Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

blondynka400
26. říj 2009

lener, já myslím že to je vše, ostatní jsou kluci a kualalik ještě neví...

lenerka
26. říj 2009

no kačka se měla narodit 22.12 a vylezla 26.12
takže docela v termínu
ale tohle mimčo vyleze asi dříve mám nějaký divný pocit
to jsou asi ty křeče no

lenerka
26. říj 2009

aha
takže jen 2ženský?to určitě kualalik bude mít holku 😀

blondynka400
26. říj 2009

lener, ty máš křeče? 😕
No pokuď vím tak ano...

Každopádně druhé diskuzi (snažilky v zahraničí), zatím čekám holčičku jenom já, jinak to jsou všechno kluci 😝 😀

lenerka
26. říj 2009

pěkný
v mím okolí je plno kluků ale i dost holčiček

křeče jo jo
ale nevím ani z čeho
beru magnezium,tak snad to pomůže 😉
ale při kačce jsme to neměla

blondynka400
26. říj 2009

lenerka, to víš no, už jsi taky starší a ne nejmladší 😀
Já mám nějak v mém okolí převahu kluků 😅 . Jak jsi na tom vbůec se jménem? Už víš? 😕

dudunidu
26. říj 2009

já ráda rozšířím řady maminek s holčičkama! Anebo s chlapečkama, taky se s nima člověk naučí jednat - akorát autíčka, fotbal atd. jsou mi fakt cizí🙂

No Blondy já bych na tu laparku klidně šla, ideálně ještě v listopadu, neboli co nejdřív... Myslíš, že by pomohla, jo? Já ale myslím, že mi doktor řekne, ať se první snažíme, když zprůchodnil ten vejcovod, tvářil se u toho tak vítězoslavně 😀 a Myslím, že mu jeho mužská ješitnost zabrání mě tam poslat ihned... No mně by se to v listopadu hodilo, pak už ale moc ne... Mám několik otázek:
1) Dnes jsem 7.DC, dá se to stihnout ještě v tomto cyklu?
2) Není to pro tělo nějaký zbytečný záhul?
3) jak dlouho po ní musí být člověk v klidu, na lůžku, jak dlouho se nesnažilkovat?
4) doporučení na laparku mi předepíše gynekolog? Nebo to musí být přes nějaký CAR?
5) jaké jsou po ní jizvy?

Jdu za ním příští pondělí na folikulometrii, tak to bych se mohla rovnou zeptat a domluvit...

dudunidu
26. říj 2009

A taky mě štvě, že jsem do sebe valila celou dobu ten Clostyl úplně zbytečně. Už ho beru pátý měsíc (s 1-měsíční přestávkou) a ty negativní účinky na sobě fakt vidím...Přibrala jsem a mám polovinu vlasů co dřív 😖 Co by člověk neudělal pro mimi, no jo, ale bylo to zbytečný.... Moje 2 ovulky co se zadařily v uplynulých měsících byly k ničemu! 🙄 No aspoň že se mi na to mrkli... Ale teda je to hustý, nejen PCO ale ještě neprůchodné vejcovody... Možná bych se měla trochu poinformovat i o adopci 😉 😀

blondynka400
26. říj 2009

dudu, no ony si i holčičky hrají s autíčkaam nebo je zajímá fotbal 😀
No abych pravdu řekla, podle mě si ideální kandidát na laparku, hlavně by jsi přesně veděla co a jak...

Takže odpovím,
1. to už učitě nestihneš. Za prvé se to dělá hned po MS a za druhé většina nemocnic (v pze bych doporučila apolináře), jsou čekací lhůty. I 2 měsíce, záleží , jak by si měla štěstí...
2. no je to nárkoza, ale jestli jsi zdravá, je to ok. Jinak to pro tělo není žádná zátěž
3. je to jako lehká operace, tzn, počítej tak 14 dní doma, v nemocnici max pár dní (u apolináře u druhý den pouští domů), záleží jako t obudeš snášet, to máme kařdá jiná. Také záleží, zda to pouze diagnostická laparka nebo zda budou něco dělat (v případě že najdou problém, řeší to hned, v příapdě velkého problémů tě můžou rozříznout hned).
4. může napsat běžný gynekolog, car ai to většinou dělá sám, ale já bych byla pro apolináře
5. téměř žádné, celkem myslím 3 sotva centimetrové, v podstatě neviditelné...

kualalik
26. říj 2009

Dudu, ahojda, já mám za sebou laparku (odstranění srůstů,cysty a slepáku). Pustili mě ze špitálu po třech dnech (a to jsem lhala, že chodím na velkou-chtělo se mi prostě domů) 😀 doma jsem byla cca ještě 5 dní... pak ale se to u mě trochu zvrtlo tím, že se mi udělal po jednou vpichu abces (bohužel v tom vpichu v pupíku=drží se tam dosti nečistoty) ☹ tak že viditelnou jizvu mám jen v tom pupíku, jinak ty dvě nejsou už vůbec vidět (doporučuju si akorát předtím oholit pečlivě klín) 😀 jinak ti to tam okudlaj tou jejich žiletkou (holčina, co ležela vedle mě z toho byla hotová) 😖

Navíc můj jeden vaječník taky nefunguje tak, jak by měl 😒 ale koukej na mě, jsem zdárný příklad těhulky (i když po roce snažení),ale klaplo to 😉 😵

Zítra jdu do poradny, tak se domluvím s Mudrou, kdy zajít na utz a pak vám povím, na co jsme si zadělali 😀

dudunidu
26. říj 2009

Ahojky Kualičku, děkujiiiii za radu. 😀 A za jak dlouho jste se začali snažit? A kde tě operovali, v Podolí? Taky doufám a věřím, že bude dobře, i když bude cesta třebas trnitá 😅 . Jen teď nevím, mám-li tlačit na pilu a jít hned na laparku nebo to třeba ještě 2x zkusit a potom teprve na nový rok zamířit do nemocnice... 😕

kualalik
26. říj 2009

Dudu, já jsem byla na týhle operaci cca v 17 letech, léčila jsem se od svých 15 let se svojí hormonální nerovnováhou 😒 Operovali mě v Jablonci n. Nisou 😉
Já osobně bych nečekala a šla bych klidně do toho 😉

lenerka
26. říj 2009

Blondy

no ty jména ty mě trápí
ale už asi máem jasno
Natálie nebo Nikolka

blondynka400
27. říj 2009

dudu, jo ještě jsem zapoměla, když je vše ok a nedělají ti nšco většího, snažit se můžeš začít hned, dokonce i ten cyklus kdy laparka proběhla. A ty první dvě snažení bývají často velmi úspěšná, jak je všechno přočištěné a ok 😉

lenerka, Natálka se mi taky moc líbí, i jsme o tom uvažovala, ale rodinné jméno převážilo... 🙂 . Nikola se mi nelíbí, to je jméno jak pro psa... 😀

dudunidu
27. říj 2009

Lenerko, Natálka je i pro mě to nejhezčí dívčí jméno. Akorát mi vadí, jak často se dnes dává, stačí když se podíváš na statistiky nejčastěji dávaných jmen. Určitě to najdeš na stránkách statistického úřadu. Myslím, že teď je snad po Terezce nejčastější... Tak jestli ti to příliš nevadí, do toho! 🙂

Co se týče dětských jmen, vůbec v tom nemáme s manžou jasno🙂 každou chvíli nás napadne nějaké jiné... A nic se nám ale nezdá ideální. Buď kvůli nesouladu s příjmením, nebo třeba kvůli výslovnosti (co kdyby potomek třeba ráčkoval). 😅 No, tak ať vyberete nějaké hezké! 😅

dudunidu
27. říj 2009

a holky, kolikátý den cyklu se na tu laparku chodívá? Já prostě nevím, mám-li jít okamžitě, nebo se aspoň ještě 2x snažit (mám totiž v listopadu i prosinci doporučený termín dle Jonášovy metody...)
Stačí, když to proberu s doktorem až příští pondělí u folikulometrie?

blondynka400
27. říj 2009

dudu, to moje vybrané jméno je taky v rpvních pěti... S tím bohužel nic neuděláš... Musíš to brát tak, že to dáváš proto, že se ti líbí a ne proto, že je modní.... 😉
Už jsem ti to psala, většinou to chtějí hned po MS. Já bych řekla, že to určitě stačí. Navíc jak už jsme psala, sou delší čekací lhůty, takže je otázka, zda by jsi to vůbec do konce roku stihla. takže domluvit si to klidnně můžeš a mzitím se hezky snažtě. A fakt bych doporučovala toho apolináře, je to tam na hodně vysoké urovni 😉

kualalik
27. říj 2009

Hoj ženy 😵
Tak máme málo železa 😒 Musím dlabat 2x denně listovku 😉 výsledky těch tripplů budu mít ve čtvrtek 😉
Jinak jsem byla pochválena za 1kg nahoře na váze 😀 A cukr v cajku 😉

blondynka400
27. říj 2009

kualalik, tak vidím samé dobré zprávy 😀
Železo je hold klasika, za pár týdnu e ti přidá ještě magnésko 😀
1kg je dobrý, já si stoupla ráno na váhu a protočili se mi panenky, už mám nahoře 7 kg. 😝 😀
A na cukr je ještě čas, ten se většinou začně kazit až po 23tt 😎

pavlisa
27. říj 2009

ahoj holky,
dudu: já bych na tu laparku šla být tebou. To je furt něco, že? Já zas tu štítnou žlázu..ale co, máme trošku problémy, ale o to víc si pak to mateřství budeme užívat 😉

já byla dnes na měření, je tam vajíčko před prasknutím, tak to vím taky, protože mě to bolí, ale mám to aspoň doktorsky potvrzené 🙂
Tak dneska hups na to, dámy, ať nic nezanedbám 🙂

blondynka400
27. říj 2009

pavlisa, tak to jsou samé dobré zprávy 😵 . Tak se večer hezky posnažilkujte 😀

dudunidu
27. říj 2009

hihi, Pavlisa, budeme vám dnes všechny fandit! 😀 😉 A zítra to ještě pojistěte! 😅

Blondy, jéé, promiň, já slepejš tu tvou odpověď předtím úplně přehlédla... Oki, tak já se s ním zkusím v pondělí domluvit, že bychom se snažili následující 2 cykly přirozeně, ale už bych se objednala na tu laparku. Mimochodem, to se doufám nehradí, že? A co když mě pošle třeba do Podolí? gynekolog mi napíše žádanku přímo do konkrétní nemocnice nebo to si musím vyřídit a oběhat sama?

pavlisa
27. říj 2009

já myslím, že se to nehradí. A jinak se zkus gyndaře zeptat, jestli ti to Podolí rovnou nenapíše. Ale to je asi fuk, napíše ti akorát žádanku a zařízení si můžeš podle mě vybrat sama. Mě to teď taky tak udělali s tou endokrinologií. Napsali - prosím vás, podívejte se tam na ni, už si s ní nevíme rady 😀 😀 vrazili mi výsledky do ruky a já se prostě objednala, kam mi doporučila kámoška.

rennik
autor
28. říj 2009

Ahoj holky

Teda pavlis doufám že jsi na to fakt hupsla ať tě brzo můžem přivítat mezi náma těhulama 🙂)) držím palce aby to tento měsíc vyšlo!!!

kualaličku tak to mě mrzí, já jsem kdysi železo taky jedla a bylo mi po něm pěkně šoufl 😝 ale mělo by to pomoct uvidíš. Já jsem zvědavá jak dopadly moje výsledky krve po posledním odběru. Dozvím se příští týden 😨

lener obě jména jsou moc pěkné, je fakt že Natálka se teď dává častěji ale myslím si že to vůbec nevadí, když se ti líbí tak proč ho nedat že jo. My jsme měli na holčičku Terezku a druhé právě Nikolku Terezek je dneska úplně moc a taky bych ho prostě dala, protože jsem to jméno věděla už hoooodně dávno že ho chci a to že ho má každý druhý to mi bylo jedno, já jsem si ho moc přála. No ale stejně prd protože to bude Luki 😀 a třeba za pár let až budeme chtít druhé mimi a snad se povede holčička tak to už nebude takové časté jméno 🙂

blondynka400
28. říj 2009

dudu, no to je tedy pěkné, já se píšu s odpovědí a ty takto 😠 😀
Nene, hradí, platí to normálně pojišťovna. Jinka doktor ti něco doporučí, ale můžeš si vybrat sama. Apolinář je na tohle fakt lepší než podolí, ale záleží to na tobě 😉

renník, co ty tady takhle brzy? Nemůžeš spát? 😕 😀

rennik
autor
28. říj 2009

ahoj blondy, ne nemůžu, bříško už mi zavází tak je to v noci trochu obtížnější, už jenom blbé obrácení se na opačnou stranu mi dá zabrat. A njehroší se z té postele vstát, máme hrozně nízkou postel takže uvažuju o tom že se na 4 týdny uchýlím na gauč. 🙂 navíc mi zas otékají nohy a to docela hodnětakže mě bolí. Upřímně už aby bylo po všem.

blondynka400
29. říj 2009

renník, hm, tak to se ti ani nedivím, že se ti z nízké postele blbě vstává... Tak jestli to manžel přežije, pšesunula bych se na větší 😀
Chudinko, zas otoky? Už ani ne měsíc a máš to za sebou 😉

rennik
autor
29. říj 2009

Ahoj blondy jojo otoky- potvory jedny, nedají mi v klidu žít 😠 ale jak říkáš ještě necelý měsíc a všechno bude ok 😀 a jak se cítíš ty? všechno v pořádku? 🙂

blondynka400
29. říj 2009

renník, no já jsem úplně v poho. Ráno jsem zas byla cvičit, tak se cítím nabitá energii 😉
Jak nějak tak čtu o těhu problémech, mně se fakt vyhýbá zatím úplně všechno, kdyby mi malá občas (tedy přes den v podstatě neustále, v noci ale vůbec ne, jak kdyby tam nebyla 😀 ) kopáním nepřipoměla ,že tam je, ani fakt nevím, že jsem těhu 😀 . Tak doufám, že si to pak nevyžeru v závěru 😀

rennik
autor
29. říj 2009

tak to máš tak jak já, mě bylo taky úžasně až do toho 30 týdne kdy mi začlo tvrdnout to břicho, ale jinak mi bylo moc fajn, až na ty otoky ale to mě zas tak neomezovalo, teď jsou podstatně horší a hlavně bolí. Jinak je mi taky dobře, ale prcek je už jednak těžší takže občas ty záda když dlouho stojím a ty noci že nejde moc spát ale mohlo by být tisíckrát hůř, takže si můžu gratulovat že jsem to těhulování zvládla bez větších problémů. Hlavně že mě nepotkalo to zvracení nazačátku těhu, to bych asi nepřežila. Já to úplně nejvíc ze všeho nenávidím. Ale Luki byl hodný a dal mi pokoj 😀

Dneska se snažím taky pořád něco dělat, manža je v práci tak jsem zavařovala, teď peču bábovku, pak ještě obídek a pak si na chvíli odpočinu. Ale nevím co dělat odpoledne, hrozně se mi to táhne, jsem doma jen se staříkama a ti stejně celý den leží a probírají sousedy atd... někdy je až obdivuju že si mají furt co povídat 😨

Manžílek mi udělal komodu na přebalování pro prcka, už se nemůžu dočkat až přestane smrdět od laku a až si ji budu moct konečně vzít k nám nahoru a vybavit plínkama atd.. 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru