Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

blondynka400
1. čer 2010

Tak my bychmo s tedy tady v těch vedrech a velké vlhoskti bez vody neobešly.... to se tu v létě přidávám i plně kojeným dětem, bez toho to prostě nejde...

lener, tedy to mně docela překvapuje že ti doktorka řekla, že když přikrmuješ, že musí stačit jen MM... to je totální nesmysl 😠 , jakmile začneš přikrmovat, musíš dodávat tekutiny, jinak hrozí dehydratace a nebo poškození ledvin, které sice v tu chvíli zaznamenat ani nemusíš, ale pak s tím může mít problémy v dospělosti.
Jedině kdy nemusíš nic dávát je když plně kojít a je normální počasí, to MM plně stačí 😉
Hele a dokdy si tedy kojila? 😕 Vždyť mléko by se mělo dávat do nějakých 3 let ne? 😕
Já právě nevím, kdy přestat kojit, původně jsem chtěla v půl roce a přejít na UM. ale nějak si to posůtpně začínám rozmíšlet, že by tak do toho 8 měs, pak už mléka moc nevypije. Ale tedy trošku jsi mě vyděsila, že by pak UM nechtěla. Já už pak déle kojit nechci, už mi to přijde zbytečné, je to pro mateřský organismus moc velká ztrárta, navíc nemůžu jíst co chci a mám ráda, nemůžu pít alkohol (asi jsem alkoholička nebo co 😀) a přeci jenom je to závazek že musí být večně semnou (odstříkávat nechci, to se mi příčí, nejsem dojná kráva..). tak tedy teď nevím 😅

blondynka400
1. čer 2010

kualalik, no tak když milimetr tak milimetr 😀 Zajímává to míra na smetánka 😀 😀

lenerka
1. čer 2010

Blondy

já kojila do 16měs.to s kristýnkou už nechci
pak bohužel u kačky jsem vyzkoušela x druhů mlíka a odmítala to
právě z důvodu,že jsem jen kojila
já si myslím,že nejlepší je kojit jen do těch půl roka to je mlíko stejnak nejkvalitnější,pak už jsi jen vycuclá

já hlavně nejdříve musím nějak kristýnku naučič na dudlík
pak na flašku,protože jinak do ní UM nedostanu!!!začnu hned od toho 6měsíce
a zkusíme i tu vodu i ty ředěný štávy nebo neslazený čaje
prostě pitný řežim musí být!!!!

Kačka se naučila pít pořádně až od 1,5roka a přes flašku s dudlíkem
to mě klído vypila i 1,5l koj.vody

správě by mělo dítě dostávat mléko do 2 až 3let
kačka bohužel jen do toho 1 roka a 4měs.
pak už jsme najeli jen na jogurty sýry a zakys.mlíčka
dr.říkala,že by jí to měla stačit
že se to u takhle dlouho kojených dětí stává,že pak odmítají UM
toho se chci s kristýnkou vyvarovat!!!!

už takhle jsem z toho kojení pěkně vycuclá
padají mě vlasy,obličej mám vysušenej samou vrásku
vůbec si nepřijdu na 30,ale na 60let
a hlavně už mám zas vel.36 😒

kualalik
1. čer 2010

lenerko, ahojda, u nás dudel moc nejede... 😒 ale flaška od firmy Tommee Tippee je pro ni přijatelná 😀 ještě aby ne za ty prachy 😀 http://www.malvik.cz/Vse-ke-krmeni/lahvicky-hrn... a je i antikoliková 😉
A co se týče koja vs. postava, tak mě se váha drží furt stejně, ale hodně jsem zhubla na obvodech. To je tím, že po cyklostezce chodím s kočárkem rychlochůzí. A pustím se na ni i s inline bruslema 😅 ale musím si koupit nový, ty starý šlupky ze základky už neoblíknu a nadřela bych se na nich 😀

lenerka
1. čer 2010

kualaličku

ta flašky vypadá dobře,ty prachy jsou za 2lahve,tak to zas není tolik,ale mě už se nechce nic kupovat
flašek mám hodně
třeba si Kristýnka nějakou vezme
jen se bojím jí to dávat už teď ,aby jí to náhodou nezačlo chutnat,a sama se odstavila
přeci je jen drobek
ségře se to při první dcerce stalo!
začla s flaškou,zjistila,že se tak nenadře,jako u prsa a odtavila se!!!!

ještě mám 3měsíce na zkoušení dudlíka a než začneme s UM a příkrmama

kramlinka88
1. čer 2010

ahojky holky 😉

koukala jsem že jste debatovaly na téma příkrmy, taky mám dilema, kdy začít....viděla bych to asi jak blondýnka....
našla jsem něco i na netu, akorát je to přímo ze stránek hami, tak tam samo propagujou ty svoje skleničky, ale jinak je tam i obecné info 😉
http://www.hami.nutricia.cz/cs/vy-a-vase-dite/4...

lenerka
1. čer 2010

já začla s příkrmama 5,5měs.Kačka byla už protivnější
a začla mít zelený hovínka
jak jsme začli s jídlem,tak byla nejspokojenější mimčo
zas spala a furt se smála
už jí prostě to moje mlíko nestačilo

ty skleničky josu dobrý,že to hlídaj co do toho dávaj
je super,když to dítko to umí jíst 😉
někdy to nechtěj a je to škoda

blondynka400
2. čer 2010

Ahoj holky, tak se hlasím z čech. Cesta bez problémů a i docela rychle, na to špatné počasí... Akorát je samo rozhozená a nemůže teď vůbec usnout. Tak jsem zvědavá, potřebovala bych se pořádně vyspat, tak snad zabere 😅

luciasek001
2. čer 2010

Ahoj holky,
blondy vítám tě u nás, hnusně co?? Ona si to snad srovná a nechá tě vyspat.
Tady dneska od rána propršelo, byli jsme jen na chvíli venku, no stojí to za prd. Malej měl v noci 2 pauzy, něco se mu nelíbilo, ale ráno pak spal. A celý den s nima doma je hrůza.

Něco nového? Pěkný večer 🙂

lenerka
2. čer 2010

ahoj holky

tak to my už jsme nevytáhli paty z domu od neděle
jak je kačka nemocná,tak bohužel nechodí ven ani kristýnka,ale nějak jí to nevadí,krásně spí v postýlce dokáže i 3hodiny 🙂
a v noci spí taky v pohodě
jen kačka to špatně snáší,už se nudí
už aby to počasí bylo lepší a ona mohla ven i stou rýmou i kašlem
do takovýho podzimního počasí,se mě jí fakt nechce tahat!

lenerka
2. čer 2010

Blondy vítej zase v čechách 🙂

kualalik
2. čer 2010

Blondy, nakup kožichy, holínky, pláštěnky a vítej doma 😀

My jsme dneska spali nějak až do půl desáté obě 😅 ven jsme šly až ve dvě. Docela nám to dneska uteklo... 😉

rennik
autor
3. čer 2010

Ahoj maminky ukazuju se po dlouhé době ☹ tak vás jdu dočíst ať vím co je nového

kramlinka88
3. čer 2010

ahojky renniku, jak se vám s Lukáškem vede ?? 🙂 a co ten smutný smailík ??? 😲

kualalik
3. čer 2010

Rennik, ahoj ženo, tak jak brázdíš po českých silnicích a co Lukášek? 😉

Kramlinko, ahojda, tak co je nového u vás?

My jdeme přístí týden v pátek na vítání občánků, tak doufám, že jí ty šaty budou 😀

luciasek001
3. čer 2010

ahojky,
kualalik, vítání občánků, jéééé, tak pak ukaž fotečky, na nás se asi vyprdli nebo zapomněli, nevim.... ☹
Renčo, ahojky, jak se máš a co Lukášek?

Dneska k nám zavítají moje bývalé kolegyně tak se aspon trochu odreaguju. A nebude to jenom o pokakaných plínkách. U nás zase hnusně, ale aspon do krámu jsme došli.
My jsme taky dneska spali skoro do 10.00 asi jak je hnusně tak se mu nechce ani moc vstávat. Ted jsem ho dala spát tak uvidim jestli zabere.

kramlinka88
3. čer 2010

kualalik: no nového nic moc 😉 Dneska jsme byli v poradně (6890g a 65cm) 😉 v pondělí nás čekají kyčle už podruhé a snad naposledy a v úterý jdeme na očko (hexa a pneumokok), jsem zvědavá jak to Honzík bude snášet.... 😲

jinak doma vše ok, probíhá u nás rekonstrukce, budeme žádat o malý úvěr a od července začínáme zařizovat bejváček 😉 Na to se už moc těším 😉

a jak se tady jinak holky všechny máte ? co matava ? vím že je těhulka, ale dlouho jsem jí tu neviděla 😕

lenerka
3. čer 2010

ahoj kramli

tedy ten váš Jenda to je kus chlapa
my měli na 3měs.5,320kg a 60cm
no my byli na kyčlích už 3x a ještě nás to jednou čeká,snad už naposledy
a kam chodíte?my na Bulovku jsem tam spokojená 🙂

lenerka
3. čer 2010

nás čeká vítání občánků někdy na podzim
jsme na to moc zvědavá
U Kačky jsme taky byli .pěkně jim to tam prořvala
chudáček už se nudila

manžel koupil nové auto,tak chce,abych si taky dala kondiční jízdy a začla konečně řídit,ale já se furt strašně bojím
né tak o sebě,ale o ty 2moje holky 😢

jinak to počasí mě už štvě
bolí mě furt hlava a je mě furt zima
a hlavně začíná být i Kristýnka nastydlá,asi to čapla od Kačky
nevíte co na rýmu a kašel u takovýho drobečka?a máte zkušenosti s homeopatikama?

rennik
autor
3. čer 2010

Ahojky ale s mamkou to není moc dobré , ale nechci to moc rozebírat tady je přece veselá diskuze 🙂
my se máme jinak dobře, Lukáškovi teď rostou zoubky tak je trošku nevrlý, uplakaný atd ale snad to brzy přejde. Jinak jsem se dívala že holky řešily příkrmy, my už baštíme skoro všechno, ovoce i zeleninu, polívky, kaše, čajíčky prostě skoro všechno kromě jogurtů a takových výrobků 🙂 jinak byli jsme na preventivce a váží už 8 570g 😀

rennik
autor
3. čer 2010

a jinak s autkem jezdím pomalu a zvykám si na provoz, koupila jsem si Z nálepku tak snad budou ostatní vůči mě ohleduplní 😅

lenerka
3. čer 2010

no to já bych si tam tu nálepku taky nalepila,ale to by se manža asi zbláznil!!!
tak snad dovolí aspoň nálepku,že vozíme děti

renčo to je pěkný cvalík,dobře,že mu chutáná
jsem pak zvědavá na kristýnku
Kačka byla skvělý jedlík do 2let,teď je to klasická ženská 😀

rennik
autor
3. čer 2010

jj baští všechno a hlavně rád no jako chlap 😀

kualalik
3. čer 2010

lenerko, na rýmu z osobních zkušeností s Maruškou doporučujeme Sterimar 😉 vyzkoušely jsme toho dost a tohle fakt zabralo po těch 3 týdnech 😉

luciasek001
4. čer 2010

Ahoj holky, tak u nás už je taky rýma, malej jí má od včera, noc byla divoká a já jí mám ode dneška. Jak píše Kualalik, zkusíme Sterimar. A nemáte někdo zkušenost s odsávačkou na lux? My máme hadičkovou a tou mu teda zdaleka všechno nevycucnu a ještě se u toho rozčiluje, což chápu. Blbý počasí. Včera babinec, parádní, pokecala jsem a trochu se odreagovala.

kualalik
4. čer 2010

Luci, ahojda, odsávačku na lux máme a můžu doporučit. Ale odsávej jen před kojením a na noc. Na ORL mi řekli, že teď se prý od odsávání odstupuje, aby se moc nedráždila sliznice. A ten Sterimar Baby nám zabral do 3 dnů.Tak ať jste brzy v pořádku.

My jsme byli ráno na kyčlích a vše v cajku. Jdeme až na čtyřech měsících. 😵

A včerejší kontrola po šestinedělí tak trochu poděs. Odstraňovala mi po šití takovou granuláž.. z kůže utvořený útvar, a myslela jsem, že jí tam rozždímám lehátko 😠 ukroutila to pinzetou jak klíště 😀 😀 😀 ale dobrý, chválila mě, jak jsem se hezky starala o šití (řepíkovou mastí) a vzala jsem si HA Cerazette na zkoušku, jak se s ní zžiju a pak se uvidí, jestli půjdu do tyčinky nebo do pilulek (já abych je nezapomínala brát) 😒

luciasek001
4. čer 2010

Ahojky, tak to je fajn, že máte kyčličky v cajku, to už je pak jen formalita ve 4 měsícíh. A dobrý, že jsi O.K. Aha, a tuhle HA nemusíš brát na hodinu přesně? Já mám zatim Azalii a jsem z toho neštastná, protože to většinou na hodinu přesně nezvládám a jsem rozhodnutá jít v srpnu do tyčinky. Snad to bude O.K. Protože když to nebude fungovat tak už nevim.

Byla jsem v lekárně a koupila tu odsávačku na lux a od dorktora máme povolený Stoptussin na kašel. Vysála jsem mu nos, dostal najíst, kápli jsme kapičky a zapíchl to. Myslim, že se mu dýchá podstatně lépe. Jenom má hodně pít a dostala jsem do něj trochu vody s kapičkama na kašel. Ale pít moc nechce. Ach jo. No snad to zabere. Venku je krásně tak zkusíme jít odpol. na chvíli ven.

matava
4. čer 2010

cau holky, matava je tu zas na skok 😀 jsem hrozna...ale posledni tydny vubec nestiham..i kdyz uz nahodou vecer nekde nejsem, tak padnu do postele dost brzo a v praci vas mam zablokovane...no ale dnes jsem byla zas na kontrole a na odpo jsem si vzala volno, jelikoz vecer jdu se svym babincem na veceri a pak na party v ramci me rozlucky se svobodou.. 😀 takze snad se mi podari odpo na chvilku lehnout, jelikoz posledni noci hodne spatne spim, cucim do stropu a pak jsem vzhuru trebas od pul 5, tak jdu radeji uklizet byt...za dva tydny uz mam druhou svatbu...kamaradky z koleji v bruselu, ktere jsem videla po hodne dlouhe dobe rikaly, ze jsem pro ne exot..ze neznaji zadnou jinou holku, ktera by do 30let (v lete mi bude 29) stihla dve svatby a dite 😀
jinak mrnous je ukazkovy, rozdil MS a UTZ je jen 2dny, zitra zacinam 5. mesic, vsechny vysledky zatim na jednicku a uz ma 9cm plus nozicky 😀

rennik
autor
4. čer 2010

matav to je krásné náhodou 🙂 prostě to napoprvé nevyšlo tak teď je fajn že jsi šťasnná a daří se to podle tvých představ 🙂

Kači jsem zvědavá jak s těma tabletkama dopadneš, snad ti sednou, já jsem měla taky ale tu azalii a vůbec !!!!!!! teď už mám své staré a všechno ok zatím 🙂 Jinak tě teda obdivuju já bych tu doktorku asi nakopala někam kdyby mi něco dělala zaživa - au au

kualalik
4. čer 2010

Marti, ty bláho, seš na roztrhání 😀 ale je fajn, že si to užíváš a že seš šťastná 😵 a že máš vedle sebe fajn chlapa. Mimís je v pořádku, tak to je hlavní 😵

Rennik, no žádná slast to vyšetření nebylo... je to za mnou, uf 😕 ty tabletky by měly být v pohodě, nemusejí se brát přesně na hodinu. Mě ještě kontroluje manžel,zda jsem si ji vždycky navečer lupla 😀 i když tam je trochu problém v tom,že nemusím mít vůbec MS. Nebo můžu a nevím,kdy přijde... 😒 ale to mi neva,hlavně že splní svůj účel že 😵

Holky, já jsem idiot. Krafka jsem se dneska nenamazal, jak jsem pochodovala s kočárkem a jsem rudá jak rak. Vím, že jsem citlivá na sluníčko a takhle to podcením. 🙄 pálí mě to jak sviň 😀 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru