Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

eliska_v
12. srp 2009

kuratkol: Jj, chtělo by to už novou těhulinku!!! Jsem zvědavá kdo to bude??? 😎 😎

pavlisa
12. srp 2009

Kuratkol: je to jasný, jsi další těhule, protože pokud neměříš, nesleduješ, ani nevíš, kdy jsi měla 1 den ms, tak to přijde a my co měříme, ovu testíme a soutředíme se na to, tak se tím tak psychicky deptáme, že si budem muset počkat, než zklidníme hormon a pak to přijde samo 🙂

a Eliška s tím svým superspermiomanžou by mohla být tento měsíc další 😀

eliska_v
12. srp 2009

pavlisa: no, uvidíme, jak to dopadne...V neděli by měla dorazit MS, tak jsem zvědavá!!!

pavlisa
12. srp 2009

no to jsme všechny zvědavé 😉

pavlisa
12. srp 2009

teď mi poslala něco kamarádka..snad se vám to podaří otevřít
😉

http://www.novinky.cz/zena/deti/176124-rady-nas...

matava
12. srp 2009

jee, to je hezky clanek..jen me je uz na houbeles...
mela jsem to rande v gyncentru s primarem kvuli laparce...docela jsem ho zaskocila tim, ze nejdu rovnou objendat termin, ale ze chci znat jeho nazor....ptala jsme se ho konkretne na IVF a on rekl, ze by to melo byt pred tim povinne, ze to IVF casto nevychazi kvuli nepruchodnosti atd ktera se da zjistit jen tou laparkou a ze zpusoby typu profuky jsou velmi zastarale a o nicem....tak jsem se vymluvila na praci tento cyklus a ze zavolam...
no napsala jsme na gest.cz do jejich odpovedny, opravdu doporucuji, odpovidaji obratem komukoliv na cokoliv 😉 a on rekl, ze je to hloupost, ze pruchodnost u IVF neni potrebna, jelikoz se to nejak obchazi, ze jedine tak u IUI, ale ze to u nas nehrozi (tedy pokud rovnou nepujdem do darce..) a ze i tak by nejdriv volil jine metody....no..tak bych rada slysela jeste jeden nejaky nazor, ale jinak zatim zustavam u toho, ze na to kaslu..jen to pudu muset vysvetlit sve mudr... 😒
kuratkol, jaks dopadla?
jo a pridavam se ke zvedavosti co se tyce elisky 😀

kuratkol
12. srp 2009

matava: Přežila jsem, ale bylo to dost hnusný a nechutný.... Zážitek, který si budu pamatovat...naštěstí to bylo aspoň bezbolestné....každopádně na nic nepřišli, tak jdu na ultrazvuk břicha ještě... z něčeho ty kolapsy mám, ale nevím z čeho....

Kdy budeš testovat Eli? 😉

rennik
autor
12. srp 2009

Ahoj eli jak jsem si přečetla vypadá to u tebe dost nadějně co?? 🙂 moc ti držím palečky aby to tentokrát vyšlo!!! ale nějaké příznaky máš a to je fakt velká šance že se něco děje a možná už nosíš malého prcka v bříšku 😀

kuratkol snad přijdou na to z čeho to máš a bude všechno v pořádku. 😉

matav: segra měla podobný problém, nakonec sice na laparo šla ale říkala že to nebylo zrovnadvakrát příjemné, sice byla uspaná ale měla bolesti až pak když byla doma. Ať užse rozhodneš jakkoliv držím palce ať to odbře dopadne.

eliska_v
12. srp 2009

Nejspíš kuratkol v pondělí!! Protože podle výpočtů by mrcha měla dorazit v neděli...Tak uvidíme!!
rennik: Sice ňáké příznaky, ale bolí mě teď dost často bříško a nemám z toho dobrý pocit, takže si nic moc neslibuju!!!

pavlisa
13. srp 2009

matava: jaké jiné metody mysleli v té poradně gest.cz? Ja bych taky brala laparku jako to poslední, ale to jsem ti už říkala..fakt jsi dobrá, že ti to takhle zjišťuješ a nenecháš se ovlivnit jedním doktorským názorem.

Právě ucucávám čaj z maliníku, zkouším ho první měsíc. Bohužel, jak jedeme v sobotu na dovču, tak ho nebudu pít až do ovulky, ale co se dá dělat, přece nepovezu sebou pytlík listí k moři 😀 😀

Tam si dám raději víno 😉

kramlinka88
13. srp 2009

ahojky holky, ja jsem ale ostuda ze jsem tu tak dlouho nezavitala....ale kdyz jsem tu chodila tak tady nikdy nikdo nebyl....tak jsem vas aspon docetla.

matava: tobe hrozne drzim pesti at vse dopadne co nejlepe a at to IVF pak vyjde napoprve 😉 A jak jsi psala o tech vydajich, tak nehradi to IVF u nas nahodou pojistovna ?

snazilkadd / kuratkol / pavlisa: vam holky taky strasne drzim pesti, strasne bych vam toho mrnouska prala 😉

eli: spolu jsme byly na jine diskuzi, takze vis co bych ti rekla 😀 No stress 😀

pavlisa
13. srp 2009

jéé, kdo nás to přišel návštívit? 🙂
Kramlinka ahój! Jak se vede, co bříško, taky mě zajímá, jestli se po ránu kámošíš se záchodovou mísou, nebo jestli jsi úplně v pohodě 😉

kramlinka88
13. srp 2009

pavlisa: brisko mam svoje spekate normalne, tak zatim nevnimam rozdil 😀 😀 Az na to ze uz nedopnu vetsinu kalhot, tak jsem vytahla jedny rifle co jsem nosila nez jsem zhubla a tak za mesic nabehnu si koupit ty tehu kalhoty s tim pasem 😉
Jinak s misou si netykame, diky bohu, mam takove stavy obcas ze k tomu nemam daleko, ale zatim se drzim...a doufam ze to uz za dva tydny prejde 😉

pavlisa
13. srp 2009

no prosím tě, já bych klidně i blinkala, jen ať už tam toho drobka mám 🙂

a těhu kalhoty si kup, prckovi bude příjemně, jako beze srandy, moje tchýně nosí těhu rifle, protože má trochu bříško (jak to napsat kulantně, abych ji neurazila..)a nemůže si je vynachválit 😀 😀

a já to balím, dneska vezu hafinu k našim a v sobotu si poletím válet šunky k moři.
Určitě vám sem pak hodím fotečku, jak se dokážu spálit na sluníčku 😝
pak si dám přezdívku "rajče" 😀

Mějte se tu a plodné dny a noci vám přeju 🙂 🙂

matava
13. srp 2009

ahoj holky, teda dnes byl divny den, v praci jsem to mela narocny a jeste k tomu jsem se pohadala s kolegyni, ktera mysli, ze tim, ze ma oproti mne dite, tak je tam ta nejchytrejsi, coz se da obcas vydychavat, ale pred MS, hodne prace atd to nebyla dnes dobra kombinace..no ale co jsem ji nerekla v zasedacce, tak jsem ji jeste zavolala z domova a pak sla do vany..aspon ze me spadlo co jsem ji chtela rict uz davno...vzala jsem si super knizku, hodila do sebe panaka, svicka, pohoda..a ted mi volal muzik, ze mi koupil uvarenou kukurici, mnaam..miluji jeho dobra obdobi 😀
pavliso, v praci na desktopu mam to info, tak ho dodam zitra..je to hromada nazvu 😉
kramlinko, pojistovna to hradi jen castecne a dost zalezi na tom, jaky hormony mi predepisou, ale opravdu se to pohybuje v radkach desitek tisic....vsak se mi hrozne moc v jine diskuzi libilo, jak jedna snazilka v rodine vyhlasila k vanocum akci "predplati si sve vnouce" 😀
tak hezky slunickovy patek preji

kuratkol
13. srp 2009

Matava: Já měla v práci taky mizerný den dnes.... s kolegyní jsme si říkaly, že to není obvyklý pracovní den, ale stál za dvě věci.... Kéž bych už byla těhotná, ani to zvracení by mi nevadilo.....

matava
14. srp 2009

kuratkol, i manzel to mel vcera v praci na palici... celkove si s dennim odstupem rikam, ze jsem se na nejake dohady s tou kolegyni mohla vykaslat, ze nebyt blizici se MS, tak bych nad tim mavla rukou ale co uz...aspon jsem si trosku vycistila okoli...musim se naucit vybirat lidi kolem sebe..
pavliso, tak tady par copy paste ze stranek gest.cz..urcite se na ne jukni, maj tam skvely vyhledavaci system
Před IUI by měla být vyšetřena průchodnost vejcovodů. Klasická laparoskopie není nezbytná, stačí jednodušší vyšetření – např. HyCoSy, kombinace HyCoSy s hysteroskopií. Na některých pracovištích dávají přednost transvaginální hydrolaparoskopii. Anovulaci lze řešit i jinak než podáním Clomhexalu. Účinnější jsou injekce s GTH (viz www.gest.cz ... IVF mimotělní oplodnění ... léky)
Ani před zařazením do programu IVF není laparoskopie zcela nezbytná. Nějakou formu vyšetření průchodnosti vejcovodů ale doporučujeme.

kuratkol
15. srp 2009

Je tady nějaké pusto a prázdno...

blondynka400
15. srp 2009

Ahoj holky,

tak hlasím návrat. V ČR to bylo opět náročný 😀 . Co tady nového? Pokusím se vás dočíst.... 😀
Jinak já byla na kontrole, všechno je ok, miminko krásně roste, všechny testy taky v pohodě. Pohlaví vidět nebylo, protože mimi zrovna spinkalo schoulené, tak jsme ho nebudili a příště, a to bude nazačátku září na velký UTZ 😵

snazilkadd
15. srp 2009

ahoj kocenkyyyyyyyy 😀 😀
hlasim se z dalekeho slunneho jihu...Prave jsme dorazili na hotylek, kde me pustili na net, tak vam rychle pisu... Bohuzel si vas nestihnu precist, protoze za chvili vyrazime do mesta na vecerni prochazku, ale chtela jsem se poradit. Mam nasledujici grafik: http://www.fertilityfriend.com/home/2720fd

asi to bude otazka hlavne na Blondy, je to nejake zamotane...:

Moje lutealni faze byla behem 2 mereni 13 nebo 14 dnu. Dneska jsem 16.DPO a stale zadna MS, ale tehu test taky negat a treploty taky nicemu asi nenasvedcuji, ze... No je to divne... Ani necitim, ze bych ji mela dostat.
Tak fakt nevim. Mam jeste 1 tehu test, ale nechci ho zbytecne spotrebovat... `Tehu test jsem si delala vcera a vazne nic 😠

Tak nevim, cim by to mohlo byt, nemohl mi delku te lutealni faze rozhodit pregnyl nebo progesteron? Tak papa moje bando, tesim se na vas az se vratim a zkusim sem jeste dneska vlitnout jestli tu nenajdu odpoved🙂

dekuju a zatiiiiiiiiiiiiiim letiiiiiiiiiiiiim 😀

snazilkadd
15. srp 2009

jo a jeste bych potrebovala vedet, mam-li pit kontryhel nebo malinik, asi az po MS, ze? dekujiiiiiiii a papa, tehulky soucasne i budouci 😉

eliska_v
16. srp 2009

Ahoj holky.
Tak takhle to teď vypadá s mojí teplotou...Popravdě se v tom moc nevyznám.. 😅
http://www.menstruacni-kalendar.cz/app/temperat...

kualalik
16. srp 2009

Ahoj ženy 😵

Hlásím návrat z dovolenky, bylo to bájo, .......... 😵

Copak je tu nového? 🙂

A já vás potěším... víme to už pár dní... čekáme miminko 😵 Zjistila jsem to přesně den před svými narozeninami a nemohla jsem tomu uvěřit... říkala jsem si, že mám zase ten svůj klasicky mega dlouhej cyklus, tak jsem testla,když jsem byla 32 DC... a byla tam čárka, a už docela tlustá 😀 manželovi jsem to oznámila hned jak přišel z práce 🙂 vypisoval fakturu, nadával u toho,jak mu neplatěj včas a já do toho vložila větu: zlato, čekáme miminko 😀 zahodil tužku a začal mě pusinkovat a obskakovat 😀 no krása...
V den odjezdu na dovču jsme zaskočili na UTZ,abych byla klidná a paní doktorka nám potvrdila, že jsem těhotná. Zatím byl vidět jen váček. Na další UTZ jdu ve čtvrtek a snad už budeme mít i fotečku a oznámíme to ostatním doma 😵 tak že to víte jen vy, já a manžel 😉 😎

snazilkadd
16. srp 2009

naaaaaaaaaadheraaaaaaaaaaa 😀 😀 😀
kualalik, velka gratulaceeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 Moc ti to preju.... nemuzu najit na teto zahranicni klavesnici vykricnik, jinak bych ji napsala aspon deset 😀 😎 uzivej si to na maxxxxxxxxx

jeeeeeee ja chci byt taky tehuuuuuuuuuu 😅
sla bych nejradsi hned testovat ale nemela jsem test rano a koupila ho az ted a zas nevim jestli by to ukazalo i z moci ktera neni ranni?

pappaaaaaaa

kualalik
16. srp 2009

snazilkadd, díky mooooooooooooooooooooc za gratulaci 😵

Já jsem si na dovolené dělala test i odpol a ukázaly se tlustice.. dokonce za očekávaná byla silnější než ta kontrolní 😉

Užívej si dovči 😵

blondynka400
16. srp 2009

kualalik, tak vidím, že jsi novinku ohlásila oficiálně... Jsem ráda že se ta čárka potvrdila 😵

snazilkad, koukala jsem na ten grafík, proč tak dlouho bereš ten lék s progesteronem? 😕 Podle mne jestli je test negativní tak je to tím, i teploty tomu docela nasvědčují. Normálně se utroš nebo co bereš bere 10 dní a pak se vysadí....
Jinak kontryhle i maliník pouze do ovu 😉

matava
16. srp 2009

ahoj holky, kualaik jeste jendou moc gratuluji k tehotenstvi, konecne nekdo po hodne dlouhe dobe je zas tehul, uz bylo na case, takze my snazilky dekujeme, ze jsi ukazala, ze to proste nejka vzdycky vyjit musi, at uz driv nebo pozdeji 😀 fakt mam radost a blondy ma konecne duvod zas pouzit ruzovou do tabulky 😀
snazilko, eli, s grafy vam neporadim, na to ja jsem amater, jen doufam, ze se z toho vyklube NECO pozitivniho 😀
blondy, vitej zpatky, teda takoveho space mas v brisku, jo? 😉 tak snad v zari se probudi z letniho spanku a reknes nam, co cekas 😀
u nas byli na navsteve kamaradi z brna se synem = rok a pul stary..teda to je smrst holky...jeste k tomu my mame doma same cetky, takze ctyri lidi jsme meli problem ho uhlidat..fakt neuveritelny..ale furt lepsi tohle nez deti ve stylu mouchy snezte si me 😀
a taky jsme byli na bobove draze na proseku, takze se mrnous jendou bude moc chlubit fotkou, jak uz v jeho veku krasne drandil s tatkou..no fakt sranda..teda az na to vedro k padnuti..jsme se cely den pohybovali stylem od stinu k stinu 😀
hezke odpoledne vsem

blondynka400
16. srp 2009

matava, no jo to máš pravdu, musím tam tu tabulku konečně zas dát 😀
No to víš, asi bylo zrovna unavené, mělo to semnou v čechách náročné 😀 . Ale kdyby si ho viděla, jak si u toho cumlalo paleček, bylo to hrozně roztomilé, neměla jsme sílu ho vzbudit 😀

kuratkol
16. srp 2009

kualalik: Mooooc gratuluju !!!! Taky už bych chtěla být těhotná.... jsem dnes 24.DC tj. 9.DPO a test negativní opět.... Kualalik, jak se vám to povedlo ? Máš nějaké tušení ?

kualalik
16. srp 2009

Ženy moje, moc vám DĚKUJU za gratulace 😵

kuratkol, jelikož jsem měla zvýšený prolaktin (se kterým jsem nemohla otěhotnět),tak jsem brala přírodní lék Agnucaston jeden cyklus a k němu jsem nasadila zázračné kapky Jeřábu od Vitalisu (nebo jak se ta firma jmenuje) a tak nějak jsme na tom ani extra "neleželi" ... prostě fakt jsem tomu poslední dobou nechávala volný průběh... 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru