Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

luciasek001
20. dub 2012

@blondynka400 Aha, tak nám to nějak nešlo zatrhnout....prostě neusne a dělá scény tak ho nebudu držet v posteli. My jsme je vyndavali, že tou mezerou zalejzal do postýlky takže to znal. Ale vyndavali jsme mu je my, on sám by je nevyndal. Ne ne neutíkal, ale poslední dobou přišel úderem 04h. ráno že má hlad, že musí čůrat apod. Pak jsme ho tam zase šoupli zpět, ale jak kdy to mělo úspěch.
Právě, že jsem v noci čekala, že třeba dorazí k nám do postele, ale přišel až v 7h. takže paráda a pak jsme hned vstávali.
Už dopředu jsme se bavili, že koupíme velkou postel, dokonce si jí vybral a všechno klapalo. Než jsme smontovali postel tak blbnul na matraci a byla sranda a pak jsme řikali, že to je ta nová postýlka jak si vybral a že v ní ted bude spát. Protože pomáhal demontovat miminkovskou postýlku a montoval tu velkou postel. Tak jsme doufali, že bude veledůležitej a usne bez keců, ale je to prostě něco jinýho a musí si na to trochu zvyknout. Ale přes den leze do postele a tak jí furt oblejzá..

blondynka400
20. dub 2012

@luciasek001 no já jsem spíš myslela jestli utíkal během toho usínání? V noci se nebojím, jak na to není zvyklá a spí docela dobře...
No noa má novou velkou postel u sebe už dávno, od té doby co jsme se nastěhovali. Taky si jí vybrala, má autíčko a je z něho nadšená, ale psát chce prostě ve své staré malinkaté, jak jí říká. Prý je bezpečnější (kde to vzala nevím 😀 )
U nás v poledne taky dělala scény, ale stačilo vydržet (tak 3 dny) a pochopila, že prostě spát bude a hotovka. Já jsme hold v některých věcech tvrdá no 😅 😀 Já si myslím, že takhle malé děti to ještě potřebují, pro jejich zdárný vývoj...

luciasek001
20. dub 2012

@blondynka400 Ne ne při usínání ho to nenapadlo opouštět postel takže to prostě lehnul a spal. To začal utíkat až ted tak že tam s nim někdo je a povídá mu pohádku.
Aha, a nenaočkoval jí někdo třeba z babiček apod. že to asi 2-letý dítě nemůže mít ze svý hlavy nebo jestli jste se o tom nějak nebavili a ona vás slyšela. Třeba na to taky časem přijde a když byste jí zbourali tu malinkatou postel tak by si lehla do velký?
Tak spánek by mu neublížil, ale zase ho nechci nutit, ve školce pozná, že je prima si jít po obědě lehnout 🙂

rennik
autor
20. dub 2012

@blondynka400 jo je obrovské, ale před porodem u Lukáše jsem měla 117cm,teď mám 111cm tak ho určitě doženu, jen kdyby už to bylo 😖 každý den mě bolí podbřišek jako u MS, jen málo ale bolí, tak si říkám jestli se konečně něco nepřipravuje.

rennik
autor
20. dub 2012

@blondynka400 jo a se spaním dětí v poledne, mě nespí Lukáš skoro něco málo po 1 roce, nešlo to s ním vydržet, spát nechtěl, jen se trápil tak nakonec v poledne nespí, ale za to chodí spát kolem půl 6 a spí mi do rána do půl 7 - paráda.

luciasek001
20. dub 2012

@rennik za chvíli budeš mít malýho u sebe, je to za chvilku 🙂 Držím palce.
Teda tak to nevim jestli by šel Fíla spát v půl 6 to by asi neprošlo, ale máš alespon pak klídek. To taky neni špatný.

rennik
autor
20. dub 2012

@luciasek001 jj zpočátku jsem z toho taky byla špatná, že nechodí spát v poledne, že je moc maličký aby nespal, ale trápil se jak on tak já, když už usnul tak pak nechtěl spát večer a šel spát nejdřív o půlnoci. Takhle je to na jednu stranu fakt super, v 5 se jde koupat, povečeří a kolem té půl 6 až 6 chrní jak zařezaný 😀 😀 😀 a já mám klid, ale většinou dělám ještě co je potřeba- žehlení atd...

blondynka400
20. dub 2012

@luciasek001 to si nedokážu představit, že by tam s ní někdo musel tak dlouho být... Já jí říkám pohádku a pije u toho mléko, ale to je tak na 10 minut max...
Určitě jí nikdo nenaočkoval, ani to slyšet nemohla (takouhle blbost bych neřekla 😀) a myslím, že to má ze své hlavy. Spojila si to s něčím jiným, možní kolem, tam jí řákám že potřebuje helmu, že je to pak bezpečnější. Ona je totiž fakt hrozná, má dedukce a odpovědi jak 6 leté dítě. Někdy je to fajn, ale někdy na palici...
Každopádně dík za info 🙂
Já se právě zas bojím, že mi ve školce přestane spát....
@rennik ty s měříš obvod bříška? To mě nikdy nenapadlo 😀 Ale ono se říká, že u druhého je větší. To spaní, to si pamatuju, že jsi psala. A myslím že jsi psala že spí snad od 17 ne? 😀 Tohle si ale představit neumím, byla bych šíleně časově omezená...

luciasek001
20. dub 2012

@blondynka400 teda ty bereš ty pohádky hopem 🙂
Dnes usínání v pohodě, přečetla se pohádka a bez řečí usnul takže pohoda. Tak snad bude klidná i noc.
Aha, tak je geniální, holt na to přišla a je jí líp v malý postýlce. U nás je zase strach z toho kolo-odrážedla, zatim na to vlezl jednou a konec. Tak doufám, že se někdy rozhoupe, protože motorka je mu už malá. Každý má něco no 🙂
@rennik Tak na jednu stranu je to krásný když chodí spát takhle brzo, ale co když někam jedete tak taky usíná takhle brzy at jste kde jste? Nebo mu to sem tam prodloužíte?
U nás taky když jde spát po obědě tak pak jde spát strašně dlouho a nemá to ani vliv na to, že by pak spal dýl ráno 😖

rennik
autor
20. dub 2012

@luciasek001 jasně že mu to prodloužíme, když někam jedeme, že by usnul za pochodu to fakt nehrozí. Vydržel by o hodně dýl ale když už přejde ten jeho čas tak špatně usíná, je protivný a nejde ho uspat. Takže když jsem doma tak ho dávám spát pravidelně ale když někam jdeme tak se fakt neženu domů jen proto že by měl spát v půl 6. 🙂

rennik
autor
20. dub 2012

@blondynka400 no bříško měřím jen tak pro orientaci. U Lukiho jsem ho změřila jen před porodem tak teď to jen srovnávám .-)

luciasek001
20. dub 2012

@rennik tak to je rozumný řešení a jak se školkou? Budeš mít Lukáška doma nebo jsi zkoušela nějakou školku?

blondynka400
20. dub 2012

@rennik on to není špatný nápad. Spíš mě to spíš nenapadlo 🙂
@luciasek001 no na knížky a pohádky máme času dost přes den, večer mám už lehce jiné starosti 😅 Tak to tiše závidím, že vzal tu velkou psotel tak ryhcle na milost... Já bych neřekla že je geniální (stejně tak tedy není ani blbá 😀 ), ale prostě jí to myslí a umí si tyhle věci už spojit. Navíc bych řekla, že tu postýlku má ráda. Prý je po mně a nerada ze zbavuje starých věci 😝 😀
K tomu kolu odrážedlu, neboj, on to pochopí. Ono se jim na té motorce jezdí lépe, jak je to stabilnější, na tom kole se to musí na začátku naučit. Aní už tedy na něm jezdí jako drak, mnohem rychleji, než na motorce, naučla sep oužívat už i brzdu. Ale motorkou taky občas nepordne, s tou jezdí z kopce, jak tomu říká 😀 Asi bych mu tu motorku schovala a je to. Tak to stejně budu muset udělat s tou malou postýlkou....

luciasek001
20. dub 2012

@blondynka400 taky mě to napadlo tu motorku schovat, ale už po ní ani tolik neprahne když jdeme ven, nebo si jí vezme a já jí pak zbytek procházky táhnu domu a to mě nebaví 😝 I na tom kole by byl rychlejší, ale prostě má strach tak to nechci lámat přes koleno prostě k tomu snad dojde. At mu to nezošklivým, ale když na tom vidí nějaký dítko tak by to dítě nejraději z toho kola srazil a jel on, ale je to strašpitel.
Tak malou postýlku společně zklidte a třeba to zabere a přeorinetuje se na parádní novou velkou postel 😵
Díky, taky jsem ráda, že to klaplo relaivně hladce, uvidíme jak dál.

blondynka400
20. dub 2012

@luciasek001 já tedy s těmito věcmi na procházku nechodím. Ikdyž mi nechodíme ani na procházky 😀 Když jsme venku, tak si sama s garáže vezme co chce a jezdí tady kolem. Ale ono je to něco jiného, když bydlíte v bytě...
Ono je to těžké, sice je to od 2 let, ale tenkrát prodavač v obchodě říkal, že má 2 syny, první to miloval a jezdil od roku a půl a druhý ani ve 3 letech moc nechce... Takže je otázka, co je ten ideální čas, akždé dítě to má asi jiné a někoho to nemusí bavit vůbec.
Taky mě napadlo, že jednoho dne jí prostě s tatínkem složí a uloží do garáže a nic jiného jí nezbyde no 😝 😀

luciasek001
20. dub 2012

@blondynka400 no jo vy máte vlastně domeček tak to je jiná, holt se nemusíš s timhle tahat. Ti závidim 😵 Já taky nerada tahám něco takovýho, ale dokavad na motorce jel celou vycházku tak to šlo, ted začíná prudit s hřištěma a to teda je věc kterou opravdu nemusim, sedět u písku a koukat co a jak a muset něco prohodit s ostatníma zvláštníma matkama který se tady v hojné míře vyskytujou 😝 Máš to taky?
Tak jasně, každý dítě je jiný, ale vždycky když jsme byli ve sportu apod, tak se mohl přerazit aby si na to kolo alespon sedl a nebo když na tom vidí jiný dítě tak pozoruje a líbí se mu to. Ale raději jen z dálky, do toho byl ještě tchán děsně akční a koupil podobný to odrážedlo takže to má ještě v jedný verzi a taky nic 😅

blondynka400
20. dub 2012

@luciasek001 na tohle je to fakt výhoda. Může jezdit po našem a nechávám jí i na silnici, není tu velký provoz a hned jak jede auto, tak sama je během chvilky na chodníku. A když já náhodou zůstanu stát na silnici, tak mě buzeruje, že jede auto a že mám jít na chodník, že je to bezpečné (tak odtud to taky může mít, teď mě to napadlo 😀 )
Já s ním na veřejné pískoviště nikdy nechodila, takže ona ani neví co to je. Každopádně já bych tam tedy nešla, asi bych se zbláznila 🤐 Měla písek na pláži a teď má zbytek za barákem za stavby 😀 Občas ale musíme tak různě za dětma, co tu v ulici jsou. Někam chodím radši, někam méně, ale většinou je to to první, co jde obejít kdo jde kde venku a pak až si začně hrát sama....
Tak se asi bojí no... A při té první zkoušce nespadl nebo něco? Nebo mu to nešlo?

rennik
autor
21. dub 2012

@blondynka400 blondy tak my jsme to s ,, velkou postýlkou ,, měli úplně super. V té malé se pořád budil, měl tam málo místa, tak jsme se rozhodli pro větší a hned jak jsme ji dovezli tak se mu natolik zalíbila že v ní chtěl hned spát. S tím že jsme tu malou nechali složenou aby věděl že v ní spát nebude, že má svou velkou a druhá že je pro miminko. Samozřejmě to bylo nějak na začátku těhu kolem 2 měsíce, tak tchýně vyšilovala že nejsme normální, proč tu malou nerozložíme, že mimino bude až za půl roku atd... ale vykašlala jsem se na ní. Nechali jsme ji složenou a nelituju toho. Lukin ví že má svou postýlku a že v malé už spát nebude. A v té velké spí úplně perfektně. Taky jsem měla strach jestli nebude vylézat, samozřejmě že to zkoušel asi první dva dny se cpal ke mě do postele, ale to jsem mu hned zatrhla. Postel má hned vedle naší postele takže ví ležím vedle něho a nevylézá. Smí ke mě až úplně ráno když se probouzíme. Takže asi tak 😀 😀 😀

rennik
autor
21. dub 2012

@luciasek001 školku zatím nevyhledávám, sice je fakt že má moc rád děti a že by mu kolektiv prospěl, ale tady moc do školky brát nechtějí když je maminka na mateřské s druhým prckem. A bylo by to pro mě i komplikované ho tam vozit s tak malým mimčem. Možná od příštího roku, uvidím.

rennik
autor
21. dub 2012

Holky a těmi pískovišti, jsem ráda že jsme mu udělali ,, dětské hřiště ,, Teď v těch městech bych měla asi strach ho tam vůbec pustit hrát, co všechno se v tom písku najde ☹ takhle má doma své, má i houpačku, zkluzavku, svůj domeček, kde má sedadlo ze starého auta i s volantem 😀 😀 😀 atd...

luciasek001
21. dub 2012

@blondynka400 tak to jsem ráda, že nejsem divná, že nechci chodit na veřejný pískoviště....stejně zatim spíš pokukuje okolo a ostatní si hrají s našimi hračkami takže to je o ničem, ale on tam chce být.
Ne ne právě, že nespadl i jsme ho drželi, jednou to zkusil i venku, ale nic. Tak nevim, uvidíme, dáme mu čas.

lenerka
21. dub 2012

ahoj holky

tedy vy jste se rozepsaly super
večer si Vás dočtu
teď razíme na chatu
pěkný víkend

blondynka400
21. dub 2012

@rennik no my jsme možná udělali chybu v tom, že jsme jí koupil brzo,k dyž jsem ještě nechtěla, aby v ní spala. Nebo spíš přejít do nového baráčku a zároveň do velké posteel im přišel dost velký šok (ale je lehce fuxovaná na svoje věci 😀 ). Ale zas jsem to kupovala dohromody s dalším nábytkem, navíc k ní do pokoje bych jinka potřebovala jinou velkop ostel, na převlékání, utíráni po koupeli a pod. Tak jsem jí koupila rovnou no a asi to nebyl osťastné řešení. U nás už dlouho spí ve svém pokoji, takže je to něco jiného no 😖 Myslímco se týče toho vylézání... Ale já v noci fakt strach nemám, ale to usínání, ona je šílená bojovnice 😝 Každopádně i tak díky za pozitivní zprávy, že to jde po dobrém 🙂
@luciasek001 nejsi divná neboj. Já nesnáším i různé MC a pod. Když už někam jdu, tak fakt vyjíámečně, někm za zašiju aby mě nikdo neviděla a nemusela jsme se s nikým bavit 😀 Jedině kam ráda chodím je do Sloníkova, ale tam je to hodně anonymní...
On na to určitě časem přijde, že je to fajn 🙂

lenerka
21. dub 2012

koukám,že tu řešíte velké postele
tak to Kikča už jí má rok koupenou,ale je ještě složená v garáži
spinká v postýlce u nás v ložnici a kačka je sama v obřím pokojíčku,ale to už brzo skončí
postýlka poputuje kámošce,čeký v červenci miminko,takže Kikča půjde ke kačce do velké postele,ale bude to asi hukot!!!!!
budou se rušit a kačka bude nevyspalá do školky
no nějak ot musíme zvládnout
my jsme se ségrou taky spaly ve stejným pokoji a zvládly jsme to 😉

blondynka400
21. dub 2012

@lenerka my jsme spaly v jednom pokoji 3 a totální pohoda. Máti nikdy neříkala, že by byl nějaký problém.... Už jsou holky velké, třeba tě překvapí, že bude spinkat lépe 🙂

lenerka
21. dub 2012

uvidíme
teď je to pohoda
Kikča zapluje od ložnice a okolo 20h spí
kačce čteme pohádky a je to taky dobrý
uvidíme,jak to holky spolu dají

blondynka400
23. dub 2012

@lenerka tak jim přečtete pohádku oboum a pak budou hezky spinkat 🙂

lenerka
23. dub 2012

díky za radu 😉
tak jsem to zakřikla,už je kačka nemocná
dneska dostala ATb,má ští v životě to je v poho,když jí je skoro 5,5let
už nakazila i mě a já umírám a ona se tu pere s Kikčou,no to je bordel!!!!

blondynka400
23. dub 2012

@lenerka s co máte za nemůcku? Ono ty děti ikdyž jsou nemocní, tak jso jakoby v poho, většinou. Mají hold výhodu no 😝 😀

lenerka
24. dub 2012

@blondynka400
mě právě přijde,že kačce nic není
jen v neděli jí byla pořád zima,byla bílá a dost protivná
v noci se vzbudila,že jí bolí v krku a má tam hlen
ráno nemohla pít čaj ani polknout
dr,říkala,že to snad není angína,jen zduřelé uzliny
ale vyfásli jsme ATb na 10dní po 8h opruz
ale má třetí a to jí je skoro 5,5 to je v poho

hele kolik,že to má už tvoje ségra dětí 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru