Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

matava
25. led 2011

ahoj, do toskanska se vazne moc tesim, je to jedna z mych vysnenych destinaci jeste spolecne napr. s provence...
ad prace...chci se vratit do stejneho tymu a to jde jedine tak, ze se vratim uz ted, aspon castecne, jinak by me soupli do vedlejsiho projektu coz nechci...ale uvidime jestli to klapne, asi s tim nakonec kvuli home officu bude problem...ale teoreticky se jedna jen o jeden den v kancelari a druhy doma, takze pohoda a ja bych se aspon proluftovala, nezapomnela jazyk, ve kterem pracuji atd..
tak se tu mejte fajn, my zitra vyrazime na prvni vetsi vylet pres noc - do jihlavy za babickou, aby konecne videla sveho pravnuka :o)) jen doufam, ze na vysocine nebude tak hnusne jako ted v praze..

kualalik
25. led 2011

Ahoj děvčata,
trochu vás flákám,omlouvám se...

Máme doma období, že se furt staví u všeho, snaží se vše obcházet, tak že se snažím být ve střehu, ale někdy to nedopadne 🙂 ale je to dobrý, když se řampne do hlavy, tak nebrečí - kouká na mě,co já na to a jen se směju 🙂 tak že ona heká a směje se zároveň 😀 je to prča... na převážní jdeme za 14 dní, tak jsem na to zvědavá.. bo futruje polívky a všechno možný... 😅 fest ji chutná 😝 asi je v tomhle po tatínkovi 😀 😀 😀
Momentálně jsem zaneprázdněná balením věcí, jedeme na týden do hor s dalšíma rodinkama a jejich ratolestma 🙂 tak jsem zvědavá, jak se nám to vydaří 🙂 moc se těším na mimobaráčnickej relax 😀 i když to asi moc relax nebude 😀 ale bude s náma táta 😵

@matava teda ženo, koukám jako blázen na Vojtíka.. to je kusanec!!!!! 😀 buď ráda, že mu chutná 😉 je krásnej a veselej.... já sice návrat do práce neplánuju, ale mám v plánu rozjet něco soukr.. už na tom pracuju víc jak rok, tak teď se to snad bude dařit dotáhnout od konce, ale je to fuška... nechci to moc tady rozebírat, páč je to tu veřejné pro všechny a člověk nikdy neví,kdo to tady zrovna čte 😎

@lenerka chcete letecky do Chorvatska? My ještě uvidíme,jestli pofrčíme k moři.. máme to dost hektické... teď teda na týden k nám do hor... pak jedeme v červnu do "hotelu pro děti" do Jizerek a pak ještě někam na Šumavu či Moravu s dětma s florbalem (manžel je trénuje, tak se k nim přifaříme) a mezi tím vším budu zase na chalupě u Litomyšle, už se moc těším...

lenerka
26. led 2011

@kualalik ahoj a kam do jizerek?my byli loni v Bedřichově penzion Uko
tak písni,ať máme na příští roky typ na dovču 😉
my tam právě byli už xkrát a teď jsme se rozhodli do jižních čech

do chorvatska autem
měli by jsme jet přes noc,tak jsem na holky zvědavá

švagrová tam byla s dětma loni
a krmili se převážně zmrlinou melounem rybou
v létě prej neměli moc hlad
já tedy nevím,já jsem hladová pořád 😉

a co Maruška chce ještě tvoje mlíčko?
ta naše potvůrka jo na umělý se mě vyprdla!

my taky máme stojící období
v tuhle dobu Kačka už chodila,ale jsem ráda,že ještě nechodí,mám trošku klidu 😉
ale je to pěkná roštanda
miluje šuplíky skříně už mě nebaví to tam pořád skládat 😖
s kačkou si pěkně vyhrajou,ale pěkně i poperou

blondynka400
26. led 2011

Ahoj holky,
tak jsem se přišla na vás skoro po měsíci podívat, děkuju že jste si na mě někdo vzpoměl .Bohužel jsme neměla čas ani dočítat, jsem teď na tom s časem hrozně ☹ . Bohužel mojí hodně dobré kamarádce onemocněl dvouletý chlapeček, je to hodně vážné, nemá žádnou rodinu, k tomu manžel před rokem zemřel při autonehodě, takže je úplně sama, platí hypotéku na byt, takže aby přežila, musí pracovat na půl úvazku a požádala mě, jestli bych to za ní nemohla na 2 až 3 měsíce vzít, jelikož opravdu teď nestíhá a zaměstnavatel jí nedal ani den volna, že prý jestli nechce, že prý může okažitě jít a že si najdou někoho jiného, takže jsem jí řekla že ano. Ale zabírá mi to tak 4 hodinky denně (dá se to dělat po netu), k tomu moje práce tak na 3 hodinky, k tomu malá, pak tady 2x týdně učím tanec, prostě se to nedá, vstávám, každé ráno ve 4 (naštěstí medota zabrala a spí celou noc, vyjímka je když jí boleli zoubky a nebo si zalehne všechny dudu, do k ní občas musím), abych to nějak zvládla . Ale co bych pro ní neudělala, hlavní je, aby se malý uzdravil, radši bych jí ty peníze dala, ale to by nebylo dlouhodobé řešení...

Jinak s Aní vše v pohodě, je to moje zlatíčko, chodíme tak napůl, tedy umí stát bez držení a chodit sama, ale bojí se volného prostoru, takže jde sama když jdu před ní a nebo jde kolem opory, nedrží se ale musí se nečím jakoby jistit. A myslím, že to bude ještě chvilku trvat, je to posera . Kamarádka fyzioterapeutka mi říkala, že se to dost často stává dlouhým dětem (kupuju teď oblečení na dvouleté dítě ), že jak koukají z větší výšky, že se víc bojí a pak taky mají trošku jinde těžiště a hůř se jim učí chodit, a že je tam pak disbalance mezi tím, na co má tělo a na co má mozek a že to pak bývá problém, tak nevím Každopádně já na ní nespěchám, s jejím psychomotorickým vývojem jsem plně spokojená. Máme 6 zubů, je mi jasné, že je to u většiny normální, ale u nás je to rekord, 4 vyrostly za poslední 2 týdny. A kupodivu všechny nahoře, dole zatím stále jen jedničky a to už má skoro prořízlé stoličky, už je na nich je tenký kousek dásně. Za to krásně jí, ukouše už úplně všechno, klidně i ředkvičku
K om u co umí, začíná mluvit, některé dny už už vyloženě pojmenovává některé věci, třeba když si sedá, takže řekne hačí a pak dva dny z ní nevypadne ani slovo, v knížce umí ukázat pár zvířátek, když něco chce tak si na to ukáže a řekne takový zvuk, když řeknu že se jde jíst, doleze si k židličce a sedne si, když řeknu že se jde ven, tak doleze ke dveřím od garáže a tak podobně. Umí ukázat kde je nos, pusa, ucho a tyhle věci, jezdí s autíčkem, chová miminko a dělá mu malá malá, přikrývá ho a dává ho do krabičky, jako do postýlky, no je s ní už docela legrace Kroužky už nasadit taky umí, z kostiček stavět veže taky, pak třeba otevřít ovladače a vyndat a zase dát baterky a zavřít, umí si sama otevřít láhev s vodou, napít se a zase zavřít (někdy se poleje, když je moc plná ), prostě je to montér, ale tedy fakt nevím po kom
😅

@matava k té koukám, že jsi docela akční 😀 . K té práci, no ono to jde krásně na začátku, ale tak kolem půl roku už je to docela hoňka, zvládat dohormady nějakou práci a k tomu mimi. Ale každé je jiné, třeba tě nechá pracovat 😀

@lenerka ahoj holka, tebe jsme už dlouho neviděla, je fajn, že se máš dobře 🙂

@kualalik já jsem jí tedy při stavícím období nehlídala nějak vyjímečně, tedy já jí vlastně vůbec nijak hrozně nehlídám, stejěn když si něco náhodou udělala, byla jsem hned vedle, jinka se nestalo nikdy nic, takže asi tak 😀 . Ale je fakt, že ona je hodně opatrná, to mám výhodu 😀

kuratkol
4. únor 2011

Ahojky, máme výsledky z plodovky a miminko je zdravé a je to holčička Nelinka 🙂 Mimčo se při každém ultrazvuku pořád hýbe a různě točí, že je dost těžké ho vyfotit ... Doufám, že to nebude nějaký nezmárek 🙂

eliska_v
4. únor 2011

@kuratkol : tak to moooc gratuluju !!! 😵 😵 😵 To jsou skvělé zprávičky 😵

luciasek001
5. únor 2011

@kuratkol taky moc blahopřeju k úžasné zprávě 🙂 😵 Opatruj se.

eliska_v
5. únor 2011

@luciasek001 : To je neskutečné, že už Filípkovi byl rok... Toto letí! 😵

luciasek001
6. únor 2011

@eliska_v no jo rostou jako z vody, vždyt vy taky a určitě vám dělá Daliborek samou radost 🙂 Jak se vlastně vede?

kualalik
6. únor 2011

Ahoj holky,
tak jsme včera přijeli po týdnu na horách a já peru,žehlím,uklízím ten bordel 😒
Všichni jsme si to náramně užili, dětí tam bylo celkem 7 a dospělých se vystřídalo na 18 lidí... jen to děsně uteklo. Už se těšíme na začátek června do Pekla 😀

eliska_v
7. únor 2011

@luciasek001 : Je pravda, že fakt rostou jako z vody.... Daliborek je zlatíčko! Sice někdy zlobí, ale to tak má být... 😉
Už krásně paseme, otáčí se na bříšku dokolečka 😀 , hraje si.... No je to šikulka!!! 😵

luciasek001
7. únor 2011

@eliska_v To Filip taky zlobí. Ale jinak je v pohodě. Už i pomáhá zapínat spotřebiče, jako pračku, myčku, lux apod. 🙂 to mu jde asi nejlíp. Ve středu jdeme cvičit tak jsem na to zvědavá.
Tak to je šikulka, že už zvládá tolik věcí 🙂 Poslední dobou mi ty děti přijdou, že se posunují ve vývoji strašně rychle. Ale asi to tak má být, doba je rychlá.

@kualalik vy se máte, že jste byli na horách to je paráda. A vidim, že jste si to parádně užili podle toho co píšeš 🙂 Doufám, že budou nějaké aktuální fotky z dovči 🙂 😵

blondynka400
7. únor 2011

@kuratkol gratuluju, to jsou dobré zprávy 😵
@luciasek001 jak jsme tu dlouoh nebyla tak nejsem plně v obraze. Už filípek chodí? 😕 🙂
S těmi spotřebiči je to to samé. Dokonce když jí řeknu, pojď mi zapnout myčku, tak šupajdí do kuchyně a zmáčkne mi tlačítko a zapne jí, to samé s pračkou (program samožejmě musím nastavit já 😀 ). Vůbec za poslední 2 týdny udělala strašný pokrok, už je vidět, že fakt rozumí tomu co jí říkám a občas vyjimečně i poslechne 😀

luciasek001
7. únor 2011

@blondynka400 ahojky, no snaží se chodit, ikdyž k tomu má ještě respekt asi ta výška dělá hodně. Ale mezi námi už ťapá dobře i ho to asi baví, protože to chce dělat furt 🙂 A u vás se už chodí?? 😵 Tak to Filip moc poslouchat zatim nechce.

blondynka400
8. únor 2011

@luciasek001 hele taky je filípek hodně vysoký? 😕 Ty naše děti jsou nějak hodně podobné 😀 Malé kupuju oblečení na dvouleté dítě, všechno ostatní jí je krátké... Kolik přesně měří nevím, ona se nedá pořádně změřit a ve stoje mi to zas přišlo horzně moc, takže někde mezi 82-86cm, spíš ale někde k té horní polovině. Jinak kamarádka fyzioterapeutka co se zabývá dětma právě říkala, že dlouhým dětem se začíná chodít mnohem hůře, za prvé se více bojí a za druhé mají jinde těžiště a hůř se jim drží rovnováha.
No my jsme na tom podobně jako vy, chodit chce v podstatě pořád, za dráčkem, u kočárku a tak. Co se týče samostatného chození, tak umí, když moc chce, přejde i celý obývák, ale prostě se bojí, takže jde jen když něco moc chce a nebo já jí nalákám. Ale když už jde, tak jde krásně, nepadá, žádné kinklání a pod, takže to ám prostě v hlavičce 😅 K tomu je ještě líná, po tatínkovy, takže kombinace lenosti a bojim bojim je fakt úžasná 😀

luciasek001
8. únor 2011

@blondynka400 Malej má tak okolo 82cm, ale asi to bude opravdu tou výškou. Má zatim respekt. Ještě teda nepřejde sám celou místnost, na to zatim nesebral odvahu. Ale myslim, že už to bude jen otázka času kdy si na to troufne. Tam kde se bojí po 2 tak šup na 4 a doleze si pro to co ho zajímá. Venku to taky trénujeme, to jde za ruku s manželem a drží se ještě kočárku a fakt taky krásně ťape. Myslim, že jinak neni kam spěchat. No jo jsou si dost podobní. 😵 Vždyt jsou téměř stejně věkově.

blondynka400
9. únor 2011

@luciasek001 no mně jí taky přešla zatím jen dvakrát, ale to jen proto, že jsme jí na něco hodně nalákala a řekla jsme jí, že když si proto doleze, že jí to nedám. A jelikož už hodně dobře rozumí tomu co říkám a tu věc moc chtěla, tak se vydala, ale jinak ani náhodou, prostě je vidět že jak píšeš má respekt a bojí se.
Hele taky ti venku ujde takové velké vzdálenosti? Jojo, taky si myslím, že je otázka času, než si to v hlavičce srovná a přestane se bát. Ale jak píšeš, není kam spěchat, času mají dost 🙂

luciasek001
9. únor 2011

@blondynka400 Jo jo docela venku ťape a fakt ujde kolikrát docela dost velkou vzdálenost. Pak si myslim jak je unavený a bude v noci spát a ono prdlajs. Je k neutahání. Dneska jsme byli cvičit tak bude mezi dětma a trochu se otrká. Vzal to v pohodě první hodinku.

blondynka400
10. únor 2011

@luciasek001 tak koukám další společná vlastnost 😀 Taky si myslím, že musí být utahaná a ono nic, nevím kde tu energii bere....
Tak unás hlásím pokrok, včera se dvakrát vydala sama jen tak, ušla tak 2 metry, pak se vždycky ale najednou zastavila, zarazila se, tak pátravě se rozhlížela kolem a šla na bobek 😀 Ale přeci jenom šla o dost váhavěji, než když jsme jí na něco nalákala a šla směrem ke mně. Ale každopádně je to úspěch 😀

blondynka400
10. únor 2011

@luciasek001 nějak si mi poslaal jenom půlka odpovědi 😝 . Špatně ti v noci spí? 😕 U nás už je to reltivně dobré, většinou spí celou noc, nebo tam jdu tak jednou, protože se jí všechny dudu schovají a nemůže žádný najít, tak potřebuje pomoc, ale jinak si nemůžu stěžovat, vyjímka je teda když jí trápí zoubky, to se budí víckrát... Zrovna teď nám začíná lézt stolička, s naší rychlostí je to lae tak na 2 měsíce 😝 😀 A přes den ti spí jednou nebo dvakrát?

luciasek001
10. únor 2011

@blondynka400 Já mám dneska meganovinku, Filip se najednou z ničeho nic pustil a nejdřív přešel celou kuchyn a pak se vydal i po celém bytě a po 2. Takže CHODÍME 🙂 🙂 🙂 Je to šikula asi překonal strach. Anička je taky šikulka, když se pouští.
Nám ted nic neroste, má 6 zubu a ted je docela už dlouho klid. Ale ono se něco objeví. Budí se tak jednou za noc a má hlad. A přes den spí jen jednou a to teda maximálně hodinu. Takže nic moc, ale už neni večer tak protivný. vydrží víc. A ikdyž třeba v noci toho moc nenaspí tak je vzhůru stejně před 8.00.

blondynka400
11. únor 2011

@luciasek001 tak to je Filip tedy šikula 😵 . Aník je hold větší srágorka 😀 . Ale ona to má po kom mít, tatínek je taky takový, aby se mu náhodou něco nestalo 😀 . Ale každým dnem dělá pokroky, dneska za mnou třeba přišla do kuchyně po 2 (tedy nevím kde začala, třeba za rohem 😀 ), ale pak zas ta její klasika, že jde, ale když je to max 2 metry. Tak jsme fakt zvědavá, kdy jí to přejde jak Filipa 😅
Tak to počet zoubků mají stejný, oni ty stoličky jsou zatím jen podle mne posun v dásni, ale už jsou úplně vidět a přes ně jen kousek dásničky.
Budí se ti v noci hladem? A jí ti přes den pořádně? 😕 Ty taky ještě kojíš?
tak když se budí jednou za noc tak to spinká dobře ne? 😕
To já věčně malou musím budit, max má povoleno do 8:45, protože pak by neusla po obědě (tedy musela by jít později) a to by zas byla málo unavená večer. A přes den spí jak kdy, záleží jak se v noci vyspí, zhruba od hodinky do dvou, ale to je vyjímka, spíš tak hodinku a kousek. Ale máš pravdu v tom, že večer už není vůvec protivná, že je vidět, že vydrží déle...

luciasek001
12. únor 2011

@blondynka400 Neboj, ona na to chození taky přijde, chce to jen čas a nebát se. Jo jo budí se hlady, ikdyž ted jak začal chodit se asi natolik unaví, že spí celou noc. Tak je to ted fajn, doufám, že mu to vydrží 🙂 Minulý týden se zničeho nic o půlnoci vzbudil a vydržel být vzhůru i 3 hodiny v kuse. Ne, ne já už nekojim.

blondynka400
14. únor 2011

@luciasek001 tak hlasím že se chození taky hodně zlepšilo, už bych to ohodnotila že chodí, ale ten strach tam pořád ještě je, take když to jde drží se nebo leze, když to nejde nebo je vyhodnější jít sama po 2 tak jde 😀 . Dneska dopo v podstatě jen chodila, ale pak ošklivě uklozula na hračce a jsme tam kde jsme byly, ale i tak je to úspěch 🙂 . Hold to bude chtít ještě trošku času, ale ení kam spěchat...
To je zajímavé, dí hlady, to už by v roce fakt neměl, tedy kdyby jsi kojila tak ano, to je naučený hlad ale jinak to není moc běžné. Asi to ho budeš muset přes den začít víc krmit 😀

luciasek001
14. únor 2011

@blondynka400 já myslim, že toho sní přes den až až, poslední dobou dávám víc kaše na noc a zatim spí celou noc. Tak snad to vydrží. No vidíš, tak to je šikulka 🙂 Za chvilku nám utečou.
My už trénujeme na malé motorce jízdu abychom byli na jaro připravený a mohl drandit, docela už mu to jde.

blondynka400
15. únor 2011

@luciasek001 tak to mně malá tedy kaše moc nechce, nějak jí ti už moc nejede. Tedy je fakt, že já jí nikdy víc než 100ml nedávala, sice myslím, že kaše jsou potřeba ale ne v tak velkém monžství jak se dávají. Každopádně v poslední době jí většinou už ani nedojí, zato "normální" jídlo to ano,hlavně když to jím já 😀 Hele a taky si začal v jídle tak vybírat? Předtím mi snědla všechno, teď jen to, co ji chutná, zbytek ani náhodou 😝
Tak to je dobře že spinká, tak ať to vydrží 😉
Jojo, malá taky jezdí na dráčkovy, už jí to taky docela jde, jen se bojím, aby náhodou nepřepadla dozadu, bohužel tam nemá žádnou opěrku, někdy už na něm totiž jezdí docela rychle... o víš no, tady už jaro je 😀

luciasek001
15. únor 2011

@blondynka400 no jo jste dopředu co se týče počasí. Ale jaro snad přijde i sem 🙂
Ani si moc nevybírá, jí pěkně, nemůžu si stěžovat. Taky samozřejmě chce i to co vidí u nás. Jíme téměř podobně.
Na motorce taky nemá žádné opěradlo, ale ještě jezdí opatrně. Máme ještě čas.

blondynka400
16. únor 2011

@luciasek001 tak ona tady vlastně ani zima není, v zimě je tu jak na jaře v čechách a a na jaře jak v létě v čechách...
Hm, tak Aní si vybírá, hold je po mně... Už teď ani někdy nepomáhá, že to jím já. Ale jinka si na ní nemůžu stěžovat, jí hezky.
Tak to máš dobrý, že je opatrný, ona jak se jinak bojavka, tak jakmile něco jede, tak se jí to hrozně líbí a hlavně má ráda i rychlost, takže u nás je tohle nic moc...

luciasek001
16. únor 2011

@blondynka400 a máš nějaký nový fotekčky malé 🙂 Žebych jukla jak vám vyrostla 🙂 Email napíšu do interní pošty. Dík.
No tady bylo dneska fakt docela hnusně, zima. Takže zima tu bude asi ještě dlouho. 😝

blondynka400
18. únor 2011

@luciasek001 email došel, tak pak něco pošlu ju? 😉
Příští týden letím do čech, tak snad tam nezmrzneme 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru