Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

eliska_v
3. srp 2009

Nene, Pavli já jí čekám až 18.8....Snad už nepříjde!!

pavlisa
3. srp 2009

jasně, Eli, že nepřijde, ty jsi mláďátko, tobě se určitě brzy zadaří!!!

a já si asi koupím dalšího psa..budu jak ty staré důchodkyně, co mají doma třicet psů a jsou hodně divné.
Takhle skončím 😀

eliska_v
3. srp 2009

pavli: Sice mladá, ale uvidíme kdy se zadaří!! Teď doufám, že manžel v pátek dopadne dobře na spermiu a budu mít hned lepší náladičku!! 😉 😵 😵

blondynka400
3. srp 2009

pavlisa, tedy co je to zas za řeči 😀

pavlisa
3. srp 2009

no to víš, připravuju se na nejhorší scénář svého života 😀
hele, na všem si musíš najít něco pozitivního, ne? místo dvou, tří dětí budu mít třicet psů 😀

ok, dobře, tak já raději objednám manžu na to spermio, ale až po dovči, teď bych na to moc myslela a kazila si léto.

rennik
autor
3. srp 2009

blondy: jo jinak se máme moc fajn, nic moc nového akorát už teď vím že se po mateřské nikdy nechci vrátit do nemocnice, vím že je to za dlouho ale přemýšlím co budu dělat. Uvažuju dost reálně že bych nastoupila do přístavu dětství u nás v Třinci, kde chodím na těhotenský kurz, je to taková pohodová práce.
No a jinak se chystáme příští týden na pár dní do Tater. Tak už se moc těším 🙂

pavlisa
3. srp 2009

jéé, Tatry, brynzové halušky, mňam 😀
jsem děsná, co? furt jen to jídlo..ne, moc si to tam užijte, já holka z hor úplně chápu, jak si tam člověk krásně odpočine.

blondynka400
3. srp 2009

pavlisa, myslím že to psrmio po dovlené klidně počká 😎

renník, máš pravdu že je to sice hodně brzy ale potom co jsis tam zažila se ani nedivím. spíš se divím, že sis to nechala líbit.... Tak si to pěkně užijte 😎

pavlisa, jídlo je přeci fajn, ne? Zrovna před chvíli jsem snědla kopec výbroné točené vanilkové zmrzliny 😀

matava
3. srp 2009

pridavam se k ode na jidlo 😉 pred chvilkou se u me stavoval braska a z recka mi privezl tzatziki, mnam 😉 zitra jdu v 18dc na folikule, ale myslim, ze uz jsem po, stejne jako v minulych cyklech...
kamoska mi napsala na tu moji planovanou operaci tohle
to laparo ti gyndarka fakt schvali?zase proc bys nemela byt v poradku... kdyz byste sli na ivf, tak jestli jsou nebo nejsou pruchodny vejcovody je fuk, ze bys mela nitrodelozni srusty je malo pravdepodobny, kdyz jse nemela zadny operace ani hnusavy zanety delohy,,, a nitrobrisni srusty taky nemas kdyz jsi na zadny brisni operaci nebyla...
takze mam trosku cervika pochybnosti na kolik je to nutne..ale zas ted uz to mam zarizene v praci, pocitaji s tim, tak jestli to absolvovat ted nebo za pul roku, aspon budu vedet ze jsem komplet ok a v ty pokusy budu mit vetsi duveru, tedy snad 😉

snazilkadd
3. srp 2009

ahojte kočkyyyyyy 🙂
tak zase jsem na chvíli uzmula místo u PC, manža čučí na Víkend...
Jojo, k ódám na jídlo se přidávám i já, je to můj věčný boj - labužnictví kontra postava...A přestože je léto a mělo by se jíst zdravě a lehká jídla, tak furt vyvařuju prasárničky typu svíčková, kuře na paprice, smažený hermelín, halušky se špekem apod🙂 No jsem ostuda, já vím!

Mati: četla jsem komentář tvé kámošky, ale moc ti neporadím, spíš se přidávám k dotazu na
Blondy - jaká je pravděpodobnost, že má třeba člověk neprůchodné vejcovody? Kdy by se měl nechat člověk vyšetřit, při nějakém podezdření? Já teda o sobě vím, že trpím už od dětství na cysty na vajuchách... Zjistili mi to už v osmé třídě oři operaci slepáku... Může to být nějaký problém?

Jinak Eli, taky myslím, že z nás budeš těhulka nejdřív, neboj! Statistiky mluví své 🙂
Jo a co se týče toho spermia, zítra ráno nesu manžovo o laborky na vyšetření... Má radost, že nemusí běhat po špitálech a stresovat se tam a současně má radost, že už konečně bude moct, protože teď kvůli tomu 5 dní abstinoval, což je pro něj nadlidský výkon 😀 😅

snazilkadd
3. srp 2009

Renniku a co to je za práci? To je něco pro sestřičky? Nabírají tam nové lidi? A jak dlouho se vlastně chystáš zůstat na mateřské, už jsi o tom přemýšlela?😕

Mati: s tou jachtou tě obdivuju, musela to být docela makačka a současně adrenalin! A to umístění - klobouk dolů!! 🙂

Blondy - kopec zmrzlinky, joo? To jsou těhu choutky nebo jí holduješ běžně? A vůbec - jaké máš těhu choutky? 😅

pavlisa
4. srp 2009

ojojoj, dneska to vypadá, že dorazí, mrška jedna..už to na sobě poznám a teplota je nízko, čípek měkkne, takže je to jasný 😒
no co se dá dělat.

Ale řekla jsem si, že se v srpnu vykašlu na měření, prostě si ten další měsíc budu užívat bez sledování sebe sama a koncem měsíce objednám manžu na to spermio a od září zase začnu měřit, sledovat a tak, kdybych pak musela na vyšetření já, ať jim ukážu ukázkové grafíky 🙂

teda blondy, o té zmrzce si to napsala schválně, co???
😀
vanilkovou já nejraději, mňami

blondynka400
4. srp 2009

matava, no ona laparka není jen o neprůchodnosti, zkontrolují ti kompletně vaječníky a tak... Já být tebou bych na to fakt asi šla, není to žádný velký zákrok. Navíc přitom zkontrolují celou děloho, jestli tam nejsou nějaké přepážky a tak, které se nijak nezjistí, vezmou vzorek endometria a pošlou ho na zkoumámí jestli je ok, a to ti žádné jiné vyšetření nenahradí...

snazilka, no indikace ke srůstům je tehdy, když jsi prodělala nějaké záněty (ale dost často můžeš mít zánět dlouhá léta a ani o tom nevíš, např. chlamidie, ureoplasmu a tak), operace, špatně prsaklá cysta může způsobit také problémy a nebo se stane že už se holčička s poškozenými vejcovody narodí 😉
Já zmezlině hoduju bežně. Žádné chutě ani v podstatě nemám, já mmá spíš nechutě 😀 a to v podstatě na všechny nezdravá jídla, hold proto asi taky nepřibírám 😝

pavlisa, to víš žwe jsem to napsala schávlně, kvůli tobě 😀 😎

rennik
autor
4. srp 2009

snažilkadd: no je to práce i pro sestry ale i pro laiky(vyškolené)- prostě se jedná a přednášení kurzů pro těhotné, cvičení pro malé děti, plavání kojenců a batolat, kurzy jakobabymasáže, nežnánáručrodičů, šátkování, víkendya tábory proděti, prostě taková pohodová práce. žádné noční, žádné buzerování ze stran vedení, žádné zkoušení a omezování, prostě to jsem vždyckychtěladělat ale nebyla ta možnost.tak teď nad tím hodně uvažuju. snad mi to jednou vyjde. 🙂

Jooooo tatry už se na ně moc těším, byla jsem tam asi ve svých 4 letech s rodiči anic si z toho nepamatuju tak teď si to chci užít, doufám že se nám nestane nic jako na minulé dovolené 😖

jinak´k tomu jídlu: zatím mám přibraných 6 kilo podle grafu co mám v těhu průkazce jdu úplně přesně podle tabulky ale i tak mám pocit že je to moc. A to se snažím jíst střídmě. Chutě mám asi jako každá těhulka ale nepřeháním to.

blondynka400
4. srp 2009

renník, tak to ještě není žádná tragedie, ne? Já se dne ráno vážíla a jsem stále 3kg mínus, ale naštěstí už nehubun 😝 😀 . Akorát mi je jasné, že se to teď nebude líbit doktorce, říkala mi že ať mě ani nenapadne se vracet se stejnou váhou, no asi budu muset lhát 😀

eliska_v
4. srp 2009

Ahojky holky.
Mám úžasnou ovulku!! Doopravdy přepichovou!!! Já mám radost!!
Při dám testík do albíka!! Jo a i teplota tomu nasvědčuje!! Ježiš já mám radost!!! 😵 😵 😵

matava
4. srp 2009

jeee, elii, gratulujiiii, tak sup za manzilkem 😀
tak dnes v 18DC uz u me nic nenasla, tak si mudr neni jista, jestli mi to vubec vyrostlo do tech 20mm, ale moc se ji to nezda...ale budem to resit az v zari po laparce...takze ted cekam na pristi stredu na primare a termin laparky a co nejdriv nam snad dojdou vysledky genetiky...dnes me to zas v praci chytlo...odhodlala jsem se kolegynce, ktera pracuje na stejnym patre pogratulovat ke krasnemu brisku..je v patem mesici..tak jsme pokecaly o mimcach..pak se dalsi kolegyne zajimala, proc mam v nasem holiday planningu zaznaceno tri tydny volna..tak jsem to rekla a kdyz jsem videla ten sok v jejich ocich...sakris...ani nadech a vydech a pohled na D1 mi tentokrat moc nepomohl...za chvilku vyrazim za mamkou..to bude taky tezky...a do toho se muzik neozyva z portugalska...hmm, fakt super..ale bude lip...blondy, dikes za nazor...uz planuji co vse v prubehu neschopenky zvladnu..ani mi ty tri tydny nebudou stacit 😀

eliska_v
4. srp 2009

matava: tak držím palečky, aby Ti všechno dopadlo dobře!! 😵 😵
Za manžílkem teď skočit nemůžu , ale příjde okolo 21 hod, tak to si piš, že ho znásilním..je pravda, že už mi psal, že se těší na dnešní tuleníčko snaženíčko!"!!

snazilkadd
4. srp 2009

mati, musíš mi ve čtvrtek povykládat, jak to s tou tvojí hospitalizací je, já se v tom moc zatím nevyznám.... Já myslela, že se provedou nějaké testy a průchodnost vejcovodů a tak... Myslela jsem, že do týdne budeš zpátky v práci.... To je nějaká náročná operace? No mě čeká jednou taky gyn. operace myomu 😒

Eliško, bomba, no vidíš! To bude teda maxi tuleníčko! 🙂 😅 Prosím tě, že ty máš taky ty testy od chrobáčka? Dívala jsem se to do albíka a mám pocit, že ta tvoje ovu čárka je na levé straně ohraničená intenzivnější červenou barvou... No já to měla stejně nebo podobně, při ovu ta levá část testovacího pole byla výraznější než část kontrolní. 😕 Ale beru to za pozitivní výsledek 😉

snazilkadd
4. srp 2009

Jinak my dnes máme za sebou spermio a úplně skvělé to taky není... Pohyblivost OK, vše OK, ale menší počet na mililitr než má být (má být 20 milionů, my máme 15). Tak doufám, že to vyloženě není problém... Blondy, co říkáš? A nemůže to být způsobené stresem? Ačkoli je manža běžně "nadsamec" 😀 , dnes mu to vážně nešlo. Mám pocit, že běžně je to i jiná konzistence, než dneska... Říkám si, jestli za to nemůže i psychika? Chlapi tohle většinopu nerozdejchávají snadno.... No poradili nám nějaké preparáty, ale že to neplatí pojišťovna a je to drahý, já zatím vůbec netuším, nebyla jsem v lékárně. No a za 3 měsíce máme znova a pak za další 3. 😔

snazilkadd
4. srp 2009

Blondy: náhodou máš velkou výhodu, po porodu budeš zase kočka! To já se vsadím, že budu mít problém shodit poporodní kila hezky dlouho 🙂 No co, budu hodně kojit, prý to je ta nejlepší dieta! 😅

snazilkadd
4. srp 2009

Mati: my tě ve čtvrtek rozveselíme, neboj! 😀

Tak zatím pa holky, čekám návštěvu, jdu trochu poklidit a nachystat papu - budeme dělat fondue - poprvé, tak snad nepodpálíme barák 😀

eliska_v
4. srp 2009

snazilkad: jj mám od chrobáčka, ale už byl poslední!! 😉

matava
4. srp 2009

snazilko, to vis ze povypravim..az te bude bolet hlava 😀 15mm je skvely vylsedek, obzvlaste kdyz jsou na tom dobre..celkove je v dnesni dobe stale nadsamec, to mu fakt rekni..se schvalne jukni do ostatnich diskuzi jake jine vysledky casto ti chlapi slysi a muze byt na to hrdy, takze tohle at si opakuje a priste jich tam ma 20 😀 nakup mu selen zinek a jeste neco, to drahy neni, jemu to neublizi a naopak treba i bude mit dobry pocit, ze pro to neco dela 😉 takze shrnuto na zaver = gratuluji ke skvelemu vysledku 😀
jinak v tom hloubetine je to na cca 4dny u nich, pak tyden az dva doma nez se vyndaji stehy..ale vetsina byla na neschopence celkove tri tydny...no ale treba trhnu rekord a budu v praci cobydup 😉 teda neee ze bych se tam nejak hnala 😀

blondynka400
4. srp 2009

matava, ty tam budeš čtyři dny? Třeba u apolináře maximálně den.... Ale tam se to snaží brát rychle...

snazilka, není to žádná velká operace, ale je to zásah do těla pod narkozou, v případě že nenajdou nic vážného zbydou ti tři malé ranky. V případě, že najdou něco vážného, můžou tě říznout i klasicky. Doba uzdravení je také zavislá na tom, co ti nakonec všechno dělají...
K tomu spermiu, no 15mil není nějak hodně,ale zas to není žádná tragedie, záleží na dalších parametrech. Hoď mi kdyžtak IP kompletní výsledky, řeknu ti k tomu podrobnosti ju? 😉
Jinak psychika to může lehce ovlivnit, ale ne nějak výrazně....

eli, tak se pořádně snažilkujte
😀

matava
4. srp 2009

no blondy..vsak ja rikam, jestli proste nedohazuje pacientky...me je jasne, ze to nekde delaji i za min penez..zase si rikam, jestli to i jinde delaji dobre a je tam takova pohoda a jou mile sestricky jako pry v tom hloubetine... je to divne...
jinak dnes jsme to rekal mamce, brachovi a pritelkyni, ktera tma proste byla, lae ona by tam byla vzdy, jsou jak klistata, lae roztomily 😀 bylo strasne tezke se uplne nerozbulit a nejka kompletne to vse vysvetlit...je strasne hezky slyset od brasky neco ve stylu drz se sestricko 😉 no a mamka mi nejdriv naoko vynadala ze uz jsem ji to nerekla driv..nechce abych sla na laparku a hned srotovala v hlave komu kde zavola aby me tam poslala a ze to nejak zvladnem, tedy pokud pry chci s muzem zustat..ten jen tak mimochodem ztratil kdesi snubak...aby tech jobovek nebylo malo...no..tak hlavne ze uz dnesek konci,..uz toho mam plny zuby, zitra me ceka zaslouzena masaz, jen musim rano brzi do prace kvuli meetingu..tak dobrou noc...

snazilkadd
4. srp 2009

jejda.... tak dobrou noc, mati, zasloužíš si pořádně si odpočinout... S tím nadsamcem to manžovi určitě vyřídím, protože ať je radši psychicky v poho pro příště 😅 A s těma vitamínkama to asi zkusíme.... 🙂

Blondy, moc děkuju, ale já nemám výsledky spermia u sebe, já tam nemohla čekat, spěchala jsem, takže jsem to jen zjišťovala po telefonu... Konkrétní zprávu můžu zkouknout nebo si vyžádat až budu příště na gyndě, což je přesně 20. srpna, po návratu z dovolené... Mudr. mi říkala, že mám přijít týden po očekávaném začátku nebo opravdovém začátku MS. A Clostyl mi tentokrát nenapsala, takže asi mi chce dát pauzu, co já vím? Zatím mám jen utrogestan...

Jo a dnes ráno jsem si měřila BT přesně o hodinu dřív, než běžně, takže jsem si k tomu přičetla desetinku stupně a hodila do grafu, je to sice nepřesné, ale lepší, než vynechat měření vůbec, ne? Tady je můj aktuální grafík, kočky: http://www.fertilityfriend.com/home/2720fd. Se mi to zdá nějaké úplně nereálné, ty hodnoty... Takové nějaké extrémní, hodně od sebe odsazené... Že by to bylo tím utroušem?

Jinak právě od nás odešla návštěva, bylo nás 6 🙂 a bylo to super. Udělala jsem sangriu, mňam a trochu jsem se sťala 🙂 Ono to chutná jak šťávička, ale vzhledem k tomu, že jsem ji vylepšila kubánským rumem a taky medovinou, tak byla pěkně opileckáááá 😀 Doporučuju - to je aspoň jedna z výhod toho, nebýt těhu!!! 😀

snazilkadd
4. srp 2009

Jojo Pavli určitě není na škodu vypnout a přestat to bejby řešit... Ono se to tak říká a stalo se to i známým z okolí... Znám 2 holky, co se snažily cca rok, sledovaly teplotu, hlídaly si zdravou stravu apod., dokud z toho nebly tak rozmrzelé, že se na to vyprdly a hned následující měsíc otěhotněly! 🙂 Stejně to nechápu, jak může být psychika takto provázaná s tím, co se odehrává v našem těle... Teda u jiných pochodů je to pro mě srozumitelnější (třeba stres a jeho vliv na určité orhány), ale zrovna to, jestli mi dozraje vajíčko apod. je pro mě něco, co si snad nemůžu vsugerovat nebo vůbec nějak ovlivnit, ne? Případně ještě bych pochopila, že když si něco intenzivně přeju, tak to třeba zafunguje - ale že to platí přesně naopak? Myslíš na to = nepočneš, nemyslíš= počneš? Co já si s tím sakra počnu??? 😅

Hihi, dost bylo opileckých úvah, papa a dobrou 😀

pavlisa
5. srp 2009

a jeje, tady se to včera rozjelo 😀
no a mě se to "rozjelo" dneska ráno... 😠

ale co, zase jsem si řekla, že to je jasný, že teď si dáme jakože snaživou "pauzu" bez měření a ovu testů a počkáme si pořádně třeba na říjen, ať se mi narodí v létě malá račice jako jsem já a to bude panečku uličnice.

Takže takhle to má být! Chápete, osud mi prostě nedovolí mít mimčo v nějakém normálním znamení, bude to prostě poděs a citlivka v jednom jako jsem já, ať si ten život víc užiju 😀 😀

Konečně jsem to pochopila, co mi to tělo chystá 😉
Budu víc v klídku. Už jsem se přihlásila na kurz, takže se rozhodně nudit nebudu.

A dneska si dám víno!
😉

snazilkadd
5. srp 2009

Pavliso, na jaký kurzík?? A stou račicí se docela směju, já bych naopak raka měla strašně ráda. Třeba pokud jsme počali teď, tak to bude na přelomu berana a býka, úúúúúúfffffff! 😕 Takového člověka mám v rodině a nebývá jednoduché s ním vyjít, i když je jinak skvělý. A naopak raci mi přijdou v poho, už proto, že mezi ně patřím taky, hahaha 😀

Vínko? No jasně! Teď zveřejnili v TV návod, jak se dožít dlouhověkosti. A odpovědí je červené víno a mazlení. Prostě láska, ne třeba jen mezi partnery, ale taky pomuckat děcko a tak. Tak to já se dožiju stovky! 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru