Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

blondynka400
8. lis 2011

@rennik on ti Luki už přes den vůbec nespí? 😕 Hlavně že ti je už lépe 😵
Tak vidím, ten nočník máte hodně podobný jako my 😀 Kdyby mohli běhat nahatí bylo to by to super, ale to jaski nejde. Přesně než stačím sundat tepláčky, už je to tam 😒
Jasně, já si za svým tipem sotjím 😀 😀 😀

rennik
autor
8. lis 2011

@blondynka400 nene nespí, ale pak jde spát v 5 a spí do rána do 7 tak aspoň něco. 🙂 tak prima já ti plně důvěřuju!!!! ještě pár týdnů a budeme to vědět 🙂

blondynka400
8. lis 2011

@rennik jojo, no jsem zvědavá, zda jsem dobrá jasnovidka 😀
To ti usne v 5 a spí 14 hodin v kuse? 😲 😀 To tedy koukám 😀 To u nás spí tak od 20:30 (v postýlce je ve 20, pak si tam povídá a sama usne) tak do 8 (plus mínus hodina) v poledne spí tak od 13 do 14:30 až 45 (když déle tak budím). Ale bez toho poledního spánku si to nějak neumím představit a tedy ani to, že by šla spát v17 hodin, najednu stranu je to luxusní, ale kdy by večeřela a hlavně co manžel, když by přišel z práce tak by šla spát 😝 😀 To u vás není problém?

rennik
autor
8. lis 2011

@blondynka400 u nás s manželem není problém protože dělá na směny tak je s ním často. A hlad nemá, nají se v těch 5 a do rána v pohodě vydrží. Když chodil spát přes poledne tak už nechtěl spát večer a šel nejdřív v 11 i později, takhle je to sice zabíračka přes den ale pak mám celý večer pro sebe 😉

kuratkol
8. lis 2011

Holky, můžu poprosit o hlásky ? http://prozeny.blesk.cz/soutez/zlaticka/2011/pr... Díky

blondynka400
8. lis 2011

@rennik tak když dělá na směny tak to jo, to je jasné, že to pak neva 🙂 Tak to je takhle určitě lepší varinata, než aby šel spát v 11, to je jasné. No máte to nebvykle nastaveno, ale když to vyhovuje 😉

rennik
autor
9. lis 2011

@blondynka400 zkoušeli jsme to různě ale tohle mu nejvíc vyhovuje, přes den se jen trápil když jsem ho chtěla dát spát, plakal v postýlce, bylo vidět že už spát nechce. Takže takhle je to fakt super. 😉

blondynka400
9. lis 2011

@rennik no jak jsme napsala, hlavní je, aby to vyhovovalo vám. Že to není úplně standartní přeci vůbec nevadí 😀

rennik
autor
9. lis 2011

@blondynka400 ne to určitě nevadí 🙂 😀

lenerka
10. lis 2011

kuratko pravidelně hlasujeme neboj 😉

lenerka
10. lis 2011

ahoj holky

tak koukám,že jste se pěkně rozepsaly 😉
no tak k tomu spaní
kristýnka taky nechce přes den moc spát,ale když už zabere,tak na 2h
naštěstí pak chodí spát ve 20h
je malá a spánek fakt potřebuje

kačka když ve školce taky odpočívá,tak je taky pak veselejší a příjemnější
a jde pak ráda na kroužky-jinak docela stávkuje
má toho asi dost chudák

lenerka
10. lis 2011

ty jo od 17h spát
to by jsme fakt nemohli praktikovat
kačka má kroužky právě někdy do 17h někdy do 17 30h a doma jsme po 18h
tak to jen tak tak stíháme vykoupat večeři pohádku a na kutě
docela už se zas těším,že bude toho 17.volno a 18týho dostali ředitelské volno,tak nebudeme mít takový hoňky
a kačka si taky odpočine
to víte školka je náročná 😀

rennik
autor
15. lis 2011

@lenerka a na jaké kroužky Kačenka chodí ?? 🙂 na školku jsem taky zvědavá ale já Lukáška budu dávat později nejdřív od 4 let, stejně budu s druhým prckem doma tak nechci ať se cítí odstrčený 🙂

lenerka
15. lis 2011

@rennik
no jasně
mě kačku taky vzali do školky skoro ve 4letech
od 3 by ti ho stejnak asi do státní nevzali,kdžy budeš s mimčem doma
ale chodily jsme hodně mezi děti,aby si získala imunitu
první rok co byla ve školce tak to zvládla bez ATB
za to kristýnka si to pěkně promarodila
2x ATB a nějaký rotavirek
ještě,že to máme za sebou
Kačka chodí na jogu na kroužek se zvířátkama a na rytmiku
kroužků je hodně jako třeba dětský zumba airobik,ale ona na to hopsání moc není
je spíše na to zpívání a kristý bude za sna ten tanec
ale jeslti pak budu chodit do práce,tak nevím kdo s nima na ty kroužky bude chodit 😲

rennik
autor
15. lis 2011

@lenerka teda tak to je šikula že jí to baví 🙂 no je fakt že by mi ho možná ani nevzali, uvidím, možná se půjdu zeptat ať vím jak je to pak s tou čekací lhůtou atd... To já zas nevím kam po mateřské nastoupím, do nemocnice zpátky určitě nechci a dostat se někde na obvod bude teda pořádný problém tam si každý to svoje místo drží. Tak jsme zvědavá kde skončím, jestli někde v obchodě nebo co. 😒

lenerka
15. lis 2011

no my hlavně jdeme s Kikčou po novým roce k zápisu do školky,ale 100%mě jí v září 2012nevezmou,kdžy jí nebudou 3roky až v únoru,ale musí aspoň o nás vědět
no kroužky jí možná baví,ale je hotová
hlavně,jak je večer brzo tma,tak se jí nikam už nechce jezdit
a já už jsem taky někdy pěkně urvaná
no podle mě už se těžko asi vrátíme na svá původní místa,ale ty to řešit nemusím,máš ještě hodně času
za to mě už se to blíží do finiše
uf
únor 2013 to bude něco děsnýho kristickýho celý rok
kačka do školy kristý do školky a já zpátky do práce????

rennik
autor
16. lis 2011

@lenerka tak přesně to mě čeká za ty 3-4 roky 🙂)))

luciasek001
16. lis 2011

@lenerka proč jdete k zápisu s Kristý tak brzy? Vždyt jí budou 2 roky. A když tam má sourozence tak ty berou na 90%. U nás v baráku je taky jedna matka která chtěla šoupnout kluka 2,5letýho do školky s plínou, nemluvící. Fakt takovýhle matky nechápu a to má doma ještě jedno mrně. Jen at si užije oba když si je udělali.

kuratkol
16. lis 2011

Naši Nelinku, která postoupila do 2. kola soutěže Blesku, je možné nyní podpořit smskou ve tvaru ZLATICKO 46 na čísle 907 99 09.
http://prozeny.blesk.cz/soutez/zlaticka/2011/pr...

lenerka
16. lis 2011

@luciasek001
no mě to přijde taky divný,že bych s ní měla jít k zápisu,ale prej už bych měla,aby o nás aspoň věděli
a to vím,že mě jí 100%nevezmou
ale nezapoměň,že m v únoru 2013 končí rodičák a měla bych jít do práce
a jě mě jasný,že v únoru mě jí do školky nevezmou
no s kačkou už bude problém
bude ve škole,takže se na sourozence u nás hrát nebude 😉
já se taky nechci zbavovat kristýnky a válet si šunky doma-neboj 😉
oni ve školce stejnak 3leťáky nechtějí
i když naše malá se dost slušně rozmluvila a už jí jde i čůrání 😉

luciasek001
17. lis 2011

@lenerka proč by jí nevzali když jí budou 3 roky a to místo si budeš platit od září do toho února pokud budou mít volno tak pak bys měla jistotu. Mě končí rodičák v lednu 2013 takže to máme o měsíc dřív než vy. A zatim se chceme jít podívat na den otevřených dveří a zjistit co a jak.
Takhle jsi stejně dala do školky Kačku, která by měla být s vámi doma pokud nejde o předškoláka kterého vzít musí. A když pak budeš muset nastoupit do práce tak by to mělo se školkou klapnout. Nevim jak to chodí u vás.

majule_j
18. lis 2011

Ahoj ženy,
vracím se po dlouhé době na místo činu 🙂 jak se tu máte?

Trocha infa od nás:
Maruška zrovna chrupe (spí po obědě 2-3h). Je to s ní docela fofr. Absolutně všechny hračky nezájem, musíme spolu vařit, dneska mi krájela mrkev do svíčkový 🙂 potom jsme kreslily prstama do mouky (doporučuju,děsná zábava,i když je z toho mega bordel) 🙂 Už je úlně bez plen, i na noc. A když v noci potřebuje,tak se vzbudí. Dvojku zatím neplánujeme 🙂 musím se jí opravdu věnovat,vyžaduje furt nějakou činnost. Včera jsme spolu žehlily a pak si dokázala půl hodiny hrát se složeným žehlicím prknem.

Akorát je ted na prdlačku to,že už má 5 týden salmonelu a nemůžeme chodit do mateřskýho centra,tak jen s dětma ven. Ani do bazénu to nejde.

pište pište,at nemusim docitat 😀

lenerka
18. lis 2011

@luciasek001
uvidíme jak ot všechno dopadne
na den otevřených dveří jdeme také
ale u nás v čakovicích je pěkně narváno
a pochybuji,že mě nechají jen platit a pak mě jí v únoru vezmou
ale já stejnak chci být ten první rok doma
aby jsme to všechno zvládli školu školku
bude to záhul

lenerka
18. lis 2011

@majule_j
ahoj
tedy vy jste šikulky,že jste bez plen už i na noc
to se jen tak nevidí
kačka byla bez pplen úplně asi až v roce
kristýnak se,ale už taky pěkně snaží
přes den jsme skoro bez plen,i když dneska tu máme návštěvu a udělala bobek
ty jo salmonelu 5týdnů to musíte dietit co?nezávidím

luciasek001
18. lis 2011

@majule_j Ahojky po dlouhé době, teda to máte doma šikulku, že je bez plínek. Jak se ti to vlastně povedlo? U nás Filip stávkuje s nočníkem. Asi si ještě počkáme. Jinak s tou salmonelou to je horný. Kde jste k tomu přišly? Tak dietuku. Až budete moc víc ven a mezi děti tak se třeba víc zabaví 🙂

majule_j
18. lis 2011

tak co se týče salmonely,tak vůbec nevím,kde to chytla,ale tady ve městě to řádí.. ve škole je asi 50 případů... chodily jsme mezi děti dost, i do bazénu, tam to může být raz dva... dietu měla jen 14 dní,pak doktorka říkala,abych jí dávala to,na co má chuť (což je u ní v podstatě všechno, ona je hroznej žrout) 😀 už je tedy i na své původní váze 13,36kg 😀 jako ona nemá být po kom hubená 😀

add plíny - jak jsme to dokázali? Pochopila před 3 měsíci, že jako nočník je na tu potřebu a hlavně na něj chodila házet bobek 😀 bo ji to v plíně vadilo 😖 😀 (mě taky-přeci jen už jí fakt všechno) 😀 a pak taky teda okoukala záchod, tak že chodí spíš i na záchod, viděla nás doma (furt šmíruje) 😀 tak ještě že máme v baráku 4 záchody 😀 a zapůsobila na ni chvála 😵 nééé že bych skákala radostí kolem plnýho nočníku, ale stačí pohlazení po vláskách, říct jak je skvělá, šikovná a bylo na ní vidět, jak má z toho i sama radost.

koukám,jak ten čas letí... Rennik zadělala na dvojku.. ještě někdo? 😕 😀

luciasek001
18. lis 2011

Jejda, no tak snad to u nás taky to dítě pochopí. jenže je mu je to tak nějak zatim šumák. Ale mě už to nebaví. 😝 Tak shánim finty jak na to. Chápe, že čůrá, bobek zatim do nočníku jen jednou. No a chválíme jak jen to jde, ale zatim marný. Ted nám rstou zuby tak ani nechce moc baštit.
U nás taky dvojka v plánu neni. Zatim nám stačí jeden raubíř 🙂
Aha, tak to je jasný, mezi dětma to se čapne raz dva. A už Maruška povídá?
Máme ještě jednu těhulku a to Elišku, ale ta sem příliš nezavítá.

majule_j
18. lis 2011

S Eliškou jsem si nedávno psala, ted byla v nemocnici, dneska už je doma a všechno v pořádku 😵

Marunka mluví až moc 😀 a furt zpívá 😀 nejvíc se jí líbí otočit volume doprava na rádiu a dokáže u toho děsně pařit 😀

Ted má ještě ke všemu rýmu, tak nějak jsme si doma všichni prošli chřipkou,muž je ještě "chorý" a tak si takhle krátili společnou marodnou chvíli 😀

blondynka400
18. lis 2011

Tedy tady se to rozjelo 😀
@majule_j ještě jednou čágo belo stará známá 😀 😀
@luciasek001
@lenerka holky k tomu zápisu do školky, když člověk cche, aby mi dítě vzali od ledna-února, na zápis už musíme letos, problém je ale ten, že od září je samozřejmě nevemou a vzhledem k přeplněnosti školek jim ani to místo držet nebudou, ať budeš platit nebo ne, takže reálně je státní školka až od dalšího září. Samo jsou možná někde vyjímky, kde místa jsou,al moc jich není... Souhlasím ale s lener, je potřeba se jít zapsat,pro příští rok už to pak bude výhoda, že jde k zápisu po druhé, což znamená, poměrně dost bodů v celkovém hodnocení. To že už sourozenec ve školce je, někde uvažují a někde ne, tyhle kriteria si stanovuje obec sama, takže je to různé...

rennik
autor
19. lis 2011

@majule_j přesně tak čekáme číslo dvě 🙂 ještě nevím co ale hlavně že čekáme, jsem z toho úplně HAPPY moc jsem si už druhé přála 🙂 a moc gratuluju k odstranění plín, my jsme tento týden pokročili tak že voláme když se chce a bez den jsme taky bez plínek, chodíme čůrat tak co půl hodiny a paráda, ono to najednou jde, bez problémů celý den, jen na noc plíny dáváme. Ale to taky přijde 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru