Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

matava
14. dub 2010

tak tadaa, jsem zapsana v knize v Krci..ale nejdriv jsem se omylem dovolala k primari peterkovi a po hlase znel velmi sympaticky 😉
a s tim briskem..ja uz ho mam ted...dost kalhot jsem musela dat uz na dno skrine..tak doufam, ze se to ted zastavi a vic to neporoste..

matava
14. dub 2010

ahoj luciasku..tak to taky mate veselo..si mi pripomnela vcerejsi telefonat dedy, ktery nespal od tri od rana, jelikoz mi musel predat dulezitou informaci, ze mam motylka prihlasit do skolky uz ted, protoze za tri roky me ho pak nevezmou...odmital si nechat vysvetlit, ze takhle to proste nefunguje..no tak jsem ted ta hloupa, ktera necte noviny a nekouka na TV, nic nevim a delam dalsi zivotni chybu..uaaaa..jeste ze vyrazime na dovcu 😉

luciasek001
14. dub 2010

matava, tak vidíš to šlo rychle, místo k porodu by bylo 🙂 snad se ti tam bude líbit víc než mě. Tím tě nechci strašit.

luciasek001
14. dub 2010

děda ti to chtěl pojistit abys měla fleka ve školce.............dneska jsou bohužel jiný pravidla 😠 . Být tebou tak jsem úplně v klidu jelikož budeš rodit ještě v listopadu. To my lednový na tom jsme podstatně hůř co se týká školky. Ale to je ještě za dlouho. Ted to stejně nevyřešíme.

blondynka400
14. dub 2010

luci, takže ty jsi se rozhodla nechat očkovat proti pneumokoku i rotaviry? 😕 Já rotaviry nechci, ale o tom pneumokokovy jsme přemýšelal, ale pořád váhám, jestli ano nebo ne . 😖
Hezká váha, my máme stejně centimetrů, jen o kilčo a půl méně 😝 😀

matava, tak jsem árda, že se zadařilo. On primář je sympaťák nejen po telefonu 😀 . No já měla bříško taky na začátku, ale takové nafouklé, pak splasklo a dlouho nic a pak začalo být viditelné někdy od 20tt, a s tím že jako těhu bříško to vypdalo někdy od 30tt. Dodneška nechápu, jak si tam malá mohla vlézt 😀

luciasek001
14. dub 2010

blondy, jo jo rozhodli jsme se naočkovat rotaviry i pneumokoka. Když to jde to dítě chránit tak to udělám. Nechci aby měl nějaké problémy. A já jako malá jsem hodně často trpěla na záněty středního ucha až mi pak museli dělat punkci a fakt je to hnus. Takže u pneumokoka jsem se moc nerozmýšlela a když je zadarmo tak do toho jdeme. U píchnutí pneumokoka ani nepípnul. Jen měl pak trochu teplotu a byl protivka, ale dneska už je to lepší.

Tak to Anička rozte jako vody.... 🙂 šikulky to jsou.

blondynka400
14. dub 2010

luci, a jak vám jde pasení koníků? Nám už nádherně, už zvedá i ramínka, nejen hlavičku...
Já právě pořád nevím, já jsem skoronikdy nemocná nebyla a manžel taky ne, tak mi to skoro přijde zbytečné, on zrovna ten pneumokok není úplně ideální očkování... Ale zas na druhou stranu člověk nikdy neví a nemusí mít takovou imunitu, jako mámě my dva 😖

matava
14. dub 2010

a blondy, kdy ti to splasklo? presne´= jsem dost nafouknuta...a to jim o dost min a zdraveji nez driv...
luciasku, klido mi tohle prej..cetla jsem ted v rychlosti dost rozporuplne reakce na krc..ale beru to realisticky..pochybuji, ze vubec existuje nekde porodnice, na kterou by vsichni peli jen chvalu.. 😉 a asi to mam z hostivare i nejbliz....
jo a saty bych chtela bud zas champagne nebo svetle ruzove..uz treba vim, ze nebudu mit drdol jako poprve ale celenku a vyzehlene vlasy, to se priteli moc libi..no a botky mam champagne odminule..jezis to je divny, ze se zas budu vdavat..no ja bych si pred pul rokem ani nepomyslela, ze se budu rozvadet... 😉

luciasek001
14. dub 2010

A čím neni pneumokok ideálním? To záleží samozřejmě na tobě ty jsi matka. Já vim co jsem si prodělala já a nerada bych ho tomu vystavovala. Právě, že nikdy nevíš co se může objevit. Jistota je jistota tím ti to nechci vnucovat.
Pasení koníků nám jde asi dobře, pan doktor nás pochválil. Drží hlavičku perfektně. Sice ne dlouho je přece jen ještě těžká. Dneska se otočil na bok a měl tendenci se přetočit na bříško, ale nějak mu to nevyšlo, ale na to je ještě čas.

blondynka400
14. dub 2010

luci, ta vakcína není úplně 100%. A dost doktorů jí považuje za zbytečnou...
Já právě nevím, je to tak 50 na 50, proto se ptám....
Tak to je super, že to umíte, přeci jenom kluci bývají lehce pomalejší 😉

luciasek001
14. dub 2010

matava, všude je něco a je to hlavně o lidech. Ale já jsem byla s Neratovicemi plně spokojená. Je to trochu z ruky, ale za tu péči to stojí.
Taky jsem měla champagnové šaty, neni to taková nuda jako bílé, tu má většina nevěst. Tak to budeš za krasavici a kde si budeš šaty půjčovat? 😵

blondynka400
14. dub 2010

matava, tak kolem 10tt... No ono od té doby co je v Krči Peterka se hrozně zlepšilo a žádné negativní info jsem neslyšela. Z únorovek tam taky někdo rodil a žádný problém. Já jsem tam chodial 3 týdny před porodem a taky spokojenost. Jen mi nedokázalo poskytnout to co jsem chtěla, alw já byla trošku dost specifický případ....

luciasek001
14. dub 2010

blondy, já jsem s jeho vývojem plně spokojená, nemám pocit, že by byl nějak líný nebo mu něco nešlo. Ted se to ještě tolik nepozná, ale zvládá to si myslim dobře a kdyby to nebylo v normálu tak by nám to doktor řekl. 😅
Aha, tak to nevim, nikdy jsem nic takového nečetla na pneumokoka. Uvidíš sama.

blondynka400
14. dub 2010

luci, tak jasně, to je dobře, hlavně že je to šikovné miminko 😵
Jojo, doktor by se určitě ozval 😀
No já to mám od doktorky (dělá v Motole) a pak od jedné kamarádky, dělá na hygieně a očkovacíma látkama se přímo zabývám čím se bude očkovat, co je povolené a tak.... Ale scháním různé názory, proto jsem se ptala i tebe 😉

luciasek001
14. dub 2010

Jasný to se klidně ptej, já jen že tuhle informaci nemám ani doktor na pneumokoka neřikal nic negativního. Máš víc informací, snad to bude v pohodě. Jen se mi moc nelíbí ta virážka na bříšku. Má to jen tam. Minule po rotavirech nic neměl takže to asi bude po pneumokokovi. Snad to zmizí.

matava
14. dub 2010

mam tip na pujcovnu satu na Korunni, Brigit..pry tam maji marketingovou akci, ze kdyz si saty rovnou vyberes, mas slevu 50procent, takze tak do ctyr tisic bych se vesla..pred tim jsem byla v takove male pujcovne, jenze y hlediska toho, ze to uz je za dva mesice a budu potrebovat saty na miru, tak chci ted zkusit vetsi pujcovnu..hlavne tam ta holka byla spokojena a ty ceny jsou stale prijatelne oproti jinym pujcovnam, kde chteji za saty 15tisic bezne..jojo, byt to prvni svatba, tak klido, ale v me situaci, kdy jeste dluzim exmanzelovi penize a hodne ted jeste s pritelem cestujeme, mi to prijde jako utraceni...

kualalik
14. dub 2010

Ahoj holky,

tak jsem založila albíčko malé a budu tam průběžně soukat fotky. Je jich moc a musím se jima postupně prodrat 😀 Jinak u nás dobrý, malá furt spinká.. trochu nás v noci trápí bříško, je mi ji tak líto,když vidím, jak se kroutí... ☹
Máte nějaký zaručený tip na prdíky, kdyby se to nějak víc rozjelo, ať jsem připravená????
Kojíme plně, ... jsme spokojené 😵

luciasek001
14. dub 2010

Ahoj kualalik, tak to je paráda, že vám to jde. My jsme taky zpočátku válčili s prdíkama a byl mi doporučen takový banánový sirup v pumpičce jmenuje se to Lefax a dává se to po kojení 1 stříknutí do pusinky. Nám to pomohlo a masáž bříška. Nebo polštářek s třešnovými pecičkami mají ho v DM. Jdu se mrknout na slečnu........... 😵

luciasek001
14. dub 2010

Maruška se vám moc povedla, krásná 😵 ještě jednou moc gratluju.

blondynka400
15. dub 2010

kualalik, Maruška je krásná 😵
Jáí taky dopopručuju nahřívání bříška, ale mě see více osvědčil gelový polštářek, lépe hřeje a víc se přisaje k bříšku. Pak jsem občas dávala kapičky sabsimplex, můžeš je už druhého týdne (v návodu píší od měsíce, ale fakt se můžou dířv), kupují se bez receptu (je to stejn jako lefax, jen jiný výrobce). No a pak si musíš hodně pozor dávat co jíš. Když nezabere ani jedno, tak použít rektální rourku, ta zabere vždycky 😉 Nebo, jakmule se začbě více pohybovat, bude to dobrý 😉

dudunidu
15. dub 2010

ahoj holkyyyyyyyyyyyy 😀

Kualaličku: gratuluju k Marušce, je přenádherná!!!!!!
Matavěnko, gratuluju ke svatbě bombaaaaaa!!!! Co se týče půjčovny šatů, můžu ti jako čerstvá nevěsta doporučit ještě jeden salón (Sofia) v Kladně, jsou to přímí dovozci, kteří pak šaty distribuují dalším salónům, takže mají fakt slušné ceny, já se o nich bohužel dozvěděla pozdě a bila jsem se do hlavy, že jsem mohla ušetřit pár tisíc..

Luciašku, Blondy a všechny ostatní spolubojovnice, maminy a snažilky, moc děkuju za podporu a gratulace....Jste zlatíčka. Nicméně byla jsem u doktora a momentálně máme problém....

dudunidu
15. dub 2010

Miminko vypadá na 6+2, srdeční činnost byla vidět. Mimochodem, nechápu, jak ho mohl naměřit na 6+2, když jsem měla poslední MS 17.února a ovu mívám kolem 17.dne cyklu (???).
No ale ten problém je, že - bohužel to nedokážu popsat jinak než laicky - je tam nějaký srpek snad krve cca 3mm, který je jakoby pod tím obalem, ve kterém je mimís, je to mezi tím obalem a dělohou. Pokud to nezmizí a případně se zvětší, vedlo by to k potratu. Aspoň takhle jsem to pochopila. Byl to šok, hlavně to, že mě doktor poslal okamžitě na neschopenku i se zákazem vycházek a vůbec. Ani práce z domu přes notebook prý kvůli záření. Sice nemusím ležet, ale vypadá to, že budu doma prý přibližně do 13.týdne.... Nebo ho prý maximálně ukecám do 11.týdne, pokud by se to zlepšilo. Kontrolu mám za 14 dnů. Mám i přísný zákaz sexu. Nesmím prostě nic 😅 Ale co se dá dělat. Snad se to všechno zlepší. Ale připadám si jak Alenka v říši divů, byla bych moc ráda, kdybyste mi poradily, co mi to vlastně je, kde si o tom můžu něco přečíst, co můžu dělat, proč se mi to stalo, doktor říkal, že na to nějaké průzkumy nejsou... Hmmm. Tak mi držte palce! 🙂

blondynka400
15. dub 2010

dudu, tak prvně gratuluju k srdáčku, to je dobrá zpráva. Ovu hold asi byla později, víš jak to ty s těmi vaječníky máš, to bych neřešila. hlavní je, že se to od minule vyvinulo tak jak má, to je nejdůležitější.
Jestli jsem správně pochopila z toho co píšeš, tak by to měl být klasický hematom, ale blbě umístěný... To je to co jsem měla i já (jak jsem špinila a nic jsem nemohla dělat, já to mšla ale ještě větší), taky jsem měla přísně klidový režim. Hele jak fakt nutné ho dodržet, nic nezvedat, omezit i chůzi, sex ami náhodou, fakt se to snaž vydržet.... Ono se ti to může organizovat a pak vstřebat, jako mně, ale taky nemusí a může se to jakoby odloupnout a embryjko jak ještě není pevně spjato s mateřským organismem, tak se odplaví a a dojde k potratu. Udává se, že je to tak 50 na 50, ale když budeš klidový režim dodržovat, mělo by to být v pořádku 😵
Takže ti není nic, jen je tam krevní sraženina. Ono je to poměrně bežná záležitost na začátku těhu, že tam někde v děloze je (proto by se nemělo moc sportovat a pod, to byslo to cvičení na bříško, co jsem ti zakazovala), ale problém je u tebe ten, že je blbě umístěná. Ale neboj, určitě to dobře dopadne, jen musíš na sebe opravdu dávat pozor a nic nedělej 😉 . Já být tebou bych pak byla doma do toho 13tt, to už je plně vytvořená placenta a i když by tam ten hematom zůstal, plod už drží pevně a měl by to vydržet. Každopádně za normálních okolností se vstřebá. Já na UTZ v 11tt ho měla orgasnizovaný už lehce mimo, v 16tt už tam nebyl vůbec a přišel mi na to v 8tt 😉

eliska_v
16. dub 2010

Ahojky holky.
Tak jsem volala sestřičce na výsledky trippl testů... A je všecho OK!!! 😵 😵 😵 😵
Já mám radost juchůůůůů 😵 😵 😵

dudunidu
16. dub 2010

Eliško, tak vidíš, teď už zase buď hezky v klidu, mamino! 🙂 Gratuluju!

Blondy, moc moc moc děkuju za vysvětlení a tvoje rady, já Tě nemít, tak fakt nevím, co budu dělat 😅 Tak já se holt budu jen doma válet a šetřit, a jediný můj pohyb bude 1x denně vyvenčení hafáka ve stylu - před dům, čurat kakat a zpátky do domu 🙂 Jinak teda budu jen sama pro sebe vařit občas (přece jen se musím opečovávat 😉 ), posedávat u bedny a sledovat všechny debilní pořady od rána až do večera a u toho třídit staré časáky, lepit svatební albumko, rozprodávat svatební věci po netu a podobné ptákoviny, ke kterým se normálně člověk vůbec nedostane 🙂

A můžu jít třeba někdy pomalinkou chůzí po trávě a v teniskách do parku co máme cca 300 metrů daleko a sednout si tam na lavičku, až bude hezké počasí? Jestli je tam riziko, tak budu samozřejmě doma 😕

kualalik
16. dub 2010

Ahoj holky,

Marti, velká gratulace ke svatbě 😵

Dudu, tvůj problém má přesně moje kamarádka... ta je tedy už v 18tt, ale ze začátku taky přísný klidný řežim, první tři měsíce chudák měla strach, aby se prostě nestalo to nejhorší... chce to fakt opravdu "nic" nedělat 😉

Eli, tak vidíš, tripply v pohodě, no paráda průběh ne 😵

Luciašku, Blondy, tak jsem ji dala Sabíka a docel dobrý, já teda piju pro jistotu ještě fenyklovej čaj a co si myslím, že nám opravdu pomáhá je mast Pupík a masáže.

eliska_v
16. dub 2010

kualičku: Ahojky!
jj, průběh zatím v pohodě až mě to překvapuje!! 😉 Za týden se už těším na to 3D, tak snad Brouček bude ok! 😵 😵 A ukáže nám co má mezi nožkami!! 😉

dudunidu
16. dub 2010

Jojo Kualaličku, asi je to docela častý problém v dnešní době... Jen si ještě nejsem úplně jistá tím klidovým režimem, ptala jsem se doktora, jestli musím ležet, a on mi řekl že ne, ale být doma. No tak já zatím funguju tak, že občas stojím, občas sedím, občas leřím, třeba prádlo jsem taky vyprala a pověsila (ale jen po částech na sušák v úrovni pasu), nic nezvedám, ale propstě trochu po tom našem minibytě chodím a třeba rovnám nějaké věci nebo tak... Nedělám absolutně nic fyzicky náročného, ani to nedělám dlouho, ale Blondy psala, ať se vyvaruju i domácích prací.... Tak teď nevím... Okna ani podlahy mít nebudu, ani nic podobného, u čeho bych nějak napínala svaly a bylo to fyzicky náročné, ale takové ty každodenní prkotiny jako třeba vyskládat a naskládat myčku, umýt umyvadlo nebo poskládat oblečení ve skříni mi snad neublíží? 😕 Baby raďte 😀

Jinak mast Pupík? hehe, to zní skvěle. To by se líbilo i mně, bodejť by ne mimískovi🙂

Jo a ještě holky, přemýšlím furt nad tím jménem Alex, které se mi moc líbí, ale nějak mě nenapadají zdrobněliny - nemáte nějaké varianty? Evokuje ve vás tohle jméno Alexandra (Sašu?) Já to toiž beru jako 2 různá jména, hmm, zas nějaké jméno ruského původu se mi dávat nechce, to má stále spousta lidí propojeno s negat. emocemi 😕

dudunidu
16. dub 2010

Holky a ještě mám 1 prosbičku - můžete mi prosím pomoct s výpočtem termínu porodu? Doktor mi ve středu řekl, že jsem dle ultrazvuku 6+2, takže dnes 6+4. Jak podle toho vypočítám termín porodu? Rodí se ve 40.týdnu? Jo jen pro upřesnění těch 6+2 je tedy stáří plodu, ne doba od prvního dne mé poslední MS... Děkuji🙂) Vím, že mám otázky jak totální analfabet, ale co už, jsem holt zatím informacemi o těhotenství nepolíbená🙂

dudunidu
16. dub 2010

HA - když už jsem u těch dotazů, zeptám se ještě na další 😉 Dívala jsem se na bazárek a jsou tam takové kvanta kočárků, že mi z toho jde zrak kolem. Nemáte nějaké doporučení, dle čeho vybírat? Nebudu si moct dovolit nový kočárek, obzvlášť jestli budu v těhu na neschopence, budu ráda, když zaplatíme hypotéku... Takže se budu rozhlížet po něčem z 2. ruky, ale to člověk kupuje zajíce v pytli, co? Vůbec netuším ani, podle čeho se orientovat. No a holky, kdyby se mimi narodilo na konci listopadu, to se s ním chodí ven i v zimě, každý den při každém počasí? Letos byla zima fakt krutá 😖 A ještě se zeptám, v jaké pokojové teplotě má miminko být doma? Mám takové otázky, protože máme problém náš byt někdy v zimě vytopit, teplo nám trochu uniká sádrokartónama, ale na druhou stranu přetopený vzduch asi taky není zrovna nejzdravější, co? Díky díky díky 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru