadýmavého??? Jinak já teď taky pořád prdím, kudy chodím, no fujtajksl 😅 No to jsem nikdy netrpěla, asi to bude kvůli těhu? No až se vrátím do práce, tak bych měla začít s nějakou nenadýmavou stravou teda 😀

kualalik
4. kvě 2010

dudu, sežrala jsem roládu plněnou čokoládovým krémem a marmeládou a měla cca 30cm 😀 a politá polevou, ale to těsto ji prostě nesedlo.. a mě to nedošlo 😒

blondynka400
4. kvě 2010

kualalik, copak jsi zbašitla ty nezodpovědná matko 😀 😀 . Jakou používáš odsávačku? 😕
Já jí tedy zatím ještě vytáhnout nemusela, naštěstí zatím vždycky stačí vytzřít nosánek vytovou tyčinkou a nudličky jsou pryč 😅
Tak ¨čtu, už jsi dudu odpověděla... Hele nebylo to spíš ta čokoláda a poleva než to těsto? 😕 Těsto většinou vadí akorát kynuté a to roláda tedy není. Čokoládá at se nezdá, tak spoustě miminek způsobuje břiškobol 😖
Ono bohužel je psoustu věcí, co ti nedojde. Já třeba před měsícem snědla b ramborový guláš, schváln ě jsme ho udělal nepálivý skoro bez cibulr, ale i tak t stačilo na to, aby jí celý den trápilo bříško... ☹

dudu, no hele žádný lék není v těhu úplně neškodný, nikdo neví, co udělá i blbý paralen, umělé hormony. A těhotné matky se dost dobře zkoumat nedají, kdo by se k tomu taky propůjčil, že? Možná tak naší tmavší spoluobčané, kdyby jim za to někdo zaplatil 😝 . On každý doktor má svoje. A je fakt, že ty jsi ten hematom moc velký neměla 🙂
Já ho třeba jedla a nevypadá, že by z toho měla malá nějakou ujmu 😀

kualalik
4. kvě 2010

blondy, odsávačku jsem chtěla tu na vysavač.. jenže poslala jsem ji koupit muže což byla chyba... prej se mu to zdá drastický 🙄 trdlo... tak přišel s tou hadičkovou,dobrá,to jo,ale chcu tu na vysavač 😝

blondynka400
4. kvě 2010

kualalik, já právě chtěla vědět jestli nosátko nebo tu druhou... No ono se to zdá drastické, já když jsem se o tom poprvé doma zmínila, že ne vysavač, tak na mně vytřeštil oči 😀 . Ale přitom je k miminku mnohem šetrnější, než ty normální 😝 😀

kualalik
5. kvě 2010

Holky, dneska super noc, asi se už trochu srovnáváme s nočním životem 😀 krmení ve 21h, pak ve 2h, a pak o půl 6 😵
Musím ji hold škádlit mokrým hadrem na hlavičce, páč mi u toho lenoch usíná 😀 ale paráda 😀

blondynka400
5. kvě 2010

kualalik, ty jí škádlíš mokrým hadrem na hlavičce? 😀 To jsem ještě nikdy neslyšela 😀
já musím malou občas budit dodneška,tedy méně drastickými způsoby, hold je to pro ně výkon, to jídlo 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru