Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

lenerka
12. únor 2013

@blondynka400

no dočkala
mě se moc nechtělo,ale když mě to kámoš nabídl, tak mě manžel řekl, ať to jdu zkusit
nevím, jak dlouho to tam vydržím 😀
už se těším na Chorvatsko, snad mě dají dovolenou 😉

blondynka400
13. únor 2013

@lenerka no já bych úplně bez práce nemohla být ani teď 😀
Jo to já netuším, co budeme nosti v 6 letech. Nohu má v podstatě 28 a oblečení 110/116 Takže vás asi trumfneme 😀
A těší se do školy? Když ej to ta velká slečna? 🙂
Já bych řekla, že se rvou a hádají ať jsou to holky nebo kluci. Jen holky víc pištěj 😝 😀

blondynka400
13. únor 2013

@lenerka a co na té poště budeš dělat? Tam to není tak hrozné ne? Ikdyž je fakt, že oni inzerují fdost volných míst...
Proč by nedali, na ní máš nárok. Jestli půjdeš na novou smlouvu, tak po ZD, jestli pojedeš na starou, tak v pdosttě kdykoliv 🙂

lenerka
13. únor 2013

@blondynka400 do školy nechce
chce zůstat ve školce, to jí asi nevyjde 😀
ale tašku do školy má pěknou od Topgalu

jo jo holky pištěj
kousaj se škrábou je to někdy dost o nervy!!!!

blondynka400
13. únor 2013

@lenerka tak ono asi jak kde... My byly 3 holky a tohle jsme moc nedělali...
Nechce? většinou chtějí 😀 Ona si zvykne...

lenerka
13. únor 2013

nechce za boha nééééééééééé!!!!
to víš, chce si jen hrát a žádné povinnosti!!!
bude to s ní težké
je celá já
já taky nechtěla a první třída byla oříšek 😠

blondynka400
13. únor 2013

@lenerka to je fakt zajímavé.... U nás už zase chce být za každou cenu předškolák 😀 Jak nemají ty třídy dělené dle věku a vidí, že předškoláci dělají úkoly, šíleně jí to láka. Takže u nás škola fakt nebude problém 😀
Jen přemýšlím, kdy jí pak do školy dám no 😒

lenerka
13. únor 2013

no u Kačka ve školce jsou rozdělený podle věku
takže jsou jen předškoláci
a úkolů dělají dost a to jí baví
je hrozně šikovná, učitelky jí chválí, ale do školy né no
Kikču čeká zápis do státní školky, tak snad to už letos vyjde 😉

majule_j
13. únor 2013

tak já po minulém týdnu můžu říci, že pištěj i holka s klukem 😀 jsem myslela, že mě jebne na těch horách. ještě že ta rodinka bydlela na druhým konci chalupy 😀

blondynka400
13. únor 2013

@lenerka unás naštěstí en, to rozdělení podle věku se mi nelíbí.. Hlavně ona si se stejně starýma jaksi nerozumí 😅
Hold s ní úkoly dělám doma no. Nakoupila jsme jí ty pracovní sešity pro předškoláky, nedalo se s njí jinak vydržet.....
Letos už by mohlo ne? 🙂 Dostane místo po ségře 🙂
@majule_j to jo, ale ty kuci obvykle nemají tak šílené jekoty 😀

lenerka
13. únor 2013

@blondynka400
no to mě neříkej, že už jste jí koupily ty sešity pro předškoláky 😀 😀 😀 😀
ty my tedy máme a občas koukáme
jako hodiny násobení sčítání
jako pro 5 až 6let se zbláznili
ale Kačku děsně ty prac.sešity baví
učitelky obdivuji, hodně se těm předškolákům věnují 😉

Kikča bude chodit do jiné školky než Kačka
a tam jsou třídy smíšené a to si myslím, že není vůbec špatné
starší pomáhají mladším
to schvaluji

kačka chodí do státní školky , která je spojená se školou
takže když má škola prázdniny tak my také
a tak je to se vším
teď jsem doma, tak je to pohoda, ale vůbec to ti rodiče nemají jednoduché
školní děti mají děsně volna
a ty 2měsíce
vůbec nevím kam holky v létě šoupnu
a na tábory jsou ještě malý, tedy Kikča 100%

teď ukecáváme Kačku jestli vůbec pojede na školku v přírodě na týden 😒
nějak nemá zájem
já bych jela okamžitě

blondynka400
14. únor 2013

@lenerka koupila, co s ním mám dělat 😀 Ale ne ty úplně klasické, nějaké od disney,mistr many a tak. Tvary, pak se tma počítá, jsou různé... Některé úkoly jí jdou, na něco je ještě malá.
Ale je fakt, že jsme si říkala že mi to na 5 -6 let přijde zbytečné. Co se pak mají učit tedy v první třídě 😝 Se pak nedivím, že se nudí....
Za nás tohle přeco vůbec nebylo a první třídu jsme všichni zvládli bez problémů. Přijde mi to skoro zbytečné. U nás ve školce to taky dělají, oni musí....
Podle mne jsou ty smíšené fakt lepší. to pomáhání tedy moc nefunguje, ale ona se třeba baví víc se staršíma a kupodivu jí berou. Je fakt, že ona jak je veliká a dobře mluví, na 3 letou fakt nevypadá.
To takhle blbě funguje jo? Tahle je taky hned vedle základky, ale otevřeno mají pořád. I v létě bude 14 dní, zbytek když chceš tak zajistí jiné školky. Ale ta škola to tak nemá no. Mně přidje jako dobrá varinata ty příměstké tábory. 2 měsíce dovolené hold není no.
Školku v přírodě jsem taky řešila. Ale asi nepojede, přijde mi malá, ale tuším problém, když velká část od nich ze třídy pojede, to samé obě učitelky 😖

lenerka
15. únor 2013

@blondynka400
no u nás odjíždí na školku v přírodě 3třídy
uvidíme , jak se kačka rozhodně
určitě jí nutit nebudeme
minulý rok nechtěla, tak nejela a nechala jsme si jí doma
tak byla spokojená, ale teď by musela být se 3letýma ve školce, tak uvidíme ono to nějak dopadne
naše škola taky bude fungovat cca 14dní v létě, ale když se moje ségra učitelka nabídla, že holky bude hlídat, tak do letní školky nepůjde ani Kikča
budopu aspoň celý dny lítat na chalupě 😉

no já si taky nepamutuji , ty prac.sešity za nás
ale něco málo si pamatuji, že paní uč.ve školce s náma tvary čárky...atd.trénovaly a mě to moc nešlo, to kačka je naštěstí šikovnější 😉

blondynka400
15. únor 2013

@lenerka tady řkala že cca 40dětí. Ve školce je celkově přihlášeno 120. Přijde mi, že chodí tam max 100. Je to stejně hrozný, ve třídě jich má být 30, většinou jich je tak 15... Jsko já beru, že jsou děti nemocné, ale třeba vedle nás má skříňku klučík. Ani jednou jsem tam neviděla věci, podle mne tam nechodí. A pak tyto děti drží místo těm, kteří by chodit chtěli, ale místo pro ne není. To jaksi nechápu. Jako na jednu stranu jsem ráda, že se jim ví věnují, ale systém ne chápu...
Tak když máš takové hlídání, to se máš 🙂 Já jí tam dát, i ktalhe s ní bude v létě k nevydržení a už vidím, jak budeme schánět děti 🙄
Tak to máš lepší paměť než já. Já si z MŠ nepamatuju nic 😀

lenerka
16. únor 2013

@blondynka400

tak u nás do předškoláků chodí plný počit
většinou jsou tam 6 - 7 leté děti
a rodiče opravdu pracují
takže tam jsou děti až dlouho po 16h
ale taky nechápu rodiče co přihlásí dítě do státní a pak ho tam nedává!!!
Až bude Kačka ve školní družině, tak tam je podmínkou jí aspoň 2x do týdne tam nechávat do odpoledne, jinak jsi vyloučena nebo vůbec nepřijata
to myslím, že je fér 😉

no já si ze školky pamatuji, jednu holku co mě kousala a škrábala
školku v přírodě, jak jsme hledaly poklad
a něco málo to učení, ale není toho moc neboj
spíše mě zůstala v hlavě základka druhý stupeň 😉

blondynka400
16. únor 2013

@lenerka no u nás jak jsou ty třídy smíšené, tak těžko poznat. Ani nevím, kolik tam předškoláků je. Ale těch větších se mi zdá, že je většina. Jako já chápu, že jsou děti nemocné, ale stejně. Za celou dobu tam přišel jeden nový klučík teď nedávno. Asi se někdo konečně odhlásil 😝 Ono pro ně je hlavní, že platí školkovné a zbytek je mi jedno. Čím méně dětí, tím mín práce 😝 Ale já si na naší školik stěžovat nemůžu, patří fakt k tomu lepšímu 🙂 Třeba včera pekli koláče, to mě překvapilo a přinesla nám domů vlastní výrobu 😀
Tady když přijdeš kolem té 16 (tak jí většinou vyzvedáváme), je tam taky ještě dost dětí a otevřeno mají do 18:30....
To máš dobrou pamět. Já chodila domů jetě před obědem, nejedly jsme tam... Jenom fakt vyjímečně, když byla odpo nějaká akce. Ale máš pravdu, něco si pamatuju, že nás tam nutili jíst. Jednou byla nějaká veka s horou taveňáku, což já nesnášela, ona mě to přinutila sníst, tak jsem to na ní pak vyblila a už mě nikdy nenutila. Na tohle bych zapomněla 😀

lenerka
16. únor 2013

jé vy máte otevřeno do 18 30h ???na státní dobrý
naše je do 17h
ale u našich předškoláků mají jen do 16h
pak je rozdělují
ale po tý 16h je fakt málo dětí

dobrý, že s nima pečou i koláče 😉
tak to je vážně úžasná školka

no s nucením jídla to je hnus
u nás ve školce nenutí,ale musí aspoň ochutnat no
naše kačka moc velký jedlík není

matava
20. únor 2013

Čau holky tak hlásím novy rpirustek. Včera 19.2. Ve 4 rano se nám narodil druhy syn, Mirek. Vojta brachu ještě nevidel jelikoz u apolinare maji uz víc jak mesic zákaz návštěv kvůli chřipce, je to jedina porodnice v Praze kde je to takhle omezené..narodil se o dva týdny dřív ma 49cm a 3150 g. Zatím je hodny, krasne saje stejne jako tehdy Vojta tak snad mu to vydrží. Vojtovi je ted dva a čtvrt a je to teda mazec. Je nezrizena střela, Fůrt nejake úrazy, vztekaní a pak dokáže obrátit o 180 stupňů a je ten nejmilejší syn na světe. No nebude to s nim jednoduchý. Je pekne tvrdohlavý, asi po mne ;0))

blondynka400
23. únor 2013

@matava moc gratuluju a ať je oba zvládneš doma 🙂
@lenerka jojo, má otevřeno takhle... Jako já bych jí tam takhle dlouho nikdy nenechala, ale třeba do 16 mi to přijde zase šíleně málo... Já si školku vybírala ještě před těhu, takže ten čas do kdy byl pro mne důležitý...
My si jí vyzvedli nejpozději někdy před 17, kdyžse manžel seknul po cestě z práce na jižní spojce, třídy spojené nebyly a prý tak jetě bylo asi 7 dětí... Na to, že jcih tam běžně bývá tak okolo 15, jich tam bylo tedy docela dost. Navíc ona je tma odpo ráda, je to valstně jediná doba, kdy si může volně hrát. ráno jí vozím na těch 8:30 a to už volná hra akorát končí...
Já si fakt nestěžuju, třeba teď měli akci masopust, skoro každé úterý mají divadelko, když je sníh tak jezdí kluzákovat, dopo jsou třeba i 2 hodiny venku. Hold byl to dobrý tip no 🙂Sice to nemám nejblíž, ale co se dá dělat....
A do jídla nenutí vůbec, ani nemusí ochutnat. Ale ona tam kupodivu jí hezky (začala tam jíst i věco co by doma nejedla), ale ona je teď celkově šílená kyselina 😝 A naštěstí jí dávají k pití i jenom čistou vodu, ne nějaký hnusný čaj, to bych asi nepřežila 🤐

lenerka
28. únor 2013

ahoj

tak odpočítávám hodiny, kdy mě to začne!!!!
Dneska naposledy Kikča byla ve školce do 12h bez oběda a zítra už jí to začne!!!!
Chudák ještě má rýmu, ale musí tam být no ☹
stejnak to čapla tam, jsou tam děti nastydlý
to je ale normální ve školkách a ve velkém kolektivu
zelený to nemá, takže pohoda 😉

Kačku naposledy vyzvedávám já od zítřka to začne babičce
no bude to velká změna pro nás všechny
největší, ale pro mě

už se asi doma nebude uklízet vařit 😀 😀 až do toho zas zapluju
držte mě prosím zítra palce
v 9h tam mám být
snad mě hned první den nebudou držet , tak dlouho!!!!!

lenerka
28. únor 2013

@majule_j

velká gratulace k těhu 😉
tak taky budeš mít dvě ženský 😀
ty jsou stejnak nejlepšíííííí
můžou po sobě dědit oblečení 😉

blondynka400
4. bře 2013

@lenerka tak co holka v práci? Jak si vedeš? 😎

lenerka
7. bře 2013

@blondynka400

Vedu si dost špatně :(
jsem jak v jiném světě
nevím nevím, jak se do toho dostanu
zítra už to bude týden co jsme v prac.procesu
holky jsou KO takže denně chodí po 19h spát
úplně se jim taky změnil režim
už aby byl víkend 😉
to se rozepíšu více
teď jdu spát
dobrouuuuuu

blondynka400
8. bře 2013

@lenerka a čím jsou ko? Tak alespoň máte večer klid 😀
Tak pak napiš víc a drž se 🙂

lenerka
8. bře 2013

@blondynka400

no jsou KO ze vstávání
Kačka vstává v 6h a v 6 50h už je před školkou
a naše školka se otevírá až v 7h
takže je úplně první ve školce ze všech tříd
ještě, že prababička je ochotná pro ní chodit po obědě
ale i tak okolo 18 30h co dojíždíme denně domů, tak už je na ní vidět, že je unavená
a po 19h už spí

Kikča chodí do školky na 7 45
a taky vstává docela brzo
nějak si nesedly s paní učitelkou, takže zatím jí moje máme vodí po obědě také domů
a od příštího týdne jí to začně, že tam bude i spát
a to nevím nevím, protože denně protestuje brečí, že tam nebude

holky se přes den vůbec nevidí
až večer cca po tý 18h
no doma bordel prostě nic nestíhám a v práci docela chaoz
nevím je to úplně něco jiného než na co jsem byla zvyklá a nevím jestli to můj mozek pobere
je to hodně o logistice statistice komunikace s manažerama vedoucíma a to mě tedy moc nejde ☹ ☹ ☹
prostě nechytám se
tak snad se někdy zaběhnu,ale kdy to se tedy neví 😀 😀 😀 😀
zatím o čem se tam baví, je pro mě španělská vesnice 😀

luciasek001
12. bře 2013

@lenerka to chce čas. A ty jsi přešla na jinou práci než co jsi dělala před holkama? Taky jsem potřebovala čas se zajet ted už je to pohoda. Jen to vstávání je pro ty děti hrozný. My musíme vstávat už v 5h. ráno a v 6.30 je Filip ve školce a taky jako první. Ale kupodivu mu to zatim nevadí. Já to mám přes celou Prahu do práce takže je to takový divoký. Manžel vyzvedává ze školky a malej musí ve školce spát. Ono mu to jen prospívá. Zatim byl nemocný jen jednou tak snad to tak bude i nadále. Tak se držte a neboj chce to jen čas!!! 🙂

blondynka400
16. bře 2013

@luciasek001 vstávat v 5 ráno? 😕 To si vůbec neumím představit..... Aso bych nepřežila déle než týden a Aňí by mi v 5 nevstala A co tu hodinku a půl děláte? 😀 A o víkendu pak vstává v kolik?
@lenerka neboj, určit se zaběhete. Už je to lepší? 🙂 Hold všechno má své pro proti no...

luciasek001
18. bře 2013

@blondynka400 predstav si,ze chvili trva nez se dame do kupy.Pak mame 30min. Do skolky a ja to mam jeste hodinu do prace. Holt se neda nic delat momentalne. Docela si zvykla jen musi ve skolce po obede spat. O vikendu vstava nejdyl v 7.30h.

blondynka400
18. bře 2013

@luciasek001 tak to docela chápu 😀 A to ještě vypravuješ jenom jednoho. Se dvěmi a ještě když musím ráno kojit je to logisticky mnohem náronější, ale i tak jsem se je naučila vyexpedovat obě do půlhodiny po tom, co vstáváme. Mně ranní vstávání zabíjí 🤐
Tak to je dobře, že si zvykl. U ns bychom si hodl nezvykla ani jedna. A proč máš školku tak daleko od práce?

lenerka
18. bře 2013

ahoj

Kristýnka je ve školce spokojená
už si tam našla kámošky a je tam nová paní učitelka
takže jsme všichni spokojení
Kikča vstává v 6 a to má školku až od 7 45h ale už honí manžela z postele, aby prý nepřišli pozdě do školky 😀
má taky svojí první velikonoční besídku 😉
takže dobrý
Kačka taky dobrý jede v květnu na školu v přírodě, takže 5dnů poprvé v životě jí nebudeme mít doma
to jsem zvědavá , jak to všichni zvládneme

a já v práci????
pořád to není ono, tak snad se zaběhnu no
už najíždím na 3týden
to ranní vstávání mě zabije
chodím už po 21h spát
já která jsem chodila po půlnoci nechápu

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru