Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

kualalik
5. kvě 2010

blondy, léčba šokem 😀 prostě když mi vytuhne, tak ji dám tu žínku na hlavičku a ona zase sosá 😉

dudunidu
5. kvě 2010

chichichi. To jsou metody! To by probralo i opilce 😀

blondynka400
5. kvě 2010

kualalik, tedy ty jsi ale máma drsňák 😀

dudu, to máš recht 😝 😀

lenerka
5. kvě 2010

Ahoj holky

dlouho jsem tu zas nebyla
ani vás nestíhám číst ☹

doufám,že se tu všechny máte dobře
miminka v bříškách vám rostou
miminka už narozená,že jsou zdravá a spokojená 😉

my se máme docela dobře
Kačka už je z očíčkama zdravá,tak jí můžu zas dávat do školky
už se těší jak ona,tak i já
a kristýnka se také těší,že bude mít konečně dopoledne klid a bude moct spát 😉

jinak ještě nevíme jak jsme dopadli se státníma školkama,ještě nepřišel žádný dopis
ale modlím se.aby tu rošťandu do tý školky vzali,jinak se zblázním 😅

Kristýnka je v pohodě,má už 5kg
nosíme vel.62 a včera jsem jela do globusu jí koupit plenky vel.3
furt kojím a zatím jí to stačí 😉

kualalik
6. kvě 2010

čao ženy,

tak u nás v noci byla větrná smršť s deštěm a vzalo nám to lepenku na garáži, měla na to přijít ještě jedna krytina, ale jaksi jsme to nestihli... tak že v garáži voda, sádrokarton mokrej, kočár naštěstí v suchu, ale jinak to je total v pr.... 🙄 ☹

Jinak spací noc v pohodě, ale zjistila jsem, že prostě v noci jaksi nemám moc mlíka, že mě přes den totalně vysává.. zkusila jsem z obou prsou večer před krmením odsát a dalo mi to ubohých 30 ☹ mno, tak jsem ji musela vrznout Nutráka ☹ a spala 4h. Já přes den kojím tak 3-3,5h - se divím, že se mi mlíko neudělá, tak jsem teda zase nasadila homeopatika a uvidíme... i mi přijde, že se mi moc prsa teď nenalejvaj, tak nevím, co se děje... ☹

Lenerko, my taky nosíme vel. 62 😵 jsem teda zvědavá, kolik bude vážit v pondělí ta naše 😀 nám se očičko taky už krásně zahojilo, dala nám takovej gelik a ten fakt pomáhá, hurááá 😉

matava
6. kvě 2010

cau holky, tak jsem dnes zase doma..cely tydny v praci evidentne nedavam...chodila jsem spat v pul devaty, rano motanice, temer cely den stazeny krk, takze jsem se vcera rozhodla si dat aspon jeden den pauzu..za coz jsem ted tuplem rada kdyz je venku tak moc hnusne..to je asi i duvod, proc uz jsem s sebou malem nekolikrat sekla..ucim se teda odpocivat a ne stihnout vse na co jinak po vecerech nemam silu..
mam dotaz..co za vitaminy chybi, kdyz me svedi obcas prsa a nekdy mam pocit, ze mi nekdo picha spendlikem do bradavek a vazne to dost boli?..co s tim?.. 😉
jinak ad sampano od bohemky..jsem to vzala na rodinnou oslavu, kde to pili i ridici..no teda fakt hruza, bud jsme meli nejakou spatnou flasku nebo to spatne skladovali..nevim..kazdoapdne jsme to oznacili slovem stovik..mam kysele veci rada, ale tohle se fakt nedalo pit.. 😀
jo a blondy, dik za upozorneni s tou krvi..to je teda jeste nejaky jiny odber nez ty tri ampule minuly patek? urcite se jim s tim pripomenu..obzvlaste vecer tam budou tuplem zmatky... 🙂
jo a kualalik..tady to v noci taky radilo..jeste jsme davali veci pryc z balkonu pro jistotu a otevreli jsme si okno ve vedlejsi mistnosti, se u toho vichru skoro nedalo spat... 😒
hezky den vsem!

kualalik
6. kvě 2010

Marti, ahoj, s tím svěděním prsou a bolestí bradavek... no myslím si, že je to takhle na začátku těhu zcela normální 😅 a je dobře, že sis udělala pauzu a odpočíváš, chce to opravdu odpočívat při každé příležitosti.. obzvlášť, když máš ty motanice ☹

matava
6. kvě 2010

cauky kualaik 🙂 no ja chapu, ze to proste nejak roste atd..ale v praci se dost blbe nenanapdne skrabe na prsou a kdyz zacnou ty spendliky, tak aspon trosku pomaha, kdyz si prsa stlacim..coz v open space nevypada zrovna nejlip 😀 no pritel je z prsou naprosto nadseny a ja musela zasatrat hluboko v supliku a vytahnout tak sest let stare podprsenky, ktere mi opet padnou jak ulite 😀
tak ja si jdu zas lehnout 🙂

blondynka400
6. kvě 2010

Ahoj holky,
tak malá se stále nevykakala, už je to dneska 9 den. Udělala jsme j masáž, nahřála bříko (má ho z toho akorát červené, ach jo ) a nic nepomohlo. Už z toho fakt začínám být docela špatná. Ona teda sice nevypadá, že jí něco trápí, ale i tak .
Volala jsme doktorce do čech, ta mi řekla, že by ještě počkala, že normální je těch 7 max 10 dní a že když miminka nic moc netrápí, tak se vyčkává... Pak nějaké glycerinové čípky nebo sirup, který natáhne vodu.. Ach jo
Nemáte některá radu?

kualalik, žádná odsávačka nikdy nezvládne tolik dosát, jako vypije mimi.. To je divné, většinou to bývá naopak, že v noci je mléka dost a přes den je to horší. Já bych v noci mléko mohla rozdávat a přes den jedu tak nadoraz 😝
Každopádně jestli máš problémy s nedostatkem mléka, zkus malou přikládat častěji, ten 3 hodinový interval je poměrně dlouhý....

matava, jojo, to je ještě úplně jiný odběr, jde to i do jiné laborky... 😉
S tím nelakem, to je fakt divné, normálně to moc kyselé není, spíš bych to označila jako sladké 😀
S bradavkama nic neuděláš,musíš to přežít 😀

kualalik
6. kvě 2010

blondy, dáváš malé čajík? 😕

kualalik
6. kvě 2010

btw. trhli jsme rekort ve spaní přes den, spí mi už od 10h 😅

blondynka400
6. kvě 2010

kualalik, nedávám, ani náhodou. Kojené mimi další tekutiny nepotřebují, když není abnormálně teplo. A hlavně já jsem proti čajíková, já jí čaj nebudu dávat nikdy 😀. Pročpak se ptáš? 😕
Jojo, to se někdo má. Jak ráda budeš ještě vzpomínat na doby, kdy ti takhle hezky spinkala 😀

kualalik
6. kvě 2010

blondy, no kamarádce mimi nekakalo 14 dní a tak ji doktorka řekla, ať přidá tekutiny, tak ji dávala po lžičkách 5x denně čajík a jak se pak rozkadila a kadí do dnes každej den 😕

blondynka400
6. kvě 2010

kualalik, no když tak bych přidávala vodu, ale určitě ne čajík....
Ale já jsem fakt absolutním odprůcem čajů u dětí....

Každopádně už to nepotřebujem, odpoledne se povedlo a byla toho slušná nálož. Je to moje šilkulka 😀

kualalik
6. kvě 2010

blondy, no vidíš, tak hezky jsme tu kakanici přivolaly 😀 jojo, voda taky jde... 😉

luciasek001
6. kvě 2010

Ahoj ženy, vidim, že to tu jede. My byli s malym v úterý na opětovném čištění slzného kanálku a snad už to bude dobrý, protože to co si chudák přitom vytrpěl no děs. Jinak se úspěšně otáčí na bříško akorát tam se pak vzteká, protože to zpátky neumí a dál to taky neleze. Jinak se máme celkem dobře. A co vy jak válčíte?
Vidim Blondy, že se konečně zadařilo a už to půjde třeba jak po másle 🙂
Mějte se krásně a at vám miminka rostou, samozřejmě i ty v bříškách... 😵

kualalik
6. kvě 2010

Luci, ahojda, my se máme dobře, nestěžuju si 😵 furt si říkám, že by mohlo být i hůř, jak tady na jiných diskuzích čtu 😀
Jen jsem zvědavá na sebe, až půjdu po šestinedělí na kontrolu 😕

Očistky se konečně uskromnily a nejsou v takové míře, tak že konečně vyžiju s intimkou 😅 ale nechci to zakřiknout... 😔 😀

blondynka400
6. kvě 2010

kualalik, no já vodu stejně budu muset dávat, přeci jenom je tady o dost větší vedro než v čechách a velká vlhkost. Takže se tu miminkům v létě voda přidává...

luci, já myslím, že kraqtší interval mít nebude, prostě nemá zbytky, musím se s tím smířit...
Tak to je tedy malý šikula, že se umí přetočit, to je docela napřed co? 😵
Mně se tedy otočila už oběma směry, ale na každý zatím jen jednou. Jinak spíš zkouší a většinou se jí to úplně nepodaří, nechává si pod sebou blbě ručičiky a pak se zaekne a vzteká se. Ale jinka mi přijde, že se na bříško tedy moc často točit nebude. Tuhle pozici úplně nemusí 😀

kaulaik, ty máš ještě očistky? 😕 Ale když už jen intimka, tak už to bude minimálně co? Jak vůbec hodláš řešit antikoncepci? 😕

kualalik
6. kvě 2010

blondy, mě říkal doktor, až po té revizi to hold u mě bude asi delší s tím čistěním 😔 a co se týče HA... tak kondom u nás nepřipadá v úvahu, přerušovaná soulož blbost, pilule asi nebudu chtít, páč bych na to asi zapomínala, tělísko nechcu a tak jediná volba u nás je buď celibát 😀 😀 😀 nebo tyčinka do ruky 😀 to teda spíš 😀 😀 😀

blondynka400
6. kvě 2010

kualalik, tedy ty jsi srandista 😀 . Já nakonec zvolila minipilulky jsem naprosto spokojená.... Až přestanu kojit, tak se uvidí, co dál...
A jo vlastně, já zapoměla na tu revizi... 😔

luciasek001
6. kvě 2010

kualalik, taky jsem uvažovala o té tyčince do ruky, jdu na další kontrolu v srpnu tak bych to asi prubla. Uvidim.
blondy, on na to přetáčení přišel v neděli, byl u nás v posteli a než jsme se rozkoukali tak byl na bříšku a od tý doby to furt zkouší. Ještě včera si tam zapomínal ruku pod bříškem, ale dneska už jí vytahuje. Ale zatim mu to jde jen na pravou stranu, ta levá ho zatim nebere. Jemu se ted na bříšku líbí víc než na zádech, na zádech je to totiž nuda. A řve mi v kočáře, protože nic nevidí, ale na sporták je ještě moc brzy. Tak nevim, vypadám jak krkavčí rodič. Všem děti v kočárech chrní jen to naše zlobidlo řve jak tur.

blondynka400
6. kvě 2010

luci, hm, tak mě si tam ještě tu ručičku nechává, tak snad na to taky brzy přijde. Ona nejradši leží na boku, protože to všude vidí a může si bez problémů dávat nohy až k hlavě 😀 . Taky mi přijde, že ležet na zádech jí nudí, to si musí hrát alespoň s nohama a nebo tahat deku, když tedy nemá v ruce nějaou hračku...
Hele taky už ti sám bere hračky? Mně ano a naučila se to už brát do obou, takže zvládne i ty poměrně težké, pak s tím bouchá jak nemoudrá, má z toho hroznou legraci, jenže pak se stane, že se bouchne a je z toho řev. Dokonce se včera bouchla tak, že z toho má malou modřinku na tváři. Tak jsem jí všechny ty těžší hračky z postýlky sebrala, ale ona se začala rozčilovat, když jsem je dala nazpátek, tak byl hned klid. Tak nevím co s tím 😅 .V žiovtě by mě nenapadlo, jak může být taklhe malinký človíček už chytrý 😅
Já mám výhodu, jak mám ten sleeper, tak se dá ta boudička dát úplně dolů, což třeba v obchodě dělám a ona kouká na obě strany a je z toho vžycky totálně vyvalená, takže u nás nějaké brečení venku absolutně není 😀

kualalik
6. kvě 2010

blondy, ta tyčinka do ruky je buď na 3 nebo na 5 let... zvážím variantu na 5 let 😅 přinejhorším si to nechám vypreparovat 😀

blondynka400
6. kvě 2010

kualalik, hele ale to je taky hormonální ne? 😕

kualalik
7. kvě 2010

no je prej i pro kojící 😕

blondynka400
7. kvě 2010

Ahoj holky,
tak u nás noc nic moc, takhle blbě jsme se snad od jeího narozrení ještě nevyspala... Kolem půlnoci se vzbudila, nějak jsem měla prso hodně nalité a nešlo jí se přistá, takže spustila hrozný řev,nakonec byla celá od mléka a musela jsem sí převlíkat, pak jak byla nabuzená tak vůbec nemohla usnout a nakonec se budila každou hodinu a kousek. Už prostě nemohla usnout jako obvykle. Takže fakt super, jsem vždycky sotva usnula a už jsem slyšela, že je vzhůru. Sice tedy nebrečela (ona v noc nikdy nebrečí), ale slyšela jsem jak tam sebou mrská a bouchá tlapičkama 😝
A to jsem se těšila, že když se vykakala bude krásně spinkat klidně celou noc, hold jsem se trošku spletla 😝 😀 . Ráno jsem byla z toho nějaká naštvaná a nechtělo se mi vstávat, tak jsem si jí daal k sobě do postele. no měli by jste jí vidět, jak na mě dorážela, že se s ní nebavim a není žádná legrace 😀 . No ale už jsem jí to odpustila, je to malé trdlo 😀

kualalik, já myslela že to je dvojsložkové a to ke kojení moc nejde.... Ale možná už je nějaká i jednohormonová 🙂

kualalik
7. kvě 2010

blondy, u nás noc ta samá jako u vás 🙄 vzbudila se ve čtvrt na 1 a do pěti řev a kroucení.... a já blbka zjistila,že za to můžu já.... včera jsem sežrala celej pytel piškotů 😖

blondynka400
7. kvě 2010

kualalik, malé vadí i piškoty? 😕
Tak ona se malá vyspala bez problémů jako vždycky. Stačilo jí vyndat z postýlky, trošku si cucla, tím se uspala a spala bez problémů dál. Jen já jsem se jaksi nevyspala 😀 .
Myslím si, že jak byla déle vzhůru tím řevem a převlíkáním, že pak už nemohla přejít do té nejtvdrčí fáze spánku, kterou má tak po té hodince, co spí.... No prostě je to trdlo no 😝

kualalik
7. kvě 2010

blondy, nic jiného šíleného jsem nejedla 😕 a to byla jak luk,kroutila se a řvala do ruda choudě 😒

luciasek001
7. kvě 2010

ahoj holky, teda máte krušné noci. My jsme vstávali ve 04.00 pak usnul a vstávali jsme už v 7.00 prostě se mu nechtělo spát. Jo jo malej si hračky už taky bere sám do ruky, pak s tim mlátí okolo a občas se s tim taky flákne a pak řve jak tur. Nejlepší jsou plyšáci ti se dají dobře cumlat. Vůbec nevim co budeme dneska dělat. Jsem dneska nějaká lenivka a on má energie jak za dva 😅

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru