Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

blondynka400
7. kvě 2010

luci, ty mu dáváš plyšáky? 😕 Mně se právě moc nechce, protože to okusuje a pak je samý chlup 😝

kualalik
7. kvě 2010

my máme plyšáčka jen jednoho a to toho muchláčka (usínáčka), hází si to přes hlavu a spí 😅 a dávám ji to do ručiček,když třeba kojíme a ona je děsně hladová, tak aby se mi nemrcasila 😀

luciasek001
7. kvě 2010

Nějaký plyšáky máme, tim když se flákne tak to nebolí. Zatim je jen žužlá, takže chlupatý ještě neni. Má už své oblíbence a bez těch to nejde.

blondynka400
7. kvě 2010

No já mám usínáčka, ale toho jí dávám jen na chvilku pře spaním, vždycky se té panenky drží za tlapku a směje se ní.
Ona ty plyšáky vyloženě kouše, i když zoubky ještě nemá, ale čelisti stačí... 😀 Fakt je pak celá chlupatá. Ale včera jsem zistila, že když nekouše plyšáky, kouše deku, tak to si nevyberu 😀 Nevím, kde jsem takovou hryzalku vzala 😀

kualalik, jé oin malé bude měsíc, to hrozně letí... Už se směje? 🙂

kualalik
7. kvě 2010

blondy, jojo, usmála se poprvé před dvěma dny... nejvíc mě pobavilo, jak cení ty dásničky 😀 😀 😀 je to prča 😀

Tak jsem si chtěla jít na chvíli lehnout, malá je v lehátku, jenže mi to nějak nešlo, tak že půjdu spát se slepicema dneska... a tak jsem aspoň sebrala prádla, vyklidila myčku, uvařila si kafe a pohoda že 😀 až se vzbudí, půjdeme si dát rychlochůzi na cyklostezku 😀

blondynka400
7. kvě 2010

kualalik, taky plánuju, že si půjde dneska lehnout relativně brzy 😀 . Ale kupodivu nějak se necítím nevyspale 😀

kualalik
7. kvě 2010

já jsem ted taky v pohodě, hold ženský tělo je prostě na to dobře naprogramovaný 😀

lenerka
8. kvě 2010

ahoj holky

tak mě včera skolila chřipka
Kačku si nechal na víken dědeček a o kristýnku se stará manžel
dokonce uvařil i oběd
škoda jen,že nemá mlíko
takže jsme celá říčná kojila v noci 3x

Kristýnka se na nás směje pořád
je to veselý dítě
naštěstí na prdy netrpí
pěkně prdí i krká,to kačka neuměla
každý dítko je fakt jiný

jen za boha tu kristýnku nemůžu naučit na dudlík,ale nevzdám to 😉

Kristýnka vyžaduje stálou pozornost
chvilku si hraje s hrazdičkou,ale pak už knourá,že chce společnost a povídat si
je fakt rychlá už umí krásně držet hlavičku
fakt z ní mám radost

Kačka co zas chodí do školky,tak už je taky v pohodě
a má tam amanta 😀

lenerka
8. kvě 2010

jo skvělá zpráva
Kačku nám vzali od září do státní školky 🙂
mám velkou radost,že se budu moc věnovat kristýnce
ráno jí tam manžel odvede a my si jí s Kristýnkou po 16h vyzvedneme 🙂

lenerka
8. kvě 2010

Blondy

a co Anička už se ti konečně vykadila?
Kristýnka už zelený hovínka nemá
už jen krásný žlutý,takže teď jsem fakt spokojená matka
jen ,aby ta chřipka byla brzy pryč a nečaply to děti

lenerka
8. kvě 2010

založila jsme nová alba
tak se na holky mrkně tě 🙂

dudunidu
9. kvě 2010

ahoj holky - mám dotaz - udělal se mi opar. Nevěděla jsem, jestli si na něj můžu dát náplast Compeed, v návodu nepíšou, že by se to nemělo brát v těhu... Je to takové dvojsečné, může márt v sobě nějaké látky, jenže vir sám o sobě je taky nebezpečný a než aby se mi to rozšířilo a přeneslo bůhvíkam ještě... Co říkáte? 😕

kualalik
9. kvě 2010

lenerko, fotky jsou krásný 😵

dudu,já opary mazala tím teetree olejíčkem... já na ně ale bohužel trpím od malička, tak že moje tělo je na ten vir zvyklé 😅 ale možná by sttálo za to to konzultovat s gynmudrou,když jsi těhu 😕

dudunidu
9. kvě 2010

lenerko, moc krásné foto🙂 kačenka je krasavice!!!

Kualalik, jojo, asi zítra zavolám Mudrovi- tea trea bohužel doma zrovna nemám.. Ale jinak mám taky opary jak na běžícím pásu, moje tělo je 100% zvyklé, ale co mimís 😕 No zítra budu moudřejší🙂

A jaký jste měly holky víkend? Já těžce válecí 😀

kualalik
10. kvě 2010

čao ženy,
to máme ale venku krásně že a já zrovna dneska musím s malou k doktorce...

Jen takovej dotaz, holky maminy, vy jste dávaly očkovat ty rotaviry? Mě se do toho moc nechcá říkala jsem si, že za nás nic takovýho nebylo a taky žiju... jenže zase když to vezmu z mého pohledu, já jak mám tu imunitu v prd... tak kdo ví,jak na tom malá bude, aby nebyla po mně s tímhle... chjo a teď baby raďte...

Dudu, tak jestli máš opary standartně na běžícím pásu jako já, tak to buď v klidu. Mě říkala doktorka, že je na ten vir tělo zvyklé, tak že jsme to nijak zvlášť neřešily, prej jen mazat tee-tree ojlem, ten mimísovi neublíží než takové ty mastičky. 😉

kualalik
10. kvě 2010

U nás víkend paráda... malá měla v sobotu měsíc, tak jsme na její počest vyrazili na výlet 😀 v podstatě celej víkend byla venku a jak jí tokrásně prospělo, spala v noci jak zabitá 😀

eliska_v
10. kvě 2010

Ahojky holky.
kualičku: Malé je už měsíc... To je strašné, jak to utíká... 🙂 😵 😵 😵
Jinak u nás je taky hnusné počasí a večer ta bouřka... No nic hezkého 😠 😝

luciasek001
10. kvě 2010

Ahoj ženy,
kualalik, já jsem malýho nechala očkovat na rotaviry, nepřijde mi to zase úplně nevýznamné onemocnění, mít průjem a být dehydratován a skončit v nemocnici na kapačkách. Tak takhle chci alespon trochu malýho chránit když to jde. Podle mě se sem vrací dost bacilů, špíny apod. jak každý cestuje do exotických zemí tak se sem dostane kde co. Mrňata stále něco strkají do pusy a bacil je tu raz dva, takže my jsme se nad tím příliš dlouho nerozmýšleli. Reakci na to neměl žádnou, v pohodě jsme to zvládli. Jen jsou pak asi týden po aplikaci té látky infikované pokaděné plínky takže by jste měli dodržovat hygienu jako mýt si pokaždé ruce, ale to člověk dělá automaticky. Je to docela pěkná suma za to očkování, ale když to jde tak proč bych to neudělala. U nás v okolí už takhle skončili 2 děti v nemocici a dalo se tomu předejít pak jim to řikala i doktorka. Záleží na tobě jak se rozhodneš.

blondynka400
10. kvě 2010

lener, jojo už se to povedlo...
Jo k těm zeleným hovínkům, prý je to u kojeného dítěte tím, že poje hodně předního mléka, a jak je tam hodně cukrů a málo tuku, je pak z toho hovínko zelené. Řešení je prý jednopduchí, nechat dítě déle sát, aby pilo i zadní mléko. Ale to už se asi podařilo, když jedete ve žluté
😀

dudu, určitě nedávat v žádním případě. doporučuju tyčinku oparen, je to přírodní a pomáhá to lépe než tyhle náplasti a mastičky...😉

kualalik, já očkovat nenechala, mám úplně odlišný názor od luciáška... Mně to přijde celkem banální onemocnění a očkování není úplně bez rizika.... Navíc je to jen na určité kmeny, stejně jako očkování prot chřipce, takže to nechrání 100%, tudíž já tímhle tělíčko malé fakt zatežovat nebudu...

kualalik
10. kvě 2010

já právě asi ty rotaviry taky nedám... uvidím,proberu to ještě s Mudrou (je prča, jak jsem k ní chodila já od mimina a teď tam chodím se svojí malou) 😅
Jsem úplně zapomněla. Máme 4,5kg a 56,5cm. A všechno v cajku 😵 Zítra jdeme na kyčle, tenhle tejden je to samý lítání po doktorech 🙄

blondynka400
10. kvě 2010

kualalik, tak to doktorka ke které jsem chodila já už je dávno v důchodu 😀
Koukám, hezky rostete, tak akorát co? 🙂 . Kyčle budou učitě v pořádku.. 😉
doktory mi ani nepřipoménej, to až budu v červnu v čechách, se z nich asi zblázním. Každý den něco, ať s malou nebo semnou 😝 😀

kualalik
10. kvě 2010

blondy, jojo, rosteme akorát, .. nejdřív jsem se teda jako zděsila nad tou cifrou 😀 ale doktorka mě uklidnila, že jako v pohodě, že je stejně na ni vidět, že se má dobře 😀

Pizza v kojo je cajk? Já že jsem si dala čtvrtku a teď se děsím, zda ji to kynuté těsto zase roztrhá 😀

blondynka400
10. kvě 2010

kualalik, jako se ti to zdálo málo nebo hodně 😀
No hele jak která pizza 😀 . Ta klasická je úplně v pohodě, to není kynuté těsto. Jestli byla z kynutého těsta tak to nic moc. Já jsem měla vyzkoušené, že když je v tom droždí je to špatně, když je to jen prášek do pečiva, tak je to pohoda. 😀 Teď už jí naštěstí nevadí skoro nic 😀 .

kualalik
10. kvě 2010

blondy, no zdálo se mi to nějak hodně 😅
Ha, tak to netuším, co ten týpek do tý pizzy dává. Jak bych to řekla, prostě klasická placka 😀 😀 😀 ale dala jsem si jen čtvrtku, tak by to mohlo být v pohodě.. 😕

blondynka400
10. kvě 2010

kualalik, jestli je to klasická placka, tak toho bych se nebála. tzo je vp odstatě jen mouka s vodou... 😀
Tak hodně, jeslti si dobře pamatuju porodní rozměry tak tak akorát 😀

kualalik
10. kvě 2010

blondy, propuštěcí váhu jsme měli 3375g (porodní byla 3505g). ale mudra říkala, že je to akorát, že se má prostě dobře a že je to dobře 😀

Jinak mi to teda nedalo a jukla jsem se na tu hrůůznou jizvu.... asi to budu reklamovat 🙄 nenechala si zrovna dvakrát záležet.. já to mám ještě furt tak nějak citlivý,tak mi to nedalo prostě... a asi jak to prostě přicházelo k sobě, nějak blbě jsem si sedla a mám pocit,že mi to někde povolilo.... jsem zvědavá,co mi na to řekne na kontrole (omlouvám se za ten popis,ale byla jsem z toho lehce v šoku) ☹

lenerka
10. kvě 2010

tak já chodila k dětské doktorce a ještě na středisku ordinuje
vlastně obě dr.co jsem měla a zas tak staré nejsou do 60 🙂
ale já k nim s holkama nechodím

já toho rotavira dám i pneumokoka

lenerka
10. kvě 2010

hovínka zelená jsme zas týden neměly
jen dneska jak jsem jí nechala déle v plíně,tak to zezelenalo
ale že by byla jen přední mlíko to nehrozí mám jí na prsu dost dlouho
už mě zas ty bradavky šíleně bolí
nevím nevím,jak dlouho s kojením vydržím

lenerka
10. kvě 2010

my jdeme na vážení měření příští úterý
tak jsme na Kiki zvědavá
asi tady bude z dítek nejhubenější

příští týden nás taky čekají kyčle
doufám,že už naposledy

lenerka
10. kvě 2010

holky asi budu muset jít s Kačkou na gyndu
jsme na to moc zvědavá
a prej dětských gynekologů je v Praze hodně málo
tak jsem na to moc zvědavá 😕

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru