Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

rennik
autor
27. říj 2010

Ahojky takže my se máme dobře, Luki se nějakou dobu vůbec nechtěl ani posazovat tak už nás strašila dr že budem chodit na rehabku ale nakonec se začal sám posazovat a teď poslední dva dny začal lézt po čtyřech.. a taky se snaží postavovat u nábytku..Je hold pomalejší ale hlavně že je zdravý. Papá skoro všechno akorát mu nedělá dobře kakao takže mu ho nedávám. Váží přes 10 kilo, je strašně velký- hold po tatínkovi. Vlasy pořád zrzavé a oči pořád modré 🙂
Byl teď nemocný, měl zánět průdušek tak jsme trochu bojovali hlavně v noci jak furt kašlal ale už je to skoro ok. Jinak u nás je nejoblíbenější hračka vařečka a cedítko na nudle... pořád něco žvatlá, umí ty klasické mama, tata, baba, děda, ham,papa, no a pak furt říká nene, není a nejde 🙂 a taky má svoje vztekací období, když mu něco zakážu nebo vemu z ruky co mu nepatří tak se pěkné vzteká, doufám že to časem přejde, nerada bych měla takového vzteklounka 🙂
ale jinak je hodný.

Kolikrát přemýšlím, že bych už chtěla druhé, ale z druhé strany si říkám že bych si ho neužila pořádně. tak to ještě odložím 🙂

luciasek001
28. říj 2010

@blondynka400 ahoj, no tak to je šuikula Anička, že už si stoupla. My už taky stojíme u nábytku 😅 Je téměř všude 🙂
@rennik ahoj holka, neboj on to všechno dožene. U nás je taky v oblibě cedník asi je přitahuje 🙂 To vztekání znám, to máme doma taky, no snad je to pustí. A odmlouvání taky zvládáme. Jsou to potvůrky.
@matava tak držim palečky na hladký průběh porodu a začni se trošku šetřit.

blondynka400
28. říj 2010

@luciasek001 a už ti taky pomalu začíná obcházet? Ona je hrozná, v podstatě si prvně stoupla (předtím to byli jen takové pokusy kdy se chvilku udržela, nožičk se jí třepaly a pak psadla) a hned se pokoušla o první krůčky 😅
Koukám v oblibě cedník, tak to u nás tedy ne, ten jí nbere. Je vidět že hlčičky asi mají jiné preference 😀
To vztekání máme taky, občas je to odcela síla, hlavně když jí chci upnout do autosedačky a ona se chtěla ještě na něcko koukat, je to nadlidský výkon jí tam upnout, řev že se po mě lidi dívají (a přitom ona normálně skoro nebrečí), napne se do mostu, chce mi odlézt, no fakt síla... A bohužel si mylsím, žře to jen tka nepřejde, a že to bude ještě horší, pomalu ale jsitě náš čeká období prvního vzdoru.... 😒

@rennik jé já si mslím, že není nějaký "zpožděný" podle toho co píšeš, spouzta dětí zančě lézt až v 10 měsících, jsou i děti co v roce nesedí, nestaví se, to není váš případ. Takže já bych řekla, že je tak v průěmru, navíc je to chlap a ty bývají pomalejší 😉 Naví podle toho co úpíšeš že umí říkat tak v tom je zas o dost nepřed, thole neumí ani většina ročních dětí. Hold každé vyniká v nečem jiném. to vztekání máme taky, to je asi u všech, viz příspvěk luciáškovi 😝 😀
A co vůbec maminka? (jestli nechceš odpovídat, neodpovídej) a řízení autíčka? Už ti to jde? 😕 😎

luciasek001
28. říj 2010

@blondynka400 my už couráme okolo nábytku asi 14 dní, navíc je k neutahání. Takže doma padáme na čelist a on je happy 😝 Ted začal dost kvílet a piští, kde to pochytil fakt netušim. No je vidět, že Anička je šikula. Za chvilku nám asi utečou jestli to půjde tak rychle jak to zatim zvládají. To prohýbání do luku dělá Filip taky, někdy je vzteklej až hrůza. Ale co s tim......... 🙄 😝

blondynka400
28. říj 2010

@luciasek001 já bych řekla že nic, bohužel... Já jedu metodu, že si toho nevšímám a stejně jí prostě do té sedačky upnu, zavřu dveře a okamžitě ticho, stačí pak nastartovat, kouknu na ní a už se směje, takže asi tak...
No já jí tedy nechávám jen tak, padá inteligentně na zadek, takže naštěstí za ní nemusím chodit a hlídat.
Jsem se tě chtěla na něco zeptat a teď si za boha nemůžu vzpomenout co to bylo... 😝

luciasek001
28. říj 2010

@blondynka400 klidně se ptej, jo jo taky padá na zadek. Jen v úterý nabral stolek s TV o roh, takže má šlic nad obočím, ale jinak dobrý. Tak co už sis vzpomněla? 😀

blondynka400
28. říj 2010

@luciasek001 hele nevzpoměla, asi mateřská demence 😝 😀 😀 Bylo to něco k tomu stání, ale fakt si za boha nemůžu vzpomenout...
Vy nemáte na rozích takovéty chrániče? 😕 Jsou docela fajn, akorát se je malá naučila odlepovat a že to jde dost těžce, tak lepím pořád znova a znova 😀

matava
29. říj 2010

Dobre rano vsem 🙂 Stale jsme na ruzovem oblacku, jeste minuly tyden jsme byli na krasnem vylete a chovali jsme se jak temer na prvnim rande..tedy jen to brisko v tom neustalem objimani tak nejak prekazelo 😀 a vcera jsme meli romantiku se svickama ve vane, jen skoda, ze mame zakaz od doktora a tepla vana pry taky neni zrovna idealni..ale zas jsme si rikali, kolik takovych klidnych veceru jeste zazijeme...
dnes budou dodelavat skrine, takze pak konecne zacnu z pytlu a tasek vybalovatg veci od kamaradek a tridit je a odpo mam sraz s mamkou a jdem patrat do sklepa do starych krabic, co tam po nas objevime zajimaveho..treba nejakou hodobozovou zavinovacku 😀 coz mi pripomina, ze tu jeste taky musim koupit.. 😉

rennik
autor
29. říj 2010

Ahojky
Maminka má období kdy je všechno v pořádku, od té operace v Novém Jíčině ( kdy to pořádně zrevidovali) je ji už mnohem lépe, rána se zahojila, má po všech chemech tak se už trochu vzpamatovala.Dokonce už má vlasy 😀 narostly ji sice úplně šedivé ale to napravila nějakým šamponem amoc jí to sluší 🙂 Hrozně se mi ulevilo, doufám, že se neobjeví nic dalšího. Chodí na kontroly co 3 měsíce, ale zatím žádné metastázy🙂))

Řízení auta zvládám snad dobře, snažím se jezdit aspoň po městě nikam dál se nepouštím, ale tak mi to vyhovuje dostanu se kam potřebuji a to je hlavní 🙂

Období vzdoru nebude nic lehkého, ale musíme to zvládnout 🙂)) s tím napínáním do mostu mám taky zkušenosti, Luki to dělá často ale spíš, že nechce být na rukách, chce si hrát sám na zemi. Včera se taky poprvé postavil u gauče,chvilinku stál a pak spadl na zadek ale pokouší se dál 🙂)

luciasek001
29. říj 2010

@blondynka400 zatim je nemáme, máme zaslepený zásuvky, do těch strkal prstíky. Třeba si ještě vzpomeneš 😝

blondynka400
29. říj 2010

@matava tak ot je super 😉
Nevíš něco o dud, dlouho tu nebyla... Je vše ok?
@rennik tak vidím samé dobré zrávy, to je jedině dobře... 😵
Neboj, no to zvládne a za nějaký půl rok, už vbůec nebude poznat, kdy které mimi začalo lézt, sedět a chodit, pak se no najednou krásně sjednotí. hloavně ty dti, které začínají chodit později, to umí mnohem dříve a chodí jistěji, než ty, co začnou chodit brzy, takžej e to vlastně méně práce 😀

@luciasek001 už jsme si vzpoměla 😀 Jestli se ti postaví i u úplně rovného povrchu, třeba u stěny, vysoké skříně a pod. Malí to pořád zkouší, ale většinou to zkočí tím, že jí podjedou nožičky, jak se nemá pořádně čeho přichtit ap ak se hrozně rozčiluje, že jí ot nejde, kdyžk ousek vedle jí to šlo 😝
Tak zásuvky íj naštěstí moc nezajímají, ale je fakt, že tady jsou tak, že nejsou moc v jejím dosahu... A ty rohy to bylo první, co jsem zabezpečila, nějak mě děsily už jak lezla a začala se stavět na kolínka. Jak je hodně ldouhá, dostaal se skoro všude a na úroveň rohů 😅 Koupila jsme se v ikei za docela rozumný peníze (předpokládám že v čehcách bude ten samý sortiment) a spokojenost

luciasek001
29. říj 2010

@blondynka400 jak to tak píšeš tak asi ty rohy ještě zabezpečíme. Někdy to jsou milimetry. Jo jo už se staví i u skříní apod. To začal zkoušet někdy minulý týden, ted už mu to jde dobře a hazardér se nám zkouší pouštět. Vydrží stát tak cca 2 vteřiny a pak si kecne na zadek. Už jsme taky zdokonalili pápá 🙂

blondynka400
29. říj 2010

@luciasek001 myyslím, že se ty rohy budoz ještě hodit. Jakmile začnou vyloženě chodit, fakt se to hodí 😝 😀
Tak snad na to taky přijde,nikdy se takhle nevztekala, ale ona se třeba opře o stěnu, už si stoupně, ale v tu chvíli jí sjedou i ruce, podjedou nohy a je na zemi 😅
Už se zkouší pouštět jo? Tedy to j rychlík. To by měl být krok 3, to už za chvíli začně ťapkat sám 😉 A pak že jsou kluci pomalejší 😀

luciasek001
29. říj 2010

@blondynka400 já nevim po kom tu akčnost má, ale po mě to mít asi nebude 😝 Je nějak napřed. Jo a dneska jsem zjistila, že se mu klube další zub jednička nahoře, takže za chvíli bude 3-zubka 😀 A co vy a zoubky? Neboj ona na to taky přijde 😵

kuratkol
31. říj 2010

Ahojky všem, taky by mě zajímalo, co je s Dudu. Dlouho jsem na ni nikde nenarazila ...

kualalik
31. říj 2010

Ahoj Kuratkol, co u vás nového?

kuratkol
31. říj 2010

@kualalik // na testu 😉

rennik
autor
31. říj 2010

kuratkol to je nádherné!!!!!!! Nevím jak ti poblahopřát🙂 je to moc krásná novinka, drž se!!!!

rennik
autor
31. říj 2010

kuratkol to je nádherné!!!!!!! Nevím jak ti poblahopřát🙂 je to moc krásná novinka, drž se!!!!

kualalik
31. říj 2010

kuratkol, jééééééééééééééééééééééééééé kočko moc gratuluju 😵 😵 😵 jak dlouho už jsi těhulka? jak se cítíš? povídej, piš, přeháněj 😵

kuratkol
31. říj 2010

@kualalik No zjistila jsem to včera z těhotenského testu. Ovulace proběhla 16.10., po 14 dnech jsem testovala. Já si ani ten test nekoupila, protože jsem věřila, že už to dostanu a je to jen nějaké zpoždění. Mamči to nedalo a test mi koupila. 🙂 Nemám ani žádné příznaky... Shodou náhod jsem objednaná ve středu ke gynekoložce.

kualalik
31. říj 2010

@kuratkol .. vau,to je hezký 😵 tak mamka v tom jela s tebou 😀 a co tvůj první pocit,když jsi viděla dvě čárky?

kuratkol
31. říj 2010

@kualalik No jela 🙂 Já to měla dostat a cítila jsem, že tentokrát to bude fakt extra bolestivé, ale pořád nic ... No já ten test odložila stranou, protože mi tam nikdy čárka nevyšla, takže jsem ji ani nečekala. Pak na ten test mrknu a tam takovej slabej duch.... Tak jsem ho odnesla hned mamči ukázat, třepaly se mi ruce. 😀 Tak jsem šla ještě pro ten druhý test, co mi mamča koupila. Ten byl mnohem citlivější (10) a tam už byla ta druhá čárka dost silná.

kualalik
31. říj 2010

@kuratkol paráda, jde mi z tebe mráz po zádech jak to čtu 😀 ve středu ještě vidět nic nebude,ale až tě objedná na příště, tak tady chci pak vidět fotku z ultrazvuku 😵 a co na to druhá polovička? už to ví?

kuratkol
31. říj 2010

@kualalik Jo jo, ví to, ale nějak nemůže uvěřit 🙂

kualalik
31. říj 2010

@kuratkol to je asi tak,když to člověk nejmíň očekává.. u nás to bylo stejné 😉

kuratkol
31. říj 2010

@kualalik No je to zvláštní, cítím se úplně normálně, nepřipadám si těhotná. Ani prsa necítím... My jsme byli na 1 IUI a po něm jsme otěhotněli ... Udělali nám různé testy a na nic nepřišli....

lenerka
1. lis 2010

kuratkol

co to čtu?že by konečně i na vás usedlo to štěstí
moc velká gratulace a ať je vše v pořádku 😉

lenerka
1. lis 2010

tak jsem včera u Kristýnky objevila další zub,tak už nám lezou 3
a další polezou
je docela v pohodě,jen v noci snad 3x kojím a máme jí v posteli ach jo

Kačka je ve školce,Kristýnka spí
to je pohodička 😉

holky my máme fakt lenošku buřtíka
stále neleze nesedí,snad nebudeme muset chodit na nějaký cvičení!

matava
1. lis 2010

Cau holky, tak po nekolika hodinach jsem konecne doputovala domu.. nejela od nas kvuli havarce tram, takze jsem musela xkrat prestupovat busem a metrem na karlak na krev, od tama kousek do tveretu pro kojenecke podprsenky (sakra drahy ale zatim mi sednou a daji se pak v pohode v kramu vymenit), pak pesky odtama k apolinari, tam cekani na monitor, pak cekani na doktora a kdyz uz jsem byla u sestricky, ze mam jit na radu, tak musel doktor na sal a ja sla znovu cekat, tentokrat k jine doktorce, ktera tam mela prede mnou hromadu svych pacientek..takze to, ze mam pozitivniha streptokoka (ve zprave mam napsano, ze je vyskyt masivni..), jsem si precetla sama v prukazce, jen se me zeptala, jestli neodtekla plodovka, sahla mi na bricho a to bylo cele...takze za tyden jdu znovu...coz doufam, jelikoz prace mam doma jeste hromadu, na stredu jsem si pozvala uklidovou firmu, manzel mi zas odjizdi na tri dny..takze at si tam malej jeste chvilku lebedi 🙂
s dudu jsem se videla zhruba pred 2-3 tydny na obidku, uz se tesi az bude malej venku, jelikoz se ji nejak spatne chodi..mely jsme v planu se jeste znovu nejak sejit, ale stale nam to nevychazi, tak uvidime, jestli to stihneme jeste bez kocarku 😀

matava
1. lis 2010

@kuratkol jeeee, ted ctu tu super zpravu, tak to gratuluji..mam vazne radost, postupne se to nakonec podari vsem z nasi skupinky 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru