Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

kuratkol
10. pro 2010

Ahojky, tak jsme byli na kontrole - tentokrát i s manželem.

kualalik
10. pro 2010

Ahoj holky 🙂

Marti, velká gratulace k Vojtíkovi, je krásnej 😵 jak to doma zvládáte? Doufám,že všechno v pohodě 😉 A jak psala Blondy,buď ráda,že ti ten epidural už odezněl.. do mě narvali 2x spinal a já vůbec necítila počátek kontrakcí,tak že absolutně jsem netušila,kdy tlačit...

Kuratkol, krásný obrázek z ultrazvuku 😵 jak se cítíš?

Jak se jinak holky máte v tom předvánočním shonu?

kualalik
13. pro 2010

na dnešní kontrole jsme Marušce naměřily 73cm a 9,18kg

blondynka400
13. pro 2010

@kualalik tedy z Marušky už je pořádná holčička 🙂 A už se to rozlezla dopředu? Minule se nám spojením přes ICQ nějak přerušilo 😝 😀

eliska_v
13. pro 2010

@kuratkol : Mooc gratuluji a krásná fotečka 😵 😵

eliska_v
13. pro 2010

@kualalik : Téééda to je už velká slečna... 😵 😵

eliska_v
13. pro 2010

@blondynka400 : Ahojky, jakpak se máš? A co malá?

kualalik
13. pro 2010

blondy, jj přímo neleze,ale nějak se pohybuje dopředu 😀

matava
13. pro 2010

cauky, teda ta je krasne rozchechtana..to kdyz se mi neco jako usmev podari vyfotit, tak je to velka nahoda a uz se tesim az toho usmevu bude vic 😀 doma to zvladame v pohode a ani na materske se clovek nenudi, obzvlaste kdyz na stedry den-vecer u nas bude nejakych devet lidi a rozhodla jsem se je udelat se sobi tematikou 😀 tak nakupuji po netu jak diva a uz se na to moc tesim. dnes jsme byli na kontrole a po uvodnim pocurani hodne sestricky jsme zjistili, ze maly uz vazi ctyri kila a ma 54cm, taky mely radost z toho, ze uz v pohode fixuje veci a je pry otazkou casu, kdy zacne otacet hlavickou, ze je pry silny atd..dostali jsme zadanku na kycle a rozhoduji se, jestli prvni tyden v lednu vyrazit na ockovani proti tubere nebo ne...taky dnes byla kontrola na vodomery, zitra budou chodit kvuli plynomerum..v sobotu jsme jeli na vylet s kocarkem, chtela jsem si to kusit za doprovodu manzela a zjistila jsem, ze na to jeste vubec nemam silu obzvlaste v tom marastu co je na chodnicich, asi to i souvisi s tim, jak moc stale kojime a ze i tri tydny po porodu krvacim..takze kdyz, uz tak budu klokankovat a uz se tesim na lehci sportacek :o)) v nedeli jsme dostali nabidku od mamky na hlidani, takze jsme ctyri hodky byli bez maleho, sli jsme na trrhy, meli svarak (teda hned mi ztezkly nohy, bud byl silnejsi nebo jsem tomu odvykla, kazdopadne byla sranda :o)), tatarak na ktery jsme se tesila cele tehotenstvi, kastany, byli jsme v galerii, knihkupectvi..proste parada...maly poprve pil z lahve a zvladl to, tak mam radost, ze pripadne dalsi hlidani s krmenim je uz vyzkousene :o)) preji vsem krasnou predvanocni naladu 😀

blondynka400
15. pro 2010

@eliska_v no mám se docela dobře, akorát teď totálně nestíhám, k tomu příští týdem letíme domů, v práci toho mám zas víc, ale to by snad mělo být jen před koncem roku, takže se těším, až bude nový rok a vše už snad bude klidnější 😝 😀
S malou je to teď veselé, hodně se prosazuje, s odrážedlem chodí jako drak, občas udělá i nějaký krůček sama, každý týden je teď na ní hrozně vidět, jak co chápe, umí, už si jakoby dokáže i říct o to, co chce. Jen když není po jejím je pěkně vzteklá, na to jsem nebyla zvyklá 😅
A co ty a Daliborek? A co ten tvůj obličej? Už lepší?

@kualalik jé vidíš a já myslela, že jak byla od začátku dost vepředu, už ti bude skoro chodit a ono nic 😀 😀 😀
Je to zajímavé, jak má každé dítě ten vývoj jiné....

kualalik
15. pro 2010

@blondynka400 blondy, díky bohu za to, že se ten její rychlejší vývoj zastavil 😀 přidala nová slova, říká ba-ba na psa, babička je babí a jinak klasika teta, táta, děda a máma nikde 😀

kualalik
15. pro 2010

@kualalik jo a ještě vyrazil třetí zub - nahoře 🙂

luciasek001
15. pro 2010

Ahoj ženy, tady se to nějak rozjelo 🙂 U nás je taky veselo, máme 5 a kousek dalšího zubu, rýmu jsme úspěšně zlikvidovali. No a furt se po něčem sápe. Začíná ťapat za ruce, je dost živý 🙂
@blondynka400 s tim vztekánim to znám, naučil se do toho řikat nenene a je protivka když neni po jeho. Jsou pěkně mazaní.
@kualalik ta vaše čiperka je kouzelná, krásně vysmátá a pěkné míry 🙂 S tim povídání je šikulka. Filda dělá mam mam a tátá a to nenene, občas mu ujede bába. Ale jinak moc hovornej zatim neni.
@matava vidim, že jste si byli užít procházku, my jsme byli v neděli na koncertě a malýho jsme nechali hlídat našim a obě strany to zvládly, byl prý hodnej a zase někdy ho pohlídají. Tak snad dobrý. Jednou za čas to chce někam zmizet.

Užívejte klidného adventního času 🙂

eliska_v
15. pro 2010

Ahojky holky.
Tak na dnešní kontrole u dr. jsme dopadli výborně! Vážíme 6410 g a měříme 63cm 😵 😵
@blondynka400 : Já jsem už v pohodě...Ještě rehábky, ale už je to mnohem lepší! A Daliborek je Mláček...Teď ho trápí rýma a kašel...

blondynka400
16. pro 2010

@kualalik tak to máte víc zubů než my. My stále jenom 2 dole, ty vyrostli před 2 měsíci a od té doby zase nic 😀 Tak to jám mám tedy "štěstí",u nás máma jede bez problémů. Akorát je zajímavé, jak už v jednu dobu krásně mluvila, asi v tom smyslu jak píšeš ty, tak se před časem zasekla a nic nového se nenaučila, ale teď to vypadá, že všechno úsilí jde na učení chození a další motorické dovednosti, takže mluvení je v pozadí 😀

@luciasek001 jojo, to jsou. Ty vodíš Filípka za ruce? 😕 To přeci všude říkají, že v žádném případě, měníš mu tak těžiště a stereotyp chůze a pak se může stát, že špatně chodí a nebo taky začne díky tomu chodit později ... Malá se taky pořádně rozchodila, za odrážedlem nebo kočárkem už chodí jak dospělá 😀 Když potřebuje, taku umí i 2 samostatné krůčky bez držení, ale to jen tehdy, kdy potřebuje třeba od odrážedla k botníku a tak, nebo si dojít pro dudu a na 4 se jí to nevyplatí, jinak se do toho ještě moc nepouští 😅
@eliska_v jé chudáček takové malé mimi a rýma a kašel, tak ať se brzy uzdraví. Já naštěstí tyhle nemoci u malé neznám, jen jednou měla malou rýmičku, hold má imunitu po mně 😅 . Tak to je super, že už jsi ok a můžete si pořádně užívat 😵

luciasek001
16. pro 2010

@blondynka400 já mu netahám ruce nahoru, neboj, spíš ho lehce přidržuju pod rameny. To jako má malá motorku jako odrážedlo nebo co jste jí pořídili? Mě řikal doktor, že nedoporučuje chodítko, že si zvyknou na oporu a ničí se jim tim vývoj kyčlí. Tak nevim co je na tom pravdy, ale nekoupili jsme mu ho. Doufám, že se ani tak nestane k narozeninám. Filip udělá tak jeden samostatný krok a musí mít někoho nebo něco před sebou koho by se pak chytnul.

blondynka400
17. pro 2010

luciasek001 špatné je pasivní chodítko, aktivní můžeš, to je spíš plus, nebo takovéty odrážedla. To je to samé, jako když obcházejí nabýtek a nebo před sebou tlačí židli, ale spíš lepší, protože mají postavení při chůzi právě skoro totožné s normální chůzí, když dobře vybereš. A rozhodně lepší i než držet pod ramínky, to není moc vhodné, to mu poskytuješ mnohem větší oporu, než je to odrážedlo...... Já mám takového fráčka od FP, je to odrážedlo, na kterém se pak sedí, ale dá se to právě využít i jako aktivní chodítko a je to fakt super 😉
Ale je fakt, že i natohle se názory různí, asi tak jako na všechno 😀

blondynka400
17. pro 2010

Holky přeju všem hezké prožití vánočních svátků a hlavně hodné děti, to je asi nejlepší dárek 😀
V pondělí letíme do čech a net fakt stíhat nebudu, tak se tu mějte hezky 🙂

lenerka
22. pro 2010

@kualalik ahoj tak to je z Marušky pěkná holka 😉
to už předehnala Kristýnku ta nemá ani 9kg a měří sotva 70cm,ale my to doženeme 😉
za 2měs.přibrala jen 100g ona totiž začla lést a je to šídlo
pořád za náma leze a honí se s kačkou 😀 takže co zbaští,tak hned vyběhá
tak nám dr,řekla,že můžeme dávat bobíky tvarohy piškotky,polévky s jíškou
prostě pořádná dětská jídla 😉
a tak jí to dáváme a pěkně nám to baští 😉

jinak pořád kojím
umělý mlíko jsem vzdala prostě mě to nepije,jako Kačka ☹

lenerka
22. pro 2010

holky všem vám tady přeju krásný vánoce a bohatého ježíška
hlavně pohodičku 😉 😉 😉 😉

snad už se tu pak budu objevovat častěji,teď fakt nestíhám
2děti je docela makačka
Kačka má ode dneška prázdniny,když byla ve školce,tak to bylo pohoda 😉

kualalik
22. pro 2010

@lenerka paráda,že už Kris leze jak hadimrška 🙂 u nás je to zatím plazení vpřed,ale snaží se už na kolínkách a zvedá zadek 😀 a jak čtu,tak ti u vás UM taky nejede 😖 Maruška taky odmítá a tak stále kojím.

Jinak vám přeju,ať prožijete všechny krásné klidné vánoce 😵

lenerka
23. pro 2010

umělý se prostě u nás pít nebude
já když si jen k tomu čuchnu,tak se mě zvedne žaludek,jak to smrdí
takže to maj děti asi po mě 😖

no hlavně,že je ještě nějaký to moje mlíko 😉

eliska_v
23. pro 2010

Ahojky holky.
Krásné svátky 😵 😵

@lenerka : Tak my jsme už na UM a malému to moooc chutná a i mně ta vůně nevadí...Jenom zezačátku mi to vadilo, ale ted už ne! 🙂

luciasek001
23. pro 2010

Ahoj ženy, přejeme všem klidné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí a pohody. Ať vám dělají dětičky jen samou radost a úspěšné vykročení do nového roku 2011 🙂

eliska_v
25. pro 2010

Ahojky holky.
Tak včerejší večer prostě nádhera!!! Kdyžtak fotečky mám v albíku 😵 😵 😵
krásný den 😵

lenerka
25. pro 2010

@eliska_v
Eli 2měsíční dítě naučíš lehce na umělý
10měs.asi už těžko 😖
no když mám ještě moje,tak se nestresuju

luciasek001
6. led 2011

Ahoj ženy, tak jak se u vás vede? U nás to stojí za prd. Malej má od úterý od brzkého rána vysoký teploty až ke 40°C, do toho má od včera průjem. Takže asi střevní chřipka. Zítra by nás snad mohl už začít pan doktor léčit, protože furt potřebují čas od první teploty aby na něm něco viděli apod. Takže to zkoušíme srážet, dáváme sirup, ale moc to nezabírá. Opatrujte se a dávejte poroz na bacili. Zítra se ozvu jak jsme dopadli. 😖

kuratkol
7. led 2011

Ahojky všem, byla jsem na 1.screeningu a vyšlo mi vyšší riziko T21, a to 1:290 (dle věku 1:1050). Musíme ke genetikovi na konzultaci a asi na plodovku. Nevím, proč musím mít vše tak komplikovaný ... Podle ultrazvuku má mimi vše, co by mělo mít. Chci zdravé mimi 😢

kualalik
7. led 2011

@kuratkol chápu,že jsi rozrušená... chci tě uklidnit.... taky jsem měla T21 poměr 1:290 .. a Maruška je zdravá. Jestli tě pošlou na plodovku,tak to záleží na tobě... já šla,chtěla jsem mít 100% jistotu, protože vím, že nejsem natolik silný člověk, abych se pak starala o postižené dítě... prostě jsem na tu plodovku šla (i když jsem věděla o pravděpodobnosti potratu po zákroku - ale je to jen 1%)... nemáš to lehký holka ☹ ale to bude dobrý,musíš tomu věřit a netrápit se.... prožila jsem si to a vím,že jsem brečela tři dny v kuse zbytečně... ale ty obavy tam samozřejmě jsou...

@luciasek001 ty jo,co to čtu... chudák malej... tak hodně pít, at toho zmetka vyženete... tady taky řádí nějaká střevní chřipka,ale Maru je držák, schytala jsem to jen já... snad to bude brzy dobré anebude to nic vážného.. ach jo...

luciasek001
8. led 2011

@kualalik ahojky, no jo máme to prima. Dneska po ránu jsem našla pupínky, takovou drobnou krupičku, na bříšku, zádech, obličeji tak to asi bude ta mrcha 6. nemoc. No ale že nám dala zabrat. Dnešní noc byla katastrofální, snad každých 10 min. byl vzhůru. Takže se do toho přidaly ještě zuby, vůbec nechce nic kousat, potvůrka. Tak to je prima, že je Maruška zdravá 🙂

@kuratkol jak píše kualalik, je jasný, že jsi rozrušená, to by byla každá, ale jestli chceš mít 100% jistotu, že je mimísek v pořádku tak bych asi riskla tu plodovku. Moc ti držím palečky aby bylo naprosto všechno v pořádku. Drž se!!!!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru