Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

blondynka400
27. kvě 2010

luci, tak ten krém zkus, fakt na to mám samé dobré reference. Ikdyž se jich už nezbavíš, alespon vyblednou a nebudou moc vidět 😉

dudunidu
27. kvě 2010

ahoj holky, moc děkuju za rady!! 🙂

K té prevenci strií: přiznám se, že olejíčky obecně nesnáším, cítím se pak hrozně mastná... mám tady vzoreček olejíčku HIPP, sice nádherně voní, ale mně ta mastnota dělá zle... radši bych krémík, co se vstřebá
- BLONDY - ten ElastiQ se vstřebává hezky? A kde se kupuje - lékárny nebo drogerie???

Jinak jsi mě Blondy uklidnila, jsem ráda, že to není problém, že tam má mimís málo místečka🙂 No možná mám dělohu pevnou, ale určitě ne břicho - břišní svaly mám strašně moc povolené, celoživotně, vážně, říkal mi to kdysi i doktor na rehabilitacích... Já mám už teď pupek velkej jak třeba ve 20tt, protože celý trimestr necvičím, no fujtajbl... No tak tebn krémík musím pořídit co nejdřív....

Jo, jméno, to bude vážně problém... Holčičku bychom měli vymyšlenou, Zuzanka - manža nic jiného nepřipustil, měli jsme i jiné varianty, třeba Anetka... Ale vypadá to na Zuzanku... No a kluk... Who knows... Alex je hezké, Eliáš nás napadl před pár dny... Ale ani s jedním nejsme 100% ztotožněni. To bude fakt ještě oříšek! Když jsme vybírali jméno psa, bylo rozhodnuto během pěti minut a vůbec jsme nepochybovali... Teď si myslím, že to budeme řešit ještě na porodním sále 😅 😖

dudunidu
27. kvě 2010

holky, ještě bych Vás chtěla poprosit o radu, v Lidlu mají od pondělka v akci věci na miminka, zaujalo mě toto, viz foto, pokud by to nešlo vidět, tak přikládám odkaz http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs.xsl/...

Co si o tom prosím myslíte? Chápu, že někdo řekne, že to nemusí být kvalita, ale já mám s Lidlem jen dobré zkušenosti, spíš by mě zajímalo, jestli jsou tyhle věci pro mimi zapotřebí... Třeba spací pytel... Nebo kolik člověk spotřebuje těch vložek do podprsenky a tak...

lenerka
27. kvě 2010

ahoj Dudu

tak kačka ve spacím pytli nechtěla spát
Kristýnka ho dostala k narození,tak uvidíme no
ségry synáček spal jen ve spacím pytli

ty vložky do podprdy jednorázový jsme měla jen do porodnice
teď už používám jen ty od Aventu pratelný mám 3sady ségra zapůjčila

kolotoč je dobrý,ale baví je jen chviličku
ohřívač lahví a kojenecké výživy je dobrý

je toho spousta na dětičky
jestli pak uvažujete ještě o dalších dětech ,tak si to kup 😉

blondynka400
28. kvě 2010

dudu, vstřebá se během chvilinky. Musíš v lékárně, jinde ho nemají. Jsou dva druhy, jeden myslím oroginál, ten je proti prevenci a pak exlusive, ten je, když už se ti udělají 😉
Mně tedy malá v pytli taky míc spát nechtěla, nemohla si v tom kopat, když jí dáváš spát na bok, tak nepraktické. Mnohem lepší je zavinka, tu fakt využiješ, zlvášt když budeš mít imim na zimu 😉
Z toho zbytku by snad mohla mít cenu ta deka, postýlka, nějaké ty hračky. Zbytek bych nekupovala, nějaké lahvičky a pod jsou zbytečné, nevíš zda je budeš potřebovat, na sedátko času dost a zbytek bych nevěřila kvalitě (třeba chůvičky 😉 )
Plenky jedny koupit můžeš, víc nedoporučuju, nevíš, zda miminku budou sedět, já vyzkoušela asi troje, všechny nám protékly kolem nožiček, jak je měla hubené... Ty podložky jsou dobré, ale ta cena nic moc, v rosmanovi je mají levnějsi a jsou fakt super 😉
Ty vlhčené ubrousky bysch nekupovala, za prvé mají jenom určitou trvanlivost za druhé mi přijsou levné a já s levnými ubrousky nemám dobrou zkošenost, jsou většinou hrubé, smrdí chemii a jsou takové suché. Tak toť moje názory 😀

kuratkol
28. kvě 2010

Ahojky, jak se vede ? Konečně víkend ... My stále zařizujeme a vybavujeme nový byteček, časově celkem náročný. V neděli konečně kuchyň ...
Nevíte, jak se má matava ? Všimla jsem si, že dlouho nepřidala žádný příspěvek...

kualalik
30. kvě 2010

Ahoj holky,
včera bylo výjmečně hezky, tak jsme byli celý den venku. Hasiči tu pořádali dětský den, tak jsme vyrazili se podívat a srazili jsme se tam s mojí ségrou. Jejich Honzík (3r.) miluje hasiče, doma milion hasičskejch aut, tak že to bylo něco 😀

kualalik
30. kvě 2010

Dudu, co se týče těch věcí, tak já bych toho moc pro začátek nekupovala. Uvidíš, až se s miminkem zajedete, co všechno budeš potřebovat.
Ohřejvák na flašky - když budeš kojit, tak netřeba, vložky do podprdy - no taky ty já bohužel musím používat 😅 (mě mlíko teče proudem furt), spací pytel - máme poděděnej, ale nepoužíváme, kolotož nad postýlku - máme půjčenej,ale už nás moc nebere (záležitost na krátkou dobu) máme barevnej mantinel kolem postýlky s postavičkama a to ji bere víc asi 😀, chůvičky - tak do toho bych osobně spíš investovala, dobrá věc a budeš používat dlouho, teploměr - máme ten jak se používá do ucha či měří se jím na spánku a je fajn (rychlej a nemám stres,že ho musím někam strkat) 😀 😀 😀

Kuratkol, no ahooj, holka konečně ses taky ukázala 😉 docela ti závidím to zařizování, já kdybych si měla vše zařizovat znova, tak hlavně úplně jinak 😀 ale i tak jsem spokojená 😉 kuchyň budeš mít barevnou nebo klasika barva nějakýho dřeva?

kuratkol
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kuratkol
30. kvě 2010

kualalik: Kuchyň v barvě vanilky, pracovní desku a zadní stěnu linky v barvě dřeva - javor. Bude celkově taková světlá a bude se hodit ke krémové kožené sedačce a plovoucí podlaze v javoru.

kualalik
30. kvě 2010

kuratkol, ty jo, tak to budete mít hezký 😉 tak že máte nějak společnou kuchyň a obývací část? a malovat budete do jaké barvy?

blondynka400
30. kvě 2010

Ahoj holky,
U mně celkem nic nového, akorát toho mám nějak dost,p omalu balím věci, v úterý v noci odjížíme směr čechy . Tak doufám, že to malá zvládne jako v zimě a nebude nějaký problém.. K tomu jsem koukala že tam máte docela zium, tak snad ten přechod bude taky ok. Akorát pro ní nemám skoro nic teplého, do čeho by se mi vešla a tady nic nekoupím, tak budu muset ve středu asi hned do obchodu

kuratkol, jé to je dboře že ji se ukázala 😵 . Zařizujete byteček? to je fajn a co jinak, co zdravotně, vše ok?

kualalik, jak to má vůbec malá s bříškem. už jí netrápí? 😕

luciasek001
30. kvě 2010

Ahoj holky,
blondy, tak budeme na vás moc myslet at cestu prospíte a bude to v pohodě. A jedete rodinně? Zima tu teda docela je, ikdyž včera byl přímo pařák, ale tento týden se má zase ochlazovat, ach jo 😒
kuratkol, ahojky, ty jsi tu dlouho nebyla, jakpak je?? 🙂

U nás malá změna, v sobotu jsme jeli k našim a u nás před barákem jsem blbě šlápla a prímově jsem si vyvrkla kotník. Tak docela trpim, bolí to jak čert a mám to nateklé. Každopádně mám ortézu tak snad to nějak zvládneme. No jsem prostě nešika, mě se vůbec poslední dobou stávají úrazy nějak moc často. Malej je v pohodě, dělá nám radost.
Pěkný večer všem 🙂

kuratkol
31. kvě 2010

kualalik: Ano, máme obývák s kuchyňským koutem. Jakou barvou budeme malovat, ještě nevím ....

blondy: Zdravotně v pohodě, nic zvláštního....

luciasek: Já tady jsem pořád, jen nepřispívám .... 🙂 Jen čtu, co píšete... U nás je vše stále při starém....

blondynka400
31. kvě 2010

luci, no obávám se že celou cestu rozhodně neprospí, když dobře, bude to trvat 15 hodin (s kojením a přestávkami aby se pochovala 😅 ) a to určitě spát nevydrří, ona už přes den moc nespí.... Ale ona je naštěstí v aurtě spokojená, kouká z okýnka (jak mám ten sleeper, leží rovně a kouká z okna, žádné do sedačky). K tomu když manžel na místě spolujezdce zabaví, něco jí bude říkat nebo sí s ní hrát s hračkaam, myslím, že to zvládne 😀
Jojo, jedeme všichni, sama bych si s ní asi netrufla, přeci jenom bude potřebovat tošku zabavit a to se s řízením moc neslučuje a ktomu manžel by mě samotnout teď asi nepustil 😝 😀
K té teplétě, já to mám už trošku přehozené a nějakých 20 stupňůl je pro mně prostě zima... K tomu pro malou fakt nemám nic teplého, nejsem zvyklá jí dívat čepičky, přikrývat jí, v noci jedem na klimu aby mohla klidně spát, protože v 28 se jí už dobře nespí a tak 😅
Tedy ty jsi šikula, tak ať se to brzy zahojí 😉

kuratkol, pěkná kuchyň, alwe chtělo by to nějaký veselý prvek, aby to nevypadalo tak smutně 🙂 . I když až to bude plně zabydlené, bude to taky jiné 😵

kualalik
31. kvě 2010

kuratkol, kuchyň super 😵 dobrá je ta pracovní plocha v podobě ostrůvku 😉 co se týče výmalby, tak bych zvolali nějakou výraznou barvu a vůbec bych se toho nebála 😉

Dneska je tady jak jinak než hnusně, cca 10st 😒 byla jsem s M. dopol venku a div mě to neodfouklo 😀 ted jsem ji vrzla spát do postýlky po obědě, ještě předtím se stihla krásně pokadit, ty lactobacílky asi zabraly. Kadíme častěji, dneska už podruhé 😀 olééé 😀

blondynka400
31. kvě 2010

kualalik, no my včera po 10 dnech, měla to snad všude i za ušima 😀 . Ale můžu říct, že mi to ani nevadí, že má takhle ldouhé periody, ani se netěším, až s prvníma příkrmama to bude zas každý den...
Jen teď mám dilema, kdy s příkrmama začít, všude se tvrdí něco jiného 😅

kualalik
31. kvě 2010

Blondy, tak od ukončeného 4.m.už bys mohla přikrmovat. Ségra myslím takhle začínala,páč Honza byl jedlík 😉 Mno u nás když už se vykadí, tak to má proteklý skrz hadry a taky žádná slast 😀

blondynka400
31. kvě 2010

kualalik, no já vím že bych mohla, ale přijde mi to brzy. Ono je taky něco jiného UM a MM, u UM se přechází dříve... No oni existujou dvě teorie, první že přikrovat nejdříve od ukončeného 6m a druhá zas začít co nejdříve, tzn od toho 4.. Kvůli alergiím, připravenosti trávicího trkatu a tak... Ale podle mne ve 4 měsících trávicí trakt prostě ještě připraven není... Takže já asi zvolím zlatý střed, někdy kolem toho pátého měsíce. Sice malé mléko plně stačí, k tomu aby přibírala, ale má o jídlo fakt zájem. O víkendu jsem zkoušela babskou rady na vykakání, dála jsem jí mrkvovou šťávu, a fakt jí to chutnalo, vůbec mi to neplivala, jak většina dětí první zeleninu. Takže z tohotl úhlu pohledu už asi na jídlo přirpavená je...
Když jí dám trošku vody, tak je aky celá šťastná a nedávno mi k ní do postýlky upadla zmrzlina, okamžitě po ní hrábla a kus si dala do pusniky, jak jí to šmakovalo 😀

luciasek001
31. kvě 2010

Ahoj ženy, vidím že rozebíráte teorii o příkrmech. Mě se taky ten 4. měsíc zdá moc brzo. Ještě počkáme. Náš malej vodu nechce vůbec tak nevim co do něj nalejt až bude vedro. Jinak dneska je po jídle jak divej, teda zatim jen mlíko, ale každou hodinu a půl. Dneska má nějakou žravou 😀

blondynka400
31. kvě 2010

luci, a jak to vidíš ty s příkrmama, kdy by jsi chtěla začít? 😕
No já pak stejně nevím, jestli doma dělaná strava nevo kupovaná, to je další dilema... Já bych si radši vařila, jenže je otákza, v jaké kvalitě ta zelenina je, co koupíš..... 😖
Oni některá miminka nechtějí pít nic no.. Ani vodu, ani čajíky, dost často zabre hodně ředěná ovocná šťávička...

luciasek001
31. kvě 2010

Já bych se přikláněla ten 5. - 6. měsíc +- záleží jak na tom bude a jestli mu už mlíko třeba nebude stačit. S tou vodou jsme na tom bledě, asi možná udělat nějakou štávu jak píšeš. Tu mrkvovou šťávu jsi koupila nebo odštavila? 🙂
Já myslim, že v začátkách nějaký vaření asi nemá moc smysl, ale pak samozřejmě budeme vařit, odšťavňovat apod.

kualalik
31. kvě 2010

Tak u nás voda jede, dávám ji, když se nám nejde vykadit a je to pak raz dva venku 😀 A tuhle jsem ji dala ochutnat na špičku lžičky smetánek a jak jí to jelo, samo vím, že jí to dám až dýl 😉 A čaje u nás nejedou, jen ta voda. Tady v čr jsou biofarmy, že ti dovezou bedýnku se zeleninou až domů, od všeho něco. A nebo leda plantážničit doma 😀

blondynka400
31. kvě 2010

luci, no normálně jsem nastrouhala mrkve a šťávu vymačkala... 🙂
nio on je problém, že když na začátku začneš dávat to kupvané jídlo, některá miminka pak tu doma vařenou nechtějí, protože to kupované je úplně hladká kaše a to doma nikdy tak neuděláš...
Navíc já jsem proot, dávat od začátku stravu ne mixovanou, ale pouze rozmačkanou a to taky nekoupíš, takže prostě nevím no... 😅

kualaik, problém je to, že já zrovna moc famrářům nevěřím.. Když vidím, některou tu zeleninu rádoby bio, no nevím,. nechci se nikho dotknout, ale bočas se mi to jaksi nezdá... Navic tady žádnáá takováhle služba neexistuje 😝 😀
Smetánka jo? Tedy ty jsi odvážná takhle brzy 😀 Chudák malá a její trávicí trakt 😀

kualalik
31. kvě 2010

to byl jen milimetr smetánku 😀 😀 😀

blondynka400
31. kvě 2010

kualalik, nemyslíš spíš mililitr? 😕 😀 😀
No je fakt, že já s rou zmrzlinou nemám co říkat, ale malá byla už přeci jenom starší 😀

lenerka
31. kvě 2010

smetánek?
tak to kristýnka zatím vyzkoušela jen banán jablíčko
a jak jí to chutnalo
to je jasný ,nový chutě
lízla si i piškoty,taky pěkně pomlaskávala
uvidíme jak bude pak baštit zeleninku 🙂

lenerka
31. kvě 2010

jo a k těm příkrmům
tak já chtěla naučit kačku na všechno,naštěstí byla jedlík,tak jedla domácí i kupované
vodu pila,ale až po roce a kousek
furt měla jen mlíko moje,dr,říkala,že i v těch vedrech jí moje musí stačit
že mám přikládat častěji

no s kristýnkou to udělám jinak
začnu jí dávat jak vodu čajíky tak i UM co nejdříve,abych neuděla stejnou chybu jako s Kačkou
nikdy pak už UM nechtěla

kualalik
31. kvě 2010

Blondy, nene, fakt milimetr 😀

Lenerko, teda banán a jablíčko. Naše bude asi pěkný jedlík, páč když jím já, tak na mě kouká, slintá a jazyk ji jezdí 😀 Já chci přes léto taky spíš jen kojit, sem tam vodu dám,ale čajíky nechceme, tak je nutit ani nebudu 😉

lenerka
31. kvě 2010

my taky nečajíkujem
Kristýnka taky na mě kouká,když jím a slintá
no,ale je to náš huběňour
uvidíme na kontrole 16.6.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru