Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

kualalik
15. zář 2010

blondy, no jo, necháme to nastřelit, už to mám domluvený 😉 a na bříško už se přetáčí dávno od 21.7. 😀 tak že ted leží na zádech jen minimálně, když spí 😀 jinak se furt koulí na břicho, moc se jí to líbí 😉

luciasek001
15. zář 2010

@blondynka400 jo jo leze, postavil se z kleku a přitáhl se o postýlku do stoje. Má to přehozený, ale co s tim můžu dělat. Aha, na tuhle jsme taky koukali, ale nám je isofix na prd. On má snahu se zvedat do sedu, ale sám si zatím nesedl. Každý to má trochu jinak. A vy už taky lezete??

blondynka400
15. zář 2010

@kualalik tak ot jsme nějak nezaregistrovala, promiň 😀 Tedy to je nějaký rychlík ne? 😀 to jí byli nějaké 3 měsíce ne? 😕 Nebude ti už za cvhíli taky lézt? 😀 Ono se jim to líbí no, mají lepší rozhled, lépe si mžuo hrát...

@luciasek001 a vy v tom fusionu nemáte isofix? 😕 Tak jestli chceš to isofixu nebo i do pásu, vzala bych tuhle: http://www.autosedacky-romer.cz/autosedacky-918.... Pro mne jiná značka z hlediska komfortu a hlavně bezpečnosti než romer neexistuje... Každopádně poutání isfoxem je mnohem bezpečnější než pásy 😉
Neuděláš s tím nic, ale jestli se přitáhl, tak to není pravý stoj a měla by si pokuď to jde tomu zabránit, zbytečně si přetěžuje páteř a klouby... Správně by si měl kleknout a postavit se a jenom se přidržet, ne se přitáhnout... Ale jestli je to takový šikula, za chvíli pochopí, jak si sednou. Stačí jednou a už to bude umět . 😉 . Musí si sednou z lezení na čtyřech, to je teprve ten správný aktivní sed a uvolnit si ruce pro hru, do té doby je to pasivní sed, který není pro rozvoj úplně ideální, takové ty pokusy jak ty píšeš, nebo přes bok, ale malá taky tak nejdřív seděla a žádné ujmy to na ní zatím nenapáchalo 😀 Je to jak s trím stojem, sice jsme se snažila jí v tom bránit, ale ono to dost dobře nejde... 🙂
Jojo, leze a sedí ai 14 dní, na všechno přišla během jediného dne a od té doby v podstatě jen leze nebo sedí 😀 . Ale ten sed je super, hned si víc hraje sama a je tkaová spokojenější, ale on to byl její cíl už hodně dlouho, aby si sama sedla, to jí nazaátku bralo mnohem víc než lezení...

kualalik
15. zář 2010

@blondynka400 jojo, to jí byly cca 3,5 měsíce... přijde mi, že je nějaká rychlá... už delší dobu se snaží když leží vzepřít na kolínka, zveda prdýlku, ale asi to svoje mega těžký tělo nezvedne na těch párátkách 😀 já jsem koukala taky na ty autosedačky a budu vybírat mezi romer nebo maxicosi.. uvidíme. Jo a už vím, proč jsme dneska měli stav bdění od půl 4 do půl šestý,slečně vylezl špičák a jako to bylo s mega řevem 😒

lenerka
15. zář 2010

ahoj holky

nějak nestíhám
tak jsem tu jen na skok
minulý týden jsme byli už po 6té na Bulovce na kyčlích dopadly jsme dobře
už tam naštěstí nemusíme
jadýrka se vyvinuly obě 🙂
už máme nastřelený naušničky,byla statečná jen jsme málem padla na zem,když mě řekli cenu 600kč
u kačky jsme platila 330kč a naušničky měli kamínek a byli moc krásný,tyhle jsou hnusný
ještě,že je bude mít jen na 6neděl!
taky jsme byli na opozděný 6měs.kontrole
tak máme 67cm a 7.8kg pěkný buřtík 😀
baští maso i ovoce sušenky jí nejedou tak dáváme kukuřičný křupky,ty saje jako moje prso
stále jsme bez zubu neleze a sama nesedí,ale má ještě čas
krásně se přetáčí koulí se po bytě
strašně se snaží na kolínka,ale bojujeme bojujeme,snad už se jí to brzy povede

Kačka je ve školce spokojená
chodím pro ní po 14h,takže mám dost času na kristýnku
jen je škoda,že má zas rýmu a kašel
snad to nečapne Kristýnka

stále kojím,ale mlíka ubejvá,jak nekojím v noci
jsme ráda,že spíme v noci celá rodina
máme hodný děti

lenerka
15. zář 2010

ahoj Eli

koukám,že už to máš za pár
jak je mamino?

lenerka
15. zář 2010

holky pražandy nevyrazíme na tuto akci?

http://www.babyweb.cz/Clanky/a4386-S-kocarkem-P...

eliska_v
16. zář 2010

Ahojky holky.
Tak po včerejším uklizení a večerním sexíku ani ťuk! Malej spinkal celý večer a byl snad ještě víc hodný než obvykle!! Tak já to vzdávám!! Až bude chtít ven, tak vyleze!! 🙂
@lenerka : jsem otevřená na jeden a půl prstu na monitoru v úterý slabé kontrakce, ale já o nich ani moc nevěděla, jenom asi o jedné... Malej je krásně zavrtaný hlavičkou dolu...jo a odhadovaná váha byla v úterý 3700g 😅 😉 No jo asi se mu u mě líbí!! 😀 😀 🙂

luciasek001
16. zář 2010

@blondynka400 ne ne Fusion nemá Isofix. My jsme vybrali tuto http://www.eshopbaby.cz/katalog/starlight-sp-au... S romer zkušenosti nemám, ale asi bude lepší.
Já vlastně nevim jak si stoupnul, protože jsem u toho nebyla, ale předtím než jsem odešla tak klečel a pak najednou stál. On na to časem přijde. Včera jsme byli opět plavat, první hodina super a ted od půlky spustil křik a vydrželo mu to až do konce. Tak nevim, ale asi byl utahanej, málo spal. Pak se diví, že je unavený.
Teda ta Anička je šikula, asi jsou holky mrštnější. My to doženeme 🙂

luciasek001
16. zář 2010

@lenerka ahoj, klidně bych šla, ale my zrovna plaveme 😖 Třeba to příště vyjde.

blondynka400
16. zář 2010

@kualalik hold je to megarychlík. Ale i takový se najdou. 😀 tak pak deej vědět, dky se jí to podařilo 😀
Maxicosi některé nemá špatné, ale nejsou zdaleka tak pohodlné navíc se musíš dobře kuoknout do testů, protžoe mají jak dobré tak špatné sedačky, to romer ne. Navíc jsou vevnitř menší, což s tím vaším zvířetem.... 😝 😀
@lenerka to je dobře, že je vše ok. A to spaní tiše závidím 😀
@luciasek001 tak to tedy koukám jako puk, že nemá isofix, já myslela, že to má každé nové auto už jako standart 😲 .
Hele tak jestli isofix nemáte a mít ho nebudete, tak kup tuhle: http://www.autosedacky-romer.cz/autosedacky-918.... Je levnější a z bezpečnostníhoa kmfortního hlediska úplně stejná jako tam ta, když jí připevníš pásy...
Tu co si posílala bych nekupovala ani náhodou, koukala jsme se do testů a výsledek špatný 😝
Každé miminko na to časem přijde, navíc každé má své postupy... Tak snad příště budelíp, ta únava dělá hodně.
No ona se to naučila hrozně rychle, když jsem to srovnala tak byla nějakou dobu pozadu oproti Filípkovy a pak to byl najednou hrozný skok, teď zas trénuje vstávání, ale to bude chvíli trvat, vzhledem k tmou, že já přitahování totálně netoleruju, fakt jí nechci si nechat zničit páteř a klouby.... Ono j to fakt individuální, něktré děti se postaví a třbea pak ještě 3 msíce nechodí, jiné se postaví třeba až v roce a začně hcodit během pár dnů. Prostě to mají v t+ch hlavičkách zakodované 😀

lenerka
17. zář 2010

ahoj holky

dávali jste prckům skleničky nebo vaříte svoje jídla?
já u Kačky poctivě vařila, skleničky měla jen na dovče nebo na chatě
u Kristýnky to nějak nestíhám,tak baští skleničky
ty docela často obsahují mrkev,přijde mě žlutá,ale naštěstí není vybíravá a zatím sní všechny druhy masa a různý skleničky od různých firem
co prckům vaříte za dobroty,že bych se inspirovala

blondynka400
18. zář 2010

@lenerka já vařím, kupvané jsem dávala jenom čistě zeleninové do půl roku. Nějak nevěřím, že tam bude kvalriní maso, k tomu se žloutkem jsem ani neviděla...
Já vařím všechno možné, používám i rýži a mimi těstoviny, se zeleniny taky už skoro vše, chci začít zkusit i rajčata a pod. A maso telecé, kuřecí a krůtí.... Vždyť je to horzně jednoduché, je tolik kombinací 😀 Ale třeba tu mrkve až zas tak často nedávám, nemyslím si, že by to bylo pro mimi zrovna úplně to nejlepší....
Já dala zatím skleničku jednou, ale nechce mi to, protože je to moc na jemno, má radši kousky 😝 😀

lenerka
18. zář 2010

ahoj blondy

já zeleninový přesnídávky vařila
protože jsme celý léto byli na chatě a tam vše rostlo
asi doděláme ty zásoby skleniček a přejdem na mojí výrobu
jsem zvědavá jestli to vůbec bude jíst
nechce kousky
rozmačkáváš jídlo vydličkou nebo už jí dáváš kousky i masa?
ale je fakt,že ona je o 1měs.starší než naše

lenerka
18. zář 2010

holky co používáte na fleky?
já peru v persilu sensitive a na fleky dávám vaniš,ale nějak to nepomáhá

luciasek001
18. zář 2010

@lenerka taky doma vaříme. Kombinuju co se dá. Docela to přijal, ale ze začátku to byli docela boje, víc mu jeli skleničky asi to chce čas. Jinak na fleky používám Ariel Professional a řekla bych že to docela funguje.

Jinak dnešní noc byla u nás peklo byl asi každých 20 min. vzhůru. Rozjela se mu rýma, pčíká a kašle a do toho rostou 2 horní zuby, no prostě paráda. Takže dnešní spánek stál za prd. Odsáváme nudle, kapeme do nosu, asi to bude chvíli trvat. Pěkný víkend 😅

blondynka400
18. zář 2010

@lenerka no oni někdy jak si zvyknou na skleničky tak pak to domácí nechtějí...
Já jsme líná, rozmačkaní vidličkou je na dlouho, maso musíš krájet, takže mixuju, ale fakt jen odně do hruba. Jojo, jsme starší, ale já jí to takhle dělám od začátku, ty rozmělněné kaše jsou zbytečné....
Jinak ovoce a zeleninu, pečivo, dětské sušenky jí dávám normálně do ruky a i když nemá zoubky, dásničkama to jakoby utrhne a pohoda a zvládne už i fakt velké kousky...
Mně fleky vypere normálně prášek, naštěstí skoro žádné nemáme,malá jí ukázkově. Vanish bych asi nedala, je to svinstvo a bála bych se, že to všechno nevypere... Jo a používám woolite 😉

luciasek001
19. zář 2010

@blondynka400 a jaký ovoce dáváš malý? Já mu do ruky dávám akorát banán tim se nazakucká. A zeleninu asi vařenou co? Taky mixuju, ale Filip je lenoch na kousání. Ty už jí dáváš normální pečivo?
Tak to my jsme po obědě jak čunátko. Bez brindáku by to nešlo.

blondynka400
19. zář 2010

@luciasek001 všechno možný, třeba borůvky do mističky, ty si bere sama (někdy taky skončí na zemi je to jak kdy 😀 ), hroznové víno (to jí radši dám a ona si ukousne, když jí dám kousky do mističky tak nezájem)ze zeleniny okurku, vařenou mrkev, občas kousek brambory. To jí dávám hlavně když mi večeříme, zavedla jsme, že si sedne k nám ke stolu a má tkay něco, co si může jíst sama...
Na začátku se občas taky zakuckala, ale už se to naučial a pohoda. Ale bez dozoru bych jí nenechala...
Jojo, dávám jí normální pečivo, nevidím v tom žádný důvod proč ne. Tedy ne nějak ve velkém množství, spíš když jí potřebuju zabavit nebo jím něco já, tak aby mě v klidu nechala najíst a pořád po mně nelzezla, smutně nekoukala a neříkala mama 😀
No my už taky zas začínáme být jako čuňátko, protože už projevila zájem o lžičku, takže jí to nechávám. takže máme dvě, jednu ona jednu já, já jí krmím, a ona si s tím hraje, ale už se občas trefí i do pusy, no a občas hold taky ne a pak je to všude, a když chce jíst rukama, tak to už teprve 😝 😀 😀

luciasek001
19. zář 2010

@blondynka400 teda ta Anička je geniální 😀 🙂 To Filda si zatim jen žbleptá. A už sedí v jídelní židličce s vámi u stolu jo? Uvidíme, třeba taky něco na Filipovi vyzkoušim. Mě doktor řikal, že by neměl mít do roka lepek tak se toho držíme. Baští ty bezlepkový křupky.

blondynka400
19. zář 2010

@luciasek001 jojo sedí, dávám jí tam od té doby co se sama posadila. Ale dost často jí ještě krmím v tkaovém tom lehátku, je to pohdlnější, protože to sebou tolik nemele jak v té židličce 😝 😀
S tím lepkem, to bylo kdysi, ale přišli na to, že v poslední době byl velký nárůst celiakie a může za to právě až pozdní podávání lepku. Protoře trávicí trakt už je v podstatě hotový a najednou je to pro něho šok... Ale je pravda, že se názory na něj hodně různí, někteří doktoři dokonce skoro nařizují podávání už od 4 měsíce, většina doktorů a odborníků ale doporučuje od 6 měsíce. Tedy ne to nějak přehánět, ale aby se s ním organusmius seznámil.
Výhoda podání lepku kole toho půl roku je ještě ta, že když je mimi celiatik, pozná se to okamžitě, to třeba kolem toho roku už vůbec a pak je to dost často na dlouhé zjišťování co tomu dítěti je, nebo se to třeba může taky projevit až za pár let.
Jediná vyjímka je tehdy, když někdo z rodiny celikií trpí a nebo je hodně siln alergik, silný atopický ekzém, to až pak ot toho roku. Hele a ty dáváš tedy jen rýžové kaše? 😕 Skoro ve věech kaších od půl roku normálně lepek je ...

blondynka400
19. zář 2010

@luciasek001 jo a že by byla geniální toho jsme si tedy nevšimla 😀 😀

luciasek001
20. zář 2010

@blondynka400 já mu zatim dávám jen rýžové kaše, chtěla jsem to dodržet když to doktor řikal, proto jsem se tě ptala jak jste na tom s pečivem. Filip si jen brouká a když už je schopná Anička vyloudit máma tak bude asi zázračné mimčo 😀 Prostě se vám povedla.

blondynka400
20. zář 2010

@luciasek001 schválně si o tom lepku najdi něco na netu a nebo se ho na to zeptej, co ti na to řekne, já bych tedy to roku fakt nečekala, bála bych se... Ale jak jsem napsala, názory se na to trošku různí a někteří doktoři hold jedou ve starých zajetých kolejích... Ono to máš jak s příkrmy, kdy se tvrdilo že ne dříve než po ukončeném 6, teď čím dříve tím lépe, takže asi tak...
Já mám doktorku co je fakt dobrá, dělá na kus úvazku i v motole a ta říká, že od 6 měsíce, že sice nové výzkumy tvrdí od 4, ale že se jí to osobně zdá brzy....
Zázračná určitě není, je jen ukacená po mně a po manželovy, asi je to dědičné 😀 Ona jakoby povídá už hrozně dlouho, už to fakt vypadá, že ti něco povídá, ale jen jí rozumět 😀
Každé dítě je jiné a vyniká v nečem jiném. Podle mne je to úlně normální miminko 😉

kualalik
20. zář 2010

holky, tak jsem dneska doběhala doktory a mám osteoporozu ☹ ještě mě čekají nějaká vyšetření,ale jsem z toho docela mimo, myslela jsem, že to je jen poporodní problém ty bolesti kloubů a ono tohle... no snad bude líp 😒

lenerka
20. zář 2010

ahoj

k tomu lepku
u kačky mě říkali,že fakt vydržet a do roka nedávat
kačka měla první kůrku chleba a piškoty po 8měs.a prd se stalo
Kristýnce už rohlík a chleba dám,jen na ochutnání
manželova sestřenice má syna a ten je alergik na lepek ,když byl mimčo dala mu první lepek až v 1,5roce
a to už je hodně pozdě

včera jsme jí dala švastky a jak baštila
jablíčko hrušky strouháte nebo dáváte okusovat?

lenerka
20. zář 2010

kualalik to víš,že bude líp
a co malá?za chvíli už jí bude 6měs.strašně to letí co?

kualalik
21. zář 2010

lenerko, no jelikož kojím, tak mi na to nic moc dát nemůžou, tak že jen vápník... malá je super, je s ní sranda, momentálně řeže rukama do všeho, co je kolem, tak že můj obličej, hračky, apod. 😀 no a od ledna asi začneme plavat... už se na to muž těší, jenže toho budeme mít nějak moc na programu 😒

luciasek001
21. zář 2010

@kualalik a ta osteoporoza se ti objevila až ted po porodu? Předtím jsi na nic takového netrpěla? Tak snad se s tim dá pak něco dělat až dokojíš a určitě bude líp. Jen na sebe musíš dávat pozor.
Filip taky do všeho mlátí, je to sranda.

Jinak jsem včera mluvila s naším doktorm ohledně Filipovy rýmy a zeptala jsem se i na lepek tak mi bylo řečeno, že můžeme začít pomalu zkoušet piškoty, pečivo atd. Tak měl včera prvně kousek rohlíku a dobrý.

@lenerka já jablíčko zatim strouhám. Včera jsem mu zkusila dát kousek okurky a málem se nám udusil jak neví co s tim má dělat, přitom rohlík normálně rozkousal. Tak nevim co s nim. Je to lenoch.

blondynka400
21. zář 2010

@kualalik v tomhle věku? 😕 Na to máš snad 30 let čas ne? A nemá to něco společného s proděláným těhu a kojením? Můžeš vůbec kojit dál, aby sis neodčeprávala ještě další vápník.... 😖
Kdy vůbec začnbeš s příkrmy? 😕
@lenerka jojo, to by přesně tak odpovídalo, před těmi 3 lety se odporučovalo 8 měsíců nebo rok, ale změna je život...

@luciasek001 tak vidíš, to je super, že rohlíček chutnal 🙂 . Ale piškoty bych tedy nedávala, je tam hrozně moc cukru 😝 . Ono to stačí na začátek takhle trošku pro seznámení 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru